Şimdi Ara

TURKNET PACKET LOSS SORUNU 3 AYDIR ÇÖZÜLEMİYOR. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.022
Cevap
12
Favori
68.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MarlonDaniel

35 mbps olan hızımı 26 mbps e sabitlediler kontrol için. Benim sorunum çözülmüyor. Hız düşürmenin mantığını da anlamadım zaten ping sorunum yok hız sorunum yok sadece packet loss sorunu var. Hiç düzelecek gibi durmuyor. Packet loss rekoru kırıldı :D
    Böyle nasıl oynuyorsunuz bende %10 pl olunca oyundan direk çıkıyorum.

• watcherb kullanıcısına yanıt
    Merhaba, şu an sorun yaşıyor musunuz?
  • sailorcptn S kullanıcısına yanıt
    Oyunu kapatıp tekrar acıyorum. Bir daha deniyorum. Olmayınca tekrar deniyorum bu sefer giriyor ilk başta packet loss %40 %50 civarına düşüyor. Uzak yerlere atlayıp daha düşük değerlerle oynamaya çalışıyorum. Ardından 80 kişiden az kişi kalınca oyunda normale dönüyor gibi oluyor :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rasitgunden kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle dalga konusu oluyoruz :D arkadaşım sırf bendeki sorunları gördüğü için turknete geçmekten vazgeçti. Türk telekom da taahhüttu bitiyordu halbuki.

• MarlonDaniel kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bu konuda network birimimizden bilgi talep ettim. Gelişme olduğunda bilgi vereceğim.
  • Görüldüğü üzere vpn ile hiç sorun yok.
    TURKNET PACKET LOSS SORUNU 3 AYDIR ÇÖZÜLEMİYOR.

• quote:

Görüldüğü üzere vpn ile hiç sorun yok.
    Vpn exitlag mi bende onla anca oynaya biliyorum ama bu program 3 gun ücretsiz sonra paralı daha öncede yazdım bu programın yaptığını turknet nasıl yapamıyor anlamış değilim.. Bende beklemedeyim hala inşallah en kisa sürede çizerler sorunu... @TurkNetDestek

• Türknetin warzone ile ilgili sıkıntısı var sanırım.
    Apex sıfır sıkıntı.
    Warzone packet lossdan geçilmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: q9a2

Türknetin warzone ile ilgili sıkıntısı var sanırım.
    Apex sıfır sıkıntı.
    Warzone packet lossdan geçilmiyor.
    Pubg dede %1 ile %5 arası paket lost yapıyor oyunun ilk 5dk sindan sonra ara ara yapıyor..

• asiruhfear kullanıcısına yanıt
    Evet exitlag kullanıyorum bende. Güzel bir program fakat o da arada dengesizlesiyor.
    Vpn ile düzelen bir durum varsa iç tesiatta zaten sıkıntı yoktur değil mi? Ayrıca iç tesiata baktirmaya gerek var mı sizce?

Fortnite'da da var. :D

Artık sahaya atlarken bile sorun çıkıyor...
  • q9a2 Q kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle bende elimde olan online oyunları denedim hiçbirinde sıkıntı yok. Warzone oynanmıyor. Söyle bir bilgi vereyim ben bundan önce adsl kullanıyordum. Türk telekomdum o zaman ve o zamanda call of duty black ops 4 e giremiyordum. Maç bulamıyordu. Şimdi yine bir cod oyunu ve yine sıkıntı. Altyapım aynı olduğu için aynı sorunları mi yasiyorum acaba? O zamanda diğer hiçbir oyunda sıkıntı yoktu. Bir tek cod da vardı

• turuncu_ kullanıcısına yanıt
    Fornite için şimdi denedim. Saat ve hava şartları da dikkate alındığında. Ping 45-55 arası. Packet loss hiç yok. Warzone West us sunucularından mi bağlantı kurdurtuyor acaba çözemedim
    TURKNET PACKET LOSS SORUNU 3 AYDIR ÇÖZÜLEMİYOR.

Hocam ben öğlen açtığımda %5-7 civarı vardı. Ping de 65-70 gibiydi. Zaten aynı sunucuları kullanmıyorlar mı? (amazon) İzmir'de olduğum için belki farkediyor bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu_ -- 18 Mart 2020; 19:49:34 >
  • quote:

Evet exitlag kullanıyorum bende. Güzel bir program fakat o da arada dengesizlesiyor.
    Vpn ile düzelen bir durum varsa iç tesiatta zaten sıkıntı yoktur değil mi? Ayrıca iç tesiata baktirmaya gerek var mı sizce?
    Tesisat dan değil boşuna elektirik çağırma.. Ben cat6 çektirdim direk modeme slrun değişme di..

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu_

Fortnite'da da var. :D

Artık sahaya atlarken bile sorun çıkıyor...
    Aynen bu sorunu niye bunca zamandır çözemiyorlar anlamıyorum..

Evet bende tesisatlik bir şey olmadığını düşünüyorum. Burdaki sorun bir yerdeki hatalı yönlendirmeden kaynaklanıyor sanırım. Sizin 3 aydır çözülmemis mesela ve çoğu oyunda böyle sanırım. İpv6 ya geçmek bu konuda bir çözüm sağlar mı acaba?

• turuncu_ kullanıcısına yanıt
    Sizde de olmaması lazım. İlla bir fark olacaksa konumla ilgili ping farkı çok çok az olurdu belki ondan da emin değilim

Yani ne diyim hocam üzgünüm var bende :D ping de dediğim gibi...
  • Ben zamanında çok boğustum Turk.net ile bu sorunlar yüzünden port değişiminden başka bir çözümü yok port değişme talebim onaylandı turk.net tarafından 2 hafta uğraş sonrası.tt ekibi değiştirdik diye bilgi iletti turk.nete internetim bile kesilmedi(4 gün boyunca) yani öyle bir değişiklik olmadı kısaca iptal ettirin sıfırdan başvurun yeni port alın çözümü bu başkada yok bu bile kesin değil tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 18 Mart 2020; 21:16:37 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.