Şimdi Ara

Turknet kullananlar yorumlar? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
1
Favori
20.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir süredir işyerimden evdeki modeme dış ip sini bilmeme rağmen ulaşamıyorum.
    Herhangi bir güvenlik talebim olmadan bu erişim engellenmiş.
    Engellemenin kaldırılmasını talep ediyorum.
    Sabit ip hizmeti satın almak istemiyorum.
    1 ay önce erişebildiğime göre yapılan değişikliğin eski haline getirilmesini talep ediyorum.

MH aradı:

TN: Sabit ip hizmeti alın.

Ücretsiz mi?

TN: Hayır 9 TL

İstemiyorum, benim hattımı eski haline getirin.

TN: Getiremiyoruz, genel uygulama.

Çözüm sunun, evdeki kameraya, modeme ulaşıyordum şimdi siz bunu engelliyorsunuz.

TN: Sabit ip alın.
  • kesinlikle uzak durulması gereken bir kurum 2 yıl sözleşmem 11 ay sonra dolucak hemen iptal edicem söz verilen hız ilk 2 ay verildi sonra hattınız düşük deyiip denilip 7 mbps hızı verdiler ve akk leri sıkıntılı nete girmeden 75 gb doluyor
  • Yeni taşındım. Nakil için aradım. Bİnanızda ankastre kutusu türk telekomu arayın taktırın dediler. 3 ay sürebilir dediler. Bende az önce btk ya şikayet ettim.Hizmet veremiyorlar hattımı iptal etsinler diye. İnşallah kurtulurum şunlardan.
  • Bulaşmayın ben yandım siz yanmayın.
  • Taahhüdüm olmasına rağmen alt yapı olmadığı için iptal başvurusu yapmıştım. Gerekli yasal haklarımı bilerek tabi. Sağolsunlar uğraştırmadan ücretsiz olarak iptal ettiler.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugo__mboy -- 3 Mart 2016; 10:19:48 >
  • Arkadaslar bilgi verebilecek olan var mı?
    Türksat alt yapı olmadığı için baglatamadım, bu firmayı düşünüyorum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizde aldık normal adsl kullananlar ıcın gayet yeterlı..

cuma telekom bagladı..cumartesı modemı takdım telefon cevıre sesı var modem ısıkları yesıl sınyal verılmıs 16384 tanımlanmıs fakat kullanım yok...aradım aktıvasyon yapılmamıs kullanamassınız dedıler kısa surede acılır dedıler..
    pazartesı ogleden once mesaj geldı acıldı.-_- sorun yok calısıyor....
  • Aman diyeyim uzak durun Türknet'ten, 1 aydır kopma sorunları yaşıyorum 2 günde bir yaptık deyip arıyorlar, kaydı kapatıyorlar sorun devam ediyor. Hayatımda bu kadar saçma sapan bir müşteri hizmeti görmedim. Hatta bazen arıza kaydı bile almıyorlar. Fiyatına falan hiç takılmayın yarın bigün çok pişman olursunuz.
  • tahattdut yok sonucta mennun kalınmassa ıstedıgın zaman bırakabılıyorsun ceza olmadan..bundan ıyısı can saglıgı....
    tahattut oldumu iş zor ben bir iss den vazgectım 354,00 tl ceza cıktı.:(((
    onun ıcın burda cok ıyı ıstedıgın zaman cek gıt..
  • Arkadaşlar terübelerinize ihtiyacım var.Acill son durum nedir turknet ile ilgili ..
    Önümüzdeki hafta yeni servis sağlayıcısı arayışına gireceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: akesinti42

Arkadaşlar terübelerinize ihtiyacım var.Acill son durum nedir turknet ile ilgili ..
    Önümüzdeki hafta yeni servis sağlayıcısı arayışına gireceğim

Ben memnun kalamadım, çünkü 3 gündür hizmet alamıyorum, umurlarında değil. Hizmet alamadan abonelikten çıkacağım.
  • 5 Eylül tarihinde aboneliğim başladı. 20 Eylül tarihine kadar modeme sinyal gelmesine, modem ip almasına rağmen web sayfalarını açamadım. Anladığım kadarıyla iç ip adresi atanıyor. Ve ağ geçidinde bir sorunu var bu arkadaşların. Mobilden zar zor speedtest tamamlayabildim. Sonuç 0.01 mbit/sn. Üzücü bir deneyim oldu. Fesih için bildirimde bulundum. Şansımı bir de süperonline ile deneyeceğim.

quote:

Mode: ADSL2+
    Line Coding: Trellis On
    Status: Connected
    Link Power State: L0

Downstream Upstream
    SNR Margin (dB): 21.7 18.5
    Attenuation (dB): 23.0 11.0
    Power (dBm): 19.7 12.6
    Attainable Rate (Kbps): 19496 1147
    Rate (Kbps): 8191 799
    MSGc (number of bytes in overhead channel message): 59 11
    B (number of bytes in Mux Data Frame): 254 24
    M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 1 1
    T (Mux Data Frames over sync bytes): 1 4
    R (number of check bytes in FEC Data Frame): 0 0
    S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 0.9922 0.9901
    L (number of bits in PMD Data Frame): 2056 202
    D (interleaver depth): 1 1
    Delay (msec): 0 0

Super Frames: 26935 27063
    Super Frame Errors: 0 0
    RS Words: 0 0
    RS Correctable Errors: 0 0
    RS Uncorrectable Errors: 0 N/A

HEC Errors: 0 8892
    OCD Errors: 0 0
    LCD Errors: 0 0
    Total Cells: 8380228 788042493
    Data Cells: 54365 12459331
    Bit Errors: 0 664662

Total ES: 58 3313
    Total SES: 2 328
    Total UAS:

https://forum.donanimhaber.com/m_119483888/tm.htm
    şurada anlatıldığı gibi iç ip alıyorum ama internete neredeyse hiçbir erişim yok. olduğunda ise aşırı yavaş.

