Şimdi Ara

Turknet ipv6 durumu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
428
Cevap
8
Favori
28.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tp Link Deco X20 DSL modemim var ipv6 aldığımı modem ayarlarından görebiliyorum ancak testlerde maalesef gözükmüyor kaç günden beri destek kaydından konuşuyoruz bir çözüm bulamıyor turknet yetkilileri.

• @Kara532 aynı sorun bende de var. @TurkNetDestek sizle mi alakalı herkeste aynı problem var.

Turknet ipv6 durumu
    Turknet ipv6 durumu

windows 11 kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 30 Ocak 2022; 9:40:28 >

• BurakLEE kullanıcısına yanıt
    Merhaba Burak Bey, PM üzerinden bilgilerndirme yaptım. Uzman arkadaşıma bilgi verdim, gün içinde sizinle iletişime geçeceğiz.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Bir tecrübe yada tesadüf paylaşmak istiyorum. Statik IP hizmeti alırken Router ile IPv6 ıp alınmasına rağmen, IPv6 hizmeti yoktu Test başarısız. Statik IP hizmetini iptal attim sıkıntı kalmadı. IPv6 hizmeti çalışıyor.

Router Mikrotik. Bu routerde çalışmayan IPv6 hizmeti satik ip hizmeti iptal edildiğinde IPv6 testleri başarı ile sonuçlandı... Sıkıntı yok yani.

Ayrıca

TP-Link Archer C5v de her türlü denemede IPv6 ip alınsada Testleri geçemedim. Firmware güncellemesi şart gibi..

@TurkNetDestek

Bir faydasını görmedim kasmaya gerek yok bence. Türkcell GSM IPv6 hizmeti verse idi Cep telden CGNAT dışı olan IPv6 modeme / evedeki IPv6 lı cihazlara direk erişebilirdim. Karşı tarafda IPv6 olmadığı sürece faydası yok.

Oyun sunucularında IPv6 varmı onu bilmiyorum varsa ping de çok az bişi iyileşme olabilir bence (CGNAT dışı olduğu için)

• Turknet ipv6 durumu
    Turknet ipv6 durumu
    Turknet ipv6 durumu
    Turknet ipv6 durumu
    Turknet ipv6 durumu

Modem VMG3312-B10 V2 herşey düzgün.. Yarın Zyxel müşteri hizmetleri ile görüşeceğim... Olmazsa modemdenmi ipv6 kapatmalıyım, Turknet e talep açarak mı kapattırmalıyım? Birde sosyal medyada fotolar geç açılıyor yada açılmıyor sanki cep wifide. Sizde problem var mı?

Hocam cepten sosyal medya da takılma var mı? Yarın ZyXEL müşteri hizmetleri ile görüşeceğim, Technopat'ın IPv6 videosundaki testi yaptınız mı CGNAT dışı mısınız IPv6 üzerinde?

Şurada: http://ip.bieringer.net/cgn-test.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 30 Ocak 2022; 12:40:32 >

• Diğer modemlerde de IPv6 aktif olmuyormuş, bende de TP-LINK VR400v2 var aynı sorunu yaşıyorum. Sorun sanırım TurkNet'te.

Statik IP kullanıyorum, bazı arkadaşlar statik IP'yi iptal edince sorunun düzeldiğinden bahsediyorler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 30 Ocak 2022; 13:25:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam bu model ipv6'yı desteklemiyor. Tamam anlıyorum desteklemiyorsa niye var ayarları diyeceksiniz, haklısınız da ama durum bu. Bende de bu modem vardı aynı sizin durumunuzda kaldım. Sonra modemi yeni nesil bir modemle değiştirdim sorun çözüldü.

• @turuncu_ hocam emin misiniz zyxel müşteri hizmetleri ile görüştünüz mü? hafta içi destek alacağım, olmazsa şayet modem arayüzündenmi yoksa turknet üzerinden mi ipv6 yı kapattırayım? hangi marka/model modem aldınız ?

@TurkNetDestek modem listesi hangileri?

şu var galiba:

Turknet ipv6 durumu
    Turknet ipv6 durumuturknet iletişim hizmetleri a.ş.
    TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler
    https://forum.turk.net/t/turknetde-calistigi-gozlemlenmis-ipv6-destekli-modemler/4944

Eminim hocam, zyxel mh kağıt üstünde yazanı söyleyip size "destekliyor" diyecek ama bu modem malesef desteklemiyor. Ben keenetic hero aldım yeni modem olarak. Aldığım zaman çok uygun fiyata gelmişti. Şimdi fiyatları uçmuş olabilir.

IPv6 desteği verilmesi sizden birşey götürmeyecek bildiğim kadarıyla. Modem ayarlarını eski haline getirdiğiniz zaman yine ipv4 ile yoluna devam edecek modeminiz. Kapatmanıza gerek yok.

• Bende de statik ip var, ipv6 testlerinde sorun yaşamıyorum. Sadece telefonda özellikle twitterdaki medyalar geç açılıyor. Modem DSL-N17u

• peki hocam vazgeçtim kapattım. ipv6 daha oturmamış sanıırım. 800 tl ye yeni modem alınca bakarım artık. Twitter görseller geç açılıyor, yine cep wifiden instagram fotoları geç açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 31 Ocak 2022; 9:51:17 >
  • Merhaba,

2 farklı turknet aboneligim icin, ikisi de tt altyapısından verdigi

"zte h298a" marka modemlerle sorunsuz kullanıyorum ipv6yı.

bize bi yarari var mi su an icin yok, dual stack hem v4 hem v6 aktif.

internetin buyuk cogunlugu v6 oldugu zaman olur.

ayrica sadece ipv6 only olarak denedigimde dogal olarak ipv4 lere erisemiyorum, 6to4 sistemini de aktif etseler keske ISP bazinda.

SLAAC actigim zaman cikis yapamiyor modemler, SLAAC kapaliyken sorunsuz calisiyor native olarak.

• xiaomi ax3600 da ipv6 çalışıyor biraz uğraştırdı ama oldu Turknet ipv6 durumu 

düzgün çalışması için rootlanıp sadece bir harfin değişmesi gerekiyor Turknet ipv6 durumu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuKe_MaNia -- 31 Ocak 2022; 22:47:42 >
  • Merhaba arkadaşlar Zyxel VMG3312-B10B

marka modemim var.Bu modemde ipv6 etkin etme bölümü var fakat bunu nasıl yapacağızb,lg,s, olan var mı?

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Gigafiber ve güncel Zyxel modeminizi kullanmama rağmen Google'dan kontrol edince IPv6 yok görünüyor, sitenizdeki ayarları da yaptım. Geçişi nasıl yapıyoruz?

Turknet ipv6 durumu
  • Dictattor kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Ipv6 için ipv6destek@turknet.net.tr üzerinden destek alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.