Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (623. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.107
Cevap
124
Favori
727.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • t11 kabin var binamda. illa ki dandik telefon hattı ve vdsl ile mi almak zorundayım interneti? cat5 cat 6 bağlatamaz mıyım? teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: Jiraiya

Gaziosmanpaşa Fiber olayı ne oldu, yıl sonu filan dediler arayan soran çalışma yapan yok hala bizde. Bağlarbaşında merkezde olmamıza rağmen.

Sürekli talepte bulunmanız gerekiyor. Haliç evleri bittikten sonra belki oraya da el atarlar. biz onların suyu yüzü hürmetine hemen aşağısında fiberden yararlanıyoruz

• Arkadaşlar bugün türk telekoma bir mail attım. (Türk Telekom mail adresi

ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr )

Son zamanlarda diğer servis sağlayıcıları 100 Mbps üzeri hızlar vermeye başladılar. Örneğin Süperonline 200 Mbps hızı 150 T.L. ye Vodafone Net ise 200 Mbps hızı 123 T.L. ye vermeye başladı. Türknet ise 1000 Mbps yi 270 T.L. gibi fiyatlara veriyorlar. Türk telekom ise maksimum 100 Mbps takılı kaldı. Ben bununla ilgili şöyle bir mail attım. İsterseniz sizde türk telekoma bir mail atın belki çok talep toplarsak 100 Mbps üstü hızlar gelir ve bu sayede aşağıdaki hızların fiyatlarıda düşer isterseniz sizlerde mail atın derim.

(Uzun süredir türk telekom fiber kullanıyorum. Ve Binamda sadece türk telekomun fiber altyapısı var. Şuan diğer Servis sağlayıcılar 100 Mbps ve üzeri hızları veriyorlar 10 Gbps ye kadar evlere hız veren servis sağlayıcıları var. Türk Telekom dışında şuan diğer tüm servis sağlayıcılar 100 Mbps ve üzerini veriyor. Süperonline 200 Mbps 156 T.L. ye Vodafone 200 Mbps hızı 124 T.L ye veriyor. Siz Türk Telekom olarak hakim operatör konumdayken yakın zaman içinde hızları arttırmayı düşünüyor musunuz? Eğer bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. . ) 

• semihsahin45 S kullanıcısına yanıt
    Bu şekil de ben de mail attım. Devamlıda yazıyorum çünkü artık hızları artırmaları lazım.
  • Vatal V kullanıcısına yanıt

Bağlatırsın.

• Arkadaşlar sonunda bizim de mahallemize fiber geldi. İnanması çok güç oldu benim için. Yeni saha dolabımız (hangi tip olduğu yazmıyor üzerinde) bana 220 metre mesafede ve binaya kadar turuncu fiber kablo çekildi. Şu an boş boş duruyor kablo. Bu FTTB mi oluyor ? Yani 100 mbps civarı hızlar alabilir miyim ? (lütfen olsun çünkü) Bir de tahminen kaç güne bağlantı yaparlar ? TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU 

Kurtulacağım internet bu:

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
  • Vrataski V kullanıcısına yanıt

Hocam binaya kadar gelen fiber kablo varsa ve kutu takılmadıysa

FFTB de olabilir yani binaya kadar fiber sonrası cat kablo

FFTH de olabilir yani evin içine modeme kadar fiber kablo (büyük bir ihtimal budur zira yeni sistemler GPON oluyor)

Ama siz her türlü 100 Mbit ve üzeri tarifeleri kullanabilir olacaksınız rahat olun o konuda.

Hayırlı olsun bir an önce bağlanırda kullanmaya başlarsınız umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 18 Aralık 2020; 14:40:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakasupi

Hocam binaya kadar gelen fiber kablo varsa ve kutu takılmadıysa

FFTB de olabilir yani binaya kadar fiber sonrası cat kablo

FFTH de olabilir yani evin içine modeme kadar fiber kablo (büyük bir ihtimal budur zira yeni sistemler GPON oluyor)

Ama siz her türlü 100 Mbit ve üzeri tarifeleri kullanabilir olacaksınız rahat olun o konuda.

Hayırlı olsun bir an önce bağlanırda kullanmaya başlarsınız umarım.

Teşekkürler, dört gözle bekliyorum gerçekten. 220 metre mesafede zayıflama olur mu, uzak mı kalıyo vs. diye düşünüyordum ama sıkıntı olmaz sanırım.

• Fiberde mesafe yüzünden sıkıntı olmaz. Okyanus ötesi veriler fiber kablolar üzerinden transfer ediliyor gecikmeksizin.

