Şimdi Ara

Türk Telekom Xiaomi Redmi Note 8 VoLTE ve VoWifi (Wifi Arama) Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
2
Favori
14.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğiniz üzere Xiaomi Redmi Note 8 şu an piyasanın en çok satan telefonlarından birisi. Telefonun VoLTE ve VoWifi (Wifi Arama) özelliği mevcut.

Her ne kadar telefonda bu özellikler olsa da kullanılan operatörün bu telefona desteği yoksa VoLTE ve VoWifi servisleri kullanılamıyor.

Türk Telekom'da "Online İşlemler/Abonelik ve Hat İşlemlerim/Telefon Ayarları" bölümünden;

VoLTE Servisini aktifleştirmeye çalışınca;
    "Değerli müşterimiz, kullanmakta olduğunuz cihaz VoLTE servisini desteklememektedir. Size en yakın Türk Telekom Grup Mağazası'na gelerek VoLTE uyumlu cihaz kampanyalarından yararlanabilirsiniz."
    uyarısı veriyor.

WiFi Arama (VoWifi) Servisini aktifleştirmeye çalışınca;
    "Degerli müşterimiz, cihaziniz WiFi Arama servisini desteklemediginden servis tanimlamaniz yapılamamistir. Uyumlu cihaz bilgisi ve kampanyalari için Magazalarımızdan detayli bilgi edinebilirsiniz."
    uyarısı veriyor.

Redmi Note 8'de VoLTE ve VoWifi servislerini daha önce Turkcell'de kullandığımdan dolayı sorunu anlamak ve bilgi almak için bugün (16.04.2020) Türk Telekom'u aradım:

VoLTE yaklaşık 2016 yılından beri Türk Telekom'da kullanılıyormuş ancak Türk Telekom'un VOLTE'de sadece 3 Xiaomi cihaza desteği varmış. Aralarında Xiaomi Redmi Note 8 yokmuş. Yani anlaşmaları yokmuş.

Wifi Arama (VoWifi) yaklaşık 1.5-2 aydan beri Türk Telekom'da kullanılıyormuş yani bu servis daha yeni kullanılmaya başlamış. Ancak VoWifi'de hiçbir Xiaomi cihaza desteği yokmuş. Yani anlaşmaları yokmuş.

Türk Telekom'da piyasanın en çok satan telefonlarından birisi olan Redmi Note 8'e ne VoLTE ne VoWifi desteği var.

Halbuki Turkcell ve Vodafone'da Xiaomi Redmi Note 8 için VoLTE ve VoWifi (Wifi Arama) servisi kullanılabiliyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sakin ol. Türk Telekom'un cihaz desteği maalesef diğer operatörlere göre zayıf evet, ama bunun için konu açmaya gerek yok özel olarak. Her desteklemeyen cihaza konu açacaksak işimiz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Sakin ol. Türk Telekom'un cihaz desteği maalesef diğer operatörlere göre zayıf evet, ama bunun için konu açmaya gerek yok özel olarak. Her desteklemeyen cihaza konu açacaksak işimiz var.
    Muhtemelen forumda kendi sayfalarını takip ediyorlardır. Görüp eklesinler diye açtım.
    Çünkü müşteri temsilcisi bu konuda talep kaydı açamayacağını söyledi.

• Hiç bu sayfayı takip ettiklerini sanmıyorum, takip etseler yıllardır vowifi diye ağlıyoruz daha yeni geldi destek, ayrıca bu bahsedilen markanın bu kadar çok popüler olduğuna nasıl emin oldunuz hayret ettim, bugüne kadar sadece bir kişide gördüm, siz piyasanın en çok satan modeli yapmışsınız, model degil marka diyorum, bu model mi bilmiyorum, ayrıca android telefonlarda cihazın bu desteğe sahip olması her operatörde çalışacak anlamı taşımıyor, cihazda gereken bir güncelleme ihtiyacı varsa o güncelleme zaten kolay kolay gelmez, cihazın güncelleme ihtiyacı vowifi icin yoksa başka bir desteklenen cihazda aktive edip kullanabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 17 Nisan 2020; 1:21:42 >
  • Annemde Note 8 var Türk Telekom, volte - vowifi sorunsuz çalışıyor. Acaba sizin rom mu farklı?

