Şimdi Ara

Türkiye'de SW araç Neden tutulmaz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
17.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• biz gosteris meraklısı bi milletiz ve cok ta paramız yok veya alacagımız seyler bize pahalı geliyo

şöle acıklanabilir

yurt dısında adamın bi jipi bi normal arabası veya bir aile arabası bir normal arabası veya bir sedanı bir sw si vardır

hatta 3 tane araba vardır bir aileye ve 3 farklı turden arabadır bunlar

şu durumda adam kullanısllık acısından hangisi o anda işine yarıcaksa onu kullanır..

şimdi bizdeki adam zaten 1 tane araba alacak ve aldımı hem tasarruflu hem uygun fiyatlı hem gosterisli bir araba almaya calısır

bizdeki araba alma kırıterleri ile yurt dısındaki arasında daglar kadar fark var

bizde aynı anda herturlu kriteri saglamalı ki o arac alınabilir bir arac olsun

bu durumda kim neylesin sw yi
  • SW TERCİH EDİLMEMESİNİN SEBEPLERİNDEN BİRİ DE, YÜKSEK FİYATLAR...
    EN AZ 2000 LİRA ÇOĞUNLUKLA 3000-4000 LİRA DAHA PAHALI SW LER...
  • En Kral SW:

Türkiye'de SW araç Neden tutulmaz?

• quote:

Orjinalden alıntı: Technologic

Benım war megan sw onu mod yapıcam o zaman gorursunuz hava atılırmı atılmazmı bı 20' jant yeter

Süper Olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: vozer

quote:

Orjinalden alıntı: Pulstar

Bir Station Wagon araba hastası olarak yıllardır çözemediğim hadise...

Station Wagon arabalar nazarımda geometrik olarak en biçimli arabalardır, derli toplu bir duruşları vardır... Modifiye yapılamaz diyenlere ise katılmıyorum... Bu konu tamamen paraya ve hayal gücüne bağlı...

Bugün arabamı değiştirecek olsam yine Station Wagon araba alırım... Büyük konuşmak gibi olmasın Sedan araba alacağımı hiç sanmıyorum...

Favorim daima Station Wagon'dur...

Daha önce başka bir başlığa yazdığım mesajımı buraya aktarıyorum:

Ayrıca litre olarak verilen rakamlara aldanmayın; 450 litre bagaj hacmi olduğu söylenen bir SW arabaya 500 litre bagaj hacmi olduğu söylenen bir Sedan arabadan daha fazla eşyayı daha rahat yüklemeniz olasıdır...
    Hemen başka örnekler de vereyim:

- Sedan arabaların bagajları genelde çukurdadır; fakat SW arabalarda düzdür... Sedan arabaya bir bavul koyacaksanız bavulu kaldırmanız sonra bagaj içine dikkatlice indirmeniz gerekir... SW bir arabaya bavul yüklerken bavulu bagaj hizasına kadar kaldırıp içeri ittirmeniz bile yeterlidir...

- Sedan arabaların bagajları geometrik olarak genelde şekilsizdir, önden arkaya doğru çok daralır, bu nedenle bagajın her yerini kullanamazsınız; fakat SW arabaların bagajları genelde düz şekillidir, arkaya doğru daralma ise makul ölçülerdedir, bu nedenle bagajın neredeyse tamamını kullanabilirsiniz...

- Sedan arabaların üstü düzdür; ancak SW arabalar günümüzde genellikle fabrikadan port bagaj çitaları üzerinde çıkar, bu da ekstra bir bagaj alanı demektir...

- Sedan arabalarda arkayı görüş problemi yaşanabilir; fakat SW arabalarda neredeyse hiç böyle bir problem yoktur...

- Sedan arabalara bavul, çanta, eşya yüklerken yerleşim seçenekleriniz çok azdır; fakat SW arabalarda sayısız seçenekleriniz olur...

