Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: webnettr Daha Az
1 Kayıtlı Üye
19.104
Cevap
232
Favori
711.218
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
Giriş
    3278 Mesaj

Engellenmiyor, TürkNet dahil birçok internet firması CGN IP kullanıyor. Şöyle oluyor ki kısaca anlatırsak, şu an kullanılan IPv4 sistemi yetmemeye başlamıştır bu sebeple aynı ip'yi onlarca hatta yüzlerce kullanıcıya NAT vasıtasıyla dağıtarak çözüm üretmişlerdir. Modemde görünen ip'ler genellikle 100 ile başlar bu CGN de ve internete bağlanılan ip ise çok farklıdır. whatsmyip.com gibi sitelere girip bakabilirsiniz. 2 farklı ip görebilirsiniz.

Çözümü çok basit aslında IPv6'ya geçmek ama bizim isp'ler malum, sömürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sabit ip bir lütuf gibi sunuluyor.
    |
    |
    issizmuhendis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İçimdeki tek güç, ancak kurufasulye yersem ortaya çıkıyor.
  • Yarbay
    2042 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: issizmuhendis

Arkadaşlar şöyle bir sorun var tüknet te , mesela diyelim ip kameranız var ve siz uzaktan izlemek istiyorsunuz. Kameraların kendi programları var uzaktan bağlanılabiliyor. Yada modeme uzaktan erişim içinde aynısı geçerli. Türknet bunları engelliyor. Hiç bir şekilde sabit ip (ayda 9tl) almadan erişim mümkün değil. Uzaktan erişim ile ilgili bir ihtiyacınız varsa bilginize.

noip gibi siteler yardımıyla dinamik ip adresinizi modeme tanımlayarak sabit ip ye çevirebilirsiniz.
    Evine Taahhüt olmadan ADSL veya FIBER İnternet ve Heryöne 1000 DK Sabit Telefon Bağlatmak İsteyen Arkadaşlar Aylık 59,99-TL. Memnun kalmazsanız da kapatabiliyorsunuz. Ben kullanıyorum ve memnunum. Üstelik bu linkten başvuru yaparsan sen de ben de ilk 1 ay ücretsiz internet kullanacağız. Sayfa açılınca davet kodunu kullana tıklayıp formu doldurmanız yeterli. Başvuru için tıklayın.-->https://turk.net/p/ALU88BA78PEP/
  • Yüzbaşı
    429 Mesaj

bende diyorum ki bunu yapamıyorsunuz işte
    |
    |
    huzyin67 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

diğer İSP lerde bu sorun yok
    |
    |
    infidel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Superonline Turknet vodafone dahil yer yer ttnette de var. Sanırım yoğunluğa göre rastgele belirli bölgelere atıyorlar.
    |
    |
    issizmuhendis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İçimdeki tek güç, ancak kurufasulye yersem ortaya çıkıyor.
  • Onbaşı
    20 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

quote:

Orijinalden alıntı: issizmuhendis

Arkadaşlar şöyle bir sorun var tüknet te , mesela diyelim ip kameranız var ve siz uzaktan izlemek istiyorsunuz. Kameraların kendi programları var uzaktan bağlanılabiliyor. Yada modeme uzaktan erişim içinde aynısı geçerli. Türknet bunları engelliyor. Hiç bir şekilde sabit ip (ayda 9tl) almadan erişim mümkün değil. Uzaktan erişim ile ilgili bir ihtiyacınız varsa bilginize.

noip gibi siteler yardımıyla dinamik ip adresinizi modeme tanımlayarak sabit ip ye çevirebilirsiniz.

Turk.net'te bunu yapamazsınız.
    CGN IP havuzunda iseniz, dışarıdan içeriye NAT yaparak erişemiyorsunuz.
    Eğer evde ip kamera varsa ya da uzaktan erişip bağlandığınız bir şey varsa, bunu ne yazık ki turk.net'te yapamazsınız.

