Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.730
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Elky

Turknet geçiş sonrası port hızı/kalitesi değişmesi!
    Art niyet seziyorum…

Merhaba Beyler,
    Aralık ayı sonunda Türk Telekom dan (Taahhütsüz 8Mbit ADSL), Türknet (50Mbit VDSL) geçiş yaptım. İlk 15 gün sorunsuz kullandığım hizmet, 12 Ocak da 16:00~ kesildi, bu sırada modem ara yüzüne baktığımda sinyal yok gözüküyordu, 1dk kadar sonra sinyal ADSL döndü (Normalde VDSL sinyali görmem lazım), 1dk kadar sonra da yeniden sinyal yok durumuna döndü.

Hemen Türknet’i arayıp arıza kaydı oluşturdum.
    2. Gün sonun da bana geri dönüş yapıldı, sözüm ona binaya gelip kontrol yapılmış, ankastreye (Bina içindeki dağıtım kutumuza) kadar sorun yokmuş, sorun benim eve gelen bina içi hattaymış (Halen internet yoktu). Türknet yetkilisi, evdeki modeme kadar kontrol edilmesi için yeniden ekip gönderteceğini bildirdi. Internetsiz kalmanın acısı ile telekom ekibini beklemeden hemen bir lokal elektrikçi ayarlayıp bina içindeki hattı modeme kadar kontrol ettirdim. Bina içi tesisat sorunsuz olduğu vede benim hatta aşağıdaki kutudan yapılan kontrolde de çevir sesi gelmediği söylendi. Türkneti arayıp bu konuda yeniden bilgilendirme yaptım.

4. Gün sonunda beni tekrar arayıp, alt yapı sağlayıcılarının (Turk Telekom) bilgilendirmesine göre portumun VDSL desteklemediği söylendi. Şaşkınlıkla 15 gün sorunsuz 50Mbit kullandığımı, öncesinde de diğer operatörlerinde hattımın VDSL desteklediği teyitini alarak Turknet e geçiş yaptığımı söyledim. Bunun üzerine alt yapı sağlayıcıları (Turk Telekom) ile görüşüp itirazımı bildireceklerini söylediler.

6. Gün sonunda beni tekrar arayıp, alt yapı sağlayıcılarının (Turk Telekom) bana kesinlikle VDSL verilemeyeceğini söylediler. Bunun üzerine “Lanet olsun” diyerek ADSL almayı kabul ettim.

Bir kaç gün sonra hattım ADSL çevrildi ve oda ne! 5Mbit ADSL dahi zar zor alıyorum!

Burada konu hakkında bilgisi/tecrübesi olan arkadaşlara sormak istiyorum. Bağlı bulunduğum port kimin kontrolünde Turk Telekom? Bu port nasıl oluyor da 3 senedir sorunsuz yüksek hız ve VDSL desteklerken, Türknet geçişim sonrası birden kalitesiz/sorunlu porta nasıl sahip oldum? Birileri ISP/ISS/Operatör değiştirdim diye bana çelme mi takıyor? Art niyet seziyorum…

sizin vdsl portunu türk telekom kendi müşterisine vermiştir.
    bu yüzden de sizin hattınıza adsl tanımlamışlar ve hızınızı düşürmüşler.
    telekom artık iyice arsızlaştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

quote:

Art niyet seziyorum…

Merhaba Beyler,
    Aralık ayı sonunda Türk Telekom dan (Taahhütsüz 8Mbit ADSL), Türknet (50Mbit VDSL) geçiş yaptım. İlk 15 gün sorunsuz kullandığım hizmet, 12 Ocak da 16:00~ kesildi, bu sırada modem ara yüzüne baktığımda sinyal yok gözüküyordu, 1dk kadar sonra sinyal ADSL döndü (Normalde VDSL sinyali görmem lazım), 1dk kadar sonra da yeniden sinyal yok durumuna döndü.

2. Gün sonun da bana geri dönüş yapıldı, sözüm ona binaya gelip kontrol yapılmış, ankastreye (Bina içindeki dağıtım kutumuza) kadar sorun yokmuş, sorun benim eve gelen bina içi hattaymış (Halen internet yoktu). Türknet yetkilisi, evdeki modeme kadar kontrol edilmesi için yeniden ekip gönderteceğini bildirdi. Internetsiz kalmanın acısı ile telekom ekibini beklemeden hemen bir lokal elektrikçi ayarlayıp bina içindeki hattı modeme kadar kontrol ettirdim. Bina içi tesisat sorunsuz olduğu vede benim hatta aşağıdaki kutudan yapılan kontrolde de çevir sesi gelmediği söylendi. Türkneti arayıp bu konuda yeniden bilgilendirme yaptım.

