- x
OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ
466 Cevap257587 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3784 Mesaj
23 Haziran 2008; 11:33:27 

sıkça "servise gideceğim şu şu.. parçalar ne kadar, hangi servise gidiyorsunuz?" şeklinde sorulara rastlıyorum, cevap sayısı da tatmıin edici olmuyor, sonuçta bu sayfaya aracıyla ilgili olarak bakan herkes ford servislerine gittiğinden servis başlığı altında ortak sayfada toplanmanın çok faydalı olacağını düşünüyorum.
güleryüz, hizmet kalitesi hususlar ne de olsa ortak alanlar, fiyatlar da servis bazında modelden modele çok değişmez diye düşünüyorum. yani focusu ucuz yapan fiestayı pahalı yapmaz sanırım.

herkes aracını tanıtıp, gittiği servisi, aldığı hizmeti, ödediği tutarı, izlenim-fikirlerini yazarsa forum amacına da uygun olarak gerçekten faydalı bir şey yapacağımızı düşünüyorum. diğer markalara örnek olacağımız gibi, çok okunarak rehber gibi başvuru özelliği olacağına inandığım ve 33000 gibi okunma sayısına ulaşan diğer bir önerim olan "Satılan Araçların Gerçek Fiyatları( 2. elde doğru fiyatlar)" başlığı gibi sabit başlık haline gelebileceğini düşünüyorum.

benim önerim şöyle,(zamanla ihtiyaca ve gelen fikirlere göre de şekillenebilir):

2006 ford focus. 50.000 bakımı için ankaradaki .... servisine gittim. .... parçalar değişti,..... 'na bakıldı. çok iyi ilgilendiler. .... ytl tuttu. ... indirimle .... ödedik.

2002 mondeo. garantisi bittiğinden 150.000 bakımı için istanbul .... daki ...... özel servisine gittim. .... parçalar değişti. çok memnunum. tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 25 Haziran 2008; 14:53:07 >

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

6180 Mesaj
24 Haziran 2008; 10:27:00 

2007 focus ghia TDCI aracım..yaklaşık 1 ay önce istanbul anadolu yakası ford şahsuvaroğlunda 15000 bakımını yaptırdım işte..350 ytl den fiyat açtılar,mazot ve polen filtresi dahil 305 ytl ye kapattık olayı..şahsuvaroğlu en büyük ford yetkili satıcılarındandır,iyi ilgilenirler yardımcı olmaya çalışırlar oluşan problemlerde,tavsiye ederim yani..saygılarımla..

2012 Tiguan 1.4 TSI BMT S&S
2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

4499 Mesaj
24 Haziran 2008; 12:49:45 

2008 Focus Ghia
15 Bin Bakımı...
Tüm Filtreler
Yağ
%25 İndirim ile 285 Ytl > Peşin...
İndirimsiz kapıyı 350'den açtılar...

259 Mesaj
24 Haziran 2008; 15:57:59 

2000 Focus
12000 km(yıllık bakım)
Tüm filtreler+yağ değişimi+fren diklerinin temizliği vs.... periyodik işlemler
parçaları ve yağı kendim aldım=110 ytl
özel bi serviste işçilik için anlaştım(izmir Cankar oto-iskender usta) = 50 ytl
toplam=160 ytl ye bitirdim.

245 Mesaj
24 Haziran 2008; 17:10:12 

2006 dizel focus um var
45000 bakımını yaptırdım
yağ değişimi+tüm filtreler+ön balatalar+arka sol park sensörü(kırılmıştı)+V kayışı
480 ytl verdim.
(özel serviste -tanıdık bir usta vardı)
tanıdık bindirimi oldu gibi...

5872 Mesaj
24 Haziran 2008; 17:21:36 

1999 model Focus Ghia HB 76,000 km'DE temiz... 15,000 YTL'ye sattım... Tarih : Şubat 2008

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

4499 Mesaj
24 Haziran 2008; 17:22:58 

quote:

Orjinalden alıntı: url

2006 dizel focus um var
45000 bakımını yaptırdım
yağ değişimi+tüm filtreler+ön balatalar+arka sol park sensörü(kırılmıştı)+V kayışı
480 ytl verdim.
(özel serviste -tanıdık bir usta vardı)
tanıdık bindirimi oldu gibi...

Bindirim demeyelimde servis fiyatından itelemiş diyelim...
Tüm Filtreler + Yağ = 350 Lira Serviste...
V Kayışı + Ön Balatalar = 200 Lira Serviste...
Park Sensörünü saymaya gerek yok...
Serviste toplam 550 = Özel Servis'te ise en fazla 300 tutmalıydı

3784 Mesaj
24 Haziran 2008; 22:53:08 

işte bu bindirimleri tarihe gömeceğiz burada hep beraber.. tüm kazıkçı tamircilere

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

245 Mesaj
24 Haziran 2008; 23:04:34 

tarihe gömebilmemiz için daha bilinçli, daha bilgili ve uyanık olmamız gerekiyor.
maalesef, birçok esnaf var ki, nasıl kazıklarım gelen müşterileri diye, yeni yöntemler geliştiriyorlar...
quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

işte bu bindirimleri tarihe gömeceğiz burada hep beraber.. tüm kazıkçı tamircilere

3784 Mesaj
24 Haziran 2008; 23:27:17 

çok acı ama evet, araba satarken de aynısı değil mi? km düşürürken, kazasız derken

bunun için bu başlığı düşündüm. servise giderken buraya bakıp, örneğin birisi 250, birisi 275 e yaptırmış, 350 diyene HAAAAAAAADİİ LEEEEEEEEN diyebilmek için. ama herkesin özenle yazması lazım.

