Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir telekom görevlisinin aymazlığı!!!!!!!
    15 günden beri bağlanmayıp her randevu da müşteri istemiyor diye reddedilen bağlantı için hem telekom hem turkneti tüm sosyal ağlar btk bimer şikayetvar v. s. şikayet kaydı oluşturmama rağmen sonuç alamayınca az önce telekom Müdürlüğüne gittim beni üst katta bağlantı ekibinin olduğu odaya yönlendirdiler, niye böyle oluyor deyince masadaki arkadaş olmaz öyle şey hata vardır falan dedi ben yok olay aynen böyle 3 randevu da iptal edildi deyince telefonla dışarda olan ve daha önce ttnetteyken bizim mahalleye arızaya gelen ve benim de tanıdığım...... isimli arkadaşı aradı. arkadaş savunmaya geçti galiba bize kızmış önceden ttnetteyken bazı ağız dalaşmalarımız olmuştu, ttnete başvuru yapıp başvuruyu iptal edip türknete başvurmuştum bu esnada gelip gitmişlerdi, sanırım ona kızmış olmalı.. ...
    neyse o kişi bu kişi ( benden bahsediyor) internet istemiyor, önceden yalın internet istedi gittik, açtırmadı zaten kem küm ehem öhöm gibi konuştu bu arada
    daha önce ben ttnete başvurmuş iptal etmiştim bu arkadaşlar kapıya gelmiş ve ben kusura bakmayın ben turknetle anlaştım ona geçeceğim demiş ve göndermiştim eleman bu olayı anlatıyor neyse o anlatıyor ben masanın öbür tarafında az da olsa sesini duyuyorum.
    masadaki arkadaş galiba onun üstü olmalı bayağı fırçaladı onu akşam gel konuşacağız falan dedi.
    kimsenin ekmeği ile oynamak istemem inşallah işten atılmaz ama bu eleman benceiyi bir fırçayı haketti.
    telefon kapandı ben ne oldu deyince bana kusura bakmayın sistem hatası olmuş yarın bağlayacağız gibilerinden konuştu , sonuçta biz müşteriyiz....
    uzun lafın kısası tam emin değilim ama ne telekom ne turknet.... mesele kişisel sorunlar ve işini yapmayan ara elemanlar...
    arkadaş sen maaşlı bir işçisin sanane verilen görevi yap işin içinden çık ,bugün ttnet olur yarın sol öbürgün turknet seni ilgilendirirmi?
    istersem birer gün Arayla hepsini denerim. bu ülkede birine görev verdinmi kendini o görevin sahibi sanıyor.
    dur bakalım yarın nelerle karşışaşacağız.
    bugün yam 18 gün internet bağlanmadı...
    bekliyoruz.
    Not: Bu durum turknetin beceriksiz ve acemiliğinin belgesidir, sen hizmet aldığın firmaya söz geçiremiyor ve müşterini mağdur ediyorsan kepenkleri kapatıp gideceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 12 Ocak 2017; 15:08:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayktcnknyr

Sonunda 09.01.2017 'de Pazartesi günü evraklarımı kargocu teslim etmiş hemen müşteri hizmetlerini aradım evaklar gelmiş size dedim. SMS geldi mi size evraklar ulaştı diye sordu. Dedim gelmedi tamam dedi sms gelcek. Tamamdır dedi işleme alınması 3 ile 7 iş günü içinde dedi tamam dedim. Akşam evraklarınız bize ulaşmıştır diye sms geldi. Bu sabah 10:30 gibi özel numaradan biri aradı dedi ben Turk Telekom altyapıdan arıyorum TurkNet başvurunuz var mıydı evde misiniz dedi. Evet dedim. Arkadaşlar şimdi gelip bağlantınızı kontrol edecekler dedi tabi dedim. Hemen elemanın teki geldi kabloyu cihaza taktı başka birini aradı kontrol et dedi etti, tamam sıkıntı yok dedi. Sonra eleman sordu modeminiz var mı diye dedim kendim temin edicem. Eğer dedi 25MBS alacaksanız ona göre vdsl fiber alın dedi. Dedim zaten ben 16MBS paket aldım modemi de kendim alacağım dedim tamam dedi yarın açacağız hattınızı aktif olacak dedi. Dedim bu kabloyu modeme takıcam başka bir işleme gerek var mı dedim? Yok dedi. Teşekkür ettim gitti.
    Bu arada İstanbul-Bahçelievler'de ikamet ediyorum.