Kendimden örnek verecek olursam; geçen sene tatile giderken SW arabama 3 bavul, 1 karton kutu ve tekerlekli sandalye yükledik... Arabam Sedan olsaydı ancak tekerlekli sandalyem bagaja girerdi geri kalan eşyalar açıkta kalırdı... Ben bir çok Sedan arabaya tekerlekli sandalyemi bütün olarak koyamadığımı bilirim; ayaklıkları çıkarıp yanıma almışlığım çok olmuştur...

http://forum.donanimhaber.com/m_16737912/mpage_1/key_//tm.htm#24682503

Buna bir ekleme de ben yapayım. özellikle İstanbul'da aracınız sedan ise şirketinize ait laptop'u bagajınızda taşıyabilirsiniz fakat aracınız sw ise 10 - 15 dakikalığına aracınızdan uzaklaştığınızda laptop'u da yanınızda götürmeniz gerekir yoksa döndüğünüzde arka camı kırık laptop'un bulunduğu yeri de boş bulabilirsiniz.

NOT: Öyle tartışma olsun diye değil, hem hafif gülümseyelim hem de böyle bir ihtimalin bulunduğunu da unutmayalım diye yazdım, malum içinde insan varken bile camı kırıp yan koltuktaki laptop ya da cep telefonunu çalıyorlar.

Benim yaşadığım durumdur kendisi, gitti laptop kırılan camlarda cabası ... bagaja koyarken gördü bi şerefszi ben uzaklaşınca kırmış almış bagajdan, o gün hanım acil ameliyata alınmış kafa onbin hastaneden gece yarısı araca doğru ilerlerken yerde kırık cam parçaları görünce beynimden vuruldum gitti şirket bilgileri hatıra fotoğraflar neler neler..

Yalnız SW araçların içini ısıtmak ve soğutmak zaman alır, ayrıca bagajdan da oldukça fazla tıkırtı çatırdı ses duyma olasılığı yüksektir, daha fazla yakıt sarfederler. Ancak SW araçlara herzaman sempatim vardır favori aracımda budur

http://www.sahibinden.com/lpg_yeni_takildi_4x4_v70_xc_2001_kazasiz_orjinalWQQaXQQ7745021WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto&photo=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 21 Ağustos 2008; 13:27:22 >

• SWlerin ülkemizde tutulmama sebebinin pahalı olması olduğunu sanmıyorum. Ülkemizdeki suv ve mpv sayısı bile swlerden daha fazla. SW araç bir aile otomobilidir. Şöyle bir düşünelim çoğu erkek olan sürücüler aileleri için mi araç almaktadırlar, yoksa kişisel zevkleri için mi? Ben hb araç binen iki çocuklu çok aile babası gördüm. Bagaj yetmediği için arka camın oraya kadar aracı yükleyip gezen. Bizde maalesef otomobil ihtiyaca göre alınmıyor. Bunu gören Avrupalı otomobil üreticileri Türkiye'de SW hiç mi satamayacağız diyerek SWwlerin fiyatlarında indirime gidip, reklam kampanyalarına başvurdular. Gözlemim odur ki, VW Passat SW ile bunu ürününü almaya başladı. Daha önce hiç görmediğim kadar Passat SW görüyorum son bir yıldır etrafımda.

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000
    Benim yaşadığım durumdur kendisi, gitti laptop kırılan camlarda cabası ... bagaja koyarken gördü bi şerefszi ben uzaklaşınca kırmış almış bagajdan, o gün hanım acil ameliyata alınmış kafa onbin hastaneden gece yarısı araca doğru ilerlerken yerde kırık cam parçaları görünce beynimden vuruldum gitti şirket bilgileri hatıra fotoğraflar neler neler..

Yalnız SW araçların içini ısıtmak ve soğutmak zaman alır, ayrıca bagajdan da oldukça fazla tıkırtı çatırdı ses duyma olasılığı yüksektir, daha fazla yakıt sarfederler. Ancak SW araçlara herzaman sempatim vardır favori aracımda budur

http://www.sahibinden.com/lpg_yeni_takildi_4x4_v70_xc_2001_kazasiz_orjinalWQQaXQQ7745021WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto&photo=3

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun...