Siyu Kabilesi

7954 Mesaj
25 Haziran 2008; 20:01:41 

Şahsuvaroğlu gitmeyin.

Badass Nova

6180 Mesaj
26 Haziran 2008; 0:09:22 

quote:

Orjinalden alıntı: CYBORG00TR

Şahsuvaroğlu gitmeyin.

neden alalım da biz de gitmeyelim o zaman..ama olay veya neden nedir CYBORG00TR

214 Mesaj
26 Haziran 2008; 10:52:01 

2006 tdci HB ghia aracın 2. yıl bakımı (araç 13500 km de) 191,75 ytl.Yalnız polen filtresi değişmedi.

İzmir Arkas Oto'da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geekiad -- 26 Haziran 2008; 10:53:48 >

185 Mesaj
26 Haziran 2008; 11:58:41 

arkadaslar bişey sorucam ilk basta banada cok sacma geldi ama kafamı kurcalamaya basladı sonradan ford servsisine ilk defa giden arabaların arabadan musterının memnun kalması için arabanın motor güzünü attırdıkları söylentisi war banada sacma eldı bu konu hakkında bılgıs olan warsa paylasabılırmı ama gercekten böyle bişey warsa helal olsun sana ford demekten baska denece bisey yok.

2590 Mesaj
26 Haziran 2008; 13:19:39 

quote:

Orjinalden alıntı: cardinal636

2007 focus ghia TDCI aracım..yaklaşık 1 ay önce istanbul anadolu yakası ford şahsuvaroğlunda 15000 bakımını yaptırdım işte..350 ytl den fiyat açtılar,mazot ve polen filtresi dahil 305 ytl ye kapattık olayı..şahsuvaroğlu en büyük ford yetkili satıcılarındandır,iyi ilgilenirler yardımcı olmaya çalışırlar oluşan problemlerde,tavsiye ederim yani..saygılarımla..

Selamlar,

Şahsuvaroğluna gitmenizi tavsiye etmem ben bu serviste size sayamayacağım kadar pek çok sorun yaşadım ve çok büyük ciddi sorunlar yaşayan tanıdıklarım oldu. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Yaşadığım ve gördüklerimdem sonra, benim kişisel fikrim bu doğrultuda.Özellikle diesel araçları olanlar için söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxfocus -- 26 Haziran 2008; 13:20:42 >

i7 4820 + CORSAIR İ100 (4.6GHz stabil, Günlük Kullanım 4.4ghz ) + ASUS P9X79 PRO + 2* XFX 7870 GDDR5 2GB CROSSFIRE + 480GB SAMSUNG PRO SSD SATA3 + 3*1 TB WD SATA3 64MB CACHE RAID 5 + 1,5 TB SEAGATE E-SATA+USB+FIREWARE HARİCİ DİSK + 4*4 16GB GSKILL DDR3 1600 MHZ DUAL + 27" ASUS HDMI + 23" AOC E2352PHZ 3D LED HDMI + 2* PIONEER DVD-RW + XIGMATEK ELYSIUM FULL TOWER + ENERMAX GALAXY XXX 1000 W PSU + TUNÇMATİK 2500 kVa (1,5 kW) + LOGITECH KABLOSUZ SET + LOGITECH 2+1 + HUAWEI B260 TURKCELL 3G VINN WIRELESS MULTIMODEM + WIN7 64 BIT TR ULTIMATE + PANASONIC TXP50G20 PLASMA TV + WD 3,5" 4TB MY BOOK LIVE GIGABIT ETHERNET HARİCİ DİSK DNLA + LG 50PH670S 3D PLASMA TV + DATRON N32W551T LCD TV + 2013 FOCUS SEDAN TDCI 115HP STYLE+2013 KIA SPORTAGE CONCEPT PLUS

6180 Mesaj
26 Haziran 2008; 13:44:36 

quote:

Orjinalden alıntı: maxfocus

Selamlar,

Şahsuvaroğluna gitmenizi tavsiye etmem ben bu serviste size sayamayacağım kadar pek çok sorun yaşadım ve çok büyük ciddi sorunlar yaşayan tanıdıklarım oldu. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Yaşadığım ve gördüklerimdem sonra, benim kişisel fikrim bu doğrultuda.Özellikle diesel araçları olanlar için söylüyorum.

tavsiye edebileceğiniz ford servisi hangisi peki,anadolu yakası için?

2590 Mesaj
26 Haziran 2008; 18:04:47 

quote:

tavsiye edebileceğiniz ford servisi hangisi peki,anadolu yakası için?

Selamlar,

Anadolu yakasında, gittiğim servisler, şahsuvaroğlu, doğan koşuyolu, doğan kozyatağı, gürbaşlar, nuray, ve gebze nazer içlerinde en kurumsal olanları Nazer oto, ilgi, alaka çok iyi çözüm bulma konusunda orta sıradalar, bana göre doğan koşuyolu, şahsuvardan daha iyi, birde ataşehir otokoç olabilir. Gürbaşlar trimde oldukça iyi, nurayda orta sıralarda.