Şimdi TurkNet online işlemlere girince şu şekilde görünüyor. Yarın internet gelirse buraya yazarım.
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Ben de aynı durumdayim bekliyorum.

Ama turk telekomdan aramadı gelmedi daha kimse. Zaten ben mevcutta ttnet abonesiyim. Bence eve gelmelerine bile gerek yok aslında. Benim hattımı turknete tasımaları gerek. Ben de modem arayuzune turknet bilgilerini girip baglaniyor olmam gerek.

• Öğlen 1 gibi aradım bu gün kullanıcı adı ve şifremi istedim hemen 2 dk ya sms oalrak geldi şu an itibariyle de baktım odem ışığı yandı hemen modem aryüzüne girdim bağlandım test yaptım şu şekilde. Şu anlık ping felan da iyi. Hız ben superonlineda da hemen heme naynı hızları alıyordum. ADSL bu arada Fiberdeğil.
  • Yalin internet olayi soyle acikliyim. Ttnet de yalin adsl kullaniyodum. Turknete basvururken 10 haneli abone numarami yazdim 188 ile basliyan. Sonrada belgeleri yolladim. Toplam 10 gunluk sure icinde acildi. Sozde bana numara tahsisi falan yapilacak ama gerekte yok yapilsa bile ev telefonu kullanma gibi bir düsüncem yok. Evde herkeste cep telefonu var. Musteri hizmetleri ile toplam 3 4 defa konustum 10 uzerinden 8 veririm yardimci oluyolar. Suanlik tek skintim ne uygulama uzerinden nede sitesinde online islemlerde kullandigim kotayi goremiyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TitaNicc

Yalin internet olayi soyle acikliyim. Ttnet de yalin adsl kullaniyodum. Turknete basvururken 10 haneli abone numarami yazdim 188 ile basliyan. Sonrada belgeleri yolladim. Toplam 10 gunluk sure icinde acildi. Sozde bana numara tahsisi falan yapilacak ama gerekte yok yapilsa bile ev telefonu kullanma gibi bir düsüncem yok. Evde herkeste cep telefonu var. Musteri hizmetleri ile toplam 3 4 defa konustum 10 uzerinden 8 veririm yardimci oluyolar. Suanlik tek skintim ne uygulama uzerinden nede sitesinde online islemlerde kullandigim kotayi goremiyorum :)

Anladım hocam yalın vermemişler demek ki size ilk ınternet bağlanmış bana da ilk int bağlanmıştı sonra telefon tahsis ettiler bence güzel bir şey 1000 dakika her yöne ücretsiz kritik anlarda hiç olmamasındab iyi
  • Ben de ttnet yalindan gecis icin basvurdum bugun internetten,belgeleri de hemen yolladim.Ttnette iptal icin 50 tl bir ucret cikiyordu,bakalim onu odedikten sonra iade edecekler mi(6aya boluyorlarmis faturaya sanirsam).

Bakalim kac gune gecisi yapacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murattarık

quote:

Orijinalden alıntı: overdozz

Hattımın desteklediği 50 mbit demişlerdi. Bugün itibariyle kullanmaya başladım 28 mbit hızım var. Sizce şikayet kaydı oluşturulmalı mı yoksa buna da şükür mü denmeli?

Hangi bolgedesiniz acaba bu hiz degerlerini hangi bolgede almaktasiniz?

Antalya -alanya- oba mahallesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyunusoglu

quote:

Hattımın desteklediği 50 mbit demişlerdi. Bugün itibariyle kullanmaya başladım 28 mbit hızım var. Sizce şikayet kaydı oluşturulmalı mı yoksa buna da şükür mü denmeli?

Bunada şükür denilmemeli ancak söz konusu Türkiye de bulunan İSS'ler olunca evet bunada şükür denilmeli siz bana yeterli diyor iseniz sorun yok. Şahsen ben bu hızı alsam devam ederim yoluma Türk.net ile ama bugün kendileri ile görüşme yaptığım da her kafadan bir ses çıkıyor kime güvenilmeli bilmiyorum. Bu gidişle yoluma Türk Telekom ile devam edeceğim gibi geliyor.

Bu akşam 11 megabit civarları. Arayıp arıza kaydı oluşturduk bakalım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uyunusoglu

quote:

Bunada şükür denilmemeli ancak söz konusu Türkiye de bulunan İSS'ler olunca evet bunada şükür denilmeli siz bana yeterli diyor iseniz sorun yok. Şahsen ben bu hızı alsam devam ederim yoluma Türk.net ile ama bugün kendileri ile görüşme yaptığım da her kafadan bir ses çıkıyor kime güvenilmeli bilmiyorum. Bu gidişle yoluma Türk Telekom ile devam edeceğim gibi geliyor.

