Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (625. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 623624625626627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Avengers.90

Şuan hız problemi yaşıyorum ben

Şuanda hızda bir problem yok ama ping değerleri 40 ms civarı çıkıyor

• VDSL den Fiber e geçiş nasıl olur ne yapmak lazım? Fiber Modem i veriyorlar mı?
  • Yok mu bilgisi olan
  • Avengers.90 kullanıcısına yanıt

Müşteri hizmetlerini arıyorsun ordan sorgu yapıyorlar dairende fiber varmı diye varsa geçiş yapıyorlar

• semihsahin45 S kullanıcısına yanıt
    Fiber Modem veriyorlar mı?
  • Avengers.90 kullanıcısına yanıt

evet

• TPlink Archer C5v verilen Fibernet abonelikleri FTTH mu yoksa FTTB mi?

• JustOffer kullanıcısına yanıt

Eylül 2019'da FTTH bağlantı için bu modemi vermişlerdi. Ancak bu modemi önermem. İmkanın varsa Asus N16 veya AC750 almanı tavsiye ederim.

Her ikisi içinde aynı router veriliyor.

• VDSL modem almak istiyorum hangi modemi tavsiye edersiniz?
  • nTaG kullanıcısına yanıt

Evet Wi-Fi'si çok kötü bu modemin, ayrıca başka bir router gerekiyor.

FTTB altyapıda da kendileri mi router veya modem veriyor?

• Evet türk telekom kendi modemini veriyor ama kendi modeminide farklı yöntemlerle kullanabiliyorsun

buradaki yöntemle kendi routerını kullanabilirsiniz.

Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Bu kesin her modemde oluyor mu ? Ya da bir süre olur sonra olmazsa öyle bir şey olabilir mi? @Ö1f1

• ecay kullanıcısına yanıt
    Hemen her routerda oluyor ama bazı routerlarda mac klonlama yok onlarda olmuyor. Daha sonra olmama gibi bir durumu yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihsahin45

Hemen her routerda oluyor ama bazı routerlarda mac klonlama yok onlarda olmuyor. Daha sonra olmama gibi bir durumu yok

Teşekkürler hocam.Benim GPON 50mbit bağlantım var TT ; yalnız ben CS GO oynarken hanım netflix açıyor oynadığım sunucuya 50 kez ping atıyorum normalde 15-16 ms ancak %20 civarında 25-80ms arası ping alıyorum.Bu da elbette oyun deneyimini çok etkiliyor.Acaba çift işlemcili güzel bir fiber modem bu olayı çözer mi?Bu sorunun TP link C5v den kaynaklanma şansı nedir?Malum bu modemde trafik denetleme de yok ki hızı sınırlayalım.

En son TT bıraktığımda aynı sunucuya 10-11 ms alıyordum ZTE 5g modem vardı pek böyle bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum ama ara vereli de 1 seneden fazla oldu tabi net hatırlayamama şansım var.

Genelde trafik yonlerdirmede bu servis sağlayıcıların verdiği modemler yetersiz kalıyor. Ama nazende ne yazık ki bizim altyapımız dan kaynaklanıyor. Ama tp link modemi değiştirebilirsin. Ben türk telekomin verdiği modemi kullanmıyorum. Ax tarzı bir modeme yatırım yaparsan daha iyi olur

Traceroute testinizi atabilir misiniz?

Modemin sorun yaratma ihtimali çok düşüktür.

• Yanlış mı görüyorum? Sözleşmem eylülde bitecek acaba bana mı özel fiyat. Sizde kontrol edebilirmisiniz?
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

• 
Sayfa: önceki 623624625626627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.