4. Gün sonunda beni tekrar arayıp, alt yapı sağlayıcılarının (Turk Telekom) bilgilendirmesine göre portumun VDSL desteklemediği söylendi. Şaşkınlıkla 15 gün sorunsuz 50Mbit kullandığımı, öncesinde de diğer operatörlerinde hattımın VDSL desteklediği teyitini alarak Turknet e geçiş yaptığımı söyledim. Bunun üzerine alt yapı sağlayıcıları (Turk Telekom) ile görüşüp itirazımı bildireceklerini söylediler.

6. Gün sonunda beni tekrar arayıp, alt yapı sağlayıcılarının (Turk Telekom) bana kesinlikle VDSL verilemeyeceğini söylediler. Bunun üzerine “Lanet olsun” diyerek ADSL almayı kabul ettim.

Bir kaç gün sonra hattım ADSL çevrildi ve oda ne! 5Mbit ADSL dahi zar zor alıyorum!

Burada konu hakkında bilgisi/tecrübesi olan arkadaşlara sormak istiyorum. Bağlı bulunduğum port kimin kontrolünde Turk Telekom? Bu port nasıl oluyor da 3 senedir sorunsuz yüksek hız ve VDSL desteklerken, Türknet geçişim sonrası birden kalitesiz/sorunlu porta nasıl sahip oldum? Birileri ISP/ISS/Operatör değiştirdim diye bana çelme mi takıyor? Art niyet seziyorum…

Aynen dediğiniz gibi olmuş...
    Hafta içi Turk Telekom İl merkez ofisine gidip Turknet den TTNET geçmek istediğimi belirttim, yeni abonmanlık kaydı sırasında il genelinde ellerinde VDSL portu kalmadığını, İptal, Kapatan vs olursa onlardan birisinin portunu vereceklerini söylediler. Bunu duyunca, kendimce olayı çözdüm. Turk Telekom ellerinde VDSL portu kalmadığı için kendilerinden ayrılıp farklı operatöre geçen müşterilere ADSL portu takıyor. Muhtemelen bana takılan da en eski portlardan ki 218 metreden 5Mbit ancak alabiliyorum şuan.

Yarın TTNET yeni abonmanlık için gelecek bakalım, onlarda duruma ne diyecekler merak ediyorum.
  • Daha fazla bekleyemedim Türknet başvurumu dün iptal edip TT başvurdum.Bugün gelip sinyali verdiler. Durum ortada TT tekel olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 gün internetsiz abonelik bekledim. Sonunda bağlayabildiler. Ancak surekli kopmalar yasaniyordu , hizimi 8 mbit e sabitlediler. Oysa vodafone dayken 16 mbit rahatlikla aliyordum. Arayip sorunca bizim altyapimiz bu kadar dediler. Sene olmus 2017 8 mbit internete mahkumuz. Haram zikkim olsun turk telekomuna da turkmetine de. Bu iste kesin tt nin parmagi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evrakların ellerine ulaşmasından sonra 4. gün yani bugün telekomdan gelip bağladılar. Adana/Ceyhan' da oturuyorum. Vdsl verebilecekleri söylediler. Kullanıp bakıcaz artık.

• Salı günü evrakları gönderdim ve bugün gün içinde teslim edildi. Şimdi benim süreç nasıl işler arkadaşlar? Ne zaman sisteme evrakların ellerine ulaştığı bilgisi düşecek?

• arkadaslar diger internet saglayicilari yayginlasmadikca tt neti birakmayin.islak imza ile iptal edin sonra guzel teklifler alin bir iki sene sabredin diger firmalar gelissin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

quote:

Art niyet seziyorum…

Merhaba Beyler,

Aynen dediğiniz gibi olmuş...
    Hafta içi Turk Telekom İl merkez ofisine gidip Turknet den TTNET geçmek istediğimi belirttim, yeni abonmanlık kaydı sırasında il genelinde ellerinde VDSL portu kalmadığını, İptal, Kapatan vs olursa onlardan birisinin portunu vereceklerini söylediler. Bunu duyunca, kendimce olayı çözdüm. Turk Telekom ellerinde VDSL portu kalmadığı için kendilerinden ayrılıp farklı operatöre geçen müşterilere ADSL portu takıyor. Muhtemelen bana takılan da en eski portlardan ki 218 metreden 5Mbit ancak alabiliyorum şuan.

Yarın TTNET yeni abonmanlık için gelecek bakalım, onlarda duruma ne diyecekler merak ediyorum.

bu nasıl bir olaydır ya? VDSL portunu başkasına verdik kusura bakma? nedir bu port? her ilçede kaç tane var?
  • isseyy kullanıcısına yanıt
    Maalesef burası Türkiye, denetleme mekanizması yok, Türk Telekom da tekel olunca, istediğini yapıyor. 2 yıldır sorunsuz 16Mbit ADSL, 50Mbit+ üstü VDSL sinyali aldığım yerde Turknet geçiş sonrası portum değiştirildi ve ADSL hemde düşük seviyede bir hıza KASTEN mahkum edildim.

