Yüzbaşı
19 Temmuz 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Fiber internet kurulumunda bilindiği üzere bir "modem + gpon çevirici" dayatması var, bunların bana zimmetlenmesini istemiyorum bu bağlamda hali hazırda kullandığım fiber destekli modeme şu çevirici cihazı almayı düşünüyorum SYNC olamama veya görmeme gibi bir sorun olurmu ?


HUAWEI HG8010H GPON Fiber Terminal (Fiber to Ethernet) - Diğer Ağ Ürünleri ilanları uygun fiyatlarıyla sahibinden.com'da - 904105672

Bazı kaynaklarda 64 gb diye geçiyor bazılarında ise 128 GB , kesin bir bilgisi olan varmı ?
Uzun zamandır almayı düşündüğüm kartı sonunda aldım lakin tahmin ediceğiniz üzere Poseidon u hava soğutma ile kullanmak pek mantıklı değil bu bağlamda custom sıvı soğutma yaptım , fiyatı merak eden olursa 5237 TL geldi.

Radyatör : EK X 360MM

Pompa/Rezervuar : GKD MS-500X

Sıvı : EK BLOOD RED PREMIX

Sıvı Koyma Aparatı : EK FILLING BOTTLE

Ekran Kartı Desteği : COOLER MASTER UNIVERSAL (Kasa tower değilse gerekli değil)

Rakorlar : EK RAKOR VE DİRSEKLER.

Borular : STORM 1.5 M

Update : Bir önceki mesajdaki set ve çeşitli parçalar iade edilmiştir ve daha kaliteli custom bir set toplanmıştır , konu güncellenmiştir.
Silinebilir.


Herkese merhaba,

TurkNet'in sınırsız AKN uygulaması ile açıklamasını bu linkten okuyabilirsiniz: https://turk.net/aknsiz-internet/

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

---

TurkNet AKN’siz Paketler ve Aktif Altyapı "YAPA"

17 Mart Cuma günü kendi aktif altyapımız dahilinde hizmet verdiğimiz TurkNet'lilere aldıkları hizmeti fiyat farkı eklemeden AKN'siz olarak kullanmak isteyip istemediklerini sormaya başladık. AKN'siz interneti tercih eden müşterilerimizin AKN limitlerini hemen kaldırdık. Amacımız, santrallerde kurduğumuz aktif altyapımızın sağladığı avantajları öncelikle mevcut müşterilerimizle paylaşmaktı.

Bu işi sessiz sedasız yapalım, önce mevcut müşterilerimizin internet deneyimini iyileştirelim derken, beklemediğimiz düzeyde bir ilgiyle karşılaştık. AKN'siz internet isteyen çok insan var diye düşünürdük ama doğrusu bu kadarını tahmin etmemiştik. Açıkçası bu ilgiye biraz hazırlıksız yakalandık. Bu yüzden yaptığımız ve yapacağımız şeyleri biraz daha detaylı paylaşmak istiyoruz.

Aktif Altyapı Ne Demek?

Türkiye'deki alternatif operatörler, kablo TV ve fiber ağ üzerinden verilen hizmetleri bir kenara bırakırsak, müşterilerine iki şekilde hizmet verebilir: Veri Akışı Erişimi (VAE) denilen yöntemle ya da Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) denilen yöntemle. Her iki yöntemde de evlerden santrale giden bakır kabloların kontrolü yerleşik operatördedir (Türk Telekom). Bu kablolar yıllardır devletin yatırım yaptığı, her operatörün yeniden çekmesi anlamsız olan, mülkiyet hakkı olmadan yerleşik operatörün kontrol ettiği kablolardır.

VAE yönteminde, bu kablolar yerel santrallerde yerleşik operatöre ait cihazlarda (DSLAM) sonlanırlar. Veri oradan yine yerleşik operatörün altyapısını kullanarak bölgesel trafik teslim noktalarına iletilir. Bazı alternatif operatörler trafik teslim noktalarında bu trafiği teslim alıp kendi ağları üzerinden yönlendirirler. Biz de VAE yöntemiyle hizmet verdiğimiz noktalarda böyle yapıyoruz.

YAPA yönteminde ise hizmet verdiğimiz noktalarda bakır kabloların uçları, yerleşik operatöre ait santral binalarında bulunan TurkNet'e ait cihazlarda sonlanırlar. Ondan sonra da tamamen TurkNet ağı içinde hareket ederler. TurkNet ağı, kapasitesini başka operatörlerle paylaşmaz, yedeklidir ve ihtiyaç oldukça kapasitesi kolayca artırılabilir. YAPA yöntemiyle hizmet verdiğimiz müşteriler bizim aktif altyapımız kapsamındadır.YAPA Santrallerimizin Olduğu İller:

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Uşak.*

*Adı geçen illerde YAPA altyapımız santral bazındadır, illerin tamamını kapsamamaktadır.

