E

Yüzbaşı
10 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 93 (Bu ay: 0)
Gönderileri
01.06.2017 tarihinde başlayan turknet adsl aboneliğimin ilk 2 günü hariç normal bir İnternet kullanamadım. 2 günden sonra bana taahhüt ettiği hiçbirşeyi yerine getirmeyen samimiyetsiz, ilgisiz, Yalanlarla gün geçirmeye çalışan bir şirket profili ile karşılaştım.

Bu Aboneliğim başladığı tarihden itibaren İlk 2 gün hariç Ayın 13 üne kadar 3-13 haziran arası Devamlı İnternette kopma yaşadım , nadirde olsa kopmadığı vakitler 2 mb. hız geliyordu, defalarca arıza kaydı bıraktım Teknik servis elemanları insanla dalga geçer gibi mazaretler üretip durdu yok oksitlenme olmuş benim kablolarımda,yok modem ayarlarından oluyomuş vs,vs.. Yalanın, Sahtekarlığın bini bin para.. Tabi bu sürede bu Yalancı herif yüzünden İç tesisatı değiştim tamamen ama tabi değişen birşey olmadı Ne hızda ne kopmada.

İptal isteği bildirdim 2 gün önce bir bayan aradı Turknet den .. Neden iptal etmek istediğimi sordu bende internet kullanamadığımı internet olsada 2 mb. ile bağlantı yapabildiğimi söyledim sonra İptal ettirmeyin yeni bir arıza kaydı açıyım bu sefer düzelicek probleminiz dedi.. İyi tamam bari dedim Dün sabah arızanız giderildi diye mesaj geldi Tabii birşeyin düzeldiltiği falan yok.

Sadece son 3 gündür Allah Razı Olsun! fazla kopmuyor netim 2 mb. ile internet kullanıyorum..

Bu sürede nadir de olsa bazı geceleri saat 01.00 den sabaha kadar internet hızım 12 mb. normal olması gereken,daha önce Normal kullandığım gibi Bana vaad edilen gibi geliyor.

Yani yoğunluk olmadığında geceleri bazen normal kullanıyorum onun dışında 14 gündür İnternetim ya koptu yada Genelde günün 17-18 saati şuanda olduğu gibi 3 mb. hız İle bağlantım oldu.

Birde yapa sistemindeyim ben Normalde olan Akk sonrası hızlarla yapa kullanıyorum. Gerçekten mükemmel bir Altyapı Sistemiymiş bu..

Ben böyle Devamlı yalan, dolan sıkan bir şirketin teknik elemanları görmemiştim, ben böyle Son defa iptal talebi vermişim İptal ettiricem artık, iptal ettirmeyin çözücez sorununuzu deyip Hala insanı salak yerine koyup Yalan sıkan bir şirket görmemiştim. Görmüş oldum valla bravo..

Geçiş belgelerini gönderdiğim 1 aydan beri beni iyi oyaladılar, Bana verdikleri pardon veremedikleri ama Devamlı taahhüt ettikleti hizmetle de, Devamlı Sıktıkları yalanlarlada insan kandırmanın, Müşteriye söyledikleri yalanın, yaptıkları dolanın Oscarını alır bunlar..
Ben 2 aydır Akşamları kopma sorunu yaşıyorum. Bazen çok bazen az oluyor gece 01.00 gibi genelde düzeliyor bu durum. Bazen daha geç düzeliyor, bazen nete bile girilmiyor.. Türk Telekomdan , türknete geçiş yaptım değişen birşey olmadı. Şimdi 2 aydır neler yaşadım.. Telekom,turknet bana Ne cevaplar verdi Değinmicem çok Onlara göre sorun Yok..
Benim mrk ettiğim Bu sorunla karşılaşan Adsl kullanıcılarının oranı , Takip ettiğim kadarı ile bu sorun Son 2-3 aylık dilimde daha çok artmış gibi sanki..

Bu başlığıda Adsl kullanıcıları için açtım, Malum İstanbul un göbeğinde olsanız da santral çok yakın değilse benim gibi adsl Kullanıyoruz. altyapı, yıl 2017 , Ülkenin Net ort. gibi vs. vs. durumlarına girmicem..

