Şimdi Ara

Türkiye'de yanlış anlaşılan trafik kuralları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
2
Favori
9.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
132 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

arkadaş, anlamsızca trafik polisliği yapmanın gereği yok, senin yaptığınla 70 le giden aracı 71 ile sollamaya çıkan adamın yaptığı aynı şey. sollamanın ortasında görgüsüzce selek yapanlara ben de kızıyorum ama 132 ile giderim hızlanmak zorunda değilim diye birşey yok. o kadar acelen yoksa sollamayı sonra yaparsın, yada 140 ile sollamayı bitirirsen de sana hiçbirşey olmaz.

Alıntıları Göster

Aynen öyle. Sollama bir an önce bitirilmeye çalışılmalıdır. Tintin araba sollanmaz. Benden daha hızlı bir araç geliyorsa arkamdan, müsait olduğumda yol veririm. Tecrübeli adam selektör yemeyi beklemez. Sollanmak ayıp değil ama bazılarının erkekliğini zedeliyor sanırım. Göbekte dönen aracın önüne atlayan bir toplumuz, o yüzden kimse trafik polisliği yapmaya kalkmasın boşuna.

• zotacing kullanıcısına yanıt

ben de en çok otobanda orta şeritte gidenlere kızıyorum. sol şerit zaten 150+ hızlarda akıyor, orta şeritte adam sabitlemiş 100e 100le gidiyor. en sağ şerit boş. ben 120ye sabitleyip en sağ şeride geçiyorum, önüme tek tük araba çıkıyor. orta şerittekileri geçiyorum ama hepsinin mecburen sağından geçiyorum.

• Hocam elinize sağlık gayet güzel yazmışsınız fakat bu kurallar bizim nesil için fazla maalesef bizim medeniyet düzeyimizi aşıyor bu kurallar... İnşallah 3 nesil sonra bunları konuşmaya tenezzül dahi etmeyen nesiller yetişecek, hayvanlık yapana değil de medeni olana hayranlık besleyecek insanlar.

• Olması gereken zaten mümkün olduğunca sağdan gitmektir. Nedir bu mümkün olduğuncadan kastım.
    Düz bir otobanda zaten kamyonlar en sağda 90 100 neyse kuralları öyle gidiyor çoğunluğu. Dayım sabit 100 le gidiyor dediğin gibi orta şeritten. En sağa girmeli. Önğne kamyon çıktıkca sollamalı.

Orta şeritte daha çok o yolun maksimumu hız sınırınsa giden olmalı en kötü ihtimalle

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • -Otoyollarda veya çok şeritli (bölünmüş) yollarda otomobil sürücülerinin en sağ şeridin sadece kamyon ve tırlar için tahsis edilmiş olduğunu düşünmeleri ve asla boş olsa bile sağ şeritten gitmemeleri.

-Aynı yollarda otobüslerin en sağ şerit boş olsa dahi orta şeridi parsellemesi...

Geçin arkadaşlar, en sağ şeritler tüm araçların kullanımına açık. Düşük trafik akım hızı varsa diğer şeride geçin ama boş durumlarda sağ şeridi öksüz bırakmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobay -- 26 Temmuz 2021; 12:0:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

Hız limiti neyse o hızda sol şeritte gidip yol verilmeyebilinir.

Sizin yüzünüzden sol şerit tıkanıyor. Sol şeridi işgal edemezsiniz.

• 3 şeritli yolda en sağ şeritte sakin sakin giderken önü boş olmasına rağmen orta şeritteki aracı geçmek için en sol şeride geçenler de var. Hangi kuralı uygulamaya çalışıyorlar hayret ederim hep.

Sağ şeritte olması gerekirken orta veya sol şeritte aheste aheste gidenler, şerit değiştirmeden gelip sizin sağınızdaki şeritten sizi geçen araç gördüğünüzde "ba ba baaaa hatalı sollama yapiiler..." diye höykürmeyin.

Yapılan işlem doğrudur.

Hatalı olan işlem sizin uygun şeritte gitmemenizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobay -- 26 Temmuz 2021; 12:10:25 >
  • caldexterr C kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    Sollanmak ayıp değil ama bazılarının erkekliğini zedeliyor sanırım.

bence esas meselenin özü bu. insanlar nedense sollanmayı kaldıramıyor. ister sollananın altında şahin olsun sollayan porsche olsun, yada tam tersi olsun nedense anlamsızca gurur yapılıyor. buna kılıf olarak da hız sınırı öne sürülüyor. sanki her kurala tam riayet ediyorlar bir hız sınırı kalıyor.

• HondatugraL kullanıcısına yanıt

Ben de düştüm buna hocam

• Kırmızı ışıkta durmayan birilerine yazarak kural anlatılmaz denetim ile ceza yazar geçersin bir daha bak yapıyor mu?

Ama denetim var mı tabii ki yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.leon

Ben de düştüm buna hocam

sorun yok @büdünün kaşı ve @zotacing de düşmüş zaten 2. mesajı okumadan atarlanmışlar iyi gülüyorum valla istem dışı trollemiş gibi oldu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondatugraL -- 26 Temmuz 2021; 12:49:22 >
  • yayaya yol vermek isteyen biri aniden frene asılmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-57554940B

yayaya yol vermek isteyen biri aniden frene asılmamalı.

Açıklayıcı yazın zira benim ilk mesajımı kimse anlamamış soldan 70 le gidiyorum sanıyorlar giydiriyorlar sonra   

• quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

Hız limiti neyse o hızda sol şeritte gidip yol verilmeyebilinir.

Hadi canim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Hadi canim...

Alıntıları Göster

Sizde hoşgeldiniz üst katta aile salonumuz var ancak çıkmadan ilk 10 mesajı okusaydınız keşke

• Bir de "dönel kavşak" sorunu var bu ülkede... 

Trafik kuralına göre yol hakkı dönel kavşağın içindeki araca aittir ama kaç tane dönel kavşağa denk geldiysem kavşak içindeki araç durup dışarıdan gelenlerin geçmesini bekliyor, durmak zorunda çünkü kavşağa yaklaşanlar hiç frene basmak gereği duymuyor, yavaşlamıyor, kavşak içindeki araç "yol benim" diye yürüse dışarıdan gelen bodoslama dalacak adama...

• Dönel kavşaktaki araç yol verir !!!
    Böyle bir şey yok. Tam tersi.Bu kurala uymayan vınnnn diye kavşağa giren Bir sürü yavşak var. La olm ben kavşağa girmişim ve dönüyorum sen beni bekleyeceksin. Ben seni beklemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HondatugraL kullanıcısına yanıt
    Böyle yapanları korna selektör manyağı yapıyorum. Yine de yol vermiyorlar. Hem kör hem sağır çünkü bu tür insanlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.