Bu akşam 11 megabit civarları. Arayıp arıza kaydı oluşturduk bakalım.

İşte benimde geçmekte tereddüt ettiğim durum bu, ilk başlarda 28-30 ları verip daha sonrasında altyapıyı, modemi ,splitter'ı bahane edip te 3-4 leri 59.90'a vermesinler. Gerçi hiçbirinde bunun garantisi yok ama siz lütfen sorununuz çözüldüğünde benide bilgilendirin. Sonuçta bu internet konularıdna müşteri hizmetleri, müşteriye verilen önem. Sorun çözme kabiliyeti de bir okadar önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: TitaNicc

Yalin internet olayi soyle acikliyim. Ttnet de yalin adsl kullaniyodum. Turknete basvururken 10 haneli abone numarami yazdim 188 ile basliyan. Sonrada belgeleri yolladim. Toplam 10 gunluk sure icinde acildi. Sozde bana numara tahsisi falan yapilacak ama gerekte yok yapilsa bile ev telefonu kullanma gibi bir düsüncem yok. Evde herkeste cep telefonu var. Musteri hizmetleri ile toplam 3 4 defa konustum 10 uzerinden 8 veririm yardimci oluyolar. Suanlik tek skintim ne uygulama uzerinden nede sitesinde online islemlerde kullandigim kotayi goremiyorum :)

Aynen öyle, ev telefonu artık kullanılmıyor. Ulaşmak isteyen zaten cepten ulaşıyor fakat tarifelere baktım gayet uygun aslında. Müşteri hizmetleri oldukça kibar geldi bana da ama ben kullanıcı olmadığım için ne tür bir sorun çözme kabiliyetine sahipler bilmiyorum. Artık şu ülkedeki iss lerin altyapıyı, modemi,splitter'ı bahane etmeden daha farklı çözüm yolları kısaca sorun biraz da bizden kaynaklanıyor demelerini bekliyorum, ama kimse ayranım ekşi demez. 18 haneli Vodafone hizmet numaram mevcut, bazı belgelerin üzerinde de Fatura No olarak geçtiğini belirtmem gerekiyor, her halükarda 18 haneyle başlayan bir numara veriyoruz. Benim güvenemediğim durum, altyapısının Türk Telekom olması en nihayetinde Türk.net özel bir şirket. Türk Telekom kurumsallığıyla biraz daha güven uyandırıyor, yanlış anlaşılmasın kimseyi kötülemiyorum sadece düşüncelerim bunlar. Eminim gibi düşünen arkadaşlar vardır. Kısaca özel şirkette sorunu, Türk Telekom'a yıkmayan şirketler lazım. Bir dillerine düşmüş çözüm ortağı, altyapı Türk Telekom diye. Paso oraya yönlendiriliyor e onlarda doğal olarak burnunun ucuyla bakıyorlar, baktıklarını görmedim gerçi.

• Oyunumu oynadım herhangi bir ping düşmesi vs yaşamadım. İstanbul Bahçelievler'den 16 Mbite kadar ADSL aldım şu an 12-13 Mbit civarı alıyorum superonlineda da aynı değerleri alıyordum. ping 8 ms civarlarında.

Online youn oynuyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Modemi kendim temin ettim.
  • bugün 18. gün ve bejliyoruz, şimdilik suçlu telekom elemanı gibi görünüyor, turknetin müşteri desteği sıfır, yahu hala aklım almıyor, adam müşteri istemiyor deyip hiç eve gelmeden başvuruyu kapatıyor , sen buna bir yaptırım uygulayamıyorsun nasıl bir gebelik bu...

• deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Sorumlu %100 Türk Telekom'dur. Türknet dahil hiç kimsenin emir verir gibi sözü geçemez. TTNET'de geçerli olamaz bu. Bunu daha öncede söylemiştim hocam size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Sorumlu %100 Türk Telekom'dur. Türknet dahil hiç kimsenin emir verir gibi sözü geçemez. TTNET'de geçerli olamaz bu. Bunu daha öncede söylemiştim hocam size.

eninde sonunda bir gün gelecek, gelince birkaç tokat sallasammı acaba belki düzelir...
    hey Allahım ya sinirden ne diyeceğimi şaşırıyorum

• 192 tl bağlantı ücretini ödemeden nasıl iptal ederim diye çözüm aradığım ttneti kapatmayayım ben en iyisi. En azından mhye ve bölge müdürlüğüne gidip muhatap bulup bağırıp çağırıp stres atabiliyoruz
  • Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ online işlemlere girdigimde bu şekil bomboş çıkıyorum kullandıgım kota falan neden böyle gözüküyor. farklı tarayıcılardan denedim ondada aynı. telefon uygulamasındada aynı boş herşey..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Şehir efsanesi,

• quote:

Orijinalden alıntı: guvven

quote:

Orijinalden alıntı: ayktcnknyr

Sonunda 09.01.2017 'de Pazartesi günü evraklarımı kargocu teslim etmiş hemen müşteri hizmetlerini aradım evaklar gelmiş size dedim. SMS geldi mi size evraklar ulaştı diye sordu. Dedim gelmedi tamam dedi sms gelcek. Tamamdır dedi işleme alınması 3 ile 7 iş günü içinde dedi tamam dedim. Akşam evraklarınız bize ulaşmıştır diye sms geldi. Bu sabah 10:30 gibi özel numaradan biri aradı dedi ben Turk Telekom altyapıdan arıyorum TurkNet başvurunuz var mıydı evde misiniz dedi. Evet dedim. Arkadaşlar şimdi gelip bağlantınızı kontrol edecekler dedi tabi dedim. Hemen elemanın teki geldi kabloyu cihaza taktı başka birini aradı kontrol et dedi etti, tamam sıkıntı yok dedi. Sonra eleman sordu modeminiz var mı diye dedim kendim temin edicem. Eğer dedi 25MBS alacaksanız ona göre vdsl fiber alın dedi. Dedim zaten ben 16MBS paket aldım modemi de kendim alacağım dedim tamam dedi yarın açacağız hattınızı aktif olacak dedi. Dedim bu kabloyu modeme takıcam başka bir işleme gerek var mı dedim? Yok dedi. Teşekkür ettim gitti.
    Bu arada İstanbul-Bahçelievler'de ikamet ediyorum.

Şimdi TurkNet online işlemlere girince şu şekilde görünüyor. Yarın internet gelirse buraya yazarım.

Ben de aynı durumdayim bekliyorum.

Ama turk telekomdan aramadı gelmedi daha kimse. Zaten ben mevcutta ttnet abonesiyim. Bence eve gelmelerine bile gerek yok aslında. Benim hattımı turknete tasımaları gerek. Ben de modem arayuzune turknet bilgilerini girip baglaniyor olmam gerek.

Evet bugun turk telekomdan iptal edildi diye sms geldi. Turknet de aynı anda interner sifrelerini sms ile göndermis. Eve gelen giden olmadı, zaten bağlı oldugum icin sanırım.

Maceramı kısaca özetlersek kara rağmen 2-3 güne kargo gitti, 1 gün sonra sistemde belgeler ulasti gozuktu, 2 gün sonra da internet sifrem geldi. Toplamda 1 hafta sürdü sanırım.

Aksama hızı da test edip yazarım.

• Ttnet ile hiç sorun yaşamadığım yerde türknetten sorun yaşamaktan bıktım, ne rezil bir firmaymış bu türknet. Hızımı 16 mbit e kadar ayarladıklarında(9.5 mbit hız alıyorum) çok sık bağlantı kopmaları yaşıyorum. Sorunun çözülmesi için mh yi aradığımda çözüm olarak hızımı 3.4 mbite sabitliyorlar. Bu hız yeterli gelmiyor.Bende tekrar mh arayıp hızımı yükseltmelerini söylüyorum yine aynı sorun yaşanıyor. Önceden hızımı 3.4 mbite sabitlediklerinde kopmalar olmuyordu şimdi bu düşük hızda bile kopmalar yaşanmaya başladı. Daha abone olalı 1 ay 11 gün oldu. Şuan başka net tekliflerine bakıyorum. Güzel bir fırsat bulsam anında aboneliğimi iptal ettireceğim.

• TurkNet telefonu ve interneti kapatmak istediğinizde çok sorun çıkartıyor. Haberiniz olsun. Ben BTK'dan 3 defa imzalı kapatma dilekçesi gönderip zorla kapattım. Kapatmamak için yeni evin faturasını ve tapusunu bile istediler. Üstelik BTK'ya yalan cevap yazmışlar. Kapatmayı onlar teklif etmiş gibi yazmışlar.
  • 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.