Şimdi Ara

Türk oyun sektörünün fotoğrafı çekildi: İşte en çok oynanan oyunlar ve dahası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
3
Favori
6.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alfabetik sırayla verilen listede neden sayılarla ilk 20'yi sıralamaya çalıştığınızı anlayamadım.

• itsmynick kullanıcısına yanıt
    aynısını metin 2 için söylüyorum ben de

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Adamlar alfabetik liste yapmış, editör sazan gibi atlayıp numerik sıralama yapmış. Ben de diyorum en çok oynanan PC oyunu nasıl Among Us olabilir. Kusura bakmayın böyle listeye böyle eleştiri.

• Goat Simulator 3 listeye girmiş.  

• uchihaitachi kullanıcısına yanıt

Korsan kullanımı olmasa belki türkçe dublaj daha fazla oyun olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korsan değil tek etmen bence. Türkiye'de konsolda Gta ve Fifa dublaj maliyetini rahatlıkla çıkartacak kadar orjinal satışı çok rahat yapmıştır. Gerek duymuyorlardır tüketici olarak biz bu konuda ciddi bir tepki göstermediğimiz için.

Bunun dışında dublajı geçtim Türkçe altyazı koymaya tenezzül etmiyorlar bu daha çok üzüyor.

@uchihaitachi Bu saatten sonra bize özel bir şey yapacaklarını sanmıyorum ekonomiden dolayı da Türkiye ekonomisi iyiyken dolar, 2 TL'lerdeyken kaç firma Türkçe dublaj veya altyazı eklemeyi uygun gördü ki.

Diğer ülkelerde nasıl bilmiyorum ama en büyük oyuncu kitlesinin yaş aralığı, beklentisi, oynadığı oyunlarında firmaların yerelleştirme projelerini üzerinde ciddi bir etkendir diye düşünüyorum.

Bizde ergenlik çağındaki bireyler en geniş oyuncu kitlesi bence, en çok oynana oyunlar gördüğünüz üzere AAA türünden oyunlar değil hızlı akan, skin vb oyun içi satışların olduğu free to play türünden oyunlar.

Üniversite gençliği ve 25-35 yaş aralığında yaygınlık, oyunlara okul veya işten yada gündelik geçim problemlerinden daha fazla zaman, bütçe ayırabilse AAA oyunlarda Türkiye'ye özel bir gayret, ekstralar görebiliriz herhalde.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt

Tabi bir de o var. Yapmak ve uğraşmak istemiyorlar. Nasıl olsa satıyor mantığı.

Yapınca da çok güzel oluyor. Last of us örneği olduğu gibi

Dün wolcen diye bi oyunu bitirdim, oyun çok hoşuma gitti, 15,25 TL lik bi oyun. Lan avrupa da kaç para diye baktım 8,74 euro :D
    Yani doğrudur adamlar zaten iplemiyordu ama en azından bi sesimizi duyarlardı. Bu saatten sonra aman zam yapmasın da başka bişey istemem modundayım şahsen.

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    Hiç te sorgulamiyorlar kardesim biz niye köle gibi yasiyoruz diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • binding of isaac benim yüzümden o listeye girmiş olabilir. kusura bakmayın.

not: 733 saat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep çoluk çocuk oyunu dolu..

World of tanks yok bile.

• 625 milyon dolar oyuna vermişiz çok bence

AAA konusundaki sıkıntı korsan. Microtransaction üzerinden para kazanan oyunların zaten sanirim tamamı lokalize.

Teşekkür ederim kardeş şuursuz olmadığın için. Şu konuda yazıp çizen insanlar arasında şuurlu insan çok nadir görüyorum ben.

• cmoss C kullanıcısına yanıt
    Monster hiçbir şey üretmiyor kardeş o makinelerin hepsi Çinli bir oem tarafından fason üretiliyor. Rebrand o laptoplar.

Amerika'da wallmart aynılarını sattı bir sene kadar sonra çekildi. Yenileri o kadar kötü değil ama bir arkadaş mining için onlarca almıştı, minciklamaya vaktim oldu.

• Her şey tamamda ben şu “Türkiye'deki oyuncuların yüzde 52'si erkek, yüzde 48'i kadın.” İstatistiğine takıldım. Nerde arkadaşlar bu yüzde 48? Fifa23 pro modu espor kayıtlı kadın oranı erkeklere kıyasla binde 1 falan. 20 yıldır offline online oynarım daha size 10 tane oyuncu kadın sayamam.

Ha konu mobilden oynamaksa anca orda olur. Sonuçta herkesin günlük açıp baktığı bir oyun kesin vardır ama PC/konsol dünyasında yok böyle bişi.

• Severek oynadığım hunt showdown in bu listede olmayisini 1080ti mi 3070 ile takas etmeme bağlıyorum.

• Çok net söylüyorum artık oyun almayı bırakın oyunları bedava verseler dahi oynayacak sistem yok Türk oyuncularında. Minimum sistem gereksinimlerini bile karşılamıyor çoğu sistemler.

Yeni uzun ömürlü bir sistemin maliyeti 50.000 TL yi buluyor.

Gerçekten pc toplayacak parayı tutup, arabamı satıp üstüne koysam model yükseltirim. Bu hale gelmiş bir piyasada oyun satışlarını bırakın millet aç karnını zor doyuruyor.

Şimdiki nesil emulatörden mobil oyun pubgm yı pc den oynamaya çalışıyor. Acizliğin çaresizliğin başka bir açıklaması yok. Elin hintlileri arapları doğu ülkeleri yapıyor oynuyor bu şekilde.

• Fiyatlar bu şekilde devam ederse korsana eğilim büyük bir hızla devam edicek

• Toplanacak en uc sistemlerden birini topladim ama oyunsuzluktan 7 days filan gibi dandik oyunlari oynuyorum yada sadece web de geziyorum. Makine boş beleş yatiyor şu an hiç bir işe yaramiyor.

• Vay be yıllar gecsede pokemon go ilk 10'da hala

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.