Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (704. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.013
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 702703704705706
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cyber tech C kullanıcısına yanıt
    Yeni hat değerleri. Sinyal 2 saat 45 dk önce yenilenmiş muhtemelen. Ben kendim reset atmadım modeme ya da elektrik gidip gelmedi. Sürekli değişiyor aldığım hız kısmı. Ama bağlantı 16 mb hızında şu an. Kotamda 114 gb an itibariyle

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altyapınız çok iyi. Sanırım kabin veya santrale oldukça yakınsınız. Pingin 0 olması şaşırttı.

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    150 gb lik kota dolmamasina rağmen 3 gündür hızım 16 mb e çekilmiş durumda hocam

• sweetboynuri kullanıcısına yanıt
    Yeni hat değerlerinizde hızınız biraz daha artmış ama snr değeriniz de daha da düşmüş görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sweetboynuri

Yeni hat değerleri. Sinyal 2 saat 45 dk önce yenilenmiş muhtemelen. Ben kendim reset atmadım modeme ya da elektrik gidip gelmedi. Sürekli değişiyor aldığım hız kısmı. Ama bağlantı 16 mb hızında şu an. Kotamda 114 gb an itibariyle

Senin internete girmen bile mucize. Kopmadsn girebiliyorsan bu değerler ile çok iyi.

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar hiç kopma yaşamadım hocam. Şu andaki tek sorun 3 gündür hızım 16 mb e sabitlenmiş durumda

• quote:

Orijinalden alıntı: sweetboynuri

Bugüne kadar hiç kopma yaşamadım hocam. Şu andaki tek sorun 3 gündür hızım 16 mb e sabitlenmiş durumda

Şu an için senin snr downstream 6 olmuş kopar artık. Kablolarında sorun var. Ya sana gelen kablolarda çalışma var ya saha dolabında çalışma var yada senin tesisatta sorun var.
    Edit: Sorun çıkmadan önceki değerler varsa onlarida yollarmısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 30 Temmuz 2017; 15:10:6 >
  • atomcu kullanıcısına yanıt
    Manisa Şehzadeler (Merkez) modem/router seçimi çok önemli
  • Orası öyle. Kablosuz olarak en iyi 5Ghz veya AC destekli modem ve cihazlar ile verim alınıyor. Ama sizin altyapı da çok iyidir büyük ihtimalle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanOzerS

Ben internetimi superonline'dan turknet'e taşıdım, taşıma işlemlerini turknet halletti ve 50mbit vdsl hizmeti alacaktım. Turknet aktivasyonum cumartesi sabahı yapıldı ve hizmete açıldı. Bugün saat 3 civarı superonline internet hizmetimi sonlandırdı ve elimdeki mevcut onların modemi adsl uyumlu, vdsl desteklemiyor. Bunu bilmeme rağmen denemek için turknet kullanıcı adı ve şifremi superonline modemine girdim ve çalıştığını, 16mbit adsl sinyali aldığımı gördüm. Turknet canlı destekten sorduğumda 3 gün içerisinde vdsl hizmetine geçeceğimi söylediler, ben de yarın bir vdsl modem almayı planlıyorum.

Sorum şu; adsl'den vdsl'e geçişte herhangi bir sorun, gecikme vs yaşanır mı ?

Port durumuna göre daha uzun sürebilir. Geçiş yapıldıktan sonra modemini al. Boşuna masraf etme.

• ben taahhütsüz geçtim türk.nete gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Hızın yükselmesini siz mi istemiştiniz yoksa kendileri mi yapıyor? bir de üyelikten ne kadar sonra yükseldi?

Aldığın hız ile modem değerlerini yollarsan yardımcı olalım.

Hat değerlerim bu şekilde.

• Selamlar ben yeni turk.net abonesi oldum. Abonelik bilgileri geldi aktivasyon yapıldı diye kullanıcı adı ve şifresiyle birlikte. Yalnız modemde dsl ışığı yanmadı. Müşteri hizmetleri ile görüştüm. Eve kablo çekeceksiniz diyor. Apartmanda zaten altyapı yapılmış yöneticiyle falan görüştüm. Onlar direk duvardaki telefon prizinden modeme kabloyu bağlayınca sinyal falan geldi diyor. Ne yapmam gerekir bilgisi olan var mı?

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    75 Mbit hızınız, arayıp paketinizi 100 Mbit yaptırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahely

Selamlar ben yeni turk.net abonesi oldum. Abonelik bilgileri geldi aktivasyon yapıldı diye kullanıcı adı ve şifresiyle birlikte. Yalnız modemde dsl ışığı yanmadı. Müşteri hizmetleri ile görüştüm. Eve kablo çekeceksiniz diyor. Apartmanda zaten altyapı yapılmış yöneticiyle falan görüştüm. Onlar direk duvardaki telefon prizinden modeme kabloyu bağlayınca sinyal falan geldi diyor. Ne yapmam gerekir bilgisi olan var mı?

Turknet sizin için apartmanınızda bulunan telefon kutusuna kablo bırakmıştır. Siz o kutudaki kendi kablonuzu bulup turknetin sizin için bıraktığı kablonun yerine bağlayacaksınız.

• yahely kullanıcısına yanıt
    Binada ankastre yeri vardır, Türk Telekom dizisi ile sizin dairenin bulunduğu dizinin bir birine irtibatlanması lazım. Türk Telekom ekipleri bağlantıyı yaptıysa Türk Telekom'a ait dizide adınıza etiketlenmiş bir tel olması lazım onun boş ucunu sizin daireye ait olan diziye bağlatmalısınız.

Alttaki resme bakın 5 dizi var bunlardan 1 veya 2 tanesi Türk Telekom'a aittir (muhtemelen altta olanlar) Diğerleri sizin dairelere gidenlerdir. Daireye giden ile Telekom'dan gelen arasına köprü atılacak. 1 dizide 10 devre var, bunlardan sadece birisi size ait yanlış bağlantı yapılmaması lazım. Telekom tarafında hangisinin size ait olduğu belli değilse (etiket yoksa) arıza kaydı bıraklmalısınız yoksa çalıştıramazsınız. Daire tarafını siz bulduruyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 30 Temmuz 2017; 17:29:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

75 Mbit hızınız, arayıp paketinizi 100 Mbit yaptırın.

Destek kaydına yazdım bakalım ne olacak.
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Size dönüş yaparlar hızınızı artırırlar.
  • cyber tech C kullanıcısına yanıt
    İyi inşallah yaparlar bunu, yıllarca 3mbit kullanmaktan iflahım kesilmişti...
  • 
Sayfa: önceki 702703704705706
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.