Şimdi Ara

Türkiye’de 'Çin aşısı' programına katılan 2 bin gönüllüden 12'sine koronavirüs bulaştı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
5
Favori
20.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
107 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"Ben eczacıyım ben her şeyi bilirim siz ne bilirsiniz ki" söylemleriniz baya bilimsel olmuş gerçekten. Çin aşısının gelişmiş ülkeler tarafından neden alınmadığını, Çin aşısının avantajlarını, dezavantajlarını biliyorsanız lütfen yazın. Bu düzlemde tartışamayacaksanız eczacı olmanızın ne önemi var?

• Vaka sayısını açıklayamayan bir ülkenin aşısını olmak. Çin dünyadaki tüm toplumlar için ciddi tehlike olduğunu göstermekte.

• Zaten amaç ne kadar plesebo bulaş oldu ne kadar gerçek aşı. Gerçekten aşı olup korona olanlar olacak ama zaten bu şekilde koruyuculuk belirlenecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'den başka Çin aşısına talep gösteren pek bir ülke yok gözüküyor. Ülkemiz kendine yakışanı yaparak kendisi gibi ne olup bittiğini açıklamayan verileri gizleyen her şeyi örtbas etmesiyle şüpheli bir ülkenin aşısını satın alıyor.

Virüs zaten Çinde başladı. Çok değil daha 1 sene önce adamlar milletin evinin kapısına demir kaynak yapıyordu sokaklarda insanları sürükleyerek götürdü silahlı polis ve askerler.

Çin aşısı olmak için aklımı henüz yitirmedim olan olsun buyrun meydan sizin. Aşı milliyetçiliği falan yapma bilader diyenler boşa duyar kasmasın.

Çin gibi bir ülkeye asla güven duymuyorum böyle bir konuda. Sağlığımı en son teslim edeceğim yerdir.

• Çine ben de güvenmiyorum lakin mecbur kalırsam çin aşısını tercih ederim. Mrna korkutuyor nedense.

• boş aşı olup olmadığı ilan edilse de bu söylentiler kesilse. büyük ihtimalle boş aşı verilmiş kişilerdir.
    maalesef bazı yerlerde çinli bu firmanın rüşvet geçmişiyle dolu olduğunu okudum. eğer bu onayları da rüşvetle almışsa dikkat etmeli.
    unutmayın çin firması huawei uygur türklerini tespit edip çin hükümetine paylaşılması için uygulama yazdı. çinlilere güvenmek kurda kuzuyu emanet etmek gibi.

• Plasebo aşısı ile aşılanan kişiler pozitif olduysa olumlu haber

• yusufd84 Y kullanıcısına yanıt
    yalan haber o... rüşvet verecek kadar yaşatmazlar...

• Benim komplo teorim bu aşıyı vurulanların ileride olası hastalıkları aşı vurulmasalardı yeneceklerdi ama aşı vuruldukları için ileri de diger hastalıklara savunmasız kalacaklar. Bu aşılar bagışıklık sistemini revize edebilirse tabi.

• ImPerspektif I kullanıcısına yanıt
    ok. boomer... siz çok güvenlisiniz...

• -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Seninle tartışacak değilim devlet ücretsiz yapacak gönüllü ol yaptır aşıyı bu kadar basit
  • sizin istatistik anlayisinizi ben...

2000 kisi birden sanki koronaya maruz birakildi 12 si hasta oldu saniliyor. Kardesim bu 2000 kisi asiyi oldu ve bunlar hayatlarina devam ediyor, sonradan goruluyor ki 12si hasta olmus asiya ragmen....

simdi soru su 2000 kisinin kaci coronayla karsilasti? bunun cevabini bilmiyoruz fakat ulkenin yuzde 5 civarini karsilastigini dusunursek, bu 2000 kisiden 100 kisinin karsilasmis oldugunu ongorebiliriz. Bu da yuzde 12 asi basarisiz demektir. Fakat bunu soylemek icin gercekten karsilasma sayisini bilmek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: oray

sizin istatistik anlayisinizi ben...

2000 kisi birden sanki koronaya maruz birakildi 12 si hasta oldu saniliyor. Kardesim bu 2000 kisi asiyi oldu ve bunlar hayatlarina devam ediyor, sonradan goruluyor ki 12si hasta olmus asiya ragmen....

simdi soru su 2000 kisinin kaci coronayla karsilasti? bunun cevabini bilmiyoruz fakat ulkenin yuzde 5 civarini karsilastigini dusunursek, bu 2000 kisiden 100 kisinin karsilasmis oldugunu ongorebiliriz. Bu da yuzde 12 asi basarisiz demektir. Fakat bunu soylemek icin gercekten karsilasma sayisini bilmek gerekir.

hasta olan 12 kişinin gerçek aşı olup olmadığı da bilinmiyor plasebo da çıkabilir ,şimdilik çok gereksiz bir haber olmuş

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

sadece son zamanlardaki haberlerde konu edilmiş olsaydı ben de diğer ilaç firmalarının oyunu der daha çok yalan diye düşünürdüm ama geçmişte pek çok habere konu olmuş. süreci hızlandırmak için verdiği rüşvetler hakkında herhalde soruşturmalar hala devam ediyor. https://www.biospace.com/article/sinovac-biotech-ltd-ceo-reportedly-bribed-chinese-fda-buyout-offers-could-be-in-jeopardy-/

sadece ülkemizde ve muhalefet tarafından gündeme gelmiş olsa farklı gözle bakardım ama dünya genelinde de bu firma hakkında soru işaretleri var. sağlık meselesi ve çin olunca elbette ki endişem var. zaten uzun süre aşı olmayacağım ama annem babam mecburen olacak inşallah güvenlidir de sorun olmaz. aşı karşıtı değilim fakat dünya genelinde onay aşamasının çok hızlı verilmesinden kaynaklı hatalar çıkar mı emin değilim. kronik hastalığı olanlara acil şifalar dilerim en riskli grup içerisindeler ve onların bekleme gibi seçenekleri de yok. beklerlerse büyük bir risk alacaklar çünkü aşı olunca önlemler kaldırılır belki maske bile kullanımı olmaz. böyle bir ortamda da kronik olanlar mecbur olmasa bile yaptırmak zorundalar.

• yusufd84 Y kullanıcısına yanıt

pfizerın ki yan etki olarak çok abartılı değil çininki daha önceden denenmiş yöntem... bence asıl sonuç daha iyi olacak...

• corona VAC ne ya steam mi bulmuş aşıyı?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.