Şu Anda TurkNet Müşterisiyseniz

Eğer aktif altyapımız içindeyseniz biz size telefon, e-posta ya da SMS yoluyla ulaşarak paketinizdeki AKN limitini kaldırmak isteyip istemediğinizi soracağız. Bu geçişi yapmamız için hızınızın ne olduğunun, taahhütlü ya da taahhütsüz olmanızın, ne kadar zamandır bizimle olduğunuzun hiçbir önemi yok. Aktif altyapı dahilindeyseniz size ulaşacağız ve soracağız. Eğer size ulaşmamızı beklemeden, bu yeni paketlerden yararlanıp yararlanamayacağınızı hemen öğrenmek istiyorsanız Online İşlem Merkezi'ne girip "Size Özel Bölümü" altındaki Teklifler başlığı altına bakabilirsiniz. Eğer orada AKN'siz tarifeyi görüyorsanız, hemen geçiş yapabilirsiniz. Görmüyorsanız, henüz size aktif altyapımızdan hizmet veremiyoruz demektir. Ama bu dünyanın sonu değil. Aktif altyapımızı hızla büyütüyoruz ve bir gün sizi de bu altyapıya dahil edeceğiz. Bu olur olmaz biz size ulaşıp haber vereceğiz.

Şu Anda TurkNet Müşterisi Değilseniz ve Olmayı Düşünüyorsanız

Müşterimiz olmanızın önünde herhangi bir engel yok. Hemen web sitemizden başvuru yapabilirsiniz. Müşterimiz olduğunuzda eğer aktif altyapımız içinde olursanız siz de hızınızdan bağımsız olarak AKN'siz paketlerden yararlanabileceksiniz. Biz mevcut paketimize çok güveniyoruz ve çoğu müşterimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağından eminiz. Ama siz "ben sadece AKN'siz paket alabilirsem sizi tercih ederim" diyebilirsiniz. Şu an ne yazık ki sadece mevcut müşterilerimizin aktif altyapımız içinde olup olmadıklarını sorgulayabiliyoruz. Önce aktif altyapımız kapsamında olup olmadığınızı öğrenip sonra başvuru yapmak isterseniz, 20 Nisan'a kadar beklemenizi rica ediyoruz.

Size bu tarihi hatırlatmamızı istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Formda e-posta adresiniz ya da cep telefonunuzun yanı sıra varsa ev telefonu numaranızı paylaşırsanız, sorguyu sizin adınıza yapıp sizi herkesten önce haberdar edebiliriz.

[FORM linkte yer almaktadır.]

AKN’siz Hayat

Mevcut müşterilerimizin AKN limitlerini kaldırmaya başlayınca tebrik ve sevinç mesajlarının yanı sıra bu işin mümkün olamayacağı, altyapımızın bunu kaldırmayacağı, birilerinin buna izin vermeyeceği, bunun bir "pazarlama hilesi" olduğu gibi çeşitli yorumlar aldık. Bunların hiçbiri doğru değil.

TurkNet Altyapısı Çok Sayıda AKN’siz Aboneyi Kaldırabilir mi?

Kesinlikle Evet. Bu hizmeti sadece aktif altyapımız üzerinden vermemizin sebebi zaten bu. Aktif altyapımızdan hizmet verdiğimiz müşteri sayısıyla ilgili kısıtımız ağ kapasitemiz ya da altyapımız değil, TurkNet'e ait cihazların olduğu santral sayısıdır.

TurkNet AKN'siz Hizmet Verdiği TurkNet'lilerden Zarar Etmez mi?

Hayır etmez. Her ne kadar müşterilerimizi çok sevsek de bir şirket olarak zararına iş yapmamız mümkün değil. Yukarıda anlattığımız VAE yönteminde, biz yerleşik operatöre hem bakır kabloları kullanmak için, hem de onların cihazları üzerinden geçen trafik için para veririz. TurkNet kullanıcılarının kullanımı arttıkça, bizim maliyetimiz artar. Trafik teslim noktaları ve yurtdışı çıkışlarının maliyeti, bu yerelde oluşan trafik için oluşan maliyetin yanında çok küçüktür. YAPA yöntemiyle hizmet verdiğimiz noktalarda bu yerelde oluşan trafik bizim için ekstra maliyet oluşturmaz, bu yüzden trafik teslim noktaları ve yurtdışı çıkışlarında artacak trafiğin maliyetini karşılayabiliriz ve YAPA yatırımlarımızı yapabiliriz. Dolayısıyla, aktif altyapımızı genişletmemizin önünde finansal bir engel yok.

