Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    500 tl ye kadar karşılıyor.
  • Arkadaşlar hat değerlerim bu ttnet kullanıcısıyım: ultranet 16 mbps kadar 75 gb kotalı tarife kullanıyorum. Hızım şuan en fazla 10.5 mbps çıkıyor. Bu değerlere göre bu hız normal midir? Bir aralar 12-13 mbps hız aldığımı hatırlıyorum.

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Buda hız testim:

Birde apartman fiber hiper desteklemiyor adsl kullanıcıları vdsl geçebilir mi yoksa vdsl sadece hiper fiber'e mi özel?

• Evet arkadaşlar az önce internetim açıldı.Şimdi size benim süreci aktarayım.

TTnet taahütüm vardı.30 aralıkta sona erdi.Sonrasında taşıma işlemi için başvurdum.İnternet ve telefon hattım var.TTnet internetini kullanmaya devam ediyorum hala.Kullandığım süre kadar fatura çıkacak zaten :D

30.12.2016 (Cuma)Formları doldurdum ve kargo ile yolladım.
    02.01.2017 (Pazartesi) Belgeler ellerine ulaştı.
    03.01.2017 (Salı) Site üzerinden kontol ettim.Belgeler bekleniyor hala diyordu.Müşteri hizmetlerini aradım teyit için,belgeler ulaştı sizi teyit ve onay için arayacaklar dedi.
    04.01.2017 (Çarşamba) Teyit için aradılar ve onay istediler interneti ve telefon taşıma işlemleri için.3 iş günü içinde hattınız taşınır dediler.
    05.01.2017 (Perşembe) Site üzerinden kontrol ettiğimde,aktivasyon işlemlerinizi yapıyoruz,telefon başvurunuz altyapı sağlayıcı şirkete yapıldı diyor.
    06.01.2017 (Cuma)TTnet olan internetimi kullanmaya devam ediyordum gün içinde.Saat 16.00 civarı internet erişimim gitti.15-20 dakikalık bir süre sonra turknetten mesaj geldi.Kullanıcı adı ve şifresini içeren.Hemen modem arayüzünden bilgileri girdim ve anında internete erişim açıldı.

Modem hat değerleri ve speedtest sonucu aşağıdaki gibidir şuan için.
    Tarifem 75mbps lik tarife.Wifi üzerinden speedtest sonucu 29 çıktı.İkinci deneme de 34mbps çıktı.Kablo ile denemede 60-65 mbps veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine05 -- 6 Ocak 2017; 18:43:0 >

• 16 megabite kadar internet max 13 gördü turknette gayet güzel
  • aldığın hız hat değerlerine göre normal. snr değerin düşük, hat zayıflaması yüksek. ya santralden bayağı uzaksın ya da kablolarda sorun var. max. hız 16 görünüyor sana kopmaması için 12 vermişler. hız testinde ise 10 çıkmış, normaldir. önceden büyük ihtimalle hat değerlerin daha iyiydi ve 16 vermişlerdi, testte 12-13 çıkıyordu. şu anda max. alabileceğin hız 16 gözüktüğü için vdsl'in bir anlamı yok, vdsl 24 ve daha üstü hızlar için gerekli. onun için de hat değerlerinin çok iyi olması gerekiyor.
  • constantine05 kullanıcısına yanıt
    Hocam hiz testini muhtemelen wifi ile yapıyorsunuz. Ethernet ile yapıp dener misiniz bide. 55-60 arasi bişey çıkması lazim
  • bu arada inşallah olmaz ama ben bu turk.net'in bir yarda patlayabileceğini düşünmeye başladım. şimdi herkese 150 gb akk ile hattın desteklediği max. hızı veriyorlar ve bayağı müşteri de topluyorlar da en geç 5 ay sonra yeni akk kuralı devreye girince nerdeyse herkese 150 gb 'tan sonra akk'siz 16-24 mb'it arası sınırsız internet vermek zorunda kalacaklar. yurtiçinde telekom'um altyapısını kullanıyorlar sorun olmaz da, yurtdışı çıkışlarında ne yapacaklar merak ediyorum. umarım önlem almışlardır da kimseyi mağdur etmezler.
  • Fire.Sword kullanıcısına yanıt
    Hocam bazılarıda en az 14 mb görmen lazım o değerlerle diyor.
  • Arkadaslar akliniz varsa turk netten uzak durun cok cektirdiler herkes bana 10mbps verebilirken turknet altyapi diyor 3.5 mpbs veriyor zaten fatura gecikince 24tl KESME ACMA parasi aliyor. Alir dogal ama bu parayi HATTI KESMEDEN ALIYOR. BILDIGINIZ REZALET KESINLIKLE BULASMAYIN
  • Evet az önce güncelleme yapacaktım bende yazdığım mesajı.Wifi ile denedim.35 civarı çıkıyor.Kablo ile yaptım 60 mbps çıktı az önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Hocam bazılarıda en az 14 mb görmen lazım o değerlerle diyor.

