Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (644. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.963
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlış yönlendirmiş olmak istemem, bildiğim kadarıyla cevaplayacağım ben de aynı durumdayım.Cat6 kablonuzdaki 2 ince kablo bağlı olmalı eğer yalın internet kullanıyorsanız. Şimdiki durumda telefon hattı için ankastreye cat6 kablonuzdaki diğer ince kabloların bağlantılarını yapacaklar. Bu durumda direk modeme bağlamak mümkün mü sanmıyorum. Eskiden splitter ile ayırırdık şimdi durumlar değişti mi emin değilim ben de uzun süredir yalın kullanıyordum.
  • Arkadaşlar başvuru yaptım yalnız tt ekipleri geldi kabloda sorun var türknet ekipleri gelecek dediler böyle bir hizmetleri varmı yoksa ekipler kafadan mı atıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak550

Arkadaşlar başvuru yaptım yalnız tt ekipleri geldi kabloda sorun var türknet ekipleri gelecek dediler böyle bir hizmetleri varmı yoksa ekipler kafadan mı atıyorlar

Kabloda sorun nerse var kutuya gelen kabloda mı yoksa bina içi tesisatta mı tam olarak ne dediler kutuya kablo bırakmadılar mı sizin için?

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin584

Arkadaşlar girişdeki kutuda veri alacağımız kablo ucunu işaretleyip gitmiş ekip. Cat6 kablom var. şuan aktif adsl kullanıyorum. telefon hattı için ayrı bir kablo mu çekmek gerek. yoksa cat6 yeterli olurmu? telefonu modeme mi bağlıyoruz. İlk defa bağlıyacağız da acemiyim bu konuda.

Cat6 kablo gereksiz vdsl için neden cektirdiniz ki. Neyse cat6 içinden 2 kabloyu onların bıraktığı porta bağlayacaksın. Diğer ucunda zaten jak çakılıdır onuda ister modeme ister splittera takarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

quote:

Arkadaşlar başvuru yaptım yalnız tt ekipleri geldi kabloda sorun var türknet ekipleri gelecek dediler böyle bir hizmetleri varmı yoksa ekipler kafadan mı atıyorlar

Kabloda sorun nerse var kutuya gelen kabloda mı yoksa bina içi tesisatta mı tam olarak ne dediler kutuya kablo bırakmadılar mı sizin için?

Hocam ankastreden gelen kabloda sorun var dediler gittiler

• alpmirza kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam. Ekip kabloyu işaretleyip gitti. BAğlantıyı ben yapmaya çalışacağm
  • ThesadisT kullanıcısına yanıt
    YAlın adsl kullanıyorumdum zaten hocam. CAt6 içindeki 2 kablo şuan bağlı. telefon için de ayrı iki kabloyu bağlamak gerekecek doğru mu anladım?. tabi modeme gelen jak ucunu da değiştirmek gerekecek bu durumda
  • quote:

YAlın adsl kullanıyorumdum zaten hocam. CAt6 içindeki 2 kablo şuan bağlı. telefon için de ayrı iki kabloyu bağlamak gerekecek doğru mu anladım?. tabi modeme gelen jak ucunu da değiştirmek gerekecek bu durumda

Portun değişmedi mi kutuda? Yeni yerine bağladın mı iki ucu?

yok. başka kabloları işaretlemişler.önceki bağlantıyı kendim bağlamıştım. şuan eski internete devam ediyorum. daha geçiş yapmadım
  • Kabloyla 60 mbps hız alabiliyorum modem ttnetin verdiği airties 5650 kablosuz kaç laptop bağladıysam 23 mbps hızın üstüne çıkamadım yapmam gereken bişi ya da modem üstünde bi ayar var mıdır yardımcı olabilir misiniz

bildirim yapılıp yapılmadığını nereden öğrenebilirim ? merak ettiğim şey şu, adresi güncelledik ama herhangi bi işlem yapmam gerekli mi şimdi kablo için gelecekler mi binaya ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

yok. başka kabloları işaretlemişler.önceki bağlantıyı kendim bağlamıştım. şuan eski internete devam ediyorum. daha geçiş yapmadım

İşaretli olan yere eskisi gibi bağla işte. Olmazsa 2 şer ayir öyle bağla. Ama eskisi gibi yaptığında olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

quote:

Ankastre de yerini gösterdiler mi sana işaret bıraktılar mı? Turknetin saha ekibi yok ankastrede portun belli ise kablo cektir yeniden. İnternetin aktif hale geldiğinde yeniden dene kabloyu öyle kablo çektir. Daha netin açılmamıştır senin.

• Dun luleburgazdan 40 km mesafede ki corlu ya bu sabah varmis kargo..corlu ergene arasi da 40 km yarinda orda olur.

Ptesi de zahmet olmazsa kargo teslim olur..bu hiz inanilmaz.superr

• quote:

Orijinalden alıntı: Rick Sanchez

sinyal değişikliği nedir hocam cahilliğime verin yani binaya kabloya gerek yok mu ? yeni hat aslında ama adres yanlış girilmişti hizmet alamamıştım nakil oluyor sanırım bu düzeltme

Yeni abonelik ise gelecekler kablo bırakmaya kutuya. Yarın gelirler bugün de olabilir. Nakil işlemi mevcut bir internetiniz varsa onu turknete taşıma işlemi. Anladigim kadarıyla sizde öyle bir durum söz konusu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: lindeman

Dun luleburgazdan 40 km mesafede ki corlu ya bu sabah varmis kargo..corlu ergene arasi da 40 km yarinda orda olur.

Ptesi de zahmet olmazsa kargo teslim olur..bu hiz inanilmaz.superr

Ptt ile mi yolladın? Zaten bir sefer yapılacak iş keşke daha hızlı hizmet veren bir kargo kullansaydınız. Teslim alındığı gün bile aktif olabilir. O yüzden sıkma canını.

Bende de aktivasyon tamamlandı belge bekleniyor diyor, kargo dün teslim edilmiş, 1-2 gün içerisinde aktif olur heralde Gelen görevli aktardığını söyledi ama telefona çevir sesi aktif olunca gelir heralde şu an bişey yok.
    Tamam deneyim akşama hocam. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Y

Bende de aktivasyon tamamlandı belge bekleniyor diyor, kargo dün teslim edilmiş, 1-2 gün içerisinde aktif olur heralde Gelen görevli aktardığını söyledi ama telefona çevir sesi aktif olunca gelir heralde şu an bişey yok.

Modem için kullanıcı adı ve şifre geldi ise hizmeti dene telefona bakma. Telefon çalışmayıp internet olabiliyor.

Gelmedi hocam, sadece aktivasyonun tamamlandığına dair bir mesaj geldi. Erişim için gerekli bilgiler sonra gönderilecektir diyor, belgeleri hala girmemişler heralde. İşlem merkezinde de belgeler bekleniyor diyor.
  • 
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.