Birileri TurkNet'e Dur Demez mi?

Hayır demez. Telekomünikasyon piyasasını düzenleyici kurum olan BTK, zaten bir süredir AKN ile ilgili uygulamaların tüketici açısından iyileştirilmesini istiyor. Biz de aynı fikirdeyiz. Zarar etmeden müşterilerimize elimizden gelen en iyi internet deneyimini yaşatmak istiyoruz. Bunu engelleyen herhangi bir yönetmelik ya da kanun yok. Tersine, devlet de bu konuda bizimle aynı fikirde.

Bu Bir "Pazarlama Hilesi" Olabilir mi?

Bizi en çok üzen soru bu oluyor. Telekomünikasyon sektörü olarak müşterilerimizi o kadar çok üzmüşüz ki, iyi niyetli uygulamalar bile şüpheyle karşılanıyor. Amacımız, en azından TurkNet özelinde, bu algıyı değiştirmek ve TurkNet'in güvenilir olduğunu herkese kanıtlamak.

Tamamen şeffaf olmak adına sayıları sizinle paylaşıyoruz. Şu anda 150.000 civarında bireysel TurkNet'li var ve bunların %20'sine YAPA yöntemiyle hizmet veriyoruz. Önümüzdeki sene bu oranı iki katına çıkartmayı hedefliyoruz. YAPA yöntemiyle şu anda 200 santralde hizmet veriyoruz. Bu 200 santrale bağlı her aboneye de bu hizmeti veremiyoruz. Abonenin santrala yakınlık, bağlantı türü gibi bazı kriterlere de uyması gerekiyor. Yine de tahminlerimize göre, bugün bu 200 santralden YAPA yöntemiyle hizmet verebileceğimiz en az bir milyon hane var. Yani sadece birkaç kişiye verebildiğimiz bir hizmeti herkese sunabiliyormuşuz gibi yapmıyoruz. Kısacası biz "pazarlama hilesi" sevmiyoruz.

AKN'siz hizmeti ilk defa yaygın olarak sunma çabamıza gelen destek mesajları için hepinize teşekkür ediyoruz. Biz olması gerekeni yapıyoruz. Her gün, daha da iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Keyifli internetler.
Bildiğiniz üzere artık overclock işleri biraz karıştı pascal mimarisi ile , bu konunun amacı ayar ve bench skor paylaşımı , tavsiye vermek vs..

Not : Şuan için herhangi bir bios editor piyasada olmadığından default bios sınırları içinde overclock yapılabiliyor.
İyi bir internet servisi sağlıycısı arkadaşlar tavsiye ederim , ADSL olarak piyasada 1. liğe oynar.

-Uygun Fiyat (59 TL)

-Extra Telefon Ücreti , Kablo Ücreti vs.. Yok ve Telefon Hizmeti Pakete Dahil.

-AKN Fena Değil ve cüzi bir rakama arttırma seçeneği mevcut.(150 GB)

-Hız olarak iyi 16 MBP/S pakette 15 MBP/S alıyorum.

-Destek Kısmı İyi

Detaylı Bilgiye Burdan Ulaşabilirsiniz :https://turk.net/taahhutsuz-ozgur-iletisim-icin-sizi-arayalim/?src=gbranding&gclid=CNfw36rIjs0CFa8W0woddTcBTg

Not : Konu kurallara uygun şekilde düzenlenmiştir.
Yeni nesil Nvidia ve AMD gpu larının piyasaya çıktığı şu günlerde böyle bir başlık açmak istedim , bu başlıktaki amaç birbirimizin tüketim seviyesini görmek donanım bazında.

Paylaşım Şu Şekilde Olsun :

Ekran Kartı

Kullanılan süre

Güncellemeyi düşünüp düşünmediği

----------------
Arkadaşlar bir arkadaşıma hediye olarak alıcam bunlardan hangisini almamı önerirsiniz.

http://urun.gittigidiyor.com/oyuncak/yu-gi-oh-oyun-kartlari-276-adet-yugioh-kart-4kut-187649929

http://urun.n11.com/karakter-oyuncak/yugioh-300-adet-metal-kutu-oyun-kartlari-P32030496

Önerebiliceğiniz başka bir deste varsa yazarsanız sevinirim.
Hakkında
Konum: İstanbul,Avcılar
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 328
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 354
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 245.896 (Bu ay: 206)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 571 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.