Şimdi Ara

Turk.net maceram (Türk Telekom'a geçiş yapıldı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bina altyapısı nedeniyle 1.5 Mbps hız aldığımı söyleyen Turk.net'e, modeme ankastreden bağlantı yaparak aynı durumun orada da olduğunu, sorunun bina içiyle alakalı olmadığını ispatlamam üzerine turk.net teknik destek kayıdını 5 dk içinde sorun giderilmiştir diyerek kapatmış, destek kaydı tekrar açıldığında ise 5 gün hiç bir şekilde sorunla ilgili işlem yapmamıştır. Neticede bağlatılan Türk Telekom, aynı altyapıyı kullanarak 8 Mbps'lik pakete 7.1 Mbps hız verebilmektedir. Turk.net'ten uzak durun. Bağlantı yapılana kadar canım cicim, problem çıktığında arazi olan bir firma kendileri.

Süreç takvimi:

31 Ocak
    - Online başvuru ve belgelerin kargolanması

1 Şubat
    - Kimlik fotokopisinin sisteme yüklenmesi

2 Şubat
    - Belgelerin ulaştığına dair turk.net'ten SMS

8 Şubat
    - Teknik ekibin bağlantı kurulumu için eve gelmesi, 1.7 Mbps hızı görmesine rağmen yapacak bir şeyi olmadığını söyleyerek gitmesi
    - Arıza kaydı bırakılması
    - Arıza kaydının turk.net tarafından hiçbir açıklama veya değişiklik olmadan çözüldü durumuna çevrilmesi
    - Arıza kaydının tekrar açılması
    - Arıza kaydının tekrar turk.net tarafından hiçbir açıklama veya değişiklik olmadan çözüldü durumuna çevrilmesi

HİÇ BİR ŞEKİLDE BU FİRMANIN YALANLARINA İNANMAYIN.

Edit 1: MH ile görüşme kaydı eklendi.

Edit 2: 12 Şubat itibariyle Türk Telekom'a başvuru yapıldı. Hoş geldin kampanyası sayesinde turk.net'e ödenecek miktar Türk Telekom faturasından düşecek. Teşekkürler Türk Telekom (bunu söyleyeceğimi hiç tahmin etmezdim, düşünün turknet ne duruma düşürdü).

Edit 3: 13 Şubat itbariyle Türk Telekom bağlantısı yapıldı. Turk.net'e göre 100 Mbps'lik paketten 1.5 Mbps hız alınmasına neden olan bina altyapısı ne hikmetse 8 Mbps'lik Türk Telekom paketinde 7.1 Mbps hız veriyor.

Edit 3: 13 Şubat itbariyle Türk Telekom bağlantısı yapıldı. Turk.net'e göre 100 Mbps'lik paketten 1.5 Mbps hız alınmasına neden olan bina altyapısı ne hikmetse 8 Mbps'lik Türk Telekom paketinde 7.1 Mbps hız veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herdem09 -- 13 Şubat 2019; 16:40:50 >

• Telekom sektörüne sağlam bi denetim şart benimde hızı telekom kafaya göre 80 den 50 ye çekmişti yüksek hıza karşı bi alerjileri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edit 1: MH ile görüşme kaydı eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herdem09 -- 9 Şubat 2019; 15:18:23 >
  • yapa olarak açıldıysa çözemezler, santrale uzaksın ve o kadar uzun bakır kablodan anca o hız alınabilir belli ki.
    başka firmalara adresini söyleyip alabileceğin hızı öğren ve ona göre farklı firmadan internet satın al.
  • emre1393 kullanıcısına yanıt
    santrale 20 metre uzakliktayim. Sorun altyapi degil zaten, sorun turknetin ya hic cevap vermemesi ya da bina ici tesisata sucu atmasi. Ankastreden de 2mbps geliyor, yani bina ici degil sikinti ama turknet anlamak istemiyor.

bu arada alinabilecek hiz icin 100 mbps demislerdi zaten. hayaller hayatlar iste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herdem09 -- 9 Şubat 2019; 20:36:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hat değerleriniz nasıl

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Ankastreden alinan degerler sag altta.Turk.net maceram (Türk Telekom'a geçiş yapıldı)
  • Edit 2: 12 Şubat itibariyle Türk Telekom'a başvuru yapıldı. Hoş geldin kampanyası sayesinde turk.net'e ödenecek miktar Türk Telekom faturasından düşecek. Teşekkürler Türk Telekom (bunu söyleyeceğimi hiç tahmin etmezdim, düşünün turknet ne duruma düşürdü).