paylaştığınız resimde max rate 16032 diyor.size ise şu anda büyük ihtimalle kopma olmaması için 12288 vermişler. size 16032'nin tamamını verseler bile speed testte büyük ihtimalle 12-13 çıkacaktır. genelde speedtest'te modemde görünen hızın ortalama %20 daha düşüğü çıkıyor. turk.net'te de böyle. konudaki yorumlara bakabilirsiniz. o değerlerle speedtest'te 14 görmen zor yani. hem 14000 hız verip hemde %20 civarı kısıtlamayı uygulamamaları gerekiyor. ama o zaman da internetin kopma ihtimali olur. bu yüzden müşteri hizmetlerinin yapacağını sanmıyorum. yine de arayıp sorabilirsin.
  • Hocam süpermiş ama yalın olarak alına bilinir mi ya ttnet den hiç memnun değilim türksat iyi hızlı diyorlar galiba türksat a geçmeyi düşünüyorum ama zor oluyor galiba birde yalın olmuyor diye duydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: rudeboytr

VDSL sinyali verildiyse adsl modem nasıl çalışıyor ki? İlk defa duydum bunu...

Port VDSL olabilir ancak modem ADSL ise ve aboneliğiniz de VDSL ise bir süre sonra Modem ve port ADSL modda bağlanırlar. Modemin ip alıp almaması kullandığnız ISS firmasına ve Portun markasına bağlıdır. ISS izin verirse IP alıp kullanırsınız ancak adsl de en fazla hız 24 Mbit civarında olduğundan hat kaliteniz çok iyi değilse gürültü yüzünden sık sık kopmalar yaşarsınız çünkü port hızınız 16 Mbit e sabitlenmediğinden olabilecek en fazla hızda bağlantı sağlanır. SNR değerleriniz de 6/6 dB gibi bir değerde olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: constantine05

Evet arkadaşlar az önce internetim açıldı.Şimdi size benim süreci aktarayım.

TTnet taahütüm vardı.30 aralıkta sona erdi.Sonrasında taşıma işlemi için başvurdum.İnternet ve telefon hattım var.TTnet internetini kullanmaya devam ediyorum hala.Kullandığım süre kadar fatura çıkacak zaten :D

30.12.2016 (Cuma)Formları doldurdum ve kargo ile yolladım.
    02.01.2017 (Pazartesi) Belgeler ellerine ulaştı.
    03.01.2017 (Salı) Site üzerinden kontol ettim.Belgeler bekleniyor hala diyordu.Müşteri hizmetlerini aradım teyit için,belgeler ulaştı sizi teyit ve onay için arayacaklar dedi.
    04.01.2017 (Çarşamba) Teyit için aradılar ve onay istediler interneti ve telefon taşıma işlemleri için.3 iş günü içinde hattınız taşınır dediler.
    05.01.2017 (Perşembe) Site üzerinden kontrol ettiğimde,aktivasyon işlemlerinizi yapıyoruz,telefon başvurunuz altyapı sağlayıcı şirkete yapıldı diyor.
    06.01.2017 (Cuma)TTnet olan internetimi kullanmaya devam ediyordum gün içinde.Saat 16.00 civarı internet erişimim gitti.15-20 dakikalık bir süre sonra turknetten mesaj geldi.Kullanıcı adı ve şifresini içeren.Hemen modem arayüzünden bilgileri girdim ve anında internete erişim açıldı.

Modem hat değerleri ve speedtest sonucu aşağıdaki gibidir şuan için.
    Tarifem 75mbps lik tarife.Wifi üzerinden speedtest sonucu 29 çıktı.İkinci deneme de 34mbps çıktı.Kablo ile denemede 60-65 mbps veriyor.

Hayırlı olsun :)

• kreat kullanıcısına yanıt
    2 sene taahhüt ver 10 gün sonra bozunca hapse atmazlar ya?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 75 Mbps internet aboneliğinde WiFi ile hız testi yapıp hızım düşük diyenler, ne bekliyorsunuz?

• arkasia kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, bir amcamıza bu kampanyaya geçeyim mi diye sorduğunda taahhüt cezasını karşılayacaklar mı dedim. Karşılayacağız demişler. 276 TL cayma bedeli çıkınca da 120 TL ye kadar karşılarız dediler. Superonline...

• sonurakar kullanıcısına yanıt
    Dsmart artik yeni paketler ekledi. Bilginiz olsun da. 200 küsür TL ye kadar karşılıyor sanırım. + 100mbit net, 200gb akn felan olayi da var. 2017 tarifelerine bakmanizi tavsiye ederim.
  • Sonunda telekom geldi kabloyu bağladı ankastreye şimdi ben ne yapacağım? Kutuya bağlantısını nasıl yapacağım bilen eden var mı?
  • 150 GB içerisine upload dahil şuan yine konuştum yine aynı cevabı aldım.

130 GB Down 20 GB Upload yaptığınızda kotanız dolmuş sayılıyor.

Torrent - Cloud kullanıyorsanız kotanız aslında 110-115 GB civarına denk geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.