Şimdi Ara

Türk Telekom, AKK yerine kota ve ek paket uygulamasına gitti [Güncellendi] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
6
Favori
56.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni paketler alınmaz gibi.8 mps 80 küsür lira ne ya?! 16 mps 90 küsür lira?????????????

Mecburen eski paketimi uzattıracağım.
  • Benim bu durumdan anladığım;

Örneğin hızınız 24 mbps ise eskiden AKN dolunca 8 mb oluyordu şu an 10 mbps olacak. Burada ufak bir iyileştirme var.

Ama bu iyileştirme bizim beklediğimiz gibi bir iyileştirme değil. 24 mbps ise 24 mbps devam edecekti.

En kötü durum: 24 mbps hızdan sonra 10 mbps düşünce ilerde belli bir ücret alınırsa orada ipler kopar.

Edit: Faturayı inceleyince dikkatimi çekti. Normalde kampanya isim FİBERNET(H) LİMİTSİZ (24 Mbpsye Kadar) fakat faturada teklif edilen FİBERNET(H) " LİMİTSİZ" ibaresi yok. Kelime oyunları ile bir şeyler yapmanın peşindeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmariacci -- 9 Kasım 2018; 11:10:9 >
  • son güncellemeyi okudum tam içimden geçiyordu adamlar ufacık bir açıktan yararlanmışlar yasada nasıl aleyhine veya leyhine olur tam belirtemedikleri için diyorlar ki akn(kota) sonrası hızını arttırıyorum al sana leyhine paket değişikliği hiç bir itirazın kabul görmez böylece akn kalkmamış olur üzdü.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetindeki insanlardansın. Bu ulkede alt yapı yok, cogu ınsan hala fiber ınternet bıle kullanamıyor. Rezıl tarıfelere cag dısı tarıfelere servet oduyorlar. Turknet bıle turk telekomun alt yapısını kullanıyor. Port sorunları oluyor o yuzden. Senın memnun olman herkesın memnun oldugu anlamına gelmıyor.

Kendını degıl baskalarını dusunmeyı ogren. Burada konu turknet degıl, kota ve akk dır.
    Türknete gel kota ve akk yok. mennun kalmazsan tekrar akk lı tarifene dönersin. üstelik Türknetde cayma bedeli yok. Her yöne 1000 dk konuşmada var.
  • Telekom inşallah batarsın da kurtuluruz senden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

250 tane avukat ordusu ile yaklaşık 1 yıl boyunca buna çalıştıkları için hukuktaki boşlukları ezbere biliyorlardır şuan. hiç bir şey olmaz onlara bir emsal karar çıkmadıkça
    Ben super online kullaniyorum uc bes sayfalik anlasmam vardi didik didik ettik anlasmayi anlasmada bosluk yok. Keza benim aleyhime bir degisiklik yapilamaz. 100 mbit 100 gb akn li paket kullaniyorum. Taahutum 2020 yilinda bitiyor. Yasa diyor ki 2019 da akn kalkacak aknyi kaldirip ek paket tanimlayamazlar. Akn kalkarsa mevcut hiz uzerinden devam edecegiz demektir. En ufak bi hiz dusumunde suclu olurlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayır arkadaşım adam diyor ki senin paketini akn değilde kotalıya çeviriyorum üstünede kota geçiminden sonra ücretlendirmeye tutmuyorum seni ve akn sonrası aldığın hızdan daha hızlı internet veriyorum diyor ve leyhine değiştirmiş oluyor. BTK ne dedi AKN kalkacak dedi kota kaldırıcaz demedi 1 aralıkta değişen paketinde Kotalı paket olduğu için AKN kalkması sana yaramamış olacak direk sistem açığını bulmuş adamlar. Oysaki BTK dese tamamen limitsiz hiç bir kota akn tarzı engel olmaksızın internet sunacak İSS ler ozaman işler değişirdi

• AKK gidiyor kota geliyor, yine aynı mantık hiçbir değişiklik yok ki.. Yine hızlar düşecek ne anladık bu işten?
  • dedik dedik dilimizde tükürük bitti artık, AKN gider daha kötüsü gelir dedim burası TÜRKİYE burda iyiye giden birşey olmaz dedim dinletemedim.100mbit aknsiz internet ile keyfime bakarım ben
  • fiyat kanunla değil rekabetle düşer devletin işi haksız rekabeti tekeli engellemektir .
    bu akk kaldırma meselesi ekonomi derslerinde okutulacak "boka saplanan hükümet müdahaleleri örnekleri" arasına girmiş oldu

ben aralıkta biten kontratımı aynı şartlardan 3 katı fiyata yenileyebiliyorum superonline da.
  • AKK yasak(olacak) ama kotalı paketler serbest. Firmalar da sınırsız paketleri kaldıracaklar, yerine kotalı paketler koyacaklar. Bunun böyle olacağı belli idi.

