Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
19.103
Cevap
232
Favori
710.896
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  3327 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Sam0


  quote:

  Orijinalden alıntı: Sam0


  quote:

  Orijinalden alıntı: Sam0

  Arkadaşlar süreci adım adım sizinle paylaşacağım, daha önceden hat aboneliğim yoktu.

  01.01.2017 Pazar, günü online başvuru yaptım,
  02.01.2017 Pazatesi, başvuru evraklarını kargo ile gönderdim,

  01.01.2017 Pazar, günü online başvuru yaptım,
  02.01.2017 Pazatesi, başvuru evraklarını kargo ile gönderdim,
  03.01.2017 Salı, evrakların ellerine ulaştığına dair mail geldi,
  04.01.2017 Çarşamba, aktivasyon işlemleri yapılmaya başlandı,
  05.01.2017 Perşembe, online işlemleri kontrol ettiğimde son durumun "Telefon başvurunuz altyapı sağlayıcı şirkete yapıldı. Başvuru sonucunu size bildireceğiz." olarak güncellendiğini gördüm.
  05.01.2017 Perşembe, TT ekipleri gelip telefon hattını bağladılar.

  01.01.2017 Pazar, günü online başvuru yaptım,
  02.01.2017 Pazatesi, başvuru evraklarını kargo ile gönderdim,
  03.01.2017 Salı, evrakların ellerine ulaştığına dair mail geldi,
  04.01.2017 Çarşamba, aktivasyon işlemleri yapılmaya başlandı,
  05.01.2017 Perşembe, online işlemleri kontrol ettiğimde son durumun "Telefon başvurunuz altyapı sağlayıcı şirkete yapıldı. Başvuru sonucunu size bildireceğiz." olarak güncellendiğini gördüm.
  05.01.2017 Perşembe, TT ekipleri gelip telefon hattını bağladılar.
  05.01.2017 Perşembe, Turknet ten e-mail hesap bilgileri geldi ve Turknet online işlem durumu "Belgelerinizde herhangi bir eksik yok. İnternet ve telefon başvurunuz altyapı sağlayıcı şirkete yapıldı." olarak güncellendi.

  sanırım sizinki kişiye özel oluyor, 100 kişide bir, iptal başvurusu yapmış olmama rağmen başvuru sonucu bekliyoruz yazıyor.
  |
  |
  _____________________________
  English fun clup, sadece ingilizce konuşuyoruz ve dünyanın her yerinden arkadaşlarla eğleniyoruz, facebook grubumuz
  https://www.facebook.com/groups/362852221195241/
 • Yarbay
  3460 Mesaj
  2 aylık borç çıkardı turk net sağolsun. 10 gün önceden ödediğimiz halde... hattın telefonunu bugün kestiler. bravo turknet!!! geri düzeltemiyorlarda...
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  143 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: enJr

  Başıma geleni anlatacam arkadaşlar biraz uzun ama cidden değecek. Yok artık dedirtiyor. Ve Türk.net konusunda şüpheleriniz varsa kalmayacak. Bu kadarını garanti edebilirim.

  05.12.2017 tarihinde online kanallar yoluyla Türk.net Özgür İletişim Tarifesine kayıt yaptırdım. Başvuruyu yaptıktan sonra sitede bakım çalışması olduğu için evraklarımı indiremedim. Bir daha başvuru yaptım. Daha sonra çağrı merkezini arayıp bu başvurulardan birinin sitenizin çalışmaması dolayısıyla yaptım, yapmamam gerekiyordu ama belki ikinciye yaparsam olur diye düşündüm dedim. Başvurumu iptal ettiler. Fakat o gün bu gündür her aradığımda sistemlerimize kayıtlı birden fazla aboneliğiniz bulunmaktadır uyarısını dinledim. Kaç kere dinledim bilmiyorum. Bununla alakalı da defalarca başvuruda bulundum.

  Başvuru evraklarımın çıktısını alıp PTT Kargo ile Çorlu'ya gönderdim. 08.12.2016 tarihinde PTT kargo takipten evrakların ulaştığını gördüm, 09.12.2016 tarihinde evrakların ulaştığına dair bir mesaj aldım.