Ben Şahsuvardan sonra Nazere gitmeye başladım, en azından sorun karşısında cidden ilgileniyorlar. Çözmeye çalışıyorlar.
Şahsuvarda da iyi niyetli müşteri asistanları var ama servis teknisyenleri konusunda aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

Karşıda da istinye otokoç gittim, şişirme iş yapma konusunda uzmanlar, yaptıkları işi başka serviste tekrar yaptırmanız olasıdır.
Üstelik ellerindeki imkanlar ve cihazlar bir çok serviste bulunmuyor.

i7 4820 + CORSAIR İ100 (4.6GHz stabil, Günlük Kullanım 4.4ghz ) + ASUS P9X79 PRO + 2* XFX 7870 GDDR5 2GB CROSSFIRE + 480GB SAMSUNG PRO SSD SATA3 + 3*1 TB WD SATA3 64MB CACHE RAID 5 + 1,5 TB SEAGATE E-SATA+USB+FIREWARE HARİCİ DİSK + 4*4 16GB GSKILL DDR3 1600 MHZ DUAL + 27" ASUS HDMI + 23" AOC E2352PHZ 3D LED HDMI + 2* PIONEER DVD-RW + XIGMATEK ELYSIUM FULL TOWER + ENERMAX GALAXY XXX 1000 W PSU + TUNÇMATİK 2500 kVa (1,5 kW) + LOGITECH KABLOSUZ SET + LOGITECH 2+1 + HUAWEI B260 TURKCELL 3G VINN WIRELESS MULTIMODEM + WIN7 64 BIT TR ULTIMATE + PANASONIC TXP50G20 PLASMA TV + WD 3,5" 4TB MY BOOK LIVE GIGABIT ETHERNET HARİCİ DİSK DNLA + LG 50PH670S 3D PLASMA TV + DATRON N32W551T LCD TV + 2013 FOCUS SEDAN TDCI 115HP STYLE+2013 KIA SPORTAGE CONCEPT PLUS

6180 Mesaj
26 Haziran 2008; 18:27:25 

quote:

Selamlar,

Anadolu yakasında, gittiğim servisler, şahsuvaroğlu, doğan koşuyolu, doğan kozyatağı, gürbaşlar, nuray, ve gebze nazer içlerinde en kurumsal olanları Nazer oto, ilgi, alaka çok iyi çözüm bulma konusunda orta sıradalar, bana göre doğan koşuyolu, şahsuvardan daha iyi, birde ataşehir otokoç olabilir. Gürbaşlar trimde oldukça iyi, nurayda orta sıralarda.

Ben Şahsuvardan sonra Nazere gitmeye başladım, en azından sorun karşısında cidden ilgileniyorlar. Çözmeye çalışıyorlar.
Şahsuvarda da iyi niyetli müşteri asistanları var ama servis teknisyenleri konusunda aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

Karşıda da istinye otokoç gittim, şişirme iş yapma konusunda uzmanlar, yaptıkları işi başka serviste tekrar yaptırmanız olasıdır.
Üstelik ellerindeki imkanlar ve cihazlar bir çok serviste bulunmuyor.

anladım hocam..artık 30 bin bakımına gebze nazer i düşünebiliriz o zaman..saolun bilgiler için..

245 Mesaj
26 Haziran 2008; 20:56:10 

ümraniye nuray ı tavsiye etmiyorum.
araçta arıza olduğunu kabul ettirmek için üç kez gittim, en sonuncuda ustayla beraber test sürüşüne çıkmıştık. Bariz sesleri duyunca şu gün gelin bakalım edelim dedi.
Tabi artık güven kalmadığı için koşuyolunda yetkili servis de referans aldığım bir ustaya gitmiştim...

2590 Mesaj
27 Haziran 2008; 10:19:03 

quote:

araçta arıza olduğunu kabul ettirmek için üç kez gittim, en sonuncuda ustayla beraber test sürüşüne çıkmıştık. Bariz sesleri duyunca şu gün gelin bakalım edelim dedi.
Tabi artık güven kalmadığı için koşuyolunda yetkili servis de referans aldığım bir ustaya gitmiştim...

Selamlar,

Koşuyolunun son halini bilemem ama eskiden gerçekten iyi ustaları teknisyenleri vardı. Acıbademde oturduğumda daima buraya giderdim, genel olarak memnundum. Sonra bu teknisyenlerin bir kısmı kozyatağına gittiler. Sonradan Kartal taşınınca şahsuvara gitmeye başladım. Focus I de pek problem olmadı gayet iyiydiler ama C-max tdci geçince bu servisle çok sorun yaşadım. Teknisyenin bir işlemi neden yaptığının kaydını tutmayan ondan açıklama alamayan bir servisle benim hiç işim olmaz.
Nuray benima aracı aldığım bayi+servis ilk zamanlar 3-4 kez gittim , servis , ilgi alaka, teknisyenlerin tavır , durumları orta sıradaydı.Teknik konulardaki çözümleri konusunda fazla bir fikrim oluşmadı.Şikayetlere ve forumdaki yazılara baktığımda orta veya orta alt sırada bir servis olduğunu söylenebilir.

