Şimdi Ara

Türkiye 'de ilk CORSAIR H100 kısa incelemesi (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
900
Cevap
9
Favori
52.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir termal macuna 94 lira vermek akıl mantık işi değil bence.Torwak ın dediği doğru bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Canyılmaz

quote:

Orijinalden alıntı: egemen54

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Canyılmaz

Bazı arkadaşlarında belirttiği gibi işlemci üzerindeki fan kontrolcüsüne bağladığımızda fanları %100 güçte çalıştıramıyoruz. Cougar Vortex PWM 5 adet fanı bağlayabileceğim güzel bi fan kontrolcü önerebilecek var mı? Yalnız PWM ifadesine dikkat edelim. Bazı arkadaşlar bana fan kontrolcülere yanlış hatırlamıyorsam 2'den fazla PWM fan bağlanmadığını söylemişlerdi, doğruluk payı nedir?

Evet ben demiştim kendi üzerindekiyle %100 olmadığını. Aerocool'un çok güzel ürünleri var Teknobiyotikten bakabilirsin. Fanları yurtdışından mı getirttin?

evet fanları yurtdışından getirttim bu siteye göz atabilirsin..

http://www.aquatuning.de/

Anladım iki sipariş şeklindemi getirttidiniz? Toplam Tl olarak ne kadara geldi ve kargo parası ve kaç günde geldi? bunlar hakkında bilgi verebilirmisiniz bende getirtmeyi planlıyorum ve kaç derecelik bir değişim söz konusu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

quote:

Orijinalden alıntı: egemen54

Bir sıkıntısını görmedim ben lowda 4.0ghzde 28 derece oda sıcaklığında boşta 40 derece testlerde %100 yüklenmede 60 derece oluyor highe çıkartırsanız fan hızını bu 56-57 lere düşer birde tavsitem fanı fan kontrolcüye bağlanmanız çünkü üstünden siz high moduna getirsenizde fanlar son hızında dönmüyor. Denemek isteyen arkadaşlar için söylüyorum soğutucunun üstündeki tuşa basılı tutun dört saniye elinizi çekin sonra fanların daha hızlı döndüğünü ve daha çok ses çıkartıcağını farkediceksiniz high moda göre.

Blok üzerindeki düğmeye basılı tuttuğumuzda fanların son devir döndüğü doğru fakat 15 saniye kadar sonra eski devrine geri dönüyor.

Biliyorum o yüzden fan kontrolcüye bağlamayı tavsiye etmiştim. Birde ben ilk geldiğinde basılı tuttum felan ondan sonra sanki otomatikdeymiş gibi sıcaklık arttıkça fanhızları artmaya başladı bi kaç gün öyle kullandım sonra tekrar deneyeyim dedim birdaha bastığımda eski haline döndü neyde ayarladıysan öyle yani :)

• bende h100 almayı düşünüyorum ama kasa olarak bende thermaltake armor vh 6000 var acaba uyumlumu sorun çıkartırmı bilen varsa cevaplarsa iyi olur
  • Merhabalar, arkadaşlar bu h100 için tam anlatımlı bir montaj videosu var mıydı acaba ? ayrıca extradan fan almazsak kötü bir performans mı alırız acaba?

CORSAIR Graphite Series 600T Mid Tower kasa için uygun mudur ? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Merhabalar, arkadaşlar bu h100 için tam anlatımlı bir montaj videosu var mıydı acaba ? ayrıca extradan fan almazsak kötü bir performans mı alırız acaba?

Hocam 600T-H100 ile tam uyumludur o konuda bir şüpheniz olmasın buyrun buda kurulum videosu ;

http://www.youtube.com/watch?v=_pxJ6JECQuQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhee

quote:

Merhabalar, arkadaşlar bu h100 için tam anlatımlı bir montaj videosu var mıydı acaba ? ayrıca extradan fan almazsak kötü bir performans mı alırız acaba?

Hocam 600T-H100 ile tam uyumludur o konuda bir şüpheniz olmasın buyrun buda kurulum videosu ;

Çok teşekkür ederim, şu an evde değilim, eve geçtiğimde inceleyeceğim. Sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: zhee

quote:

Alıntıları Göster
    Dört fanla kurulum yapılacaksa 600T ile tam uyumlu diyemeyiz. Yukarıda gösterilen video'da hdd bölmelerinin önünde konumlandırılmış. Uzun ekran kartlarında o bölgede sorun çıkartacaktır. Asus Gtx 570 Dcu II vb. uzunlukta ekran kartınız varsa unutun zaten. Aynı şekilde tavana dört fanlı kurulum yapmanızda çok zor. Ben iki fanla kullanırım, push pull kurulum benim için önemli değil diyorsanız, aşağıya en doğru kuruluma ait video'yu ekledim. Ben de bu şekilde kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 28 Aralık 2011; 10:35:17 >

