Şimdi Ara

TürkNet fiber evraklarım ulaştıktan 24 saat sonra Millenicom'dan geçişimi tamamladı (Haftasonu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hep şikayet başlığı açıyoruz, bu sefer yaşadığım olumlu süreci anlatmak istedim.

3 aydır Millenicom fiber kullanıyordum ancak fiyatı TürkNet fiber ortaya çıkınca çok gelmeye başladığı için 3 ay dolar dolmaz geçiş başvurusu yaptım. İnternet üzerinden form doldurup evrakları çıktı alıp imzalayıp kargoya verdim. Cuma günü Türknete ulaştı, cumartesi sabah belgelerin onalaylanıp işleme alındığına dair gelen mesajdan 1 saat sonra arandım ve arandıktan 4-5 saat sonra hoşgeldiniz mesajı aldım. Tam içimden, haftasonu internetsiz kalacağız diye düşünürken modemi kontrol ettiğimde bilgilerin güncellenmiş olduğunu ve hizmetin TurkNet'e geçtiğini gördüm.

Dolayısıyla takvim şu şekilde:

21 Ekim Çarşamba - evraklar kargoya verildi

23 Ekim Cuma - TürkNet'e ulaştı

24 Ekim Cumartesi - 11'de sisteme yüklendi

12 gibi arandım.

17.30 gibi hizmetim aktif oldu.

22 civarında Millenicom'dan da hizmetimin sonlandırıldığına dair mesaj aldım.

Hız testi sonuçlarımı önce ve sonra olarak ekliyorum:

Milleni

TürkNet fiber evraklarım ulaştıktan 24 saat sonra Millenicom'dan geçişimi tamamladı (Haftasonu)

TurkNet

Sınırsız 100 Mbps’e kadar ayda 85 TL fiyatı.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• hayırlı olsun keşke millenideyken valveye ping atsaydınız ve türknete geçince karşılaştırsaydınız

• Bu ftth değil mi ? Neden upload hızı böyle garip

• quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

Bu ftth değil mi ? Neden upload hızı böyle garip

Hocam fiber ama ftth mi fttb mi bilmiyorum. Millenide'de böyleydi, daha önce TTnin kendini kullandım o da böyleydi. Download'da herhangi bir overshoot olmasa da upload 20-25 mbitlerden başlayıp yavaş yavaş düşüyor testlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: karets1

hayırlı olsun keşke millenideyken valveye ping atsaydınız ve türknete geçince karşılaştırsaydınız

Hocam haftasonu detaylı yaparım diyordum beklediğimden hızlı geçiş olunca kaldı :) Şu anda valve 41 ms. Speedtest pingi milleniye göre biraz yüksek onun sebebini anlayamadım.

Tracing route to vie.valve.net [146.66.155.1]

over a maximum of 30 hops:

1   1 ms   1 ms  <1 ms 192.168.1.1

2   3 ms   3 ms   5 ms 172.17.1.243

3   3 ms   4 ms   3 ms 205.100.146.159.srv.turk.net [159.146.100.205]

4   4 ms  22 ms  12 ms 206.100.146.159.srv.turk.net [159.146.100.206]

5   7 ms   5 ms   6 ms 253.100.146.159.srv.turk.net [159.146.100.253]

6  21 ms  18 ms  21 ms 146.100.146.159.srv.turk.net [159.146.100.146]

7  41 ms  41 ms  40 ms vie.valve.net [146.66.155.1]

• wade96 kullanıcısına yanıt

Sizin evinizde sarı fiber kablo ya da ethernet ile direk bağlantı yoksa yani telefon hattından internet alıyorsanız bu fiber değildir. Telekomun fiber dediğine bakmayın bu kandırmaca.

• quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

Sizin evinizde sarı fiber kablo ya da ethernet ile direk bağlantı yoksa yani telefon hattından internet alıyorsanız bu fiber değildir. Telekomun fiber dediğine bakmayın bu kandırmaca.

Duvarda ethernet var hocam doğrudan modeme bağlandı. Sarı kablo yok, fttb oluyor sanırım değil mi?

Evet FFTB oluyor.

• Ben de netspeed fiberden geçiş yaptım. Bende de ping arttı. Hız olarak ama gayet iyi. Speedtestte 200 mbpslerden başlayıp 118lerde kapatıyor. Upload da 20-25ten başlayıp 11lerde kapatıyor. Evin içinde duvardan ince sarı kablo ufak fiber kutuya bağlanıyor oradan modeme ethernet bağlanıyor. Türü hakkında teknik bilgim yok.