Bu engelleme değil, sistem yapısı gereği öyle çalışıyor.
    Sizin dış ip numaranız örneğin xxx.yyy.zzz.ttt ise, o ip'ye sahip 254 makine daha var aynı anda.
    |
    |

• Yarbay
    6479 Mesaj
    50 mb e kadar diyor altyapım için. 30-40 civarı alır mıyım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Kabloluda 40 görürsün en fazla kablosuzda 25-40 arası değişir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Lord Melkor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tuhaf bi hizmet anlayışları var

Arkadaslar bugün basvuru yaptim simdi bu adamlarim verdigi zte marka modem nasil iyimidir 180 lira dedi netten baktim hic bir aciklama ozellik bulmadim

Alternatif varmi adsl vdsl destekleyen eger verdigi iyiyse onu almayi dusunuyorum

Orijinalden alıntı: ertanboyer

20 gündür adsl den vdsl e geçemedik söz de 3 gün du

tuhaf bi hizmet anlayışları var

aynı durumdayım birader...

yalnız ben ttnetten gectim ttnette 16mbit adsl2+ kullanıyordum. buraya da gecerken muhtemelen aynı sekilde port ile geçmişim.

turknete geçerken üye oldugum paket vdsl 50 mbit idi. hat değerlerim ve modemim destekliyor sorun yok. bugun aradım vdsl e bir iki gün içerisinde geçişiniz yapılır dediler...

muhtemelen benim olayda sizinkine döner gibime geliyor...

bu işlemi hızlandırmak için yapabileceğimiz bir şey varmı? yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
    |
    |

İkinci elden TTNET'in VMG3312-B10B modeminden alabilirsin, 60-100TL arası değişiyordu sanırım. Ben TTNET kullanırken aldıydım, 6 aydır filanda Turk.net'te kullanıyorum.
    |
    |
    muratoloji64 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eyv sağol

|
    |
    FasTBoY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    şimdi turk.net in sitesine eklenen sorgulama ekranında telefon numarasına göre sorgulama yaptığımda 50mbps yazıyor ama adres olarak sorguladığımda 75 mbps yazıyor. apartmanda bulunan bütün dairelere baktım hepsinde 75mbps desteklediği yazıyor. müşteri hiz. ararsam arttırılar mı? böyle bir şey yaşayan var mı?

Modem arayüzünde max hız kaç mbps yazıyor? Modemde 75 üstü görünüyorsa bu pakete geçiş yapabilirsin.
    |
    |
    Casfort kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hayata gülümse

Modem arayüzünde max hız kaç mbps yazıyor? Modemde 75 üstü görünüyorsa bu pakete geçiş yapabilirsin.

modemde 83 mbps maksimum hız görünüyor ama 40 mbps hız alıyorum,75 talep edebilir miyim?Daha önce türkneti aradığımda adresinizde 50 görünüyor dediler ama arıza için gelen telekomcu da hız 83 görünüyor,türknetle görüşün demişti.Site üzerinden sorgulayınca da adreste 50 hız görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Giantballs -- 21 Nisan 2017; 1:27:8 >
    https://turk.net/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 21 Nisan 2017; 1:31:1 >
    |
    |
    |
    |
    Evine Taahhüt olmadan ADSL veya FIBER İnternet ve Heryöne 1000 DK Sabit Telefon Bağlatmak İsteyen Arkadaşlar Aylık 59,99-TL. Memnun kalmazsanız da kapatabiliyorsunuz. Ben kullanıyorum ve memnunum. Üstelik bu linkten başvuru yaparsan sen de ben de ilk 1 ay ücretsiz internet kullanacağız. Sayfa açılınca davet kodunu kullana tıklayıp formu doldurmanız yeterli. Başvuru için tıklayın.-->https://turk.net/p/ALU88BA78PEP/
  • Yüzbaşı
    661 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Giantballs

quote:

Orijinalden alıntı: hayata gülümse

modemde 83 mbps maksimum hız görünüyor ama 40 mbps hız alıyorum,75 talep edebilir miyim?Daha önce türkneti aradığımda adresinizde 50 görünüyor dediler ama arıza için gelen telekomcu da hız 83 görünüyor,türknetle görüşün demişti.Site üzerinden sorgulayınca da adreste 50 hız görünüyor.

Türknet'i aradığında modem arayüzündeki değerlerden bahset, paket değişikliğini yapmazlarsa bu yönde bir kayıt oluşturmalarını ve çözüm biriminin hız yükseltebileceğini söyle. Çözüm biriminden arayan müşteri temsilcileri hız yükseltebiliyor.
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
sohbet
e-ticaret
Blogio
haberler
SEO
Lastik Fiyatları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,411
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.