• H100, Kalitesini Ortaya Koymuş ;
    Intel LGA2011 CPU Cooler Roundup For Sandy Bridge-E Processors
    http://www.legitreviews.com/article/1801/12/
  • quote:

Orijinalden alıntı: CryTurkiye-44peace44

Kasa iç montaj ve dış resimlerimmmm :)

Follow

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furfantte -- 29 Aralık 2011; 3:14:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

H100, Kalitesini Ortaya Koymuş ;
    Intel LGA2011 CPU Cooler Roundup For Sandy Bridge-E Processors
    http://www.legitreviews.com/article/1801/12/

Ne kadar düşük sıcaklıkta çalışıyor bu Sandy Bridge E ler öyle.
  • konuyu okumadım kusura bakmayın. hortumu değiştirebiliyormuyuz sonradan ? farklı renk hortumlar oluyormu ?
  • arkadaşlar bu corsair ürünlerini modlayıp diğer soğutucu bloklarına bağlama sansımız olabilirmi böğle bir düşüncesi olupda deneyen oldumu :D
  • güzel inceleme olmuş
    arkadaşlar noctua d14 se2011 modelini alacaktım ama h100 ün değerleri de baya iyiymiş
    hele load da oc li 3960x de 5-6 derece fark atmış d14 se2011 e
    sizlere birkaç sorum olacak
    şimdi benim kasa haf-x bu 240mm lik radyatörü ben fanlar aşağıda kalacak şekilde takmak istiyorum
    hava içeri değil de üstteki 200mm lik fan gibi hava dışarı atılsın böyle montaj yapmak mümkün müdür?
    bir de cpu üstünde fan ayarı var kasa nın içini mi açacağım bunu yapabilmek için?
    son sorum da fanlar ses yapıyor mu acaba?
    pwm noctua fan aldırtmasın da bana eğer noctua nun fanlarla arada fark varsa gidip noctua d14 se2011 alayim diyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 5 Ocak 2012; 16:40:23 >

• sorumun cevabını buldum galiba
    video daki cougar fanları nedir öyle
    bunu yapmak 300tl H100+ 4 NOCTUA NF-F12 PWM = 530TL ye patlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 5 Ocak 2012; 16:54:46 >

• Core i 5 2500k 4.5 ghz 1.58 voltaj p 95 te maximum 55 derece masausut bosta 22 derece hemde 1 kademede. Super oldu valla bu is super h100 ile bu degerleri aldim
    Simdi sira. 4'8 cikmak
  • h100 ün fan değerleri

Fan hızları: 1300 – 2000 – 2500 rpm

Hava akımı: 46 – 92 cfm

Gürültü: 22 – 39 dBA

1300rpm de 22dba diyor ki gene de az da olsa sesi olur
    diğerlerinde baya ses artacaktır
    h100 ile 0 ses istiyorsanız noctua fanlar takmak gerekecek fiyatta 4 fan alırsanız 530tl olur
    2 fan takarsanız 410tl civarında olur
    çok fazla benim için en iyisi noctua d14 se2011 almak gibi gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 5 Ocak 2012; 18:11:49 >
  • bence ona gerek yok 2 adet akasa vıper fan alın 12 cm lik tabi bulabılıyorsanız 600 1900 rpm donus hızı vardır maxımumda 82 cfm hava ufler 2 det vıper 2 adet ise akasa apache s fow fan alın vıper ları cpu fanına s flowları ise h100 takın 1 . kademede çalıştırın bakın bakalım ses var mı yok mu illaki noctua şart degıl arkadaşlar 1 noctua 2 adet vıper fan yapar ve işinizi fazlasıyla memnun eder zaten sadece bunların sesıne takılmayın ekran kartının sesını nasıl kısacaksnız + koyun iceriye birde 4 adet harddisk sesı gorun ozaman işin gercek tarafı bu arkadaşlar. tek ssd ve fansız ekran kartı olmadan mümkünatı yok sesı azaltamassınız suan vıperlar 660 rpmde donuyor benı rahatsız eden 2 adet 6850 cyclone ve 4 adet harddıskten gelen ses onun ıcın 16 desibele kadar ıdare etceksınız
    buarada arkadasım benım soyledıklerımı yaptı kasada 6 adet akasa sfow takılı ve sadece 60 lık ssd var calıtırdı ınananmadım kasaya kulagımı dayadım sesı oyle duydum dusunun artık. bu arada akasa fanlarıhttp://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani.html burada bulabilirsiniz 600 rpmde ses 6 db ye kadar duser bılgınız olsun herkese iyi aksamlar

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.