• a manly man kullanıcısına yanıt

durumunuzda içinden çıkılmyacak bir şey göremedim. hat yetmediği için hız düşük doğal olarak. Bağlantınızın yapıldığı dolapta sıkıntı oluşmuş olabilir. dolapta yer değişimi rica edin. Daire tarafında çözülecek gibi durmuyor. en fazla airties'ınız eski ise ve arada elektrik kopmaları olduysa modemin kafayı sıyırma ihtimali var.

• Teknik özellikler yeterli görünüyor. Duruma göre 5ghz menzil yetersiz kalabilir. O durumda haricî antenli bir şey düşünmek iyi olabilir

Yalnız sorun modemde olsa saha ekibi elindeki cihaz yüksek gösterirdi hattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8D7B057F -- 25 Aralık 2020; 14:13:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, 5 yildir Vdsl kullaniyorum. Son 3 aydir Netspeed oncesi Ttnet. Altyapi sorgulamada olsun, gorevlilerle gorusmem olsun alabilecegim max hiz 75-80 mbitlerdi.

Neyse Netspeede gecerken de boyleydi. Az once tesadufen sorgulamada max 19 mbit hiz gordum. Su an tarifem 35 mbit hiz testi de 25-30 mbit.

Komsulari sorguladim herkes 80 mbit cikiyor fakat ben 19 mbit. Bir degisiklik mi olmustur, sistem mi yanlis gosteriyordur? Sebep ne olabilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler türk telekom dışındaki tüm iss ler benim altyapıda vdsl var dedi. Sadece türk telekom fiberi destekliyor dedi. Bir yanlışlık olabilir mi ? Birde 24mbs veya 35mbs fiber düşünüyorum. İkisi arasında çok fark var mıdır?

• Beyler Turktelekom Gpon hizmeti olan yerleşkeleri göreceğimi bir platform var mı ?

• Merhaba arkadaşlar.fibere geçtiğimfe modem istemezse. Gpon ont cihazı veriliyor mu? Yoksa illa routerı almak mı gerekiyor gpon ont vermeleri için.teşekkürler
  • Türk Telekom Fiberde yeni tarifelerden haber var mı? 200-300-400 Mbps hızları ne oldu. Bu hızlar geldi m?

• Bugün telekom'dan arayıp 50mbps(120tl) 100 yapalım 150tl verin dediler bende 50 bana yetiyor aynı fiyata 100 verecekseniz olur yoksa istemiyorum dedim ve reddettim.

Birde öyle bir anlatıyorlarki geçen ay 200gb kullanmış siniz bu hiz size yetmiyor, modeme uzak olan yerde intenet hızı düşer falan bilmeyen adam olsa he diyecek.

Bu arada altyapı olarak maximum 85 alabiliyorum oda ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 12 Ocak 2021; 18:57:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

ZXHN H168A modem kullananlar için belki lazım olur diye bir bilgi paylaşmak istiyorum

üzerinde 4 adet LAN portu olmasına rağmen ilk 3 tanesini kullandırmakta

4.LAN portunu WAN girişi olarak ayırmış,

4.LAN'ı kullanamayanlar WAN girişini iptal ederlerse bu çıkışı da kullanabilirler

Ben bu sorunu yaşadığımda internete bakınca bazı forumlarda bu sebepten Telekoma modemi iade etmeye kadar giden mesajlar gördüm.

Ben de DonanımHaber forumunda çözümü paylaşmak istedim.

Modemin menüsüne (192.168.1.1) girdiğinizde; Türkçe menü için aşağıdaki adımları seçin

Yönetim&Tanı -> Ethernet WAN

gelen sayfadaki Ethernet WAN Açık/Kapalı seçeneğini Kapalı yapıp kayıt edin.

Modeminiz kendini açıp kapatacak sonrasında 4.LAN'ı kullanabilirsiniz.

Hepinize kolay gelsin.

• Türk Telekom Fiber Kullanıcılarının kendi modem/routerlarını nasıl kullanacağına dair bir video çekeceğim ve youtube kanalımda paylaşacağım youtube kanalımı takip ederseniz sevinirim. Şuanda ilk yayınım Türk Fiber hız testi. Türk Telekom altyapısını kullanıyor türknet

• Türk Telekom Fiber kullanıcıları kendi Modem/Routerlarını nasıl kullanacağı ile ilgili videom yayında.

Beğenmeyi unutmayın

• 
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.