Şimdi Ara

16 Mbps hız iki kişiye yeter mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evde 3 kişiyiz fakat ev internetini 2 kişi kullanıyor. Genellikle indirme hızı 18 mbps ve tek kişi instagrama girince sıkıntı çıkmazken iki kişi interneti kullanınca instagram videolarında donma oluyor fakat youtube ve twitch platformlarında hiç bir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar. Nedenini anlamadığım için sormak istedim 16 mbps hız mı az geliyor yoksa modemde mi bir sıkıntı var bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

edit: speedtest ten hız testi yaptığım zaman

download: 19

upload: 20 üstü

• upload nasıl 20 geliyor? hangi firmayı kullanıyorsunuz ? site halinde interneti topluca mı kullanıyorsunuz yoksa ?

• dsmart net kullanıyorum uploadın nasıl 20 üstü geldiğini bende anlayamıyorum

• Hukurim H kullanıcısına yanıt

ilginç bir durum, yani 16mbit ok kötü bir hız değil, 2 kişi instagramda gezerken çok rahat yetmesi lazım. modeminiz yeni değilse ondan kaynaklanıyor olabilir

• bende öyle düşünüyorum yarın müşteri hizmetlerini arayacağım yardımınız için teşekkür ederim

• Bence hiç uğraşmayın. 20mbit upload için binlerce lira ödeyen var. :)
  • benim için upload hiç sıkıntı değil hatta niye böyle bir hızda olduğunu çözemedim fakat iki kişiye yetecek internet hızım olmasına rağmen videolarda donma olması bazen sinir bozucu olabiliyor.

Aklımı kurcalayan bir soru daha var bu sorun internet sağlayıcısından kaynaklanıyor olabilir mi

bu arada sorun sadece instagram ve facebook ta oluyor

tabi olabilir. bazı çok kullanılan sitelere hız sınırlaması yapıyorlar

• anladım çok teşekkür ederim

• hız testinizin ekran görüntüsünü atabilir misiniz hocam dsmart ve upload hızını hiç düşünemiyorum :) Sadece Türknet var upload da o hızı veren.

• hocam speedtestin orijinal sitesinden hız testi yaptığım zaman upload değeri donuyor ve resimdeki gibi kalıyor

millenicomun internet sitesini kullandığım zaman çıkan hız testi bunlar millenicom da speedtesti kullanıyor yanılmıyorsam

altyapı sorgulayınca ne hız çıkıyor? https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama//

• en yüksek tahmini download hızı 100 mbps diyor.

• altyapınız ne çıkıyor VDSL mi FİBER mi?

taahhüt yoksa geçin derim :)

• dsmartnet neymiş ya daha yeni duyuyorum, ayrıca dsmart mı almak gerekiyor buna abone olmak için ? 20 megabit upload baya iyiymiş günümüz şartlarında.

• normalde upload bu kadar değildir benim internette anormallik yok

yani türkiyede bu değerleri almak çok zor ama benimkinde dediğim gibi anormallik var

• jcassa J kullanıcısına yanıt

maalesef taahhüt var

• jcassa J kullanıcısına yanıt

fiber

• Birincisi insta, youtube ve twichten daha az internet çeker. 16mbit internetle 1 kişi twcih izlerken 2 kişi insta gezse bile çok hissedilir yavaşlama olmaz. Bende 5mb download var 3,5 veriyorum torrente evde yoğun youtube insta kullanımı var 2 telefonda. Ben youtube 1080p takılırken sorun yaşamıyor kimse. Bu arada bu tarz sitelerden test yapmayın nperften comnettr yi seçip hız testi yapın speedtest eskidi artık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.