Şimdi Ara

Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
686
Cevap
17
Favori
40.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aman hocam şimdi " 2tb ne indirdin ben 100gb zor geçiyorumcular" gelir Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi. 

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Beyaz-Fil

Bana sınırsız internet satıyor ve bir limitten bahsetmiyorsa 7tb de indiririm 17tb da. Ayrıca hattı habersiz olarak iptal etmesi de büyük terbiyesizlik.

Buradaki arkadaşlar 8mbit hız ile bakıyorlar olaya. 100mbit ve gigafiber bağlantılarla bu terabaytlar çok da fazla değil.

Abone olurken sözleşmeyi okumak sizin göreviniz.

Ticari kullanım olarak görüp kapatabilir varsa itiraz btk ya yazın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GasiOr kullanıcısına yanıt

Hocam cidden rezillik yav işin en kötü tarafı hiçbir şey indirmem sadece internetten izlerim ama 5 kişilik bir ailem var. Adamlara söyledim tamam alın daha fazla alın ama internetimi kesmeyin kurumsal da kabul etmiyor vergi levham olmadığı için böyle rezillik görmedim. Yav 4k 10 dakikalık bir video 1gb üzerinde. Hangi yılda yaşıyoruz vay anasını yav

• Aylık ortalama 2.5-3 tb kullanımım var telekom ay sonlarına doğru internet bağlantısını ara sıra hiç ediyor ama umrumda değil

• Sözleşmeye koymusmu koymuş.

Siz evde 50 ton 100 ton su kullaninda belediye size nasıl baskına geliyor ne yapıyorsunuz bu suyu diye.

İnşaat yaparken bile mesken değilde şantiye diye gösterip kullanıyorsunuz.

Keza elektrik bile bu şekilde.. varsa sıkıntı BTk diye kurum var yazın sorun bakalım neye dayanarak alınmış

• Trakyalı Ali BTK diyorsun BTK'ya yazdım, Turknet cevap veriyor. 7 telebayt geçildi diyor yani Turknet destektekiş aynı çalışan yazıyor. BTK'yı olaya nasıl dahil ederim. Turknet destekle yazışır gibi yazıştım en son çözüldü oldu.

Sen Trakyalı Ali'sin bilirsin.

• Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi.

Meraktan bende bakayım dedim şaşırdım.. Hiçbir şey indirmiyorum ama youtube veya twitch sürekli açık oluyor bana kullanım fazla gibi geldi, bu değerler gerçek mi ki? nasıl mart ayından sonra bu kadar artış olmuş..

Uyarmaları konusunda haklısın , sınırsız denilirse o tüketiciyi kandırmak olur.

piton yada anaconda yı bilmem ama diğer insanların da kullanımını olumsuz yönde etkiliyor indirdiğin veriler .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaizerd4555

@trakyAli-1986 aşağıdaki mesajı yazmışsınız ancak cevap veremedim o yüzden bu şekilde cevap verme gereği duyuyorum.

Kahvaltıya bir mekana gittiğinizi düşünün. Mekan sahibi kahvaltıyla birlikte "SINIRSIZ ÇAY" ikramımızdır diyor. 2 bardak çay içtikten sonra 3. bardağı vermeyip sizi direkt masadan kaldırıyor. Makul ölçüleri aştığınız gerekçesiyle bu durum ne kadar absürtse sınırsız internet deyip gizli kota koymak da o kadar absürt. Sizin bakış açınıza göre AKK de kalkmamalıydı öyleyse doğru mudur?

Firma kendini korumasın, kafe sahipleri vs vs interneti haksızca bölüşsün demiyorum ancak bir insan çok rahat birkaç tb indirme yapabilir. Bazı aylar bunu aşması da söz konusu olabilir. Bu tarz konularda kurumsal firmaların tabiri caizse köylü kurnazlığı yaparak gizli kota uygulaması rezil bir şey.

Mekana girince sözleşme yapıyor musunuz? Yapılan sözleşmeyi okumayip sonra bikbik etmek büyük saçmalık.

2bardak 3bardak Gibi basit değerlendirme yapmayın için 15 bardak tabiki mekan sahibi durdurur.