• turknette son durum nedir arkadaşlar?turksat taahütüm bitiyor.turksat ın yeni tarifeleri mantıklı değil.turkmet in kiler ise çok mantıklı görünüyor.geçsem sorun yaşar mıyım?

75 mb hızı 150 gb akn si var.akn sonrası 24 mb ye düşüyor. taahüt yok ve fiyat sadece 59 tl.bu rakamlar sorunsuzca verilecekse çok iyi.
  • mj_pelit kullanıcısına yanıt
    Tahhut yok begemmessen cikarsin dostum bende aknsiz 16 icin basvurdum bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bir tane şöyle yorum yok.''ben abone oldum 2 senedir sorunsuz kullanıyorum''

olan yorumlar ya sizin gibi başvurdum bekliyorum yada başvurdum ve hemen iptal ettirdim şeklinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mj_pelit

Hocam bir tane şöyle yorum yok.''ben abone oldum 2 senedir sorunsuz kullanıyorum''

olan yorumlar ya sizin gibi başvurdum bekliyorum yada başvurdum ve hemen iptal ettirdim şeklinde

Bu konu biraz eski, o yüzden bu konuda olumlu geri bildirim pek bulamazsınız.
    Ancak forumun geneline bakarsanız güzel atılım yaptılar.
    Türknet, son 1 yılda, "elinden geldiği kadarıyla" şu anda bir çok forum üyesinin gönlünde taht kurdu.
    Sıkıntıları var yer yer, teknik olarak biraz yetersiz biraz da çaresizler (altyapıda telekoma bağlı oldukları durumlarda)

Ancak ülke şartlarında diğer operatörlere göre en yenilikçi yaklaşımı en uygun fiyata Türknet veriyor, vermeye çalışıyor bu aralar.

Ancak, eksikleri ve eleştrildikleri noktalar genelde şunlar:
    Müşteri hizmetleri kayıt açma dışında teknik olarak yetersiz, saha ekibi yok; eğer hattınızda sorun varsa, geri dönüşü sıkıntılı ve uzun sürebiliyor.
    CGNAT kullanılıyor, ip bloğu yetmediğinden ip paylaşılıyor, cihazlarınıza uzaktan erişim bu yüzden sorunlu, ya 12TLye statik ip, ya da CGNAT.
    Akşam yoğun saatlerde, bazı kullanıcıların (yüzde vermek zor) internet trafiği bulundukları santrale göre sorunlu, peek saatlerde hız düşümü oluyor.

Eğer, kullanacağınız bölge itibariyle bu sorunlar size denk gelmezse en iyisi Türknet.

• Merhabalar,

Mayıs sonu itibarı ile vodafonenet abonelik sürem bitmişti, bir çok arkadaşın dediğin gibi en uygun ve bol keseden veren turknet'si seçtim. Adil kullanım kotası ve taahüt olmaması en güzel noktaları. Temmuz ayının ortalarındayız ben pek problem yaşamadım. Transfer süreci 1 haftada bitti. Eski vodafonenet yalın hattıma turknet geçti. Kablo filan uğraşmadım. 16mbps hız a karşılık şuan ortalama 11-13mbit hız alıyorum. Vodafone'de 10-12mbit arası görüyordum.

Evet müşteri hizmetleri geç, yoğun düşüyor ama firma isteyerek müşterim memnun olmasın, internetini keseyim, yavaşlatayım diyeceğini sanmıyorum. Türkiye'de internet tek el olduğu için herkes malum firmaya mahkum. İsterlerse kafalarına göre hattı kesiyorlar, turknet müşterisine hat vermiyor, kendi müşterisine öncelik tanıyor.

Bu durumun değişmesi için internet sağlayıcıları tek el'den çıkmak zorunda. Malum firma önceden devlet bünyesinde idi ptt ile beraber. Bu sayede ülkemizin her yerine alt yapısı kuruldu ama sonradan satılıp özel bir firma oldu artık.

• @turknet koca bi balonmuş ben abonelik süremden bunu anladım 😃

• quote:

Orijinalden alıntı: epsotel

@turknet koca bi balonmuş ben abonelik süremden bunu anladım 😃

biraz açıklama yapabilir misiniz?
  • mj_pelit kullanıcısına yanıt
    burada aboneliğimle ilgili gerekli şeyleri yazdım hep. konu, cvp..

abone olduğumdan itibaren 4.günde sorunlar başladı 4 mb. adsl de bile kopma, upload sorunu, Çözüm merkezi, mh rezaleti vs. yaşadıö 20 günde çözülmedi sorunlarım bende iptal ettirdim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.