Ben servislerde müşterinin servis alanına girmemesi hususundaki yaklaşıma katılmıyorum, ben aracıma ne yapıldığını görmek ve izlemek istiyorum. Buna izin vermeyen servisede aracımı götürmem. Bu konuda sadece Doğan kozyatağında problem yaşadım. Zaten bir daha da gitmedim. Nazerin bir avantajıda müşteri bekleme salonundan aracınızı görebiliyorsunuz.

Ayrıca bir hatırlatma daha Otokoç un servislerinde yapılan işlemler diğer ford servislerindeki database kayıtlı tutulmuyor. Yani bir araç kazalı ise ve otokoçda yapıldıysa siz bunun kaydını otokoç dışındaki bir servisten araştırdığınızda göremiyorsunuz.
Bu konuda değişiklik yapmayı planlıyorlardı ne oldu bilmiyorum. Ama bu ford servislerinin verdiği expertiz raporları için bir sorun oluşturuyor.

2590 Mesaj
27 Haziran 2008; 10:30:59 

quote:

Selamlar,

Nuray diye yazmıyorum ama bu tipik bir sorundur, bazen bir şeyi izah etmek için uğraşmak gerekiyor.Sonrada kıl, pimpirikli müşteri oluyorsunuz.
Koşuyolu doğan nuraydan daha iyi bundan eminim.

Arkadaşlar birde şunu belirtmekte fayda var, malesef diesel konusunda, özellikle TDCI lar, servislerde gerçekten kalifiye eleman yok diyebilirim, bu konuda ford servislerinin çoğunluğu bosch diesel centerlardan destek alıyorlar, parçalar buraya gönderilip kontrol veya tamir yaptırılıyor, bu nedenle aslında otosanın her bölgede onayladığı Bosch diesel centerlar var, bunlardan direkt hizmet almakda mümkün ve doğal olarak yakıt sistemini çok daha iyi tanıyorlar. bu tür sorununuz olduğunda en azından bu servislerden birine uğrayarak kontrol ettirmenizde de fayda var özellikle yakıt besleme sistemleri konusunda servisin her dediğine inanmayın. Bu servisler internette var. (Bosch diesel center)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxfocus -- 27 Haziran 2008; 10:35:01 >

928 Mesaj
27 Haziran 2008; 17:55:35 

bozkurt terazidere servisine gidiyorum connect için genel olarak fena değiller sorunla ilgileniyorlar ama çok yoğun olduğu için fazla zaman ayıramıyorlar aracımda 3bin devirden sonra gelen ıslık sesine normal dediler bana hicde normal bi ses gibi gelmio çünkü 15bine kadar bu sesi duymuyordum...bide balans ayarı için yeni 35ytl aldılar mart ayında 15bin bakımına 170ytl vermiştim mazot filitresi hariç

3631 Mesaj
27 Haziran 2008; 18:11:42 

quote:

Ayrıca bir hatırlatma daha Otokoç un servislerinde yapılan işlemler diğer ford servislerindeki database kayıtlı tutulmuyor. Yani bir araç kazalı ise ve otokoçda yapıldıysa siz bunun kaydını otokoç dışındaki bir servisten araştırdığınızda göremiyorsunuz.
Bu konuda değişiklik yapmayı planlıyorlardı ne oldu bilmiyorum. Ama bu ford servislerinin verdiği expertiz raporları için bir sorun oluşturuyor.

Ben şu an kullandığım arabamın expertiz raporunu almak için Ankara otokoçtan randevu almak istedim..Çünkü araba otokoç çıkışlı ve bütün bakımları orada yapılmıştı..Oradan bana expertiz hizmeti vermiyoruz denilince ben de başka bir yetkili servis olan Tan oto dan randevu aldım..Arabanın bütün geçmişinin görüleceğini sanıyordum ama yanılmışım..Oradan da hiç memnun kalmadan ayrıldım..Zaten şimdiye kadar gittiğim hiçbir ford yetkili servisinden memnun kalmadım ve kesinlikle boya kaporta parça değişimi normal bakım vb.. dahil yetkili servislerin yakınından dahi geçmiyorum..2 ön sis farı için 550 ytl isteyen ve kaskom oldugu halde bir tampon değişimi için pazarlıklı 1700 ytl peşin para isteyen servislerle ne işim olacak...Parası çok olan gitsin servise...

245 Mesaj
27 Haziran 2008; 20:50:56 

Bende yetkili servislerden bıktıgım için , (özellikle arabanın yanında bekleyip, neler yapıldıgını izleyemediğim için) özel ford servislerine gitmeye başladım. (ilk bir kaç tanesinde gerçekten memnundum, hem daha ucuz, hem iyi yapıyorlardı)
En son bostancı özel erol ford servisi ne gittim. Kimseye tavsiye etmiyorum. (çünkü, küçük pazarlıkların peşindeler, yağ değişimi için 7 lt yağ açtılar; dedim bu 4 lt almıyor mu, yok abi dizeller 5-5.5 lt alır dediler. 5 ve 6 lt yağ lar yok muş, o yüzden 7 açmış. Eve gittiğimde eski bakımlara baktım, hepsinde 4 lt yazıyordu. )
Maalesef, böyle insanlar para kazanıyor. küçük beyinleriyle bizleri keklemeye çalışıyorlar.

5052 Mesaj
27 Haziran 2008; 20:57:18 

Ford Connect için Şahsuvaroğluna gidiyoruz memnunum..