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Hiç bu sayfayı takip ettiklerini sanmıyorum, takip etseler yıllardır vowifi diye ağlıyoruz daha yeni geldi destek, ayrıca bu bahsedilen markanın bu kadar çok popüler olduğuna nasıl emin oldunuz hayret ettim, bugüne kadar sadece bir kişide gördüm, siz piyasanın en çok satan modeli yapmışsınız, model degil marka diyorum, bu model mi bilmiyorum, ayrıca android telefonlarda cihazın bu desteğe sahip olması her operatörde çalışacak anlamı taşımıyor, cihazda gereken bir güncelleme ihtiyacı varsa o güncelleme zaten kolay kolay gelmez, cihazın güncelleme ihtiyacı vowifi icin yoksa başka bir desteklenen cihazda aktive edip kullanabilirsin
    Xiaomi Redmi Note 8'in popüler olduğuna nasıl mı emin oldum?
    Alışveriş sitelerindeki çok satan telefonlara baksanız zaten anlardınız. Etrafınızdaki birkaç kişiyle istatistik belirlenmiyor maalesef. Ama onunla tatmin olacağınızı sanmıyorum.

Aşağıdaki bağlantıyı incelemeleyip öyle karar vermenizi tavsiye ederim:
    https://www.log.com.tr/turkiyede-en-cok-satan-akilli-telefonlar-ocak-2020/

• quote:

Orijinalden alıntı: Celaleddin Rooney

Annemde Note 8 var Türk Telekom, volte - vowifi sorunsuz çalışıyor. Acaba sizin rom mu farklı?
    ROM'u Global.

Acaba operatör ile uyumlu bir telefonda kullanırken operatörden aktive etsek sonra Redmi Note 8'e takınca çalışır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 18 Nisan 2020; 15:55:12 >
  • bilexsamet kullanıcısına yanıt
    sitelerinde cihazın her 2 sistemide desteklediği görülüyor

sistemleri senin cihazı tanımadığı için bu özellikleri açmıyordur

online işlemler telefon ayarlara girdiğinde telefon markası ne olarak görünüyor ?

telefon bu kadar popüler ya kendi forumunda kullananlar var onlardan çok rahat öğrenirdin farklı cihazda aktif edip kullanabileceğini.Türk Telekom Xiaomi Redmi Note 8 VoLTE ve VoWifi (Wifi Arama) Sorunu

paylaşmış olduğun sitede hiç bir sayısal veri yer almıyor, ucuz cihazların sıralamasından felan bahsediyor, ayrıca istatistik sayısal bir bilimdir, adetler üzerinden sayılar ile yapılır, hiç bir alışveriş sitesi satış adedi paylaşmıyor, ama benim örneklem kümem 108 kişilik bir ofisin 1 kişi bu telefonu (markayı) kullanırken, geri kalan 107 kişisi iphone ve samsung kullanıyor, ayrıca rehberimdeki bir çok kişinin imsg ekranından ağırlıklı olarak iphone kullandığını görünüyorum, kalan azınlığın android kullandığını görüyorum, istastiksel yaklaşım üzgünüm ki böyle yapılır, ayrıca iphone kullananlarını büyük çoğunluğu cihazlarını amerikadan getirtir, tr satışı düşük görünse bile pazar payı bu yüzden yüksektir.

sorununuza gelince cihazda volte ve vowifi ayarları görünüyor ancak şebeke desteklemiyor diye kullanamıyorsanız, başka destekleyen bir cihazda aktif edip kullanabilirsiniz, ancak cihaz menüsünde volte ve vowifi görünmüyor ise kullanamazsınız.

• Redmi note 8 kullanıyorum. Turk telekom faturalıyım. Volteyi sorunsuz kullanıyorum. Yakın zamanda müşteri hizmetlerini aradım, volte yi açmalarını rica ettim açtılar telefonu yeniden başlattım volte aktif, geçen gün de mesaj geldi vowifi aktif ettim. Aynı işlemleri eşimin telefonuna da yaptım. Onda rn8 var. Sorunsuz çalışıyor her iki telefonda da. Sorun Turk telekom da değil, yeterli bilgiye sahip olmayan müşteri hizmetlerinde.. Turk telekom un sayfasında redmi note 8 desteklediği yazıyor zaten. Ama Mh nin ekranında bunu göremiyor. Siz rica edin açarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 17 Nisan 2020; 12:59:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Redmi note 8 kullanıyorum. Turk telekom faturalıyım. Volteyi sorunsuz kullanıyorum. Yakın zamanda müşteri hizmetlerini aradım, volte yi açmalarını rica ettim açtılar telefonu yeniden başlattım volte aktif, geçen gün de mesaj geldi vowifi aktif ettim. Aynı işlemleri eşimin telefonuna da yaptım. Onda rn8 var. Sorunsuz çalışıyor her iki telefonda da. Sorun Turk telekom da değil, yeterli bilgiye sahip olmayan müşteri hizmetlerinde.. Turk telekom un sayfasında redmi note 8 desteklediği yazıyor zaten. Ama Mh nin ekranında bunu göremiyor. Siz rica edin açarlar.
    O zaman şu an sistemsel bir sorun olabilir.