  Yasal süre olan 6 iş günü sonrasında Çağrı merkezini arayıp şu ana kadar bağlanması gerektiğini belirttim. Sabredin dediler. Kayıt oluşturdular. Ertesi gün tekrar aradım, ilgili kaydın aciliyet seviyesini yükselttiler. Bir sonraki gün bir daha aradım, bir daha yükselttiler. Bir kaç gün böyle devam etti durum. Sonra bana şu bilgiyi verdiler: "Türk Telekom'dan kaynaklanabilecek bir yoğunluk nedeniyle numara tahsis edilmesi gecikmiş olabilir.". Ben de bana böyle muğlak bir cümle kurmayın, Türk Telekom sizin altyapı sağlayıcı firmanız, siz de onların müşterisisiniz, benim sizden hizmet almak nasıl hakkımsa, sizin de onlardan hizmet almak öyle hakkınız. Arayın, mail atın, sorun, öğrenin ve bana deyin ki "Türk Telekom'dan kaynaklı bir yoğunluk sebebiyle numara tahsisiniz gecikti ve en geç X gün içinde numara tahsisi işleminiz gerçekleşecek.". Buna istinaden böyle bir bilgiyi bana veremeyeceklerini, zaten kendilerinin de bu bilgiye sahip olmadıklarını söyledi çağrı merkezi görevlisi. Ben de "Ben de size öğrenin diyorum, en azından bana benim de bildiğim ihtimalleri, avutmak için ısıtıp ısıtıp vermeyin." dedim. Ses tonum hoşuna gitmemiş olacak ki arka arkaya Sesinizi alamıyorum, sesimi alabiliyor musunuz?" deyip "Sesinizi alamadığım için çağrınızı sonlandırıyorum." dedi ve kapattı yüzüme. Ertesi gün iyice sinirlendim, bir daha aradım, biraz da sert konuştum. Doğrudan yüzüme kapattı başka biri bu sefer. Daha sonra yine bir gün başka biri 10 dakika hatta bekledikten sonra "Sesinizi alamıyorum sesimi alabiliyor musunuz?" taktiğini uyguladı. Çok kıyak taktik vallaha, takdir ettim. Sonrasında başka bir gün gecikme nedenini sordum, sizi şu tarihte aradık meşgulmuşsunuz, yok şu tarihte aradık telefona bakmadınız dediler. Ben bu 31 günlük süre zarfı içinde hemen her gün aradım. Bazı günler saatlerce konuştum. Herkesle konuştuğumdan çok Türk.net ile konuştum. Her seferinde çağrı merkezi çalışanlarından özür diledim sistemi meşgul ediyorum diye. Her seferinde teşekkür ettim ayırdıkları vakit için, bana sadece 2 kere telefonlarını açamadıklarım için uzadığını söyledi utanmadan.

  Tüm bunların üzerine 21.12.2016 tarihinde başvurumun iptali için başvurdum. Başvurumun tamamlanması için 2 gün içinde döneceklerini söylediler, dönmediler. İkinci gün mesai saatleri dışında ben aradım, geri çekiyorum iptali diye, parasızlık işte. Bir umut bağlanır internetim de mobil dataya dünyanın parasını vermem diye. Bu süre zarfında şarkı dinleyecek oldum, şarkı sözü arayıp kendim söyledim, öyle bir yokluk, çeken bilir ancak. 3. günde aradılar, başvurunuzu iptal ettirecekmişsiniz diye, Hasbinallah dedim içimden, dedim yok, ben o iptal talebini geri çektim sizi arayıp.