Arıyorum randevu alıyorum gidince bi çaylarını içiyorum bide selpak alıyorum bi kutu

Teslim edip veriyorlar:)

Ben Mevlana Değilim Adam Ol Gel.

1352 Mesaj
27 Haziran 2008; 22:37:25 

quote:

Orjinalden alıntı: x15

Ben şu an kullandığım arabamın expertiz raporunu almak için Ankara otokoçtan randevu almak istedim..Çünkü araba otokoç çıkışlı ve bütün bakımları orada yapılmıştı..Oradan bana expertiz hizmeti vermiyoruz denilince ben de başka bir yetkili servis olan Tan oto dan randevu aldım..Arabanın bütün geçmişinin görüleceğini sanıyordum ama yanılmışım..Oradan da hiç memnun kalmadan ayrıldım..Zaten şimdiye kadar gittiğim hiçbir ford yetkili servisinden memnun kalmadım ve kesinlikle boya kaporta parça değişimi normal bakım vb.. dahil yetkili servislerin yakınından dahi geçmiyorum..2 ön sis farı için 550 ytl isteyen ve kaskom oldugu halde bir tampon değişimi için pazarlıklı 1700 ytl peşin para isteyen servislerle ne işim olacak...Parası çok olan gitsin servise...

ankarada en iyisi tur oto

7954 Mesaj
28 Haziran 2008; 11:15:38 

quote:

neden alalım da biz de gitmeyelim o zaman..ama olay veya neden nedir CYBORG00TR

1- Jantımı çizdiler parasını alana kadar az daha zorlasalar Mahkemeye başvurucaktım.

2- Garantimi bilerek ve isteyerek uzatmadılar.

3- Şikayetlerimin hiçbirisi servis kaydına geçmemiş bu nedenle otosanda birçok parçamı garanti süresince değiştirmemiş

4- Bitmemiş fren balatalarını her defasında değiştiriyorlar, az vardı diyorlar fakat rahat 10.000 km gidicek cinsten balatalar attıkları.

5- İlgisiz, paytak, ters ve kavgaya hazır müşteri hizmeti.

6- Kendini hep haklı görüp müşteriyi ezmeye çalışan müşteri hizmetleri.

Badass Nova

5872 Mesaj
28 Haziran 2008; 12:19:17 

HMMMM..şaşırdım....O zman size ATILGAN'LARI öneriyorum....

435 Mesaj
28 Haziran 2008; 16:19:53 

ankara için bi servis önerisi olan varmı arkadaşlarrrrrrrr

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

4499 Mesaj
28 Haziran 2008; 16:30:08 

quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

HMMMM..şaşırdım....O zman size ATILGAN'LARI öneriyorum....

Aynısı İstanbul içinde geçerli

3784 Mesaj
29 Haziran 2008; 22:01:54 

quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

ankara için bi servis önerisi olan varmı arkadaşlarrrrrrrr

angaralılaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaooorr, nerdesiniz????

Siyu Kabilesi

6180 Mesaj
29 Haziran 2008; 22:46:26 

quote:

Orjinalden alıntı: CYBORG00TR

1- Jantımı çizdiler parasını alana kadar az daha zorlasalar Mahkemeye başvurucaktım.

2- Garantimi bilerek ve isteyerek uzatmadılar.

3- Şikayetlerimin hiçbirisi servis kaydına geçmemiş bu nedenle otosanda birçok parçamı garanti süresince değiştirmemiş

4- Bitmemiş fren balatalarını her defasında değiştiriyorlar, az vardı diyorlar fakat rahat 10.000 km gidicek cinsten balatalar attıkları.

5- İlgisiz, paytak, ters ve kavgaya hazır müşteri hizmeti.

6- Kendini hep haklı görüp müşteriyi ezmeye çalışan müşteri hizmetleri.

yaptıkları terbiyesizlikmiş o zaman..bnde 2 kere düşünürüm artık şahsuvaroğluna giderken,daha doğrusu gitmem..teşekkürler bilgiler için

6 Mesaj
4 Temmuz 2008; 12:46:30 

atılganlar nasıl?
görünüşte bilisel çalışıyorlar ama iç yüzünü bilemiyorum?

5872 Mesaj
4 Temmuz 2008; 13:42:18 

quote:

Orjinalden alıntı: drweb

atılganlar nasıl?
görünüşte bilisel çalışıyorlar ama iç yüzünü bilemiyorum?

biz atılgan'cıyız....iyidirler... Problem çıkmaz.. :)

293 Mesaj
4 Temmuz 2008; 15:56:12 

Aynı şekilde antalya için de bildiğiniz bir servis var mı???

ford focus hb collection demir gri

5052 Mesaj
4 Temmuz 2008; 16:08:39 

Gerçek yeni servis açmış acaba orası nasıl güzel bi yere benziyor ama

229 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:07:20 

quote:

Orjinalden alıntı: SeLPaK

2000 Focus
12000 km(yıllık bakım)
Tüm filtreler+yağ değişimi+fren diklerinin temizliği vs.... periyodik işlemler
parçaları ve yağı kendim aldım=110 ytl
özel bi serviste işçilik için anlaştım(izmir Cankar oto-iskender usta) = 50 ytl
toplam=160 ytl ye bitirdim.

