Şimdi Ara

TurkNet İlk Fatura ve Fatura Ödeme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk Telekom'dan TurkNet'e geçtim. 12 Aralık 2021 Pazar günü ilk bağlantım gerçekleşti.

Bugün (16 Aralık 2021 Perşembe) TurkNet e-posta adresime fatura göndermiş. TurkNet online işlemlere girdiğimde de fatura görülüyor. Faturada;

Sonraki Fatura Kesim Tarihi : 12.01.2022

Fatura Dönemi : 12 Aralık 2021 - 12 Ocak 2022

SON ÖDEME TARİHİ : 31 Aralık 2021

ÖDENECEK TUTAR : 100.64 TL

yazıyor. Anladığım kadarıyla; TurkNet aylık ücreti peşin kesiyor. Doğru mu anlamışım? Eğer o ayın ücreti peşin kesilmiyorsa; 5 gün içinde bu neyin faturası?

TurkNet'e üye olurken kredi kartı bilgilerini almıştı. Online işlemlerde otomatik ödeme talimatında kredi kartı bilgilerim görünüyor. Fatura bedelini bu son ödeme tarihinde bu karttan otomatik olarak mı çekiyor?

Kredi kartı yerine bankadan otomatik ödeme talimatı verebiliyor muyuz?

@TurkNetDestek

• Merhaba, hizmetinizin aktif olduğu gün faturalandırmanız başlıyor ve gelen fatura 1 aylık dönemi kapsıyor. Genelde son ödeme tarihinden önce kartınızdan fatura ödemesi tahsil ediliyor.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Hizmet aktif olduğu gün başladığınına göre peşin olarak faturalandırılıyor. Son ödeme tarihinden önce karttan tahsil edileceğine göre benim yapmam gereken bir şey yok. Cevap için teşekkür ederim.

• DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Merhaba, evet doğrudur. bir işlem yapmanız gerekmiyor. Ön ödemeli hizmet vermekteyiz.
  • Bugün bana gelen ilk turknet faturamda 99.90 TL olması gereken ücret neden 100.64 TL olarak geldi?
    Faturanın yukarısında özgür iletişim 50 yazıyor ve karşısında 99.90 TL yazıyor. Aşağı indiğimde toplam 100.64 TL diyor. Faturanın en alt tarafında da 100.64 TL lik faturanın 22.59 TL vergi olarak devlete aktarılacağı yazıyor.
    Bu fark neyin nesi? Neye istinaden ek ücret çıkartılıyor?
    Zaten tek fiyat 99.90 TL diye her yerde reklam yapıyorsunuz, daha ilk faturamda ne olduğunu bile anlamadan 100.64 TL ödeyin diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • guntoldu kullanıcısına yanıt
    Merhaba, kontrol edebilmem için PM üzerinden müşteri numaranızı ve konu linkini paylaşır mısınız?
  • guntoldu kullanıcısına yanıt

ilk faturanızda damga vergisi cıkar. 0,74 kurus onun ucreti olması lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.