Şimdi Ara

Turknet vdsl 10 mbps ve hat değerlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turknet adslden vdslye geçiş yaptım, 10 mbps anca alabiliyorum. Saha ekiplerine yönlendirdiler, arıza kaydı açıldı. hat değerlerimi paylaşıyorum. vdslde adsl hızı anca alıyorum. bu değerler normal mi?
    Turknet vdsl 10 mbps ve hat değerlerimTurknet vdsl 10 mbps ve hat değerlerim

Apartman ic hat kablolarini yenilemistim. Apartman kutusunda hangi kablonun bana ait oldugunu bilmedigimden ariza kaydi actim ve kabloyu gostermeleri icin yardim talep ettim. Bu surecte telefon ariza kaydimla ilgili hicbir islem yapilmadi. İnternet ariza kayitlarim onarildi deyip kapatildi. Ortada onarilan hicbir sey yoktu. Tarafimca yogun ugras sonucu cozum uretildi. Turknetin yapmasi gereken seyi kendim yaptim. Tabi arıza sonrası 16 gun gecti. Faturamda indirim talep ettim bakalim. Yeni musteri hizmetleri servisi cok sıkıntılı. Muhattap bulamiyorum karsimda. Şimdi de performans sorunu var, 5 mbps hiz testi. Ariza kayitlarinda ayarlari bozdular herhalde. O da cozulur artik diye umuyorum!

Neyse konumuza gelelim kablolari degistirdim. Cat6 kablo ile yeniledim. Degerleri paylasiyorum. Degisiklik yok ne yazik ki. Turknet altyapıya önem vermeli!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecü -- 16 Kasım 2017; 22:13:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Santrale uzaksın vdsl olmaz ben de istesem geçebiliyorum ama hat zayıflaması 24 olduğu için geçmiyorum senin 33.
  • Değerleriniz baya kötü açıkçası santrala ortalama 2,5 km kadar uzaktasınız. Line Attenuation değeriniz le SNR değeriniz tam tersi olsa çok sağlıklı bir internet hizmeti alabilirdiniz. Genelde 1 km den uzak mesafelerde VDSL2 hizmeti alamıyorsunuz.
  • Merhaba, bağlı olduğunuz santrale uzak olduğunuz için size tanımlanan hızı alamıyorsunuz.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    sayın turknet bu sorunun çözülmesi için kendi saha dolaplarınızı kurun vaya turktelekoma yetersiz saha dolaplarının tip7genişbant sahadolaplarına dönüştürmesini sağlatın özellikle santrala uzak olan saha dolaplarının
  • Hat zyiflaman yuksek snr degerlerin yerlerde adsle dene sansina belki 16alirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese teşekkür ederim. adslde de bu hızları alabiliyorum pek bir değişiklik yok. santral konusuna gelince 100 metre ötede iki sokak yukarıda uzun zamandır 75mbps hız alınabiliyorken benim yıllardır adsl kullanıp vdsl e geçince de 10 mbps almam saçmalık. ben farklı bir santrale baglıymışım 2 sokak yukarısı farklı. acilen santral sorununa çözüm bulunmalı ve alt yapı güçlendirilmeli. 20 mbps internete takla atıcam nerdeyse. yıllardır bu hızda kullanıyorum ancak filmlerin, videoların,fotoğraflarların boyutları artıyor ve bu hızlar yetmiyor.

• bağlı oldugum santrale uzaklığım 1.4 km google maps ile yürüme yolu en uzak mesafe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecü -- 3 Ekim 2017; 17:17:48 >
  • adslde 9 alabiliyordum

• ecü kullanıcısına yanıt
    Ozaman mahkumsunuz şansiniza

• quote:

Orijinalden alıntı: ecü

Herkese teşekkür ederim. adslde de bu hızları alabiliyorum pek bir değişiklik yok. santral konusuna gelince 100 metre ötede iki sokak yukarıda uzun zamandır 75mbps hız alınabiliyorken benim yıllardır adsl kullanıp vdsl e geçince de 10 mbps almam saçmalık. ben farklı bir santrale baglıymışım 2 sokak yukarısı farklı. acilen santral sorununa çözüm bulunmalı ve alt yapı güçlendirilmeli. 20 mbps internete takla atıcam nerdeyse. yıllardır bu hızda kullanıyorum ancak filmlerin, videoların,fotoğraflarların boyutları artıyor ve bu hızlar yetmiyor.

Modemi direk bina girişindeki kutuya bağlama şansınız var mı ? Snr dibi vurmuş. Eğer kablonuz eski ise ondan da olabilir

• kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Kablonun 18 yılı var, bircok da ek var muhtemelen. Deneyeyim kutuya baglayip bakalim ne olacak. Teşekkürler

• quote:

Kablonun 18 yılı var, bircok da ek var muhtemelen. Deneyeyim kutuya baglayip bakalim ne olacak. Teşekkürler

sonuçları bekliyoruz
  • Arkadaslar kabloyu degistirdim ama kutuya baglayamadim. Arıza kaydi biraktim. 5 gundur yetkili kimse gelip telefon kutusunda kabloyu nereye baglayacagimi gostermedi. Turknet ilk defa teknik destek konusunda bu kadar ilgisiz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecü -- 5 Kasım 2017; 19:42:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, bağlı olduğunuz santrale uzak olduğunuz için size tanımlanan hızı alamıyorsunuz.

Telefon kutusuna bakmadıkları icine 5. Gundur de internetim yok haliyle. Çözüm var mi Turknette?

• ecü kullanıcısına yanıt
    İlk defa mı ? Her zaman böyle bunca konu teknik destek olmamasından dolayı açılıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

İlk defa mı ? Her zaman böyle bunca konu teknik destek olmamasından dolayı açılıyor .

Daha önce sorunlarımda anında yardımcı olmuslardi. İlk defa bu kadar bekliyorum.

• quote:

Hocam kablo 18 yıllıksa ve bir çok ek varsa bu sonuç muhtemel bence. Kablonun bakır kalitesi iyi olmalı ve kutudan modeme kadar hiç bir ek olmadan tek parça halinde gelmeli. Hat zayıflaması değeriniz çok yüksek. Kutuya kadar kaç mbps hız geliyor onu öğrenmek lazım. Sorun sizin kablonuzdaysa yeni sağlam kablo çektirirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 5 Kasım 2017; 20:50:37 >
  • Hocam benim hat degerlerim nasıldır nekadar uzak santrale ?
  • santrale baya uzaksın , benim ev santrale 400 metre camdan baksam görüyorum ama maksimum 12 geliyor eve. senin interneti arttırsalar kopmalar olur. baya kötü hatta ölü yani, hattı yenilemeni tavsiye ederim. elektrikçi çağırabilirsin. ama yakın biyerde fiber altyapı varsa bunun üzerine gidebilirsin bizim arka mahhalede altyapı olucakta bende olmuyacak. her yere başvurlar yaparım. genel müdürlük,bölge müdürlükerine dahi giderim . işin üzerine gitmen lazım yoksa çözüme kavuşturamassın.ama türk telekom internettin olması lazım . diğer iss olunca sorun çıkarabilirler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.