Şimdi Ara

Turknet (mahalle takımı iss firması, çözüm sunmak yerine problem yaratan firma)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
2
Favori
7.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. 100 mb e kadar Vdsl kullanıyordum fakat snr değeri 8 e düştüğü için kendim 11 e yükseltip hızı 85 e düşürüyorum. Bölgede 12. 09 da bakım olduğu için kesinti yaşadım. Bu sorun için o günden beri Turknete yazıyorum ama bir türlü sorunu anlamadılar. Bakım sonrası hızım otomatik
    Turknet (mahalle takımı iss firması, çözüm sunmak yerine problem yaratan firma) 79 a düştü bunu söylüyorum bana hala İnternet çıkıyorsunuz diyorlar. Maalesef amatör bir ekip aman işiniz servise düşmesin. Velhasıl bu sorunu çözneleri için destek kaydını kapatmıyorum. Kablo dışarıdan geliyor ve cat 6 değil görüntüden yola çıkarak sizce dışarıdan cat 6 çeksem snr değerim yükselir mi
    bilenler yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsFaEr -- 12 Ocak 2021; 11:38:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, kaydınızı ve hız profilinizi kontrol ederek yardımcı olmak isterim. GSM numaranızı PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • Merhaba, hız profilinizi güncelledim. Kontrol edebilir misiniz?
  • Çok hızlı yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Demekki sorun çözmek için burada yazmamız gerekitor. Daha önce bu rakam 95.000e çıkıyordu 88 de kalma sebebi ne olabilir. Birde burada 10.4 olan snr değerini naısl yükseltirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsFaEr -- 18 Eylül 2020; 11:44:24 >
  • EsFaEr kullanıcısına yanıt
    Merhaba, SNR margin değerinin yükselmesi için hız değerlerinin düşürülmesi ya da bina içerisindeki kablolama ile ilgili kontrol sağlanması gerekiyor. Daha öncesinde aldığınız hız değerlerini paylaşarak www.turk.net/oim sayfamızdan modem buluşması gereken hızda buluşmuyor kaydı açarak iletmeniz durumunda arkadaşlarım ve saha ekipleri kontrol ederek bilgi verecektir.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler. Sadece anlamadığım bir husus var mevcutta Turknet abonesiyim. Şimdi ben kablomu çeksem gelin ankstreye takın diye kayıy açsam emininki telekom ekipleri gelip uğraşmaz.
    Türknet Destek ile konuşursunuz, gelip yaparlar hocam.
  • Turknet (mahalle takımı iss firması, çözüm sunmak yerine problem yaratan firma)

Bakalım daha kaç gün sürecek

Keşke buna bende inanabilsem. Daha önce ankstre kutuda port değişim talebi bulundum sonuç alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsFaEr -- 18 Eylül 2020; 17:43:41 >
    Tekrar deneyin hocam bakalım ne sonuç çıkacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Peki gördüğünüz kadarıyla cat 6 çeksem snr yükselme şansı varmı. Santral mesafe yakın. Mevcut olan kablo gri renk 5 li tarz telefon kablosunun bir kalını

Merhaba. Kablo yenilemek elbette iyi bir şey ama değişiklik olmayabiliyor. Denemeniz gerekiyor ama maddi tarafını da düşününce karar size ait tabiki.

Merhaba, çalışmalar sonrasında sorun devam ederse tekrar benimle iletişime geçebilir misiniz?
    Ever üşenmedim gittim 1 mt kablo aldım indim kutuya bağladım modemi snr yine aynı

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Sorun devam ediyor, sinir harbi yaşayıp duruyorum. Bugün elektrikçi den gidip 1mt cat 6 aldım ankstre kutuya indim modemi direk bağladım snr değerim hala 10. Ve hızım daha önce bet bir şekilde 100 alırken 88 geliyor. Valla Turknet iyi hoş fiyat cazip ama çok yoruyorsunuz. Resimlerde saatlere ve tarihe bakabilirsiniz.

Hocam selam. Fotoğraflara baktım da.. Kablolar çok iç içe ve çok karmaşık. Bu da belirli bir gürültü yaratıyor. Bir elektrikçi ile anlaşırsanız uygun fiyata yeni bir kutu da takar.

Hocam doğrudur fakat daha önce aynı kutu bu kadar kötü değildi değerler

Doğrudur hocam. Dilerseniz bina olarak bütçe ayırın yenileyin komple. Güzel olur hem. Düzenli yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 20 Eylül 2020; 0:22:29 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.