Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 480481482483484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: huzyin67

quote:

Orijinalden alıntı: gokceonur

quote:

Orijinalden alıntı: Mephisto_TR

Türknete geçenler operatör değiştirme talebiniz alınmıştır mesajından kaç gün sonra geçti Türknete?

+1 ben de merak ediyorum bunu arkadaşlar

2 günde geçti.

Teşekkürler, bana son aşama maili bugün öğlen(aslında saat itibari ile perşembe yani dün öğlen ) saatlerinde geldi, yarın akşam saatlerinde gelir diye umuyorum, sizce gelir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokceonur

quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

taahudunuz var mıydı?

evet 290 lira ödeyeceğim

Kaç aylık ceza bu?
  • 20/10/16'da başlatmışım taahhüt işte 5-6 aylık sanırım...

• merhaba arkadaşlar,

hali hazırda türknet 75mpbs kullanıcısıyım ve memnunum da açıkçası. fakat aklıma takılan bir şey var.

vodafone sitesi ve türknet sitesi üzerinden sorgulama yaptığımda hattımın 75mpbs desteklediğini görüyorum ama modem arayüzüne baktığımda ulaşılabilir hız çok değişkenlik gösteriyor. bazen 40, bazen 35, bazen 33 vs. ve şuan aldığım net hız da 30-33 mbps arasında oluyor.

çözümle ilgili bir şey beklemiyordum ama yine de bununla ilgili müşteri hizmetlerine kayıt bıraktım ama bir sonuç alamadım. bu arada snr değerim 8,5-10 arası gidip geliyor, hat zayıflaması 0 (sıfır) kayıt bıraktığımda bir şeyler yapmaya çalıştılar sanırım, bu değer 7'nin altına kadar düşüp hattım gitti ve sonra geri geldi. şuan hala 30 civarı hız alıyorum. bunun nedeni nedir acaba? kablo'dan desem, yaklaşık 30mbps'lik bir hız kaybı bana uçuk geliyor. sizin düşüncelerinizi merek ediyorum.

• mamilee kullanıcısına yanıt
    Hocam şahsen benim için hız torrent açtığımda görünen hızdır ki bu da bana verilen hızın 8-10 da birine tekabül ediyor. Söyledikleri hızlar brüt, asla bu hızları alamıyorsunuz. Ben demiyorum, ekşisözlükte ttnet mh elemanının söylediklerini yayınlamışlardı. Mesela hızım 8 iken torrent 1 ile indiriyor. Arkadaşım uydunet kullanıyordu 16 falandı 2 ile indiriyorduk. Mayısta inşallah ben de türknete geçeceğim taahhüt yok en azından
  • moustapha129 M kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamadıysam her iki hız içinde aldığınız değerler normal torrente

8 ile 0,800-1, duruma göre ki çok zor 1,2 görülebilir

16 ile de 1,3-1,5, duruma göre 2 görülebilir

1 Mbps = 128 KB (kilobyte)

2 Mbps = 256 KB (kilobyte)

4 Mbps = 512 KB (kilobyte)

7.2 Mbps = 0.9 MB (megabyte)

8 Mbps = 1 MB (megabyte)

16 Mbps = 2 MB (megabyte)

32 Mbps = 4 MB (megabyte)

50 Mbps = 6.25 MB (megabyte)

56 Mbps = 7 MB (megabyte)

100 Mbps = 12.5 MB (megabyte)

İNTERNET HIZ DEĞERLERİNİN ANLAMLARI

İnternet hızı “Mbps” olarak ifade edilir. Açılımı “Megabit per second” yani saniyedeki megabit değeridir.

İndirme hızı ise KB/s (saniyede indirilen Kilobyte), MB/s (saniyede indirilen Megabyte) gibi ifade edilir.

Şimdi yukarıda verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak, 1Mbps’lik bir İnternet bağlantımızın olduğunu düşünelim. Bu durumda indirme hızımızın en fazla ne kadar olabileceğini hesaplayalım.