Bunu yaşayan da sadece ben değilim, en az 3 farklı kişiden bire bir bu durumu duydum:

Bir örnek daha:https://teknoseyir.com/durum/639457#comment-2488184

Port nasıl değişiyor sorusuna şöyle cevap vereyim:

Bu DSLAM kutusuna sizin bakır telefon kabloları gidiyor, bu kutuda DSLAM xDSL portuna bağlanıp fiber sistemine aktarılıyor. Bu kutuda tüm xDSL abonelere yetecek kadar VDSL portu
    olan yeni network cihazı bulunmuyor, port yetişmediğinde eski ADSL cihazları ekleniyor. Bizim gibi operatör değiştirenlerde de, bölgede yeterli port yoksa, telefon hattımızı VDSL portundan sökülüp eski ADSL portuna aktarıyorlar bizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elky -- 2 Şubat 2017; 19:38:42 >
  • Elky kullanıcısına yanıt
    1 hafta önce Türk Telekom aboneliğimi kapatırdım ve turknete başvurdum. Belgeler bugün turknete ulaştı. Senin sorundan yaşamamak için duaya başladım

• retrocr kullanıcısına yanıt
    Hocam vdsl geçtin mi sorun yaşadın mı geçerken

• Online işlemlere şubat faturam düşmedi. Faturası görüntülenen var mı arkadaşlar?
  • Arkadaşlar TurkNet geçtim şifre geldi modem hızlı kurulum yaptım falan ama hala modem adsl ve internet ışığı yanmıyor ne den acaba? Hız 35mbps modem tp-link tdw8151n.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Nautilus-

Online işlemlere şubat faturam düşmedi. Faturası görüntülenen var mı arkadaşlar?

Aralık 21 de abone oldum (otomatik ödemeye ilk bir ay bedava kampanyası ile)

önce 45 lira fatura çıktı silindi

sonra 10 lira telefon faturası çıktı o da online işlemlerden silindi

şimdilik her hangi bir fatura yok nasıl iş ben anlamadım
  • orhan kullanıcısına yanıt
    Hocam turknette fatura hangi tarihte abone olduysan o günden o güne fatura kesilir. Senin ilk fatura Ocak 21 de kesilmiştir ve ilk fatura ücretsiz olduğu için silinmiştir. Ön ödemeli sistem kullanıyor mu bilmiyorum turknet. Eğer öyleyse yukarıda yazdıklarım geçerli değil

• quote:

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

Hocam turknette fatura hangi tarihte abone olduysan o günden o güne fatura kesilir. Senin ilk fatura Ocak 21 de kesilmiştir ve ilk fatura ücretsiz olduğu için silinmiştir. Ön ödemeli sistem kullanıyor mu bilmiyorum turknet. Eğer öyleyse yukarıda yazdıklarım geçerli değil

Hocam ön ödemeli kullanıyormuş forumda yazıldı. Şimdiye benim ikinci ayın faturası çıkmalıydı.
  • orhan kullanıcısına yanıt
    -Nautilus- kullanıcısına yanıt
    Bankaların internet şubelerinden fatura ödemeyi seçip abonelik numaranızla kontrol edin, en doğru sonucu onlar veriyor çünkü.
    Otomatik ödemeniz yoksa aç/kapa ücreti keserler farkında olmadan ödemeyi geçirirsiniz filan.
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    orhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Dediğiniz gibi yaptım, orada da görünmüyor fatura. Son ödeme ayın 21-22'si olması lazım. Bekleyelim biraz daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan

quote:

Orijinalden alıntı: -Nautilus-

Online işlemlere şubat faturam düşmedi. Faturası görüntülenen var mı arkadaşlar?

Aralık 21 de abone oldum (otomatik ödemeye ilk bir ay bedava kampanyası ile)

önce 45 lira fatura çıktı silindi

sonra 10 lira telefon faturası çıktı o da online işlemlerden silindi

şimdilik her hangi bir fatura yok nasıl iş ben anlamadım

Bende aralık 23 falan abone oldum. Dediğiniz gibi gelmişti banada şimdide fatura görünmğyor ama banka extresine bakın ordan gördüm ben 17 lira fatura ödemişim.

• onurguner kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajınızı görünce bankaya baktım, bugün 19.68 tl çekmişler.

Aralık 21 de abone oldum Ocak 21 e kadar 1 ay bedava ise

Ocak 21 den şubata kadar bu fatura çıktı demek ki. Fatura Turknet online işlemlerde görünmüyor, mail de gelmedi. Ara ara farklı bankalardan ödemeye çalıştım belki fatura vardır diye ama hep borç bulunamadı hatası aldım. Otomatik ödeme de olsa faturam olması gerekirdi.
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.