Şimdi Ara

Türkiye'deki fiber abone sayısı açıklandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
4
Favori
6.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yönetim bakır kablolu adamlarda... hızı 1024mbps yaptırtmazlar...
    Türkiye'deki fiber abone sayısı açıklandı

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    fiberde 3 seçenek var FTTC bakır kabloda kullanıyor... FTTH en ideali... kısa devre yapmıyor sudan etkilenmiyor...

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt
    Sol kimin altyapısından veriyor interneti :) Türkiyedeki tüm internet altyapısı Türk Telekoma ait. Diğerleri sadece kendi etiketini basıp geçiyor. Bir tek GPON altyapıda iş değişiyor. Saydığınız ISS'lerin tüm arızalarına Türk Telekom ekipleri bakıyor. Doğru düzgün hizmetleri bile yok !

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kadir. kullanıcısına yanıt

TURKCELL daha kolay gelir...

50mbps testi... çoklu sunucu ile...

single...

• Obsidian80 O kullanıcısına yanıt

fiber SOL alt yapısı onun sadece SOL bakıyor...

50 mbps artık her yerde var...

Superonline da 2 yıla gelmez sizin oraya dedi hocam yan sokağımızda mevcut fakat kazı yapmıyorlar. Belediye ile protokolleri var istedikleri yere istedikleri zaman kazı yapabiliyorlar. Fakat site veya dip dipe 4-5 katlı bina olmayınca pek cazip gelmiyor onlara da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir. -- 24 Haziran 2022; 14:15:40 >
  • kadir. kullanıcısına yanıt

yanda 4~5 kaTLI BİNA YOK MU ONDAN aktarma yapması zor gelmiştir türknet giga ihtimaline bakın...

Türkiye'deki fiber abone sayısı açıklandıturknet
    Fiber İnternet - GigaFiber İle 50 Kat Hızlı İnternet — TurkNet
    https://turk.net/gigafiber
  • Bunların her sözü YALANDIR... Çünkü ZİHNİYET AKP DİR.. Hayatları yalan ve Algı üzerine Kurulmuştur..

2023 SEÇİMLERİ TÜRKİYE İÇİN KADER'DİR VE SON ŞANS'DIR..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkenin altı bakır hazinesi gibi sırf bakır kablo dolu. Buna rağmen bakır kablo kullanan kalmamış diyenler var :D :D

Maalesef hocam yandaki ev tek katlı, kentsel dönüşüm bölgesi ayrık nizam. Turknet güya bu sene getirecekti ama şu an planda olduğunu bile düşünmüyorum.

• 5 milyon mülteci var diyorlar her yerde mülteci görüyoruz, 5 milyon fiber var diyorlar hiçbir yerde göremiyoruz.

Şu yalanı az konuşun be. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcpcpcpc -- 24 Haziran 2022; 15:14:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz hala 24mbit kullanıyoruz fiber gelmediki mahalleye

• 24mbit kullanıyorsan VDSL'dir, yani senin saha dolabına fiber gelmiş. Yani aslında sen Turk Telekom'a göre fiber kullanıyorsun. Fiberin hayırlı olsun, yıllarca tepe tepe kullan

Biz olaya öyle bakmıyoruz, 100mbit üzeri şu an sadece %20lik şanslı kesimde var. Yani %80 oranda Fiber internet yok

• 5G'yi sokak lambalarına saklayacaklar üst kısmında tümör gibi belli oluyor onları kırmak bizim görevimiz

Kablonet hariç. Kablonet kendi altyapısını kullanıyor.

• Vdsl ve adsl kırsal çözümlerdir bir şehir çözümü değildir her eve o ince fiber kablo geldiğinde fiber olur. Şu standartlarda türkiyede 3 alt yapı sağlayıcısı var biri malum ttnet sol ve turksat vodafonun ne yaptığı belli değil keza turknetinde çok azınlık ve gelişemiyor.. KADAR lafı bitip 100mbits dediğinde eğer size bu rakam 97-98 olarak geliyorsa yada alabiliyorsanız o halde fiber sayılabilir.. keza vds kutusunun dibindeyseniz bu rakamları görebiliyorsunuz.. Görebilmeniz değil size vaat edilen paketi almanız burda esas bence 1mbit bile satılmalı adam instada gezecekse ver 1mbit ücretsiz internetini takılsın ama gel görki yok port yok yok ip yok cgnat ında belli kotaları ve bölge bölge ayrı ipleri var.. Sen bi her eve fiber yada vdsl adsl i 1mbit de olsa ücretsiz getir üstü için konuşulur.. Veremediğin hızın parasını alma o müşterinin değil senin yetersizliğinle alakalı.. Devlet diyecek ki 25mbit veremiyorsan sattığın 25 mbit 16 mbit olarak veriyosan sen karşılayacaksın o hattın ücretini düzeltene kadar çok zor değil.. Parasını vereni neden madur ediyorsun.. getir yasayı bak neler oluyor.. 2 günde vds panosunu değiştirip fiber pano yerleştirir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Bugün elektrikler gitti mahallede, benim modem UPS ile çalıştığı için kapanmadı.

Herkesin modemi kapalıyken benim alabileceğim max hız 144 mbit oldu. Elektrik geri gelince bütün modemler açıldı tabi benim modem 90mbit ile tekrar bağlandı.

Yani Fiber diye kabul ettikleri VDSL saçmalıklarını görüyorsunuz, komşuların modemleri kapalıyken her şey çok güzel, bütün modemler açılınca hızlar 100mbitin altına düşüyor.

Ayrıca her sabah üst komşu modemi açıyor diye ben 10000 tane CRC hatası alıyorum.

VDSL fiber değildir, arkadaşımızın da dediği gibi köy kırsal kesimde VDSL iyi iş görür ama şehir merkezinde kabul edilemez. Ben İstanbulun ortasında VDSL değil Fiber istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 24 Haziran 2022; 19:9:58 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.