Şimdi Ara

Numara Taşıma Sonrası Fatura

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
3
Favori
101.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün turkcell'den kartalcell'e numaramı taşıdım. aklımda şu soru var. geçtiğimiz ayın faturasını ödemiştim. bu ay fatura dönemi tamamlanmadan numara taşıdım buna rağmen fatura ödeyecek miyim? bilgisi olan var mı arkadaşlar?

• arkdaşlar, bilen varsa yardımcı olursa sevinirim...
  • Burada mesele fatura kesim tarihinizden önce geçip geçmediğinizdir. Kesim tarihinden önce geçtiyseniz sorun yok. Faturanız her ayın kaçında kesiliyor?
  • geçtiğimiz ayın faturasını ödedim, dün taşıma işlemini yaptım.yani şu an yeni fatura dönemindeyim, kesim tarihine gelmedik bu ay için.
  • Hesabınız geçen ayın 22-27'si arasında kesilmiştir. O günden bu güne kadar olan görüşmeleriniz önümüzdeki ay faturalandırılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avea*

Hesabınız geçen ayın 22-27'si arasında kesilmiştir. O günden bu güne kadar olan görüşmeleriniz önümüzdeki ay faturalandırılır.

ayrıca eğer sabit ücret ödenen bir pakete üye iseniz direk tam ücret ödersiniz, yok eğer konustugunuz dakika kadar ödüyorsanız o zaman görüştüğünüz kadar ücretlendirilir.

basıma geldi ordan biliyorum...yeni fatura döneminde 3-5 gün de olsa sabit ücret ödedigim için yine bir fatura dönemi ücreti ödedim..lütfen dikkat edin yeni fatura döneminde eski operatörünüzü yoksa icralık duruma gelebilirsiz.
  • ohoo çok fena kaçtı o zaman bu iş. Sabit ücretli bie paket kullanıyordum hiç iyi olmadı :S
  • eski operatördeki son faturadan sonra kullandığım sürenin faturası da mail olarak mı geliyor? yoksa postayla ayrı mı geliyor?

bir de o faturayı yatırırken nereye nasıl yatırmamız lazım?, internette numaramıza yatırırsak yeni operatöre yatırmış olmuyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunder_burak

eski operatördeki son faturadan sonra kullandığım sürenin faturası da mail olarak mı geliyor? yoksa postayla ayrı mı geliyor?

bir de o faturayı yatırırken nereye nasıl yatırmamız lazım?, internette numaramıza yatırırsak yeni operatöre yatırmış olmuyor muyuz?

pastaylada gelir ama mail yoluyla gelmesini talep ettiyseniz mail yoluyla gelir son faturadan sonra eski operatörü kullanmaya devam ettiyseniz ve sonra yeni operatöre geçtiyseniz ödemeyi eskiden nasıl yapıyorsanız aynı şekilde yapacaksınız eski operatöre ödeyeceksiniz yeni operatöre geçiş için mesaj geldiği zaman orayla işiniz bitecek .. yanlış anlamadıysam sorunuzu bu şekilde olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: spookytr

Bugün turkcell'den kartalcell'e numaramı taşıdım. aklımda şu soru var. geçtiğimiz ayın faturasını ödemiştim. bu ay fatura dönemi tamamlanmadan numara taşıdım buna rağmen fatura ödeyecek miyim? bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Şu bilgileri yazabilirmisin?

* Önceki hattında fatura kesim günü-tarihi nedir?Yani son kesilecek faturanın günü-tarihi?

*Yeni geçiş yaptığın operatörde hattın tam olarak hangi gün-ay-saat de açıldı,saatini de söyleyin lütfen.

Genellikle fatura taşıma işlemleri sonucu ortaya çıkan faturalandırma işlemlerinde eğer önceki operatörde paket içerikli tarife kullanıyorsanız,30 günü doldurmamış olsanız bile,geçiş yaptığınız güne kadar 10 gün hatta 2 gün kulanmış olsanız bile 30 günün ücreti yani paketin tam ücreti ödenir.
    Geçiş yaptığınız operatörde ise,paket ücreti fatura kesim gününe kadar kullandığınız güne bölünür,ona göre ücret yansır ilk faturada.Bunun yanında paket dahilinde olan aylık dakikalarınız da gün sayısına bölünür.Yani diyelimki aylık hakkınız heryöne 1000 dakika,ama siz ilk faturada 20 gün kullandınız fatıra kesim tarihine kadar,bu durumda ücret de 3 de 1 azalır,dakikalarınız da 3 de 1 azalır.Buna dikkat yani.