Kopma veya fazla hız düşümü yaşayan arkadaşlar başından geçenleri, bunun ne kadar sürdüğünü, nasıl sonuçlandığını , neler yaşadıklarını paylaşırsa yardımı olur belki herkes için..
Ben 2 aydır Akşamları kopma sorunu yaşıyorum. Bazen çok bazen az oluyor gece 01.00 gibi genelde düzeliyor bu durum. Bazen daha geç düzeliyor, bazen nete bile girilmiyor.. Türk Telekomdan , türknete geçiş yaptım değişen birşey olmadı. Şimdi 2 aydır neler yaşadım.. Telekom,turknet bana Ne cevaplar verdi Değinmicem çok Onlara göre sorun Yok..
Benim mrk ettiğim Bu sorunla karşılaşan Adsl kullanıcılarının oranı , Takip ettiğim kadarı ile bu sorun Son 2-3 aylık dilimde daha çok artmış gibi sanki..

Bu başlığıda Adsl kullanıcıları için açtım, Malum İstanbul un göbeğinde olsanız da santral çok yakın değilse benim gibi adsl Kullanıyoruz. altyapı, yıl 2017 , Ülkenin Net ort. gibi vs. vs. durumlarına girmicem..

Kopma veya fazla hız düşümü yaşayan arkadaşlar başından geçenleri, bunun ne kadar sürdüğünü, nasıl sonuçlandığını , neler yaşadıklarını paylaşırsa yardımı olur belki herkes için..
Arkadaşlar şimdi benim ttnet aboneliğimin taahhütü bitti, 2 günde bir net firmaları tel. Ediyor kampanyaları hakkında bilgi veriyor düşüneceğim diyerek kapatıyorum.
Net konusunda ki kararım kesin olmamakla birlikte
D smart net ( 8 veya 16 mbs'e kadar ) + D smart maxi hd
8Mbs'e kadar hız olanın fiyatı 24 ay taahhütlü 69+1+40 tl
16Mbs'e kadar olanın fiyatı 24 ay taahhütlü 74+1+40 tl
Benim asıl kafamı karıştıran ise mgcamd veya
cccam hd server alarak d smart almadan aylık 20 tl'ye yakın diğer net firmalarının kampanyalarından
yararlanarak internet + uydu işini daha ucuza
kapatmak düşüncesi.

ŞİMDİ; d-smart da Şampiyonlar ligi ve Uefa kupası var. Serverda da türkçe olmasada (bendeki uydu sisteminde 13-19.2- 9 derecelerde) daha fazla spor kanalı daha fazla avrupa maçı var hatta ip tv ile 28 derecedeki ingiliz sky sports' u bile veriyorlar.

D Smartta film kanalları var, Serverda da birçok dünyaca ünlü film kanalı var ancak türkçe dublaj yok uğraşırsam altyazı ekleyebiliyorum. Burda D-smart daha avantajlı ama benim ilk önceliğim film değil.

D Smartta nba ve euroleague var türkçe, Serverda da daha fazlası var ancak türkçe değil tabii.. benim için sorun yok ingiliz spikerleri seviyorum :)

Yerel futbol liglerinden D Smartta sadece la liga var. Server burda smart'a fark atıyor büyük 5 ligi geçiyorum iskoç-macar liglerini bile izlemek istedikten sonra izleyebilirsin. Harkülade kaliteli hd spor kanalları mevcut yabancı uydularda.

Beni diğer bir yandan da d-smartın net+uydu kampanyası caydırıyor bu kampanya ile d-smart maxi hd yıllık 180 tl gibi bir fiyata geliyor server kadar seçeneği fazla olmasada türkçe yayınlar. Bir yandan da ben pazar günleri öğlen den gece yarısına kadar maç izleyen biriyim la liga ve bundesliga kesmez beni diyorum.

Her ikisinide yani d-smart aldıktan sonra server 12 aylık almam, işin içinden çıkamazsam d-smart bağlatır server da ancak şöyle yaparım kasım ortası gibi 6 aylık bir server alırım ligleri sezon sonuna kadar böyle izlerim diyorum.

Siz olsanız hangisini seçerdiniz? Veya daha başka bir alternatif sunacak var mı?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 507
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 4.477 (Bu ay: 96)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 196 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.