SW araçlar için söylediklerinden sadece ses konusuna katılıyorum... Isıtma-soğutma gibi bir problemim hiç olmadı... Yakıt sarfiyatı için bir şey diyemeyeceğim; aracın sadece SW olması değil başka etkenlerde olabilir...

Yalnız gönderdiğin linkte SW araç fotoğrafı yok... Sadece 2 tane uçak fotoğrafı var o kadar...

• Yukarıdaki linki verilen Saab 9-3 SW'ten Macar bir arkadaşımda var birkaç kere bindim arabasına. İç gösterge ışıklarının tamamen yeşil olması gece insanın gözüne hoş görünmüyor pek, bir de orta konsol biraz yüksek, insanı daraltıyor.

Kendisine de sordum neden SW aldın bekar adamsın diye, kayaga sık gittigi için malzemeleri çok fazla oldugundan kız arkadaşıyla birlikte ancak SW'a sığabiliyoruz dedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgur23

Yukarıdaki linki verilen Saab 9-3 SW'ten Macar bir arkadaşımda var birkaç kere bindim arabasına. İç gösterge ışıklarının tamamen yeşil olması gece insanın gözüne hoş görünmüyor pek, bir de orta konsol biraz yüksek, insanı daraltıyor.

Kendisine de sordum neden SW aldın bekar adamsın diye, kayaga sık gittigi için malzemeleri çok fazla oldugundan kız arkadaşıyla birlikte ancak SW'a sığabiliyoruz dedi

Bu söylediklerinin aracın SW olmasıyla bir ilgisi yok ki...
  • Türkiye'de Station Wagon araçlarının (henüz) tutulmama nedenleri.

1. SEDAN'ın yıllarca PROMOTE edilmesi, desteklenmesi.
    2. Amerikan arabalarının zamanından kalma alışkanlıkla SEDAN'ların ÖZEL, STATION WAGON'ların da DOLMUŞ oldukları fikri.
    3. STATION WAGON görünce "Bu adam birşey taşıyor" veya "bu adam birşeyler taşıyacak galiba" düşüncesinin doğması.
    4. TOFAŞ KARTAL ve RENAULT 11 SW'nin bu görevi (halen) başarıyla yerine getiriyor olmaları.
    5. Standart aracın SEDAN, standart dışı aracın HATCHBACK ve STATION WAGON olduğu fikirinin Erkeğe Mavi, Kıza Pembe kadar yerleşmiş olması.
    6. Almancıların E 300 Mercedes ve 535i BMW ile geldiklerinde onlara gülünmesi, "Türkiye'de olsaydı asla satamazdı" denmesi.
    7. Almanya'da araçların % 60'ı STATION WAGON, Türkiye'de % 95'i SEDAN.

T.G.

• quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

6. Almancıların E 300 Mercedes ve 535i BMW ile geldiklerinde onlara gülünmesi, "Türkiye'de olsaydı asla satamazdı" denmesi.
    7. Almanya'da araçların % 60'ı STATION WAGON, Türkiye'de % 95'i SEDAN.

T.G.

"6. Almancıların E 300 Mercedes ve 535i BMW ile geldiklerinde onlara hayran hayran bakılması, diyaframın en dip köşelerinden başlayan deriiiin bir ooffffffffff çekilmesi, "Türkiye'de olsa da alamayız, anca bööyle bakarız, şu anlamsız ikinci el yasağı kalksa da şunları ucuz ucuz alsak" derim ben de ama yapacak bir eşy yok....

• Nasıl ilgisi yok hocam, pardon? Arabayı neden SW aldın sorusuna adamın verdiği cevabı koyuyorum buraya ilgisi yok diyorsun.. ne polemik adamsınız ya ..

quote:

quote:

Yukarıdaki linki verilen Saab 9-3 SW'ten Macar bir arkadaşımda var birkaç kere bindim arabasına. İç gösterge ışıklarının tamamen yeşil olması gece insanın gözüne hoş görünmüyor pek, bir de orta konsol biraz yüksek, insanı daraltıyor.