Ama turknette nedense genel sorunum bazı saatlerde bazı sitelere erişim sıkıntısı yaşamam. Mobile dönünce veya VPN açınca sorun yok. Turknet ekibi de sorunun farkında ve çalışma yürütuyormus. Bu sorun da olmasa bu fiyata çiçek gibi hizmet.

Bir de genel gördüğüm müşteri hizmetleri kötü. Açtığım talebe sorun üzerine uğraşıyoruz diyip kapatmışlar. Normalde o talebin açık beklemesi ve sorun çözüldüğünde bana bilgi veriliyor olması gerekir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, olumlu düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Keyifli kullanımlar dilerim
  • Modem konusu nasıl oldu aynı modemi kullanmaya devam mı ettiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Modem konusu nasıl oldu aynı modemi kullanmaya devam mı ettiniz ?

Evet başvuru yaparken de modemin kalıp mülkiyetinin TürkNet'e geçeceği yazıyordu. Aynı modem devam. Sadece ayarları güncellendi ve operatörüm değişmiş oldu bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: juxtance

Ben de netspeed fiberden geçiş yaptım. Bende de ping arttı. Hız olarak ama gayet iyi. Speedtestte 200 mbpslerden başlayıp 118lerde kapatıyor. Upload da 20-25ten başlayıp 11lerde kapatıyor. Evin içinde duvardan ince sarı kablo ufak fiber kutuya bağlanıyor oradan modeme ethernet bağlanıyor. Türü hakkında teknik bilgim yok.

Ama turknette nedense genel sorunum bazı saatlerde bazı sitelere erişim sıkıntısı yaşamam. Mobile dönünce veya VPN açınca sorun yok. Turknet ekibi de sorunun farkında ve çalışma yürütuyormus. Bu sorun da olmasa bu fiyata çiçek gibi hizmet.

Bir de genel gördüğüm müşteri hizmetleri kötü. Açtığım talebe sorun üzerine uğraşıyoruz diyip kapatmışlar. Normalde o talebin açık beklemesi ve sorun çözüldüğünde bana bilgi veriliyor olması gerekir.

Sizinki ftth oluyor hocam, sarı kablo eve kadar fiber. Sadece ethernet geliyorsa binaya kadar fiber. Bendeki 100 yerine 90 küsür almak bundan kaynaklı sanıyorum. Ping neden daha yüksek diğerlerinden acaba TürkNet fiber evraklarım ulaştıktan 24 saat sonra Millenicom'dan geçişimi tamamladı (Haftasonu)  hissedilebilen bir sorun yok oyunlarda da sanıyorum peer oldukları için yüksek çıkmıyor :)

Altyapi 100 mbps destekliyor aslında yalan gibi geliyor bana. Maks 100 verdikleri için öyle söylüyorlar heralde.

Sizde de bazı sitelere bağlantı sorunları var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Merhaba, eğer geçiş işlemi yapılıyorsa fiber aboneliklerde mevcut modem ile devam ediyorsunuz. Sıfırdan başlatılan yeni abonelikte ekipler gelirken modem getiriyor. https://turk.net/destek/sss/ozgur-iletisim-fiber-100-paketi.html üzerinden de kontrol edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juxtance

Altyapi 100 mbps destekliyor aslında yalan gibi geliyor bana. Maks 100 verdikleri için öyle söylüyorlar heralde.

Sizde de bazı sitelere bağlantı sorunları var mı

Şu an herhangi bir sorun gözlemlemedim, örnek varsa test edebilirim. Ping dışında herhangi fark göremedim önceki sağlayıcımdan.

• oyun falan oynuyor musunuz pinglerde bir değişim oldu mu ? 5'ten 30'a çıkması çok anlamsız ben vdsl'de 9-10 ms alıyorum fttb'de bu ping biraz fazla geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: erkaninn59

oyun falan oynuyor musunuz pinglerde bir değişim oldu mu ? 5'ten 30'a çıkması çok anlamsız ben vdsl'de 9-10 ms alıyorum fttb'de bu ping biraz fazla geldi

COD dışında oyun oynamıyorum onu da geçişten beri oynama fırsatım olmadı. Server adresi verebilirseniz tracert atabilirim. Şu anda da 18ms civarında speedtest pingim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wade96 -- 29 Ekim 2020; 0:42:8 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.