Bu müşteri temsilcisi yanlış bilgilendirmiş demek ki. Sitelerinde Resmi Note 8 için VoLTE ve VoWifi (WiFi Arama) desteği olduğu yazıyormuş.
    Türk Telekom 4.5G
    HD+ görüşme- Fibar Güçlü VoLTE teknolojisi
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/4-5G/hd-gorusme.html

Online işlemlerde de telefon "Redmi Note 8" olarak görünüyor zaten:

• quote:

paylaşmış olduğun sitede hiç bir sayısal veri yer almıyor, ucuz cihazların sıralamasından felan bahsediyor, ayrıca istatistik sayısal bir bilimdir, adetler üzerinden sayılar ile yapılır, hiç bir alışveriş sitesi satış adedi paylaşmıyor, ama benim örneklem kümem 108 kişilik bir ofisin 1 kişi bu telefonu (markayı) kullanırken, geri kalan 107 kişisi iphone ve samsung kullanıyor, ayrıca rehberimdeki bir çok kişinin imsg ekranından ağırlıklı olarak iphone kullandığını görünüyorum, kalan azınlığın android kullandığını görüyorum, istastiksel yaklaşım üzgünüm ki böyle yapılır, ayrıca iphone kullananlarını büyük çoğunluğu cihazlarını amerikadan getirtir, tr satışı düşük görünse bile pazar payı bu yüzden yüksektir.

sorununuza gelince cihazda volte ve vowifi ayarları görünüyor ancak şebeke desteklemiyor diye kullanamıyorsanız, başka destekleyen bir cihazda aktif edip kullanabilirsiniz, ancak cihaz menüsünde volte ve vowifi görünmüyor ise kullanamazsınız.
    Nasıl mantıkla hareket ediyorsunuz anlamadım. 108 kişiden 1 kişi kullanıyormuş. Geri kalan Apple ve Samsung imiş. !!!!!!

2020'de yeni alınan telefon modellerinden bahsediyoruz. Verdiğiniz örnek mantığa uygun değil zaten. Bu arada çalıştığım işyerinde 50 kişiden en az 10-15 kişide Xiaomi telefon var. Hatta daha fazladır.

Zaten Redmi Note 8 Eylül 2019'da piyasaya çıktı. Millet kullandığı elindeki telefonu satıp bunu mu alacak? 2020'de satılan modellerden bahsediyoruz.

Şu ana kadar (...-2020) satılan modellerin istatistiği den bahsetmiyoruz.
    Öyle olsa bile yine dünya genelinde Xiaomi 4. sıralarda falan.

Halen kafadan konuşuyorsunuz. Ben size yurtdışından gelen ya da kaçak telefonlardan bahsediyor muyum? Eğer 2019-2020'de satınal kaçak telefonlardan bahsetseydik en çok satılan kaçak telefon Xiaomi olduğu ortaya çıkardı.

Ayrıca ben Xiaomi Redmi Note 8 Kulübünü takip ediyorum. Ama 1 aya kadar Turkcell kullandığım için paylaşılanlar ilgimi çekmemiştir.

İyi bakalım en çok satan telefon dediğin olsun, seni mi kıracağız...

• quote:

İyi bakalım en çok satan telefon dediğin olsun, seni mi kıracağız...
    Ben Redmi Note 8 için "piyasanın en çok satan telefonu" demedim ki zaten. "Piyasanın en çok satan telefonlarından birisi" dedim.

• bende mi a2 lite var Turkcell volte vowifi desteklemıyor diyordu gm5plus cıhazıma taktım aktif ettim geri taktım kullanıyorum. Ha androıd 10 sonbrası vowifi gitti volte acıkken yazan HD işareti gitti fakat hala volte aktif vowifi yok suan.

Xıaomi eu ve global rom ayrımı yapıyor belki bir romu tanıtmamıstır sisteme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

bende mi a2 lite var Turkcell volte vowifi desteklemıyor diyordu gm5plus cıhazıma taktım aktif ettim geri taktım kullanıyorum. Ha androıd 10 sonbrası vowifi gitti volte acıkken yazan HD işareti gitti fakat hala volte aktif vowifi yok suan.

Xıaomi eu ve global rom ayrımı yapıyor belki bir romu tanıtmamıstır sisteme.
    Teşekkürler.

arama ekranına *#*#86583#*#* yazın carrier chack disabled denen bir yazı çıkacak sonra telefonu kapatıp açın volte aktif olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Celaleddin Rooney

arama ekranına *#*#86583#*#* yazın carrier chack disabled denen bir yazı çıkacak sonra telefonu kapatıp açın volte aktif olur

Yazdığınız şeyi denedim ama yine olmadı.
    Bu arada ekran görüntüsünü attığınız telefon Redmi Note 8 mi?