Hahahahaha =) İskender Abi Mi =) Yauw Orta Okul Bitince Tam 2 Hafta Cankar oto'da Çalıştım =) İskender Abinin Kardeşi Var Tanıştın mı Cengiz Abi =) Çok Kıyak Bİrisi Oda.İkiside Babamın Kankası =) Muhtemelen Bende Giderim Oraya.Adamlar Yabancı Ülkeden Bu İşin Eğitimini Almış İnsanLar.Ve İzmirin En Sağlam Tamir Firması =)

Kendine Güveniyorsan Eğer, Ne Kadar Rakibin Olursa O Kadar Fazla Kazanırsın !

1352 Mesaj
5 Temmuz 2008; 0:35:53 

ankarada tur otonun internet sitesine girdiğimde tur otonun bir kampanyasını gördüm .yedek parçayı internetten sipariş ettiğinde yüzde 25 indrim varmış
peki parçayı internetten istesek sonra servise aracı aldığımız parçalarla bakıma götürdüğümüzde nasıl bir işlem görürüz merak ettim

3784 Mesaj
5 Temmuz 2008; 21:23:23 

evet bunu bir incelemek lazım, tam olarak nasıl işliyormuş sistem.

Siyu Kabilesi

543 Mesaj
5 Temmuz 2008; 23:41:10 

2008 fiesta comfort TDCI ağustos 2007 çıkışlı.
Aracı nuraydan aldım ve tüm sorunlarımı nuray servisi ile gidermeye özen gösterdim.Ama görüyorumki memnun kalan hiçbir arkadaşım yok.

15000 bakımı geldi çattı. Size göre bakım ücreti ne kadar tutar. Nelere dikkat edeyim. Garantili olmasınin yıllık yada 15000 km bakımıyla ilgisi nedir.

Syg, Sevgiler.

3784 Mesaj
6 Temmuz 2008; 0:57:23 

hadi 15000 bakımı yaptıran yok muuuu? yardımcı olun arkadaşa....

Siyu Kabilesi

854 Mesaj
7 Temmuz 2008; 23:53:06 

MAXFOCUS

P4 Q6600 2.4 GHZ (Zalman 7700CU ile 3.53GHz) - 2*1 GB KINGSTON HYPER X 9600 DDR2 1200 MHZ DUAL - 2* 400 GB SEAGATE SATA2 16MB CACHE NCQ RAID 0 - 2* SAPPHIRE 3870 GDDR4 512MB CROSSFIRE - GIGABYTE DSR4 48X + 2* LG DVD-RW + SKYSTAR DIGITAL TV KART + 22" SAMSUNG BW22 DVI + 22" VİEWSONIC HD + THERMALTAKE ARMOR VA8000BWS + ENERMAX GALAXY XXX 1000 W PSU + TUNÇMATİK 2500 kVa (1,5 kW) + LOGITECH KABLOSUZ SET + LOGITECH 2+1 + ZOOM 6X ADSL WIRELESS MODEM + XP PRO SP3 + 2005 C-MAX TREND TDCI + 2007 YENİ CORSA CDTI

Bunları sil yaw. midem bulandı

Era lpg 2009

541 Mesaj
8 Temmuz 2008; 11:15:14 

arkadaşlar ben her ay düzenli olarak filtreme hava ile temizletiyorum.benim araba 30.000 e geldi.sizce ne kadar tutar servşs ücreti 2006 connect dlx 75 bg

2590 Mesaj
10 Temmuz 2008; 19:20:11 

quote:

Orjinalden alıntı: erhanbaba62

MAXFOCUS

P4 Q6600 2.4 GHZ (Zalman 7700CU ile 3.53GHz) - 2*1 GB KINGSTON HYPER X 9600 DDR2 1200 MHZ DUAL - 2* 400 GB SEAGATE SATA2 16MB CACHE NCQ RAID 0 - 2* SAPPHIRE 3870 GDDR4 512MB CROSSFIRE - GIGABYTE DSR4 48X + 2* LG DVD-RW + SKYSTAR DIGITAL TV KART + 22" SAMSUNG BW22 DVI + 22" VİEWSONIC HD + THERMALTAKE ARMOR VA8000BWS + ENERMAX GALAXY XXX 1000 W PSU + TUNÇMATİK 2500 kVa (1,5 kW) + LOGITECH KABLOSUZ SET + LOGITECH 2+1 + ZOOM 6X ADSL WIRELESS MODEM + XP PRO SP3 + 2005 C-MAX TREND TDCI + 2007 YENİ CORSA CDTI

Bunları sil yaw. midem bulandı

Selamlar,

Pc forumlarında da yazılar yazınca bunlar gerekiyor. yoksa her seferinde sistem nedir diye sorulduğu için yazıyoruz. Üzgünüm,

3784 Mesaj
15 Temmuz 2008; 11:08:19 

LASTİĞE ÇİVİ GİRMİŞ, VARSA TECRÜBE YAŞAMIŞ OLAN, ANKARADA İYİ TAMİRCİ BİLEN, TAVSİYE EDECEK OLAN...

