Şimdi Ara

Turknetin bir halttan anlamayan uzman ekipleri / ÇÖZÜLDÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,www.turk.net/oim sayfamızdan kaydınızı aktif ederek VDSL geçişinin yapılmasını talep edebilir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Sorunum VDSL geçiş yapılmaması değil sayın yetkili.
    Şuan hat hem vdsl hem adsl sinyal alıyor.
    Ama vdsl modda ip alamıyor modem.
    VDSL geçişi yapıldığı zaman hem adsl bağlantım gidiyor hemde VDSL'de ip almıyor modem. İnternetsiz kalıyorum.

Sorun vdsl de modemin ip almaması. Daha nasıl anlatırım bilmiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Merhaba, profil tanımlarından kaynaklı sorun olabilir. Modem kurulumunu VDSL yaparak arıza kaydı oluşturabilir misiniz? Arkadaşlarım farklı ekranlar üzerinden profil tanımlarınızı kontrol ederek sorunu çözümleyecektir.
    Yapamam maalesef internet kullanmam gerekiyor, vdsl olarak kurulum yapınca internet kullanamıyorum. Iki gün önce tam 24 saatten fazla vdsl modda açık bıraktım modemi. Çözüm bulamadınız.

• @TurkNetDestek Size PM üzerinden 2 yıl öncede aynı sorundan bahsetmiştim ama cevap bile vermemiştiniz bana o zaman.

Turknetin bir halttan anlamayan uzman ekipleri / ÇÖZÜLDÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xSwindLer -- 22 Ağustos 2020; 15:39:26 >
    2 yıl önce donanım habere destek olmuyordum. Farklı bir arkadaşım destek oluyordu. Maalesef sorunu tespit edebilmemiz için profilin VDSL'e çekilerek test edilmesi gerekiyor. Bunun için de kayıt açmanız gerekiyor.
    Açık bir kaydım var zaten. Yeni arıza kaydı açamıyorum. Anlık olarak müdahale edecekseniz eğer telefonla bana ulaşsın lütfen ekipler. Yada bir saat aralığı belirtsinler bana o saatler arasında VDSL olarak bırakayım modemi.

Diğer türlü İnternetsiz kalmış oluyorum arkadaşlarınız lütfedip cevap verene kadar.

Düzenleme : Sorunun santraldeki yapa cihazlarınızda olduğunu düşünüyorum. Türk Telekom'a verdiğiniz iş emri boş yere harcanmış 48 saat olacak.

Tekrar söylüyorum sinyalde bir sorun yok 50/20 mbps hız değerlerini görebiliyorum, dsl ışığı sabitleniyor, snr değeri 8 dB üzerinde, modem ip adresi almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xSwindLer -- 22 Ağustos 2020; 17:30:34 >
  • Sorun çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xSwindLer -- 23 Ağustos 2020; 10:43:39 >
    Sorunun çözülmüş olmasına sevindim. Keyifli kullanımlar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSwindLer

Sorun çözüldü
    Hocam nasıl çözüldü ben de yapadayım yeni aboneyim modem İP ALMIYOR DSL yanıyor sadece. Adsl modunda da aynı şekilde snr ve hız değerlerini görüyorum kafayı yedim :)

Telekom saha ekibi getirdim eve adam YAPA Cihazına erişemiyoruz o yüzden bir şey yapamıyorum o cihazın bilgileri yok Turknet bakabiliyor dedi, sizin dsl iç hat sorunsuz dedi gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 4 Eylül 2020; 13:52:58 >
    Nasıl çözüldü yazsaydınız hocam keşke.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Tam ne yaptılar bilmiyorum hocam, ekiplerde net bir bilgi vermediği için bir şey yazmamıştım o zaman buraya. Destek talebinde bu yanıtları aldıktan sonra modem ip almaya başlamıştı.
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı adı ve şifrenin doğruluğundan emin misiniz hocam ? Eğer eminseniz bu durumda sizin yapabileceğiniz tek şey sadece destek kaydı açarak turknetin saçma cevaplarını dinlemek olacak
    DSL ışığı sabitleniyor mu bu arada ?
    Anladım geçmiş olsun hocam. Hat değerleriniz nasıl?

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum hocam, biraz uğraştırdılar ama şuan sorunsuz kullanıyorum. Birde şu cgn belası olmasa daha iyi olacak tabi
    Daire içi tesisat çok iyi değil, hafta sonu cat6 ile değiştirmeyi planlıyorum iç tesisatı. Şu an 50/20 kullanım sağlıyorum ve gürüldü 8-9 dB arasında geziniyor. CAT6 ile dahada yükseleceğini tahmin ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSwindLer

Kullanıcı adı ve şifrenin doğruluğundan emin misiniz hocam ? Eğer eminseniz bu durumda sizin yapabileceğiniz tek şey sadece destek kaydı açarak turknetin saçma cevaplarını dinlemek olacak
    DSL ışığı sabitleniyor mu bu arada ?
    Dsl sabit yanıyor hocam. Telekom saha ekibini eve getirttim tanıdık ile adam dsl görünce sıkıntı yok dedi YAPA olduğu için santral müdalesi yapamıyoruz dedi gitti.

Kullanıcı adı şifre doğru hocam defalarca kurulum yaptık bugün ekip gelecekti daha arayan yok.

Merhaba, hizmetinizi kontrol ettiğimde yerinde destek ekiplerine bildirimde bulunulmuştur. Randevu alarak sizinle iletişime geçecekler. Ancak bugüne randevu oluşturulmamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, hizmetinizi kontrol ettiğimde yerinde destek ekiplerine bildirimde bulunulmuştur. Randevu alarak sizinle iletişime geçecekler. Ancak bugüne randevu oluşturulmamıştır.

Açık olan destek kaydına da CEVAP YAZAMIYORUM BU ARADA KAPATMIŞLAR CEVAP YAZMAYI.

Temiz delirdim.

İlk kurulumda benzer bir sorun yaşamıştım. Kuruluma gelen arkadaş yeni DSL şifresi talep edince sorun çözülmüştü diye hatırlıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.