1Mbps yani saniyede 1 Megabit indirebildiğimiz anlamına geliyor. 8 bit = 1Byte yani 8b = 1B (Burada çok yanlışlıklar yapılıyor. Yukarıda da yazdığım gibi ‘b’ bit ‘B’ ise byte anlamına geliyor.) olduğuna göre;1 Megabit = 1/8 Megabyte(MB) tır. Yani, 1Mbps lik internetimizle yapabileceğimiz en fazla indirme hızı 1/8 MB/s dir. Bunu KB/s şeklinde hesaplayacak olursak: 1MB = 1024KB olduğuna göre, (1/8) X 1024 KB/s dir. Buda 128KB/s eder.

Kısaca, 1Mbps lik bir internetle en fazla 128KB/s ile indirme yapabiliriz.

8Mbps’lik bir internet bağlantımızın olduğunu düşünelim. Bu durumda indirme hızımızın en fazla ne kadar olabileceğini hesaplayalım.

8Mbps yani saniyede 8 Megabit indirebileceğimiz anlamına geliyor. 8bit = 1Byte olduğuna göre; 8Megabit = 8/8 Megabyte = 1MB tır. Yani 8Mbps lik internetimizle yapabileceğimiz en fazla indirme hızı 1MB/s dir.

Kısaca, 8Mbps lik bir internetle en fazla 1MB/s ile indirme yapabiliriz.

16Mbps’lik bir internet bağlantımızın olduğunu düşünelim. Bu durumda indirme hızımızın en fazla ne kadar olabileceğini hesaplayalım.

16Mbps yani saniyede 16 Megabit indirebileceğimiz anlamına geliyor. 8bit = 1Byte olduğuna göre; 16Megabit = 16/8Megabyte = 2MB tır. Yani 16Mbps lik internetimizle yapabileceğimiz en fazla indirme hızı 2MB/s dir.

Kısaca, 16Mbps lik bir internetle en fazla 2MB/s ile indirme yapabiliriz.

https://forum.donanimhaber.com/internet-hiz-degerlerinin-anlamlari-ve-indirme-hizi--46918243

• Arkadaşlar AKK kulladığımdan fazla doluyor gibi geliyor bana bu şekilde düşünen varmı?
  • sanerdk kullanıcısına yanıt
    Upload ettiğin şeyler de kotaya dahil oluyor.Belki bu nedenledir.
  • Bugüne kadar hangi müşteri temsilcisiyle konuştuysam saygılıydı, ancak az önce çözüm biriminden arayan ve isminin BAHAR olduğunu söyleyen müşteri temsilcisi saygısız ve ukalaydı. Path Modu'nun Fast Path olarak değiştirilmesini talep etmiştim, türknet olarak böyle bir işlem gerçekleştiremiyoruz deyip konuyu kapattı, modem arayüzünde max 78 mbps hız görünüyor o zaman hız yükseltimi yapın dedim, hattınız kaldırmıyor deyip hızı da yükseltmedi. Halbuki daha önce 75 mbps hızında internet kullanmıştım.

Teknik bilgisi pek yok gibiydi ve söyleyeek sözü olmayınca telefonu hemen kapattı. tabi kendisine yönelik btk, şikayetvar ve turknet online işlemlerden şikayet kaydı açacam.

Sorunu çözmüyorsun, teknik bilgin de yok bide telefonu kapatıyorsun. Bu tür müşteri temsilcileri firmaya zarar verir. Umarım türknet yapılacak şikayetler sonucunda bu şahsı uyarır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

Yahu 1.gün mis gibi kullandığım internet 2.günde pat diye gitti.2gün geçti aradan hala neyim yok.

Arıyorum adamları vdsl geçiş süreciniz tamamlanmamış diyor,iyi de ilk gün çatır öayır kullanmışım 2-3gb o nasıl oluyor dedim?Hık mık kem küm..bakıyoruz halledeceğiz va vs.

Daha önce başına böyle birşey gelen var mı ?Bildiğin hat yok modemde çok enterrsan :/

telefon kutusundan yanlış bağlantı yapmışlar.
    Bugün telekomdan gelip çözdüler,şu an internet çalısıyor.Eve gidince hıza bakacağım bi yamuk varmı diye.
  • Sê7êN SKY kullanıcısına yanıt
    hmm biraz yanlış anlamışım ama demek istediğim taahhüt ettikleri hızları vermiyorlar. Hız testinden hiçbir zaman istediğim hızı göremedim ttnette. O yazıyı bulursam paylaşırım burada
  • Evraklar ulasmis ancak 2 is gunu icinde pazartesi internetiniz baglanir dediler 1 haftadir bekliyorum hala baglanmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet572

Evraklar ulasmis ancak 2 is gunu icinde pazartesi internetiniz baglanir dediler 1 haftadir bekliyorum hala baglanmadi

Gerekçe olarak ne gösterdiler? Bana da öyle dediler ama bugün ikinci gün ses seda yok...

