Şimdi Ara

Türknet GIGAFIBER projesi Ankara'ya geliyor! [ÇALIŞMALARA BAŞLANDI!] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.877
Cevap
23
Favori
103.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, 2021 yılı planları içerisinde yer almıyor ama talebinizi not aldım. Proje ekibi ile paylaşacağım.

Oraya bir Sincan/Fatih ekleyelim ilk Yapa altyapısının kullanıldığı semtlerden biri olarak bence gigafiber için de rehber olabilecek bir semt  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu bölgelerin ne ayrıcalığı var acaba? Türknet kullanıyorum ama böyle ayrımcılıklar yüzünden yakında değiştireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sayko06

Bu bölgelerin ne ayrıcalığı var acaba? Türknet kullanıyorum ama böyle ayrımcılıklar yüzünden yakında değiştireceğim.

Hocam TURKNET bir DEVLET KURUMU değil. :) Bahsi geçen bölgeler Türkiye'nin en KALABALIK nufusunu barındıran bölgelerden(Keçiören) ve özel şirket olarak ne kadar müşteri o kadar yatırım potansiyeli demek oluyor.

Lakin bahsi geçen bölgelerin İNTERNET ALTYAPI SORUNU neredeyse yok. 20 daireli 40 yıllık binalarda 2-3 farklı firmanın KENDİ FİBER altyapısı var ilginç olarak. Ben güçlükayada oturuyordum ki keçiörenin en işlek merkezi yeridir yaklaşık 30-40 dakikalık yürüme mesafesi boyunca neredeyse bütün binalara superonline eve kadar fiber bağlamış.

Yani Turknetin en büyük riski kısa vadede müşteri bulamamak olur(taahhütler vb.) ama potansiyeli yüksek.

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben talebinizi not aldım. Proje ekibiyle paylaşacağım. İlginiz için teşekkür ederim.
  • sayko06 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, gigafiber altyapı çalışmaların yapılacağı bölgeler proje ekibimiz tarafından tespit edilmektedir. Proje kapsamında olmayan, abonelerimizden gelen mahalle bilgilerini not alıyoruz. Mahallelerden gelen talep adetleri proje önceliklendirmede etken oluyor.
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt

Yeni bina ise en kötü fttb/eth çekerler telekom nokia fttb kurmayı çok seviyor burda.

Ben çalışmaya hazırım ne zaman başlıyoruz  

• denn.zent D kullanıcısına yanıt
    Uyduda işler o kadar kolay değil. Starlink bile şehir merkezlerinde hizmet veremiyecek. Hücre birime düşen belirli bir abone sayısı var. Starlink daha çok kırsal alana hitap edecek. Uydu internet en çok Avustralya da kullanıyor galiba. 150.000 abone hazırda kullanıyor. 512kbps 36$, 2048kbps 64$. Pinglerde uçuk. Starlink 1 haftadır öntalep açmış. 4 tanede yer sunucusu kuruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt

Hocam Keçiören de Türkcell Süperonline saha satışta çalıştım 3 ay pek müşteri bulacağını sanmıyorum. Böyle yaptıkça kendilerinden soğutuyorlar daha yapa alt yapı yok bir de Ankara'nın en büyük mahallelerinden birisi burası.

• Henüz Keçiören'de ve Çankaya'da belirlenen mahallelerde hangi sokaklara/caddelere gelecekleri belli değil. @TurkNetDestek artık açıklayabilir misiniz lütfen?

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt

Evet yeni apartman, FTTC vereceklerini sanmıyorum port sıkıntıları var burada. FTTB veya FTTH vereceklerdir, her ikisinde de apartmana fiber girecek. Fırsattan istifade etmeye çalışacağım bakalım.  

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

@TurkNetDestek bak elemanda hazır burada naz etmeyin gelin işte   apartmandan 8 abone garantiside veriyorum  

• sayko06 S kullanıcısına yanıt

Katılıyorum, insanların elinin altında diğer firmaların fiberleri varken turknete geçiş çok yüksek olmayacaktır. Keçiörende çok daha sıkıntılı yerler var, keşke oralara gelselerdi.

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Bir zahmet Kocaeli darıca ve gebze’ye de el atın 1 g/bit hızlar kullanalım.

Hocam şahsen bizim evde Superonline fiber olmasına rağmen ben Türknete geçişi yaparım.1000 Megabit interneti o kadar uygun fiyata sunuyor ki Türknet, şaşırmamak elde değil.Upload hızıda gayet iyi.En az 100 Mbps upload hızı alırız herhalde.Superonline paketlerini gerçekten çok pahalı fiyattan sunuyor..

• Altyapısı olan yerlere neden gidersiniz anlamam. Belirttiğiniz yerlerde zaten fiber var.

• SIE Santa Monica kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Keçiören'de Etlik ve Aşağı eğlence mahallelerine 2021 yılı içerisinde gigafiber hizmet vereceğiz. Çankaya ilçesinde de Emek ve Aziziye mahallelerine 2021 yılı içerisinde gigafiber hizmet vereceğiz.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 2021 yılı planları içerisinde yer almıyor. Mahalle bilgisi iletmeniz durumunda notlarıma ekleyerek proje ekibiyle paylaşacağım.

Hangi mahallelere geleceğini biliyoruz zaten.Hangi sokaklara ve caddelere gelecek orasını bilmiyoruz.Ne zaman açıklanacak acaba?

Darıca piri reis mahallesi 400 dairelik siteler 100 dairelik siteler her yerde telekom ele geçirmiş durumda

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.