Yalnız her operatörde bu kurallar uygulanmayabilir,bazıları geçtikten sonra 10 gün kullansanız,sonra ilk fatura kesilse bile paketteki tüm dakikaları verir,Avea bana hepsini vermişti ama fatura kesiminden önceki 8 günün parasını ödemiştim,sanırım 13 TL civarıydı 49 TL olması gerekirken.

Birde iptal ettiğiniz operatörlerde bazı tarifelerin kendi kuralları olabilir.Mesela tarife ücreti 40 Tl dir,ama tarife detaylarında eğer başka operatöre geçerseniz son fatura 50 TL yada farklı bir rakam olarak kesilir diye bir detay olabilir.Bu genellikle o operatörde 2 aydan fazladır aynı tarifeyi kullanıyorsanız olmuyor,yani sorun yaşanmıyor.

Sonuç olarak özetlemek gerekirse,turkcellden ayrılırken çıkacak son faturanız ayı doldurmuş olma kuralına bakılmaksızın tam ücret olarak alınacaktır ama kesin emin değilim bu konuda.

Yani geçtiğinşz operatörde ilk ayki hak ettiğiniz dakikalar kaç dakika onu da sormanız da yarar var.Gün azaldıkça,ücret azalsa da belki hak edeceğiniz dakikalarda azalmış olabilir.

• Ayın hangi gününüde kullanmaya başladıysanız o gün ile fatura kesim tarihi olan ayın 23'ü arasında geçen süreye göre hesaplanıyor ücret. Tarife kapsamındaki dakikalar tam veriliyor ama ücreti az alınıyor.

Mesela Ayın 13'ünde kullanmaya başladınız. 23'ünde fatura kesim. Aylık fiyatınızın 10 günlük karşılığı geliyor fatura olarak.

Ben de Faturasızdan, 25 liralık Yeni Yıl Tarifesine geçtiğimde fatura kesimine 1 hafta vardı. 400 dakika ve 4000 sms verdi yine ama fatura 6 lira geldi. Ben de bunu bildiğim için fatura kesim tarihine kadar 400 dakikanın hepsini kullandım, karlı çıktım

Numarası taşınan Operatör tarafında ise malum Ay paket ücreti neyse tamamını alıyorlar. 40 liralık paketse yeni aydan 1 gün bile geçmiş olsa hepsini istiyorlar. Son kazık çabası olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albus Dumbledore -- 11 Mart 2011; 14:31:03 >

• Dostum,Vodafone Kamu Maxi ye hat taşıdım,26 Şubatta geçti,fatura 15 martta kesilecekmiş,17 günlük tüketim parası alacaklar yani,ama kız dediki 17 güne denk gelen dakikanı 643 dakika dedi.Yani 643 dakikadan sonrası ücretlendirilir dedi.Çünkü 1000 dakika yı da kullanılacak güne bölmüşler.
    16 ay önce Avea ya hat taşıdığımda 8 gün için 6750 dakikanın hyepsini vermişlerdi.yani azaltmamışlardı dakikayı,ama ücret 8 güne denk gelen 13 TL küsür idi,oysa paket ücreti 50 TL.Yani Avea kıyak geçmiş,vodafone geçmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

Dostum,Vodafone Kamu Maxi ye hat taşıdım,26 Şubatta geçti,fatura 15 martta kesilecekmiş,17 günlük tüketim parası alacaklar yani,ama kız dediki 17 güne denk gelen dakikanı 643 dakika dedi.Yani 643 dakikadan sonrası ücretlendirilir dedi.Çünkü 1000 dakika yı da kullanılacak güne bölmüşler.
    16 ay önce Avea ya hat taşıdığımda 8 gün için 6750 dakikanın hyepsini vermişlerdi.yani azaltmamışlardı dakikayı,ama ücret 8 güne denk gelen 13 TL küsür idi,oysa paket ücreti 50 TL.Yani Avea kıyak geçmiş,vodafone geçmedi.