• Bu arada üzerinden 5 gün geçmesine rağmen turk.net hiç bir şekilde yeni bir cevap vermedi destek kaydına.
  • Edit 3: 13 Şubat itbariyle Türk Telekom bağlantısı yapıldı. Turk.net'e göre 100 Mbps'lik paketten 1.5 Mbps hız alınmasına neden olan bina altyapısı ne hikmetse 8 Mbps'lik Türk Telekom paketinde 7.1 Mbps hız veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdem09

Niye 8mbps aldın ?
    Santrale 20metre uzaktayım demişsin. Vdsl2 alsaydın keşke

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar cok yuksek. 8 Mbps bile 80 tl/ay. Altyapi Vdsl. Fiyattan dolayi hiz dusuk. Kotali paketler kullanim amacima uymuyor maalesef.

• herdem09 kullanıcısına yanıt
    Turk Telekom hat değerlerini paylaşın

• Emriniz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herdem09 -- 13 Şubat 2019; 19:24:36 >
  • quote:

Emriniz olur.

turknette iken kablo bağlantılarında problem oldu sanırım.
    80tl ye 8mbps çok pahalı.
    turknet te 100mbps veriyor o paraya.

bölgenizdeki türk telekom ekipleri ilgisiz sanırım. keşke türknette iken turl telekom ceo suna bildirseydiniz sorunu.

• nasıl oluyorda hiç bir il/ ilçede abone merkezi ve teknık elemanı olmayan ıss lere abone oluyorlar aklım mantıgım almıyor..
  • Netspeed de deneyebilirdiniz: 8 Mbps sınırsız 48 TL. ( 75 TL aktivasyon bedeli var, 6 ay taahhüt verirseniz o da yok).

Turktelekomla aynı şekilde çalışıyor. ADSL olanı net bilemiyorum ama Fiber olanda kurulumu turktelekom ekipleri yapıyor. Telefonla ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri var (akşam 11'e kadar).
    Fiber bağlantıda küçük bir sorun yaşadım: fiber sonlandırıcı arızalandı, 21.50'de arıza kaydı bıraktım, 22.15'de dönüş yapıldı, 48 saat içinde sorun giderildi. Sahada da turktelekom ekibi sorunu düzeltti).
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

turknette iken kablo bağlantılarında problem oldu sanırım.
    80tl ye 8mbps çok pahalı.
    turknet te 100mbps veriyor o paraya.

bölgenizdeki türk telekom ekipleri ilgisiz sanırım. keşke türknette iken turl telekom ceo suna bildirseydiniz sorunu.

Alıntıları Göster
    Dediğiniz gibi kablolarda problem vardı ama bu problem saha dolabında veya dolap ile bina arasındaydı. Bunu turk.net'e rakamlarla ispatlasamda kendileri Türk Telekom'a arıza bildirimini tekrarlamak yerine bina içinde problem olduğunda diretmeyi tercih etti. Kusura bakmayın ama Türk Telekom'a bu durumu ben bildireceksem turk.net verdiği hangi hizmetten para kazanıyor?

Bu arada evet bu fiyata 100 Mbps verdiğini söylüyor turk.net fakat veremediğinde ulaşabileceğiniz bir muhatap yok karşıda. Maalesef.

65 TL 1.5 Mbps vs 80 TL 8 Mbps durumunda Türk Telekom pahalı değil ucuz olan oluyor.

• Netspeed'i de düşünmedim değil fakat aynı sürece tekrar girme riskini göze alamadım. Şu an için işim dolayısıyla acil internete ihtiyacım vardı. Başka bir durum olsaydı denemeye değeceğini düşünüyorum.

• quote:

Netspeed'i de düşünmedim değil fakat aynı sürece tekrar girme riskini göze alamadım. Şu an için işim dolayısıyla acil internete ihtiyacım vardı. Başka bir durum olsaydı denemeye değeceğini düşünüyorum.
    İyi ki denememişsin. Bağlanalı 4 saat oldu hızım 1 mbit'e kadar düştü.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.