  Bundan sonra baktım bunlar yapamayacaklar, ben uğraşayım dedim. Ttnet çağrı merkezini aradım, durumu anlattım, sordular kimden hizmet alıyorsunuz diye. Türk.net dedim. E o zaman onlarla konuşun dediler haklı olarak. Türk telekom il müdürlüğüne gittim. Onlar da beni muhatap almadılar. Sonra çağrı merkezini aradım bakın bunlar beni muhatap almıyor, ben yapabilsem yapardım. Siz yapın lütfen dedim. Tamam yapacaz söz dediler. Aradan bikaç gün geçti E-posta kullanıcı adımı şifremi gönderdiler sevindirik oldum, bikaç saat sonra adsl kullanıcı adımı şifremi gönderdiler. Eve gittim modemi ayarladım tık yok. DSL sinyali yok, internet zaten yok. Sonra aradım daha numara tahsis edilmemiş hala. Sordum "Neden o zaman bana şifre gönderdiniz?" diye. Dedi arkadaşlar çalışıyorlar size numara tahsis edecekler. Sordum peki bu adsl şifresinin önce gönderilmesi benim faturama yansıyacak mı? Dedi "Hayır efendim, ilk olarak kullanım yaptığınız andan itibaren başlar.".

  Akşam saatlerinde bir mesaj daha geldi Türk.net ten, numara tahsisi işlemi gerçekleşmiştir falan yazıyodu, öyle çok detaylı okumadım. Keşke okusaymışım.

  29.12.2016 tarihinde evde kaldım artık bu gün interneti bağlarlar diye. Beni Türk Telekom görevlisi aradı, interneti bağlamak için geldiklerini, fakat adresi bulamadıklarını söyledi. Neredeyseniz söyleyin ben size yardımcı olmaya çalışayım, hatta yakınsanız gelip alabilirim sizi dedim. Dedi "Biz lojmanlardayız şimdi.". Dedim "Abi ne lojmanı?". Askeri lojmanların nizamiyesinde olduğunu söyledi. Dedim "Abi ne diyon sen, nerdesiniz siz?". "Balıkesir'deyiz." yanıtını aldım. Bu arada ben Ankara'da ikamet ediyorum. Balıkesir'de hayatım boyunca bulunmadım, yol üstü bile geçmedim, o kadar diyeyim. Dedim tamam abi yapacak bişey yok ben Türk.net'i arıyorum. 266 alan kodlu numara tahsis etmişler bana. O kadar dolmuşum ki bir saat sürdü konuşmam. Bana gün verin dedim. Pazartesi numara tahsisiniz gerçekleşir, salı günü internetiniz bağlanır. Tahmin ettiğiniz üzere Pazartesi numara tahsisi işlemi gerçekleşmedi. Pazartesi tam 3 kere konuştum çağrı merkeziyle, kendi ses tonumdan, söylediklerimden kendim tiksindim. Kuyruğuna basılınca hiç iyi biri olmuyorum ne yazık ki. Salı günü sabah 6 da aradım. Olan biten her şeyi anlattım. Bu arada çok değişik yeni bir bilgi de öğrendim, bana tahsis edilen numara kurumsalmış. Yani ben şirketmişim. Vay be dedim. Dedim "Benim internetim bugün bağlanacak, yoksa olacaklardan sorumlu değilim. Her yerde paylaşacağım bu rezaleti. Viral olacak bu." Dediler tamam, kayıt açıyoruz. Dedim "Kayıt açma, zaten şu ana kadar onlarca kayıt açıldı. Yazık ya size, ben annemden çok sizle konuşuyorum, herkesle konuştuğumun toplamından çok sizle konuşuyorum. Ben sizi o kadar meşgul ediyorum ki... Cidden çok üzülüyorum, şu konuşma tarzımdan, ses tonumdan tiksiniyorum. Ama cidden olmaz ya böyle bir şey. Bi internet bağlamak bu kadar zor olmamalı. Asıl zor olan bu kadar saçmalığı üstüste yapmak. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor ya..." falan bir sürü şey söyledim. Tamam dedi. Ben ilgili birimlere ileteceğim dedi. Teşekkür ettim, kapattım.

