Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
19.104
Cevap
232
Favori
711.285
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
Giriş
    874 Mesaj

Yanlış anlamadıysam her iki hız içinde aldığınız değerler normal torrente

8 ile 0,800-1, duruma göre ki çok zor 1,2 görülebilir

16 ile de 1,3-1,5, duruma göre 2 görülebilir

1 Mbps = 128 KB (kilobyte)

2 Mbps = 256 KB (kilobyte)

4 Mbps = 512 KB (kilobyte)

7.2 Mbps = 0.9 MB (megabyte)

8 Mbps = 1 MB (megabyte)

16 Mbps = 2 MB (megabyte)

32 Mbps = 4 MB (megabyte)

50 Mbps = 6.25 MB (megabyte)

56 Mbps = 7 MB (megabyte)

100 Mbps = 12.5 MB (megabyte)

İNTERNET HIZ DEĞERLERİNİN ANLAMLARI

İnternet hızı “Mbps” olarak ifade edilir. Açılımı “Megabit per second” yani saniyedeki megabit değeridir.

İndirme hızı ise KB/s (saniyede indirilen Kilobyte), MB/s (saniyede indirilen Megabyte) gibi ifade edilir.

Şimdi yukarıda verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak, 1Mbps’lik bir İnternet bağlantımızın olduğunu düşünelim. Bu durumda indirme hızımızın en fazla ne kadar olabileceğini hesaplayalım.

1Mbps yani saniyede 1 Megabit indirebildiğimiz anlamına geliyor. 8 bit = 1Byte yani 8b = 1B (Burada çok yanlışlıklar yapılıyor. Yukarıda da yazdığım gibi ‘b’ bit ‘B’ ise byte anlamına geliyor.) olduğuna göre;1 Megabit = 1/8 Megabyte(MB) tır. Yani, 1Mbps lik internetimizle yapabileceğimiz en fazla indirme hızı 1/8 MB/s dir. Bunu KB/s şeklinde hesaplayacak olursak: 1MB = 1024KB olduğuna göre, (1/8) X 1024 KB/s dir. Buda 128KB/s eder.

Kısaca, 1Mbps lik bir internetle en fazla 128KB/s ile indirme yapabiliriz.

8Mbps’lik bir internet bağlantımızın olduğunu düşünelim. Bu durumda indirme hızımızın en fazla ne kadar olabileceğini hesaplayalım.

8Mbps yani saniyede 8 Megabit indirebileceğimiz anlamına geliyor. 8bit = 1Byte olduğuna göre; 8Megabit = 8/8 Megabyte = 1MB tır. Yani 8Mbps lik internetimizle yapabileceğimiz en fazla indirme hızı 1MB/s dir.

Kısaca, 8Mbps lik bir internetle en fazla 1MB/s ile indirme yapabiliriz.

16Mbps’lik bir internet bağlantımızın olduğunu düşünelim. Bu durumda indirme hızımızın en fazla ne kadar olabileceğini hesaplayalım.

16Mbps yani saniyede 16 Megabit indirebileceğimiz anlamına geliyor. 8bit = 1Byte olduğuna göre; 16Megabit = 16/8Megabyte = 2MB tır. Yani 16Mbps lik internetimizle yapabileceğimiz en fazla indirme hızı 2MB/s dir.

Kısaca, 16Mbps lik bir internetle en fazla 2MB/s ile indirme yapabiliriz.

https://forum.donanimhaber.com/internet-hiz-degerlerinin-anlamlari-ve-indirme-hizi--46918243

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    moustapha129 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1491 Mesaj
    Arkadaşlar AKK kulladığımdan fazla doluyor gibi geliyor bana bu şekilde düşünen varmı?

Upload ettiğin şeyler de kotaya dahil oluyor.Belki bu nedenledir.
    |
    |
    sanerdk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Phanteks Eclipse P400S | GIGABYTE Z370 AORUS Ultra Gaming | MSI NVIDIA GeForce GTX 1080 GAMING X 8G | Intel Core i7-8700K | Corsair Hydro Series H100i v2 | Corsair 2x8 16GB 3000MHz DDR4 RAM | EVGA SuperNOVA 650 G3 80 Plus Gold | Sandisk 480GB SSD Plus | Crucial BX300 240GB SSD | Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM | Corsair Gaming Strafe RGB Mekanik Klavye | HyperX Cloud II Gaming Headset Red | Corsair Gaming Void Pro RGB Gaming Headset | 3x Corsair HD120 RGB Fan | 2x Corsair LL120 RGB Fan | Corsair Lighting Node PRO
    Samsung LC27HG70 27" Curved HDR QLED Gaming Monitor 2K 144HZ
  • Yüzbaşı
    661 Mesaj
    Bugüne kadar hangi müşteri temsilcisiyle konuştuysam saygılıydı, ancak az önce çözüm biriminden arayan ve isminin BAHAR olduğunu söyleyen müşteri temsilcisi saygısız ve ukalaydı. Path Modu'nun Fast Path olarak değiştirilmesini talep etmiştim, türknet olarak böyle bir işlem gerçekleştiremiyoruz deyip konuyu kapattı, modem arayüzünde max 78 mbps hız görünüyor o zaman hız yükseltimi yapın dedim, hattınız kaldırmıyor deyip hızı da yükseltmedi. Halbuki daha önce 75 mbps hızında internet kullanmıştım.

