Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.989
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpmirza

Hayırlı olsun iyi hız geliyor. Ama upload 4 olsaydı keşke

Kısıtlama var 4 vermiyorlar upload YAPA dışındakilere. Canlı yayın vs.. Olayları artık çoğaldıya telekom kısıyor upload dan. Altyapısı sağlam olan herkes bu şekil hız alıyor bende dahil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: matizkafalar

Arkadaşlar biri şu kablo çekme olayını anlatabilir mi rica ediyorum?

Türk.net vdsl2 başvurusu yaptım. Bu sabah telekomdan geldiler apartman girişindeki telefon kutusunda benim eve giden hattı bulup tık tık bir şeyler yapıp kabloya kağıtta numara yazıp gittiler.

Elektrikçi çağırdım. Evdeki telefon prizlerindeki hat ile aşağıdaki kutudaki hattı eşleştirip gittiler. Şu an hat telefon hattı açık ancak kullanılmıyor.

Bu Cat 6 kablo internet için daha kaliteli bir kablo heralde ama ben sitede oturuyorum, kafama göre kutunun dışından 4.kata kablo çektiremem herhalde. Direkt kutunun içinden duvarlardan da o kabloyu geçiremezler diye düşünüyorum. Yüksek hız almak için ne yapacağız?

normal 2li telefon kablosuyla alabilirsin,ben aldım ama sefam 2 gün sürdü,kapattırlar,açtılar düşürdüler.

Ama 75mb pakette 60mb net hız aldım,küçük aile apartmanı olduğundan rahatça kablo çekebildim ben,bina içindeki kablo çalışmıyor nedense.

Evet son durum;

Kavga dövüş hızım 20mb'e yükseldi,şu an 20,yarın ne olur bilemem...

Ben Türknete geçerken telefondaki şahıs,ısrarla teyit etmeme rağmen hızınız 75mb olacak,ancak hat uzunluğundan düşmeler olabilir vs. demişti.

Bulunduğumuz alan bu hıza uygunmuş,hızım da 75 mb'a kadar çıkabilecekmiş,ki çıktı.

Yalnız....

İlk 2 gün net 60mb hız aldığım halde sonra kopmuştu,hızım 8-13-20 mb arasında dalgalanmıştı.
    Türktelekomdan saha ekibi 3-4 kere geldi baktı etti ,sonra haftasonu ekmek almaya giderken ttnet aracını gördüm,allahın işi işte adamı şak die karşıma çıkardı,yapıltım yakasına,dedim baba 50 kere geldin bizim iş nolcak ,sonuç;

Sokağımızda bu hıza uygun altyapı var,ancak binada hiperneti yani 24mb üstünü destekleyecek kutu yok.
    Tüm bina toplanıp,dilekçe yazar isek belki ttnet gelip o kutuyu takarmış,ama maalesef bina 10 daire :( olduğundan çok zor ihtimalmiş.
    30-40 dairelik bi bina ya da site olsa hemen takarlarmışmışta muş muş muş.Birkaç sokak aşağıdaki binada varmış mesela,biz 20mt uzakta alamıyoruz :/

Yani türknete geçip 75mb almak isteyenler,daha önce herhangi bir aboneden TTNET altyapısı ile 24 üstü hız alamıyorsa,size bulunduğuınuz alan 75mb destekliyor dense bile Türknette de alamayacak çünkü binada kutu yok,bina da bu hızı destekleyen kutusu olanlar bu hızı alıyor yani.

Daha önce dilekçe vs. yazıp,kutu taktıranlar allah rızası için yol göstersin.

artık uğraşmaktan bıktıgım için salmıştım hız takibini,hiç bakmadım.

Taaaa ki bu haftaya kadar,artık yavaşlıktan bıkkınlık geldiğinden hıza bir bakayım dedim.

veee rekor :4mb d /1 mb up...

Ve Anlaşmam 75mb'e kadar...lanet olsun türknet..nerden bulaştım sana,İstanbulun göbeğinde aldıgım hızlara bak.