• Biz neredeyse 20 yıldır 4-5 çeşit SW araç kullandık. Kesinlikle kullanışlı. Hatta bir tanesini ilk aldığımız ay Sultanahmete iftara gitmiştik. 1994 yılıydı ve kış mevsimiydi. Baktık hava soğuk yatırdık arka koltuğu geçtik bağaja. Yanımızda ufak çocuğu olan sedanlı bir aile vardı acımıştım.
    SW araç arka koltuğu yatırınca yarı kamyonet gibi olur. SW araç kullanan başka araç beğenmez.
    Ticari araçlar konusunda ki görüşlere katılıyorum.
    Bana göre otomobil küçük istenirse HB, normal isteninirse SWdir.
  • quote:

Nasıl ilgisi yok hocam, pardon? Arabayı neden SW aldın sorusuna adamın verdiği cevabı koyuyorum buraya ilgisi yok diyorsun.. ne polemik adamsınız ya ..

quote:

quote:

Gösterge ışıklarının yeşil olmasının, orta konsolun yüksek olmasının ilgisi yok... Aynı şey SAAB 9-3'ün diğer modelleri içinde geçerli...

• Onun yok tabii ki canım.. Onu yukarıda arkadaşlar 9-3 için fikirlerini yazmışlar, kendi düşüncemi eklemek için söyledim. Sedan'da da yanı olduğunun bilincindeyim, merak etme

quote:

quote:

Nasıl ilgisi yok hocam, pardon? Arabayı neden SW aldın sorusuna adamın verdiği cevabı koyuyorum buraya ilgisi yok diyorsun.. ne polemik adamsınız ya ..

quote:

quote:

Gösterge ışıklarının yeşil olmasının, orta konsolun yüksek olmasının ilgisi yok... Aynı şey SAAB 9-3'ün diğer modelleri içinde geçerli...

• quote:

Orjinalden alıntı: pascuu

http://www.sahibinden.com/full_hirsch_paket_-_175_hpWQQaXQQ4980711WQQpXQQdisplayitem

Ah ah param olsa bugün alacağım araba..

al benden de o kadar
  • İşim gereği sık sık İsveç ve Finlandiya'ya gidiyorum. Özellikle İsveç'te abartısız araçların %90'ı SW'dur. Ağırlıklı olarak Volvo ve Saab. Astra alan adam bile SW alıyor, Passat alan SW alıyor, Avensis alan SW alıyor. Her markanın, her modelin SW'nundan bol bol görmüşümdür.

İsveçliler otomobil yerine yaygın olarak bisiklet kullanırlar. Şehiriçi ulaşımda otomobil en son tercihleridir. Her taraf yüzlerce bisiklet ile doludur. Otomobili uzak mesafelerde, veya evi şehir merkezinden uzakta ise, uzak bir banliyöde oturuyorsa kulanırlar. Bunun dışında haftasonları şehir dışına çıkma, kamp yapma, spor yapma alışkanlıkları vardır, özellikle de iklim şartlarından dolayı kayak gibi kış sporları. Haliyle böyle gezilerde yanlarına bir sürü eşya, malzeme almak zorunda oluyorlar. Sw'lar bu tür bir yaşam tarzı için en ideali.

yani adamlar hafta içinde heryere bisiklet veya toplu ulşaım araçları ile gidiyor, hafta sonu gelince kapıda veya garajda duran SW'a yüklüyor kayağını, snowbordunu, çadırını, ıvır zıvırını, arkayada bisikletini takıyor aparatı ile, gidiyor bir yerlere. Sonra dağda bayırda bisikletine binip dolaşıyor, kayak yapıyor, çadırını kurup kamp yapıyor veya orman evinde hafta sonunu doğa içinde geçiriyor.

Şartlar benzmezse bile bol bol eşya taşımaya meraklı, sürekli bir yerden bir yere ailecek gitmeye alışmış, 3 gün tatil olunca 10 kişi bir arabaya doluşup memleketine, köyüne giden ve bu yüzden de çok geniş bagaja ihtiyaç duyan Türk milletine en uygun araç tipi de SW'dur aslında.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.