Teknik bilgisi pek yok gibiydi ve söyleyeek sözü olmayınca telefonu hemen kapattı. tabi kendisine yönelik btk, şikayetvar ve turknet online işlemlerden şikayet kaydı açacam.

Sorunu çözmüyorsun, teknik bilgin de yok bide telefonu kapatıyorsun. Bu tür müşteri temsilcileri firmaya zarar verir. Umarım türknet yapılacak şikayetler sonucunda bu şahsı uyarır.
    |
    |

• Yarbay
    2134 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    mcse2k3

quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

Yahu 1.gün mis gibi kullandığım internet 2.günde pat diye gitti.2gün geçti aradan hala neyim yok.

Arıyorum adamları vdsl geçiş süreciniz tamamlanmamış diyor,iyi de ilk gün çatır öayır kullanmışım 2-3gb o nasıl oluyor dedim?Hık mık kem küm..bakıyoruz halledeceğiz va vs.

Daha önce başına böyle birşey gelen var mı ?Bildiğin hat yok modemde çok enterrsan :/

telefon kutusundan yanlış bağlantı yapmışlar.
    Bugün telekomdan gelip çözdüler,şu an internet çalısıyor.Eve gidince hıza bakacağım bi yamuk varmı diye.

hmm biraz yanlış anlamışım ama demek istediğim taahhüt ettikleri hızları vermiyorlar. Hız testinden hiçbir zaman istediğim hızı göremedim ttnette. O yazıyı bulursam paylaşırım burada
    |
    |
    Sê7êN SKY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mehmet572

Evraklar ulasmis ancak 2 is gunu icinde pazartesi internetiniz baglanir dediler 1 haftadir bekliyorum hala baglanmadi

Gerekçe olarak ne gösterdiler? Bana da öyle dediler ama bugün ikinci gün ses seda yok...

|
    |
    Dün geçiş işlemim tamamlandı süper zekalar adsl şifresini online giriş şifresiyle aynı gibi göstermek için ellerinden geleni yapmışlar resmen. Durumu farkedip online destekten şifremi aldım ve internete bağlandım. Ttnetin 16lik paketinden çok daha hızlı şuan ve gayet memnunum.

|
    |

Orijinalden alıntı: huzyin67

quote:

vodafone net ten turknete bugün geçiş sağlandı. vodafone net de max 16 mbit lik adsl kullanıyordum ve kayıpsız 16 mbit indirme hızı alıyordum. turknette vdsl e geçtim ama sonuç hüsran. çünkü alabildiğim indirme hızı 4 mbit .komşum turk telekomda bilgisayar mühendisi ve kendisi de vdsl kullanıyor. 75 mbit indirme hızı 4 küsür mbit upload hızı alıyor. onun sayesinde dairemizin internet hattında problem olmuyor. Turknet acilen bunu düzeltmeli. yoksa 1 ay geçmeden turknet aboneliğimi iptal ettireceğim. aşağıya modemin hat üzerinden aldığı test bilgilerini ve yaptığım hız testini ekledim. umarım turknet yetkilileri sesimi duyar.

bugün turknet yetkilisi aradı beni ve sorunun modemle bilgisayar arasındaki bağlantıda olduğunu söyledi. ancak üslüp biraz laubaliydi. ben bu işlerden anladığımı ve buna göre konuşması gerektiğini söyledim. internette hız konusunda çok şikayet var dedim ancak müşteri hizmetleri arkadaş her konuda internette şikayet olduğunu insanların ayakkabıları bile şikayet ettiğini söyledi. hız konusu problem olacak gibi. turknet bunu çözemezse bir ay içinde iptal ettireceğim.

