Şimdi Ara

Turk.Net VDSL değelere bakarmısınız.(şaşırtıcı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Turk.Net VDSL değelere bakarmısınız.(şaşırtıcı)

vdsl de 1 mpbs hız alan tek insanım galiba bu nedir arkadaş

• mgboy1616 kullanıcısına yanıt
    Hat değerleri tabiri caizse yerin dibinde. Ya kablolarınıza biri damacanalarsa su dökmüş ya da DSLAM şehirn öbürnucunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DSLAM 300 metre karşımda burasi bi isyeri isyerinde de kablolar tertemiz sıfır ve en kaliteli santral kullanıyor dukkanda ama hat degerleri bu sekilde ariza kaydi olusturuldu ama bakalım ne olacak

• tesisatında problem var.
    veya portta sorun var ?
  • Saha dolabı yakınsa ve kablolar sağlamsa muhtemelen portun Ecevit döneminden kalmadır şikayet et değiştirsinler
  • Kablolar sağlam dolap yakın arıza kaydı oluşturuldu bakalım nolucak sözde 75mbps e kadar destekliyor

• bende 3 gün önce turk net vdsl ye geçtim.
    ilk gün benimde hızım 1 mbitti.
    hemen aradım durumu anlattım.
    bölgemdeki telekom saha ekibi geldi hemen.portta sıkıntı varmış sanırım,10 dakkada doğru bağlantıyı yaptı ve 20 mbit hız alıyorum
  • Türk telekom ekibi bugun aradi saha dolabi vdsl desteklemiyor turk telekom bile vdsl veremiyor müşterilerine diyor o yuzden dusuk hiz aliyorsunuz adsle gecin firmaniza söyleyip dediler peki vdsl desteklemiyorsa suan nasil vdsl ile baglanti sağlıyorum
  • 3,500 metre kablo var gözüküyor arada . Telekom a sor xDSL kabini nerede diye. Adam sana 200 -300 metre derse ozaman hattında skıntı var ama yok 2500 filen derse ozaman ADSL e geç . Adsl de 5 megabit alabiliyor olman lazım
  • arkadaşlar dolab bu benim yerde arkadaki sürücü kursu işaretlediğim... bu dolaptan vdsl verebilirler mi şuan vdsl ile bağlanıyorum ama hız düşük tt ekibide burdan vdsl alamazsınız diyor ama vdsl ile bağlantım ve internetim var şuan anlamış değilim Turk.Net VDSL değelere bakarmısınız.(şaşırtıcı)

buda hat değerlerim
     Turk.Net VDSL değelere bakarmısınız.(şaşırtıcı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgboy1616 -- 7 Aralık 2016; 14:49:56 >

• Bilgi verebilecek yokmj
    Size şöyle açıklayayım.
    Bu bahsettiğiniz saha dolabı eğer fiber çekilmediyse ki öyle zaten eğer çekilse dahi Vdsl hizmeti veremez sizin bağlı olduğunuz saha dolabı bu değil veya santralden çıkıyorsa ki baya bir mesafe var siz santral'e bağlı Vdsl kullanıyorsunuz buda baya bir mesafe demektir.
    Vdsl ile hiç uğraşmayın Adsl saha dolabına yakınsınız 16 mb internet'e geçirin altyapınız ve pinginiz çok daha iyi olacaktır.
    Size Vdsl bağlamaları baya bir garip olmuş aslında saha dolabı yakın iken neden Vdsl bağlanıyor anlamış değilim.
    Bu ptt saha dolapları milattan kalma 1998 zamanlarından felan kalmadır.
  • Adsl ilede 8den yüksek veremiyolarmis ama

• hat değerlerin çok kötü. bu değerlerle 8 bile alamazsın.snr çok düşük 8 verirler ise internete bile bağlanamazsın.port değişimi talep et. veya onların değişiyle nakil ettir portunu

• Hat değerleri benden kötü olan birini gördüm ya ölsemde gam yemem
  • TurkNet'in saçma sapan işlerinden biri işte.
    Bana da hattınız 34 mbps vdsl destekliyor 32 mbps vdsl ye geçirelim sizi dediler, bakın emin misiniz, ben desteklemiyor biliyorum dedim, yok kesin dediler ve onay aldılar.
    Sonuç mu..?
    14 gündür internetim yok, dsl ışığı hiç yanmıyor, Türk Telekom ekipleri sorunu tespit edip bildirdiler, hızınız desteklenmeyen bir yükseklikte olduğundan bağlanamıyorsunuz, iss firmanıza bildirin hızınızı düşürsünler dediler. Hala bekliyoruz, aynı ciddiyetsizlik ve sorumsuzluk tam gaz devam ediyor. Destek elemanları bilgisiz, klasikleşmiş ezber cümlelerden başka bir şey duyamıyorsunuz.
  • Beni bağladılar şükür ama vdsl ile 2mbit alan ilk türküm sanırım

Bu saha dolabının alabileceği en iyi hız 31.3 kbps yani 146 çevirmeli bağlantı. Ana santralin VDSL port

tahsis etmesi bile mucize. Uzaklığınız çok fazla ve alt yapı dediğim gibi tek çare ADSL

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim modem hat değerlerini 47mbit görüyor max50 mbit yazıyor ama hız testlerınde daha 10mbit gecemedi Turknet arıyorum bahane konusunda adamlar çığır açmışlar uyduruyorlarda uyduruyorlar 3 ay oldu hala aynı
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Sistem fiber olarak görünmesi nedeni port olsa bende 8Mbps ve 1.500Mbps upload alırım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.