Şimdi Ara

Türkiye'deki fiber abone sayısı açıklandı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
4
Favori
6.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün akşam yaptığım hız testi. konum İstanbul. yan bina yeni yapıldı Türk Telekom Ftth çekti. ben de başvurdum "şu an çalışmamız yok, olunca haber veririz zaten" dediler. 2073'e kadar gelir inş

Türkiye'deki fiber abone sayısı açıklandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlara göre 16 mbit bile fiber

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cidden bunlar 16 yıda fiber sayıyorlardır .d

• 4 yaşında bir apartmanın 1.katında 2 senedir yaşıyorum. Binada herhangi bir altyapı yok. 2 senedir başvuru yapmadığım yer kalmadı. Çimer e kadar yazdım sonuç sıfır. Mecbur superbox kullanıyorum. onunda sözleşme 15 gün sonra bitiyor ve güncel fiyat 600 TL. Bırakın fiberi 8 mbps e razıyım ama oda yok.

• Bana 13 mbit vdsl ( hız maksimum bunu destekliyor, nasıl VDSL ise hazır gittik VDSL destekli modem aldık ) verebiliyorlar. Şimdi bende mi fiber abonesi olmuş oluyorum ?

VDSL abonesi olup, normal ADSL kullanıcısından daha düşük hız alan Türkiye'deki tek bahtsız bedevi benimdir herhalde.

40-50 mbit internet bile bana "mucizevi" geliyor.Millet 90 mbit beğenmiyor. Hayaller hayatlar ...

Nasıl birşey acaba fiber internet? ömrüm yeter mi acaba fiber hızları görmek merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 26 Haziran 2022; 22:11:36 >
  • kadir. kullanıcısına yanıt

gigabit mi fiber mi getiriyorlar 39 bin liraya?

topladıkları paraları ne yapıyorlarmış sordunuz mu?

• Gpon getiriyorlar hocam en fazla 1gbit/20mbit alabileceğim. Gıbırnet ile görüştüğümde de 3.5 km ana omurgadan çekecekleri metro ethernet için 3500 tl+kdv istediler fakat aylık 30 mbit için 2500 tl ve 12 ay taahhüt istedikleri için onun fiyatı da çok yüksek geldi. Türk Telekom santrale alınacak cihazların maliyetini de benden çıkarmaya çalışıyor anladığım kadarıyla. Bu arada yeni evlere bakır kablo vermiyoruz hikayesi tamamen yalan, eski yıkılan evden kalan havai kabloyu bile zar zor getirdiler 2 yılda.

büyük site olacaksın bastıracaksın gigabit internetin gelecek extra bişe ödemeden

kocaeli gebzede öyle birşey olmuştu

• Vdsl e de razıyım hocam o duruma getirdiler

herkes birlik olsa

change gibi birşey mesela gigabit internet getirmezseniz abonelikten çıkacağız deseler ve milyonlarca kişi aboneliğini peşpeşe iptal etse bak bakalım geliyor mu gelmiyor mu gigabit internet

• Ülkedeki internet kullanıcılarının %90ı taahhütlü internet kullanıyor, ceza varken hiçbiri bozamaz.

• Halkin teknolojiye karsi bilgisi 0 iken boyle birsey olurmu senceTürkiye'deki fiber abone sayısı açıklandı 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt

bilgisi yok ama ilgisi var

mobil internet abone sayısı 68 MİLYONa yaklaşmış

bunlar resti bir çekse abovvv adamlar iflasın eşiğine gelir

• Ülkemizde açıklanan hangi veri doğru ki bu doğru olsun. Kağıt üzerinde her şey güzel ama gerçek bambaşka.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Her evde fiber olsa sıfır şaka ülkenin ekonomik durumu düzelir.

• 35 yaşındayım. 2002 senesinden beri evde aralıklarlada olsa ortalama 14-15 senedir internet kullanıyorum. görebildiğim maksimum hız 50 mbit. aynı ilçe içinde 100 mbit kullananda var , 16 mb kullananda. öleceğiz artık hala 100 leri veya 1000 mbitleri göremeyeceğiz. fiber kutusu bina yıkılana kadar gelmeyeceğine kanaat getirdim artık. yok dilekçe yok bilmem ne hep bürokrasi. ben parasını vereyim , bana özel hat çek desekte olmuyor işimiz.

• Gentlement39 G kullanıcısına yanıt

haklısınız, Türk Telekom VDSL verilen yerlerde eski binalara Fiber çekmiyor. Çoğumuzun fibere ulaşması için tek şansı kentsel dönüşüm. Eğer binanız yıkılıp tekrar yapılırsa Fiber'e kavuşma şansınız var.

Gerçi yeni yapılan binalara bile VDSL çekildiğini görmüşlüğüm var, bize Fiber ben diyeyim 15 yıl, siz deyin 20 yıl sonra ancak gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 12 Eylül 2022; 17:33:30 >
  • miskindvd kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    Türk Telekom VDSL verilen yerlerde eski binalara Fiber çekmiyor

Kaynak?

• kaynak gözlemlerimiz, İstanbulda tanıdığım insanlar arasında apartman dairesinde yaşayan herkes VDSL kullanıyor, ama sitelerde veya toplu konutlarda yaşayan arkadaşlarımda fiber var. Demek ki neymiş, apartman dairelerine çekmiyorlarmış.

(sadece 3-5 kişi üzerinden yorum yapmıyorum, tanıdığım insan sayısı 30-40tan fazladır, bunların hepsi farklı yakalarda ve farklı ilçelerde rastgele yaşıyorlar. Yani yorum yapmaya yetecek kadar evin altyapısını gördüm.)

Ayrıca Göknet'in altyapı sorgulama sitesinden İstanbul'un rastgele sokaklarını bol bol inceliyorum, eski apartmanlarda Fiber bulma şansımız neredeyse yok

yorumlarınızdan anladığım kadarıyla siz Türk Telekom'u savunmaya yatkınsınız, Türk Telekom'da çalışıyor olma ihtimaliniz var, tabi çalışıyorsanız çalıştığınız firmayı kötülemek istemezsiniz. Ama halkımızın durumu gayet ortada.

Türk Telekom CEO'su çıkıyor ve diyor ki ''Yarım adanın tamamına Fiber altyapı döşedik.'' . Peki Fatih ilçesinde yaşayan ve VDSL ile 35 mbit hızdan fazla alamayan arkadaşım ne yapsın ?? Bütün yarım adaya fiber döşemişmiş, 35 Mbit VDSL'i Fiberden sayıyorlar adamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 12 Eylül 2022; 20:55:54 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.