• Türk telekomda ki beylerin gönlü isterse evime kurdukları fiber kutusundan hat verecekler. Adsl/vdsl alt yapısı zaten yok, ben nasıl intetnet alabilirim yardımcı olabilir misiniz? Btk, Bimer müdürlük hiçbiri çözüm üretmiyor ve can çekişiyorum 2 aydır internetsizlikle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim binadaki kutu Hz. Ademden kalma hocam olay o kutuya gelen kablo ile alakalı. Senin sorunun büyük ihtimal bağlı olduğun port ile alakalı. Ya aynı portta birden çok kişi var yada sorunlu port. Turknetin de elini kolunu bağlıyor bu durum telekom size dilediği porta bağlıyor tamamen onların insafına kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

Bizim binadaki kutu Hz. Ademden kalma hocam olay o kutuya gelen kablo ile alakalı. Senin sorunun büyük ihtimal bağlı olduğun port ile alakalı. Ya aynı portta birden çok kişi var yada sorunlu port. Turknetin de elini kolunu bağlıyor bu durum telekom size dilediği porta bağlıyor tamamen onların insafına kalmış.

büyük ihtimalle port tan evet.
    çünkü ttnetteyken sabit 24 mb alıyordum,türknete bir geçtim,her hafta farklı hızlarda takılıyorum.

4'e kadar düştük bakalım,yakında 56k alırız

Düzeltmezlerse TTNET e geri geçeceğim.
  • quote:

quote:

Bizim binadaki kutu Hz. Ademden kalma hocam olay o kutuya gelen kablo ile alakalı. Senin sorunun büyük ihtimal bağlı olduğun port ile alakalı. Ya aynı portta birden çok kişi var yada sorunlu port. Turknetin de elini kolunu bağlıyor bu durum telekom size dilediği porta bağlıyor tamamen onların insafına kalmış.

büyük ihtimalle port tan evet.
    çünkü ttnetteyken sabit 24 mb alıyordum,türknete bir geçtim,her hafta farklı hızlarda takılıyorum.

4'e kadar düştük bakalım,yakında 56k alırız

Düzeltmezlerse TTNET e geri geçeceğim.

Bilinçli şekilde sorunlu portlara aktarıyorlar ki sıkılıp geri dönüş yapın. Böylede bir pazarlama yöntemi var yavsaklarin. Allah bunların elinden kurtarsın şu internet alt yapısını.

• bağlanmadı bekliyorum işte
  • Vodafone super net kullanıyorum oda turktelekomun alt yapısını kullanıyor buna geçsem vdsl model alsam , geçiş süresince internetsiz kaldığım gün olurmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LorduSs -- 6 Temmuz 2017; 22:10:11 >
  • En başta konuyu hortlatacağım sanamıştım 653 sayfa olmuş hala aktif konu bende TürkNet kullanıyorum her türlü soruyu cevaplayabilirim ilk önce biraz fikirlerimi paylaşayım

150 GB AKN + 100 Mbps* İnternet = 59,99 TL Sabit telefonda varda ben kullanmadığım için atladım

Bundan önce Türk Telekom kullanıyordum memnundum fakat internetimde bazı manuel ayarları yapamıyordum yani Türk Telekom kullanıyorsanız takip edildiğinizi ve izlendiğinizi bilin o açıdan benim içim rahat değildi tabii TürkNet kullanana kadar

Benim hattım 75 mbps destekliyor en düşük 43 mbps hızı gördüm aradım konuştuk ve sorun çözüldü müşteri hizmetleri konusunda içinizde kuşku kalmasın güzel yardımcı oluyorlar

Sitesine girip mahalle sokak ve apartman numarasını girdiğiniz zaman hat durumunuzu öğrenebilirsiniz benim oturduğum yer 2017 yatırım planının içindeymiş

Aynı anda bi dizinin 12 bölümünü 1080p indirirken 1080p canlı yayın izleyebiliyorum

Kotayı geçince internet hızı kaç mbps a düşüyor pek bilgim yok çünkü bittiğini hissettirmiyor ayda 500 600 GB internet kullanmama rağmen sıkıntı yaşamadım hız konusunda

Türk Telekom gibi müşterilerine müdahale etmiyorlar istediğin gibi istediğin siteye gir çık (Türk Telekom'un su tasarrufu için yaptığını duymuştum)

*Hattınız kaç mbps destekliyorsa o kadar hız alabiliyorsunuz

Sonuç olarak: Memnunum

Her Türlü Soruya Açığım İyi Forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre gençel -- 6 Temmuz 2017; 22:17:9 >

• dimitradon kullanıcısına yanıt
    Benimde bugun hattim acilmis mesaj geldi ama kimse kablo cekmemis kablo cekildi dedi ama yok ariza kaydi birakdim

• quote:

Orijinalden alıntı: LorduSs

Vodafone super net kullanıyorum oda turktelekomun alt yapısını kullanıyor buna geçsem vdsl model alsam , geçiş süresince internetsiz kaldığım gün olurmu ?