7tb dediğiniz şeyin 2 3 bardak çayla alakası bile yok.

Tamamen ticari kullanım olarak görülüyor.

Zamanında sınırsız konuşma vardı mobilde onlarda bile ilk etapta aşırı kullanım oluyor diye sözleşmeye 3500 dk ile sınır geldi.

Parasını kullanıma göre ödediğiniz halde 50ton 100 ton su kullanın bakalım belediye gelip havuz mu işletiyor sunuz diye sorup sormuyor mu mühürü vurmuyor mu görün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 2 Temmuz 2021; 21:40:57 >

• Oğuzhan/ kullanıcısına yanıt

Ne alaka be sende taşı başka firmaya tutan mi var.

Konu aşırı kullanım ile ticari faaliyet sayılıp kapatılması

• Cidden boş verin cevap vermeyin şu şahısa.. Kimse indirilen 7 terabytelık veriyi tartışmıyor burada. Sadece kullanıcılara şeffaf bir bildirim yapılmasını konuşuyor. 5tb mı? 7tb mı? sadece açıkça belirtilsin, Turknet kullanıcıları da ayağını yorganına göre uzatır.

• Yarın öbür gün o da yetmez o zaman niye sınırsız diyor ? 7 TB tüketilebilecek bir internet zaten 4k film izlesen günde 2 tane ayda 5 TB civarını bulursun, bu sınırlar niye hala var anlamıyorum, adam evinde ticari iş mi yapacak

• @TurkNetDestek

Şirketlerimizde mazallah bir boşluk bulmasınlar akn'siz internet için o kadar uğraşıldı ucu açık bırakıldı diye kafalarına göre bide makul kullanım uydurmuşlar sağolsunlar.

Bakalım sığınacakları yalanları ne olacak merak ediyorum. BTK'ya mesaj ile bildirmeyide unutmayın akn'siz internette makul kullanım uydurup abonelik iptal ettiklerini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bnym97 -- 2 Temmuz 2021; 21:51:30 >
  • [mention]TurkNetDestek[/mention]

Habersiz olarak hatları iptal edilenlere açık bir şekilde açıklamayı ne zaman yapacaksınız, 2-3tb kullanım yapıldı diye 50 yıllık hattı iptal etmek de ne demek. Ben bu iptal edilen tel nosunu tekrar nasıl geri alabileceğim şimdi? 2 gün oldu daha doğru dürüst bir açıklama yapmadınız, oysa ki bugüne kadar sizden o kadar da memnundum. Yüzümü kara çıkardınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Beyaz-Fil -- 2 Temmuz 2021; 22:40:45 >
  • Sözleşmede ucu açık olarak yazılan "makul kullanım" miktarı aslında yine Turknet'in sitesinde yer alan bilgilendirme yazıları ile çelişiyor ve Turknet'i suçlu duruma düşürüyor.

https://turk.net/destek/sss/akn-akk-kota/ozgur-iletisim-paketinde-akn-nedir.html

https://turk.net/destek/sss/ozgur-iletisim-paketi/neden-kotasiz-paket.html

Açıkça herhangi bir limit olmadığı beyan edilmiş.

• Teletabileri çok izlemişler herhalde

• Bizde de durum aşağıdaki gibi , henüz bir uyarı yok....

Evde 1 IPTv + 6 Telefon + 1 masa üstü + 3 Ntb var...

EBA, uzaktan eğitim, uzaktan çalışma falan derken durum bu.....

Yani aylık 1TB artık normal çok fazla abartı bir kullanım değil...

Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi.
    Hocam sizin aklınızda ufak ufak superonline var gibi ama son zamanlarda ciddi sorun yaşatıyor fiber.
    Arada kopma , hız düşmesi , ***modem berbatlığı*** modemi kendiniz alın mutlaka sorunları yaşanıyor. Bunu etrafımdaki herkes yaşıyor.
    Ayrıca fiyat olarak çok pahalı. Ben 2 seneye kadar ölümüne savunuyordum ama şimdi bina çok eski diye başka şey kullanamadığım için mecbur kullanıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.