Siyu Kabilesi

163 Mesaj
15 Temmuz 2008; 13:16:08 

Ataşehir Otokoç Kesinlikle tavsiye etmiyorum; aracımın airbagleri çalındığında götürmüştüm 1)aracın camı kırık şekilde iki gün açık otoparkta yağmurda tutmuşlar aracı camı naylonlama gereği duymamışlar hadi böyle bir hizmetin yok bari bana söyle deki biz camınızı hemen değiştirmeyeceğiz siz açık olan bölümü kapatın ben yaparım, 2) tabi hırsızlık olayı olduğu için aynı serviste alarm taktıralım dedik taktırmaz olaydım airbagleri çalan hırsız bile daha temiz çalışmış koltuklara kılıf geçirmemişler ve ön iki koltuğu ve tavan döşemesini yağlamışlar neyseki bunu kabul edip profosyonel kir çıkarma uyguladılar ücretsiz olarak, 3) alarmın tam olarak çalışması için 4 kere gittim bir türlü beceremediler en sonunda aynı alarmdan takan bir yer buldum oraya götürdüm abi bu nasıl işçilk dedi bana alarmın sirenini viraj çubuğunun olduğu sert yeri delerek takmış ordaki elemanın söylediğini aynen aktarıyorum biz yapsak topa tutarlar 15 yıldır alarm takıyorum daha hiç araç delmedim bunun yeri var diye belirtti, 4) otokoç elemanı servis takımını aracımda unutmuş ; şimdi gelde gözünün önünde yapılmayan işleme güven ne malum bakımlarda bujini tam olarak değiştirdiği veya başka şeyleri unutmadığı bence ilk olarak otosan servis sayısını attırmalı çok araç var fakat servis az 2-3 servis dışında kimse servis adı bile söyleyemiyor, renault'un nerdeyse her sokakta bir servisi var rekabet artınca kalitede artıyor tabi

16 Mesaj
15 Temmuz 2008; 15:56:53 

Ben 15 gun once yaptırdım. Bursa-Şentuklerde 15.000 km bakımını 207 ytl tuttu (aslında 240 tutuyodu firma indirimi aldım). Bakım 1,5 saat kadar sürdü. Tamamında aracın yanında durulabiliyor (ben bazen sigara ve cay molası için ayrıldım). Bütün filtreler ve yağ değişti. Her tür testi yapıldı elektirik aksamı, sürüş testi ölçümler vb.. döşemelerdeki bikaç sorunu giderdiler, sorularımı cevapladılar (arabamın ilk bakımı ve focuslar konusunda bilgim çok yoktu bu yuzden sordum da sordum) bu arada yağ için kutu filanda açmadılar bi hortumdan direk doldurdular sanırım bi tanktan geliyor. Benimde garibime gitti sordum mobil 5-30 imiş kullandıları yağ faturada da yazıyor. sonunda da aracı yıkayıp teslim ettiler. Bursa'da arkas ve otokoç var ama sanırım bundan farklı bir muamele olmaz bu yuzden şentrurklerde devam edecerim gibi. E tabi bide indirimimiz var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megapolis -- 15 Temmuz 2008; 17:03:10 >

2005 Focus Gold Collection Sedan Aytozu Gri

3784 Mesaj
15 Temmuz 2008; 17:59:47 

megapolis tam da istedigim gibi yazmissin, eyvallah..

Siyu Kabilesi

34 Mesaj
16 Temmuz 2008; 19:20:07 

quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

1999 model Focus Ghia HB 76,000 km'DE temiz... 15,000 YTL'ye sattım... Tarih : Şubat 2008

kasım 2007 aynı kasa ve 74000 km 2000 modele 17000YTL ödedim.. araç temiz ama benmi cömert davranmışım yoksa senmi fedakar davranmışsın??2000 ytl fark avar arada 1 yaş için

113 Mesaj
17 Temmuz 2008; 17:43:13 

Konya otokoçta gayet iyi 2006 model tdci focusumun turbosunu küçük bir sesten dolayı değiştirdiler garantili olduğu için hiçbir ücrette ödemedim.

5052 Mesaj
17 Temmuz 2008; 17:57:36 

2007 Ford Connect 90 ps 30.000 km bakımı 490 ytl tuttu..

olacaksınız şimdi ama sadece bakım değil

Klima motor polen vs vs filtreleri değişti..

Sigortada sorun vardı o yapıldı..

Arka disk, balata ,fren parçası değişti..

Yağ değişti.

Şahsuvaroğlunda yapıldı bir sorun yaşanmadı.

Tamam

3784 Mesaj
18 Temmuz 2008; 18:17:10 

yağ için ne kadar ücret aldılar?

Siyu Kabilesi

1173 Mesaj
19 Temmuz 2008; 10:52:00 

drol kardes onu bunu bilmemde otokoç ver birkac büyük servis cook pahalı wv cady bakmı ne kadar sen bilşyomusun 235 ytl yaaa ama biz ne ödüyoruzz 350 ile 400 niyee analamdımm benim önceki aracın garatisi bitmişti sanayide yaptımaya basladımm bana 100 ytl mal oluyoduu farka bakın piyasaa cokk değişmişş serivise işi hikayee bunlarr

**CoNNeCT TeaM** 2011 GLX 90 HP SILVER 2009 Mıtsubıshı Fuso canter ...Bizi Esqiler Tanır Yeniler Ö®neq Alır Görenle® Anlatır!!! Elantrik TEKNİKERİ ARTIKIN xd
...