• Dün geçiş işlemim tamamlandı süper zekalar adsl şifresini online giriş şifresiyle aynı gibi göstermek için ellerinden geleni yapmışlar resmen. Durumu farkedip online destekten şifremi aldım ve internete bağlandım. Ttnetin 16lik paketinden çok daha hızlı şuan ve gayet memnunum.

• quote:

quote:

vodafone net ten turknete bugün geçiş sağlandı. vodafone net de max 16 mbit lik adsl kullanıyordum ve kayıpsız 16 mbit indirme hızı alıyordum. turknette vdsl e geçtim ama sonuç hüsran. çünkü alabildiğim indirme hızı 4 mbit .komşum turk telekomda bilgisayar mühendisi ve kendisi de vdsl kullanıyor. 75 mbit indirme hızı 4 küsür mbit upload hızı alıyor. onun sayesinde dairemizin internet hattında problem olmuyor. Turknet acilen bunu düzeltmeli. yoksa 1 ay geçmeden turknet aboneliğimi iptal ettireceğim. aşağıya modemin hat üzerinden aldığı test bilgilerini ve yaptığım hız testini ekledim. umarım turknet yetkilileri sesimi duyar.

bugün turknet yetkilisi aradı beni ve sorunun modemle bilgisayar arasındaki bağlantıda olduğunu söyledi. ancak üslüp biraz laubaliydi. ben bu işlerden anladığımı ve buna göre konuşması gerektiğini söyledim. internette hız konusunda çok şikayet var dedim ancak müşteri hizmetleri arkadaş her konuda internette şikayet olduğunu insanların ayakkabıları bile şikayet ettiğini söyledi. hız konusu problem olacak gibi. turknet bunu çözemezse bir ay içinde iptal ettireceğim.

Bugün MH' den yine aradılar. Hız dalgalanmasının mahallenizdeki kullanım yoğunluğundan kaynaklandığını söyledi. Ben de yanımdaki komşum sabit 75 mbit alıyor o etkilenmiyor da ben neden etkileneyim ki dedim. Bişey diyemedi ve hızınızı 51 mbit e düşürelim. Eve gidince tekrar test yapın dedi. Ben de tamam dedim. Akşam test yapıp sonucu paylaşırım.

• Eleman yanlış biliyor. Umutsuzca bekliyoruz, ne olur ne olmaz

• quote:

quote:

Yahu 1.gün mis gibi kullandığım internet 2.günde pat diye gitti.2gün geçti aradan hala neyim yok.

Arıyorum adamları vdsl geçiş süreciniz tamamlanmamış diyor,iyi de ilk gün çatır öayır kullanmışım 2-3gb o nasıl oluyor dedim?Hık mık kem küm..bakıyoruz halledeceğiz va vs.

Daha önce başına böyle birşey gelen var mı ?Bildiğin hat yok modemde çok enterrsan :/

telefon kutusundan yanlış bağlantı yapmışlar.
    Bugün telekomdan gelip çözdüler,şu an internet çalısıyor.Eve gidince hıza bakacağım bi yamuk varmı diye.

internet geldi ama 77mb olan hız 8mb e düşmüş,nasıl firma bunlar ya?

• An itibariyle türknet akar
  • genelkurmay89 kullanıcısına yanıt
    Şu anda 10mbps üstünü geçemiyorum. Normalde sizle benzer hızları alıyorum. Ayrıca bir sey yaptınız mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ttnetden turknete geçiş işlemim tamamlandı. ama şuan hız sorunum var 75 megabit destekliyor hattım ama modemde 59 megabit tanımlanmış görünüyor. hız testinde ise 21 megabişt çıkıyor. hız testini nereden yapıyorsunuz arkadaşlar . hat değerlerimi ekliyorum varmı bir anormallik soyleyebilirmisiniz. speedtest ile yaptım demin test 8 megabit çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 29 Nisan 2017; 19:45:50 >
  • 
Sayfa: önceki 480481482483484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.