1-2 Gün internetsiz kalma ihtimalin var vazgeç hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorduSs

Vodafone super net kullanıyorum oda turktelekomun alt yapısını kullanıyor buna geçsem vdsl model alsam , geçiş süresince internetsiz kaldığım gün olurmu ?

Altyapisal bir sorun olmadığı sürece nakil yapıyorsun. Vodafone netin kesilir. Turknet internet açılır. Arada birşey kaybı olmaz yalnızca sinyal değişikliği olur.

• AKK si 350 gb olan var mı? benim 350gb akk görünüyorda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratosunbicaklari

AKK si 350 gb olan var mı? benim 350gb akk görünüyorda...

Bolca mevcut sistemsel bir hata. Kıyak geçmişler bazı kimselere.

• Lânet olsun diyorum turknet e 1 aydır doğru düzgün internet hızı vermedikleri gibi 2 haftadır da hiç internet Yok . Ayrıca dünyanın masrafını geçirdiler her arıza kaydında cevap olarak bina içi şebeke de problem var denildi. Komple bina içi tesisatı yeniledim. Yine olmadı modemde problem vardır dedim modem aldım. Yine internet Yok acayip mağdur ettiler . Rezillik zirve yaptı . Arıyorum açan yok hatta şu an arkaplan da bağlanmayı bekliyorum ve 20 dk oldu.

• Ben yarın gelmezse iptal ediyorum arkadaşlar..bunlar artık sanırım internet hizmeti yerine bizim datalarımızı satıyor firmalara..nereden bulaştım..aman aman arkadaşlar..sakın girmeyin bu işe..ttnet vardı 16 mbit yerine 5 mbit hız vardı ama en azından internet vardı..daha bunlar binadaki ankastreye bağlantı bile yapamıyorlar..bulaşmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet arkadaşlar o kadar olumsuzlugun yanında birde benim gibi turknete geçipte mutlu olanlarda var.

1 ay olacak neredeyse ve nazar değmesin maşallah.

görüldüğü gibi 75 gb internet verdiler durum böyle..!

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZTurk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estaba -- 7 Temmuz 2017; 0:34:54 >

• 3 gün önce Kendi kendine giden internetim artık yetkili birilerinin düzeltmesiyle mi yoksa kendine kendine mi bilmiyorum geldi.
    9500 civarı seyreden hızım da 10400kbit şuan. Bi daha gitmesin de 9000 e de razıyım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Exterminatee

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CK-26

Ya türknete geçicez diye ttneti kapattık port yok dediler.Şimdi ttnette port yok diyor beylikdüzünün ortasında internet alamıyorum. 5 aydır internet yok evde taşları cilalıyoruz zaman geçsin diye..

Telekom müdürlüğüne dilekçe verin durumu anlatın hocam.

Iptaltalebi aldırın dilekce yollayin kurtulun şu firmadan. En kolay bunu halledebiliyorlar cunku

Yok hocam bu arkadaşların durumu farklı bunlar hiç internet alamıyor port yok hiç bir firms vermiyor onun için telekoma dilekçe vermekten başka şansları yok.

Yarin birgun tt gelip kutuyla oynayip sonra gelip duzeltmeyince mecburen herkes taşıyacak. Ben iptal talebimi verdim yarin faksımı yollayacağım. Turknet mh diger iss lere gore iyi AMA. sorun oldugu zaman çözüme yönelik işlem SIFIR (0)

• Exterminatee kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın da kimsenin bisey taşıdığı yok yıllardır kullanan aboneler var. Sizin yaşadığınızı herkes yaşamıyor. Zerre zorluk çekmeden internete girenler var. Ortadaki sorun tamamen sizin telekom müdürlüğünün işgüzarlığı. Neyse geçmiş olsun size umarım başka issler de mutlu olursunuz

• 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.