1646 Mesaj
21 Temmuz 2008; 11:34:03 

arkadaşlar izmir duğles servisi ile ilgili izlenimlerim, belki seçim yapmanıza yardımcı olur.
c.tesi günü servis izlenimlerimi aktarayım. randevum olmadığı halde işlerimi kısmen de olsa halledebildim. asabi değillerdi aksine ellerinden geldiğince ilgilenmeye çalıştılar (en yoğun günleri c.tesi ve öğlen 14:00 De kapanıyo olmasına rağmen) cuma gününe kalan işleri yaptırmak için tekrar randevu verdiler. serviste her sorumu dikkatle dinleyip cevapladılar ve çözüm üretmeye çalıştılar. sadece bagaj kilidindeki boya rütuşu için açıklama yaptılar fakat bir öneri, bir çözüm belirtmediler. o kadar çok soru sordum ki(servisin içinde resmen hangi usta ve yetkiliyi gördüysem peşine takıldım) açıkcası ben de rutuş için çok ileriye gitmedim. herkese böyleler mi bilmiyorum, sen önyargısız nazik bir tutum sergilersen onların da fazlasıyla karşılığını göstereceğine inandım. benim için olumlu geçti.
yaptırdığım işlere gelince; sağ ön kapı fitilinde 5-10 cm lik açılma oluşmuştu komple değiştirelim dediler.

el frenindeki gevşeme için el freni tabancasının bozulduğunu söylediler, parçası ellerinde olmadığından cumaya değiştirecekler.

bagajda (glx modelleri için) eşya gözleri ve filelerin orda yangın tüpü koyulan kısımda plastiğin dışa doğru bükülüp deforme olduuğunu farkettim. sekman atalım dediler ama ben değişmesini talep edicem.

polen filtrelerinin fabrika çıkışında yerinin olmasına rağmen filtre yerine plastik parça konmasını eleştirdim haklısın dediler ama sanırım ücretini alacaklar.

cd çalardaki aux soketinin olup olmadığına bakmak için cd çaları söküp arkadaki seri numarasının resmini çekerek fabrikaya göndereceklerini, ordan gelecek yönlendirmeye göre hareket edeceklerini söylediler.

hava filtresi, yağ, turbo hortumları ve klima gazı gibi kontroller için zaman kalmamıştı ama bakacaklarını gösterdiler.

dinlenme salonunda kahvemi yudumlarken ticari araç servisindeki yetkili yanıma gelip aklıma takılan birşeylerin veya(birsürü soracak sorum var demiştim) sorun olup olmadığı sordu. biraz da sohbet ettik. yakıt konusunda sanırım lukunku arkadaşımız haklı görünüyor, bana 7 litrenin altına düşmenin zor olduğunu söyledi ben düşüren biri olduğunu anlattım. o zaman 80-90 arası 2000 devirlerde kullanım halinde belki filan dedi. yakıt tasarrufu istiyorsanız aile için kullanacaksanız 75 lik modelin ideal olduğunu söyledi. tabi burda 7 litrenin altına düşürelim diye arabanın performansından mahrum kalmak da ne kadar mantıklı bilmiyorum.

1 Mesaj
21 Temmuz 2008; 16:14:35 

quote:

Orjinalden alıntı: By tAyLaN_21

Hahahahaha =) İskender Abi Mi =) Yauw Orta Okul Bitince Tam 2 Hafta Cankar oto'da Çalıştım =) İskender Abinin Kardeşi Var Tanıştın mı Cengiz Abi =) Çok Kıyak Bİrisi Oda.İkiside Babamın Kankası =) Muhtemelen Bende Giderim Oraya.Adamlar Yabancı Ülkeden Bu İşin Eğitimini Almış İnsanLar.Ve İzmirin En Sağlam Tamir Firması =)
Bir zamanlar öleydi
izmirde faliyet göstermekte olan cankarotomotiv e gitmenizi kesinlikle önermiyorum 2 arkadaşımı gönderdim attıkları kazık yüzünden kötü oldum en son kendim gittim kesinlikle haklılarmış işçilik çok kötü ve üzerine dünyaların parasını alıyorlar yada almak için zorunlu bırakıyorlar ve birde bizde böle beğenmezsen yaptırmazsın diyorlar eskiden kalitesi iyiyidi ama el değişince böle oldu tavsiye etmiyorum kesinlikle gitmeyin dedi dersiniz
ayrıca kesinlikle yurt dışlarınla alakaları falan yok eğitim falanda almamışlar isterseniz babaları erol beye sorun cankar erol beyin zamanında esnaflıkla esnaflık işçilikşe işçilikti şimdi hepsi bir palavra gidersenizde taktıracağınız parçaların fiyatlarını iyice öğrenin ve özellikle sağlam parçanızı arızalı diye değiştirip yenisini taktırıp işçilik almasınlar

cankarmağduruyum

9 Mesaj
22 Temmuz 2008; 22:40:53 

30.000 bakımımı ARKAS İZMİR e yapırdım.303 ytl ödedim.Müşteri memnuniyeti ve ciddiyetinin sürekliliğine inandığım için gidiyorum.Usta ile değil de kurum ile muhatap olmak ve ekonomik bir şekilde sağlam bir bakım umarak gidiyorum.İnşallah yanılmam.

2007 FOCUS GHİA TDCİ SEDAN.. M/S

1869 Mesaj
25 Temmuz 2008; 0:22:00 

2 haffta önce duglesta focus 6 aylık standart bakım yapıldı. 150 ytl tuttu.