Evet Vodafone dakikaları da güne göre hesaplayıp düşürüyor. Avea ise tam aymış gibi düşünerek dakikaların hepsini veriyor. Sadece fiyatı gün bazından hesaplıyor. Ama hiçbir operatör aynı anlayışı ayılırken yapmıyor. Yeni aydan 1 gün bile geçmiş olsa tam ay ücretini geçiriyor.

quote:

Fatura kesim tarihine birkaç gün kala tarifeye kayıt olursam, fatura ücretim nasıl hesaplanır? Ücretsiz dakikaların ne kadarından faydalanırım?
    Tarife ücreti tarifeye geçişiniz ile fatura kesim tarihi arasında tarifede kaldığınız güne göre hesaplanır. Örn: ayın 12'sinde tarifeye geçiş yaptınız, fatura kesim tarihiniz olan 22'sine kadar 10 günlük süre boyunca tarifeden faydalandığınız için tarifenin 10 günlük aylık ücretini ödersiniz.
    Tarife kapsamında sunulan dakika ve SMS miktarları değişmez, tarifeye hangi gün geçerseniz geçin heryöne dakika ve SMS'lerinizi fatura kesim tarihine kadar kullanabilirsiniz.

• ben numaramı 25 kasımda vodafone'dan avea'ya taşıdım..

vodafone fatura kesim tarihini geçirdiğim için 22 Eki - 21 Kas tarihleri arası için standart aylık tarife ücretini faturalandırıp göndermiş

numara taşıyacak olanlar buna dikkat etsin, eğer fatura kesim tarihinden 10 gün önce başvurursanız dönem sonuna kadar numara taşınır, son ayın faturası da boşuna ödememiş olur..
  • Konuyu hortlatıyorum arkadaşlar :)
    Aynı olay benim başıma geldi,Turkcell de taahhütüm 27 sinde bittiği için 2 gün daha beklemek zorunda kaldım.
    Turkcell tam paket ücreti çıkartmış bana.
    Merak ettiğm BTK haksız kazanç oluşuyor diye bunu kaldırmışmıydı,son durum nedir kanunda?
    Çünkü o ay hem Turkcell e hem Avea ya fatura ödemiş olacağım.Çift fatura ödeyeceğim yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginem

Konuyu hortlatıyorum arkadaşlar :)
    Aynı olay benim başıma geldi,Turkcell de taahhütüm 27 sinde bittiği için 2 gün daha beklemek zorunda kaldım.
    Merak ettiğm BTK haksız kazanç oluşuyor diye bunu kaldırmışmıydı,son durum nedir kanunda?
    Çünkü o ay hem Turkcell e hem Avea ya fatura ödemiş olacağım.Çift fatura ödeyeceğim yani.

Aynısı bugün benimde başıma geldi. Vodafone sadece 4 gün geçirmeme rağmen tüm ayın faturasını çıkarmış. Helal etmiyorum. Sanırım bu parayıda alamıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beksipeys

quote:

Orijinalden alıntı: enginem

Konuyu hortlatıyorum arkadaşlar :)

Aynısı bugün benimde başıma geldi. Vodafone sadece 4 gün geçirmeme rağmen tüm ayın faturasını çıkarmış. Helal etmiyorum. Sanırım bu parayıda alamıyoruz.

Normali bu zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://tuketici.btk.gov.tr/

bu adresten şikayetinizi yazın, ya iade alırsınız ya da mantıklı bir cevap verir operatör
  • quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

https://tuketici.btk.gov.tr/

bu adresten şikayetinizi yazın, ya iade alırsınız ya da mantıklı bir cevap verir operatör

Bence ortada şikayet edilecek bir durum yok
    Sabit ücretli bir paketiniz varsa 1 gün bile geçse tam ücret alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

https://tuketici.btk.gov.tr/

Bence ortada şikayet edilecek bir durum yok
    Sabit ücretli bir paketiniz varsa 1 gün bile geçse tam ücret alınır

alınmaz

siz yazın
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.