Bugün MH' den yine aradılar. Hız dalgalanmasının mahallenizdeki kullanım yoğunluğundan kaynaklandığını söyledi. Ben de yanımdaki komşum sabit 75 mbit alıyor o etkilenmiyor da ben neden etkileneyim ki dedim. Bişey diyemedi ve hızınızı 51 mbit e düşürelim. Eve gidince tekrar test yapın dedi. Ben de tamam dedim. Akşam test yapıp sonucu paylaşırım.

|
    |
    Evine Taahhüt olmadan ADSL veya FIBER İnternet ve Heryöne 1000 DK Sabit Telefon Bağlatmak İsteyen Arkadaşlar Aylık 59,99-TL. Memnun kalmazsanız da kapatabiliyorsunuz. Ben kullanıyorum ve memnunum. Üstelik bu linkten başvuru yaparsan sen de ben de ilk 1 ay ücretsiz internet kullanacağız. Sayfa açılınca davet kodunu kullana tıklayıp formu doldurmanız yeterli. Başvuru için tıklayın.-->https://turk.net/p/ALU88BA78PEP/

• Yarbay
    2444 Mesaj
    Eleman yanlış biliyor. Umutsuzca bekliyoruz, ne olur ne olmaz

|
    |
    mcse2k3

quote:

quote:

Yahu 1.gün mis gibi kullandığım internet 2.günde pat diye gitti.2gün geçti aradan hala neyim yok.

Arıyorum adamları vdsl geçiş süreciniz tamamlanmamış diyor,iyi de ilk gün çatır öayır kullanmışım 2-3gb o nasıl oluyor dedim?Hık mık kem küm..bakıyoruz halledeceğiz va vs.

Daha önce başına böyle birşey gelen var mı ?Bildiğin hat yok modemde çok enterrsan :/

telefon kutusundan yanlış bağlantı yapmışlar.
    Bugün telekomdan gelip çözdüler,şu an internet çalısıyor.Eve gidince hıza bakacağım bi yamuk varmı diye.

internet geldi ama 77mb olan hız 8mb e düşmüş,nasıl firma bunlar ya?

• Binbaşı
    1708 Mesaj
    An itibariyle türknet akar

Şu anda 10mbps üstünü geçemiyorum. Normalde sizle benzer hızları alıyorum. Ayrıca bir sey yaptınız mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    genelkurmay89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ttnetden turknete geçiş işlemim tamamlandı. ama şuan hız sorunum var 75 megabit destekliyor hattım ama modemde 59 megabit tanımlanmış görünüyor. hız testinde ise 21 megabişt çıkıyor. hız testini nereden yapıyorsunuz arkadaşlar . hat değerlerimi ekliyorum varmı bir anormallik soyleyebilirmisiniz. speedtest ile yaptım demin test 8 megabit çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 29 Nisan 2017; 19:45:50 >

quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

ttnetden turknete geçiş işlemim tamamlandı. ama şuan hız sorunum var 75 megabit destekliyor hattım ama modemde 59 megabit tanımlanmış görünüyor. hız testinde ise 21 megabişt çıkıyor. hız testini nereden yapıyorsunuz arkadaşlar . hat değerlerimi ekliyorum varmı bir anormallik soyleyebilirmisiniz. speedtest ile yaptım demin test 8 megabit çıktı

Hız dalgalanma genelde herkeste var. Turknet in kapasitesi kullanıcıları kaldırmıyor galiba. Sistemlerini gözden geçirmeleri gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huzyin67 -- 28 Nisan 2017; 22:43:20 >
    |
    |
    Bahsedilenler: TurkNetDestek
    Evine Taahhüt olmadan ADSL veya FIBER İnternet ve Heryöne 1000 DK Sabit Telefon Bağlatmak İsteyen Arkadaşlar Aylık 59,99-TL. Memnun kalmazsanız da kapatabiliyorsunuz. Ben kullanıyorum ve memnunum. Üstelik bu linkten başvuru yaparsan sen de ben de ilk 1 ay ücretsiz internet kullanacağız. Sayfa açılınca davet kodunu kullana tıklayıp formu doldurmanız yeterli. Başvuru için tıklayın.-->https://turk.net/p/ALU88BA78PEP/
  • Yarbay
    2110 Mesaj
    quote:

quote:

Hız dalgalanma genelde herkeste var. Turknet in kapasitesi kullanıcıları kaldırmıyor galiba. Sistemlerini gözden geçirmeleri gerekiyor.

ttnet altyapısını kullanıyor yapıyorsa ttnet kısıtlıyordur kesin ama bendeki dalgalanma değil yani modemde 59 görünüyor ama hız testinde 8 20 megabit arası değişiyor

• Yarbay
    2042 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

ttnet altyapısını kullanıyor yapıyorsa ttnet kısıtlıyordur kesin ama bendeki dalgalanma değil yani modemde 59 görünüyor ama hız testinde 8 20 megabit arası değişiyor

Benim Modemde de 76 mbit gözüküyor ama aldığım hız 3 ile 22 mbit arası

• Yarbay
    2110 Mesaj

Ne kadar zamandır öyle?

|
    |
    huzyin67 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhaba bende ttnet den turknete geçiş başvurusu yaptım fakat hala geçemedim evraklar ellerine ulaştıktan kaç gün sonra nakil gerçekleşti acaba?

|
    |
    TurkeyStar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
üniversite
son dakika
Paykasa
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.