  Sonra online işlem merkezine girdim. Baktım adıma fatura kesilmiş. Tepem attı. Dedim ben bunların sistemlerini çökertecem. 1346 tane kayıt açtım 7.15-8.02 arası. Zaten o kadar dandik bir sistemleri var ki... Denemedim ama hacker ım diye ortada gezen veletlerin dahi hackleyebileceğini düşünüyorum. Arada zaten çağrı merkezi sistemi de kafayı yiyo "Tahmini bekleme süreniz beş MİNUTE..." falan diyo yarı Türkçe yarı İngilizce. Sonra acıdım yine, benim bu yaptığımın sadece asgari ücretle çalışıp herkese kibar cevap verme zorunluluğu olan insanların iş yükünü artıracağını, bana Balıkesirde numara tahsisi için başvuran gerizekalıya ya da bana fatura kesen diğer gerizekalıya hiçbir şey olmayacağını düşünüp durdum. Sonra çağrı merkezini tekrar arayıp bu açtığım kayıtların hepsinin aciliyet seviyesinin en yükseğe çıkarılmasını istiyorum dedim. Peki efendim dedi. Daha önce söylediklerimi tekrarladım. Üzerine bir de fatura rezaletini ekledim. Bununla alakalı da kayıt açtılar. "Bugün internetim bağlanmazsa..." diye başlayan bir sürü tehdit savurdum. Görevliye çok yardımcı olduğunu söyledim, teşekkür ettim ve telefonu kapadım. Öğlen aradılar, bilgilendirmek için aradıklarını söylediler. Dedim "Ne yaptınız?". Çalıştıklarını söylediler. Tehditlerimi yineledim.

  Akşam arayıp durumu sordum. Hiçbir gelişme olmadığını söylediler. Dedim "Allah belanızı versin.". "Böyle konuşursanız çağrınızı sonlandırmak zorunda kalacağım." cevabını aldım. Benim bireysel olarak hiçbir çağrı merkezi görevlisiyle sorunum olmadığını, şirket olarak toptan Allah'ın belalarını vermesi gerektiğini kendilerine naçizane ilettim. Kayda geçsin diye söylediğimi de ekledim. Başvurumun iptalini talep ettiğimi söyledim. İptal için kayıt başlattı, benden dilekçe bekliyorlar şu an.

  İlk olarak buraya yazıyorum. Birazdan sosyal medyada paylaşacağım. sikayetvar.com a çok sayıda kayıt açmayı düşünüyorum. Zaten şu yazdıklarım 9000 karaktere yaklaştı şu haliyle, bikaç tane şikayet çıkar burdan en az. Çok malzeme var.

  Sadede geleyim. Üç kuruş fazla verin kafanız rahat olsun. Her an arkanızı kollamak zorunda kalmayın. Bulaşmayın böyle bir şirkete. İşini iyi yapmayanlar para kazanamasınlar. İşini iyi yapana para kazandırın abi.

  Herkese iyi forumlar dilerim.

  güncelleme:
  şaka gibi ya, iptal dilekçesini mail yoluyla musterihizmetleri@turk.net e yolladım. sonra çağrı merkezini aradım. dedim size ulaştı mı teyit etmek için arıyorum. dedi ulaştığı takdirde bir iş günü içinde sisteme yüklenir, bundan sonra iki iş günü içinde size dönüş yapılır. iyi de ben size bunu sormadım ki, ulaştı mı diye sordum dedim. maile bakamıyoruz dedi. dedim siz maile de bakamıyorsunuz yani, ne yapabiliyorsunuz ya siz? türk telekom mu sizin maillerinize bakıyor? dedi ki biz müşteri hizmetleriyiz işimiz bu. ben de zaten musterihizmetleri@turk.net adresine yolladım zaten. dedi mail birimimiz ayrı. şaapar mısın sabaha mı saklarsın bu nasıl bir mallıktır yaa...
  _____________________________
 • Teğmen
  143 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: enJr


  quote:

  Orijinalden alıntı: enJr

  Başıma geleni anlatacam arkadaşlar biraz uzun ama cidden değecek. Yok artık dedirtiyor. Ve Türk.net konusunda şüpheleriniz varsa kalmayacak. Bu kadarını garanti edebilirim.