Bizde 2 tane Redmi Note 8 var. Hattın birisi Turkcell, diğeri Türk Telekom.

Turkcell ile her iki telefonda da VoLTE ve Wifi Arama kullanılabiliyor. Zaten bildirim çubuğunda VoLTE ve Wifi Arama simgeleri çıkıyor.

Telefonların hatlarını değiştirip denedim. Ama fark eden bir şey olmadı. Turkcell'de VoLTE ve WiFi Arama diğer telefonda da kullanılabiliryorken Türk Telekom'da ikisinde de kullanılamıyor. İşin garip tarafı Türk Telekom hattı takınca telefonda VoLTE menüsü çıkıyor ama WiFi Arama menüsü komple kayboluyor.

Sorun telefon ile alakalı değil galiba.

• ben anlatmaktan sıkıldım sen anlamamaktan sıkılmadın,

eğer telefonunda menüde TT takılıyken vowifi menüde çıkıyorsa, hattını başka cihazda aktif eder kullanırsın! Sorun TT'dedir, şebeke senin cihazını imei numarasına göre kontrol edip desteklemiyor sanıyordur! bu yüzden başka cihazda aktif edilen cihaz yinede vowifi serverina bağlanıp çalışır!

eğer tt hat takılıyken vowifi menüsü cihazda çıkmıyorsa, senin çok satan popüler cihazının üretici yazılımında tt şebekesi için destek sunmamıştır, cihazın vowifi serverının adresini bilmediği için vowifi serverına bağlanamaz, bir güncelleme ile artık TT operatörü vowifi hizmeti veriyor, tt firması için vowifi server adresi budur, port numarası budur, vowifi hizmetini kullanmak için git buraya bağlan diye elindeki çok satan cihaza bir güncelleme ile bunu öğretmesi gerekiyor!!!

turkcell de vodafone da vowifi hizmeti alan cihaz yeni vowifi hizmetini alabilmesi için üretici güncellemesi almak zorundadır! bazı durumlarda üretici güncellemesi aldıktan sonra ayrıca operatörde sim güncellemesi yollar!

Konu üreticilik bir durumdur, ama tt şunu yapabilir gerçekten çok satan bir cihaz ise üreticiye baskı kurar, bende vowifi var benim için güncelleme yollar.

daha ne kadar açık anlatabilirim bilemiyorum!

• quote:

ben anlatmaktan sıkıldım sen anlamamaktan sıkılmadın,

eğer telefonunda menüde TT takılıyken vowifi menüde çıkıyorsa, hattını başka cihazda aktif eder kullanırsın! Sorun TT'dedir, şebeke senin cihazını imei numarasına göre kontrol edip desteklemiyor sanıyordur! bu yüzden başka cihazda aktif edilen cihaz yinede vowifi serverina bağlanıp çalışır!

eğer tt hat takılıyken vowifi menüsü cihazda çıkmıyorsa, senin çok satan popüler cihazının üretici yazılımında tt şebekesi için destek sunmamıştır, cihazın vowifi serverının adresini bilmediği için vowifi serverına bağlanamaz, bir güncelleme ile artık TT operatörü vowifi hizmeti veriyor, tt firması için vowifi server adresi budur, port numarası budur, vowifi hizmetini kullanmak için git buraya bağlan diye elindeki çok satan cihaza bir güncelleme ile bunu öğretmesi gerekiyor!!!

turkcell de vodafone da vowifi hizmeti alan cihaz yeni vowifi hizmetini alabilmesi için üretici güncellemesi almak zorundadır! bazı durumlarda üretici güncellemesi aldıktan sonra ayrıca operatörde sim güncellemesi yollar!

Konu üreticilik bir durumdur, ama tt şunu yapabilir gerçekten çok satan bir cihaz ise üreticiye baskı kurar, bende vowifi var benim için güncelleme yollar.

daha ne kadar açık anlatabilirim bilemiyorum!
    Sen bir şey anlatma. Anlattıklarını umursamıyor zaten.

Daha Redmi Note 8'in 2020'de piyasanın çok satan telefon modellerinden birisi olduğuna bile inanmıyorsun.

Sorun operaör ile alakalı.

Dün (17.04.2020) Türk Telekom'u arayıp internet sitelerinde VoLTE ve VoWiFi'de Redmi Note 8'e desteklerinin yazdığını söyledim.
    İnternet sitesinde yazmakta ise de Redmi Note 8'e desteklerinin olmadığını söylediler. İnternette yayınladıkları şeyin gerçekliği yokmuş yani. Yani milleti kandırıyorlar.

VoLTE ve VoWiFi'de Resmi Note 8 modeli için Türk Telekom'un Xiaomi ile anlaşması olmadığını söyledi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.