Bu kararın arkasından dolanılmasını önlemek için BTK'nın bir karar alıp, (3G/4G dışındaki) kotalı paketlerin en fazla 10GB(rakamı uydurdum), olabileceğini daha yüksek kotalarda kotalı paket satılamayacağı yönünde bir karar almalı. Bu düşük kotalarda kotalı paketi kimse almayacağı için firmalar mecburen sınırsız paketler sunmak zorunda kalırlar.
    BTK AKK kararını gerçekten tüketicinin yararına aldıysa, böyle bir karar daha alıp sistemdeki açığı tıkamalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 9 Kasım 2018; 12:36:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

AKK yasak(olacak) ama kotalı paketler serbest. Firmalar da sınırsız paketleri kaldıracaklar, yerine kotalı paketler koyacaklar. Bunun böyle olacağı belli idi.

Bu kararın arkasından dolanılmasını önlemek için BTK'nın bir karar alıp, (3G/4G dışındaki) kotalı paketlerin en fazla 10GB(rakamı uydurdum), olabileceğini daha yüksek kotalarda kotalı paket satılamayacağı yönünde bir karar almalı. Bu düşük kotalarda kotalı paketi kimse almayacağı için firmalar mecburen sınırsız paketler sunmak zorunda kalırlar.
    BTK AKK kararını gerçekten tüketicinin yararına aldıysa, böyle bir karar daha alıp sistemdeki açığı tıkamalıdır.
    Btk bunu yapmaz. Zaten Telekom gibi haramilerin yasayı arkadan dolaşması için kasıtlı olarak açık kapı bıraktıkları 1 km mesafeden belli oluyor. Ama bir mucize olur ve uzlaşmacı bir düzenleme ile yumuşatabilirler belki. Alacakları tepkiye bağlı bir konu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Türknete gel kota ve akk yok. mennun kalmazsan tekrar akk lı tarifene dönersin. üstelik Türknetde cayma bedeli yok. Her yöne 1000 dk konuşmada var.

Alıntıları Göster
    Anlamıyorsun sanırım, Türknet bizim buralarda yok. Olsa neden ttnet kullanayım ?

• arkadaşlar şu konuyada desteklerinizi esirgemeyin.

BTK'YI BAKANLIĞA ŞİKAYET EDİYORUZ (DESTEK ÇIK)
    https://forum.donanimhaber.com/btk-yi-bakanliga-sikayet-ediyoruz-destek-cik--135747552
  • Sözleşmede yazan 5Mbps yi 8Mbps yapınca kanuna aykırılıkta ortadan kalkmış oluyor demek

• Ben tarifeye ödediğim fiyatın ayni kalmasını istiyorum 55 TL civarında veriyorum TV artı kablo İnternete. Akn yi kaldırıyoruz diye fiyatlar artacaksa benim için bir esprisi kalmıyor

• Güncelleme: Türk Telekom'dan tarafımıza ulaşan bilgiye göre durumun sözleşmeye aykırı olmadığı, sözleşmede 5Mbps yazmasına karşın Türk Telekom'un kullanıcı lehine olacak şekilde 8Mbps olarak süreci uygulayacağı belirtildi.

BTK, CİMER, Tüketici hakem heyeti ve olmazsa mahkemede göreceğiz kullanıcı lehine mi değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Anlamıyorsun sanırım, Türknet bizim buralarda yok. Olsa neden ttnet kullanayım ?

Alıntıları Göster
    nasıl yok. türktelekom altyapısını kullanıyor. adresini özelden alabilirmiyim. hemen sorgulamak istiyorum
  • TÜRK TELEKOM BU ÜLKENİN BAŞINA GELMİŞ İKİNCİ EN KÖTÜ ŞEYDİR. BİRİNCİSİNİ BİLİYORSUNUZ ZATEN.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.