  05.12.2017 tarihinde online kanallar yoluyla Türk.net Özgür İletişim Tarifesine kayıt yaptırdım. Başvuruyu yaptıktan sonra sitede bakım çalışması olduğu için evraklarımı indiremedim. Bir daha başvuru yaptım. Daha sonra çağrı merkezini arayıp bu başvurulardan birinin sitenizin çalışmaması dolayısıyla yaptım, yapmamam gerekiyordu ama belki ikinciye yaparsam olur diye düşündüm dedim. Başvurumu iptal ettiler. Fakat o gün bu gündür her aradığımda sistemlerimize kayıtlı birden fazla aboneliğiniz bulunmaktadır uyarısını dinledim. Kaç kere dinledim bilmiyorum. Bununla alakalı da defalarca başvuruda bulundum.

  Başvuru evraklarımın çıktısını alıp PTT Kargo ile Çorlu'ya gönderdim. 08.12.2016 tarihinde PTT kargo takipten evrakların ulaştığını gördüm, 09.12.2016 tarihinde evrakların ulaştığına dair bir mesaj aldım.

  Yasal süre olan 6 iş günü sonrasında Çağrı merkezini arayıp şu ana kadar bağlanması gerektiğini belirttim. Sabredin dediler. Kayıt oluşturdular. Ertesi gün tekrar aradım, ilgili kaydın aciliyet seviyesini yükselttiler. Bir sonraki gün bir daha aradım, bir daha yükselttiler. Bir kaç gün böyle devam etti durum. Sonra bana şu bilgiyi verdiler: "Türk Telekom'dan kaynaklanabilecek bir yoğunluk nedeniyle numara tahsis edilmesi gecikmiş olabilir.". Ben de bana böyle muğlak bir cümle kurmayın, Türk Telekom sizin altyapı sağlayıcı firmanız, siz de onların müşterisisiniz, benim sizden hizmet almak nasıl hakkımsa, sizin de onlardan hizmet almak öyle hakkınız. Arayın, mail atın, sorun, öğrenin ve bana deyin ki "Türk Telekom'dan kaynaklı bir yoğunluk sebebiyle numara tahsisiniz gecikti ve en geç X gün içinde numara tahsisi işleminiz gerçekleşecek.". Buna istinaden böyle bir bilgiyi bana veremeyeceklerini, zaten kendilerinin de bu bilgiye sahip olmadıklarını söyledi çağrı merkezi görevlisi. Ben de "Ben de size öğrenin diyorum, en azından bana benim de bildiğim ihtimalleri, avutmak için ısıtıp ısıtıp vermeyin." dedim. Ses tonum hoşuna gitmemiş olacak ki arka arkaya Sesinizi alamıyorum, sesimi alabiliyor musunuz?" deyip "Sesinizi alamadığım için çağrınızı sonlandırıyorum." dedi ve kapattı yüzüme. Ertesi gün iyice sinirlendim, bir daha aradım, biraz da sert konuştum. Doğrudan yüzüme kapattı başka biri bu sefer. Daha sonra yine bir gün başka biri 10 dakika hatta bekledikten sonra "Sesinizi alamıyorum sesimi alabiliyor musunuz?" taktiğini uyguladı. Çok kıyak taktik vallaha, takdir ettim. Sonrasında başka bir gün gecikme nedenini sordum, sizi şu tarihte aradık meşgulmuşsunuz, yok şu tarihte aradık telefona bakmadınız dediler. Ben bu 31 günlük süre zarfı içinde hemen her gün aradım. Bazı günler saatlerce konuştum. Herkesle konuştuğumdan çok Türk.net ile konuştum. Her seferinde çağrı merkezi çalışanlarından özür diledim sistemi meşgul ediyorum diye. Her seferinde teşekkür ettim ayırdıkları vakit için, bana sadece 2 kere telefonlarını açamadıklarım için uzadığını söyledi utanmadan.

  Tüm bunların üzerine 21.12.2016 tarihinde başvurumun iptali için başvurdum. Başvurumun tamamlanması için 2 gün içinde döneceklerini söylediler, dönmediler. İkinci gün mesai saatleri dışında ben aradım, geri çekiyorum iptali diye, parasızlık işte. Bir umut bağlanır internetim de mobil dataya dünyanın parasını vermem diye. Bu süre zarfında şarkı dinleyecek oldum, şarkı sözü arayıp kendim söyledim, öyle bir yokluk, çeken bilir ancak. 3. günde aradılar, başvurunuzu iptal ettirecekmişsiniz diye, Hasbinallah dedim içimden, dedim yok, ben o iptal talebini geri çektim sizi arayıp.

  Bundan sonra baktım bunlar yapamayacaklar, ben uğraşayım dedim. Ttnet çağrı merkezini aradım, durumu anlattım, sordular kimden hizmet alıyorsunuz diye. Türk.net dedim. E o zaman onlarla konuşun dediler haklı olarak. Türk telekom il müdürlüğüne gittim. Onlar da beni muhatap almadılar. Sonra çağrı merkezini aradım bakın bunlar beni muhatap almıyor, ben yapabilsem yapardım. Siz yapın lütfen dedim. Tamam yapacaz söz dediler. Aradan bikaç gün geçti E-posta kullanıcı adımı şifremi gönderdiler sevindirik oldum, bikaç saat sonra adsl kullanıcı adımı şifremi gönderdiler. Eve gittim modemi ayarladım tık yok. DSL sinyali yok, internet zaten yok. Sonra aradım daha numara tahsis edilmemiş hala. Sordum "Neden o zaman bana şifre gönderdiniz?" diye. Dedi arkadaşlar çalışıyorlar size numara tahsis edecekler. Sordum peki bu adsl şifresinin önce gönderilmesi benim faturama yansıyacak mı? Dedi "Hayır efendim, ilk olarak kullanım yaptığınız andan itibaren başlar.".

  Akşam saatlerinde bir mesaj daha geldi Türk.net ten, numara tahsisi işlemi gerçekleşmiştir falan yazıyodu, öyle çok detaylı okumadım. Keşke okusaymışım.

  29.12.2016 tarihinde evde kaldım artık bu gün interneti bağlarlar diye. Beni Türk Telekom görevlisi aradı, interneti bağlamak için geldiklerini, fakat adresi bulamadıklarını söyledi. Neredeyseniz söyleyin ben size yardımcı olmaya çalışayım, hatta yakınsanız gelip alabilirim sizi dedim. Dedi "Biz lojmanlardayız şimdi.". Dedim "Abi ne lojmanı?". Askeri lojmanların nizamiyesinde olduğunu söyledi. Dedim "Abi ne diyon sen, nerdesiniz siz?". "Balıkesir'deyiz." yanıtını aldım. Bu arada ben Ankara'da ikamet ediyorum. Balıkesir'de hayatım boyunca bulunmadım, yol üstü bile geçmedim, o kadar diyeyim. Dedim tamam abi yapacak bişey yok ben Türk.net'i arıyorum. 266 alan kodlu numara tahsis etmişler bana. O kadar dolmuşum ki bir saat sürdü konuşmam. Bana gün verin dedim. Pazartesi numara tahsisiniz gerçekleşir, salı günü internetiniz bağlanır. Tahmin ettiğiniz üzere Pazartesi numara tahsisi işlemi gerçekleşmedi. Pazartesi tam 3 kere konuştum çağrı merkeziyle, kendi ses tonumdan, söylediklerimden kendim tiksindim. Kuyruğuna basılınca hiç iyi biri olmuyorum ne yazık ki. Salı günü sabah 6 da aradım. Olan biten her şeyi anlattım. Bu arada çok değişik yeni bir bilgi de öğrendim, bana tahsis edilen numara kurumsalmış. Yani ben şirketmişim. Vay be dedim. Dedim "Benim internetim bugün bağlanacak, yoksa olacaklardan sorumlu değilim. Her yerde paylaşacağım bu rezaleti. Viral olacak bu." Dediler tamam, kayıt açıyoruz. Dedim "Kayıt açma, zaten şu ana kadar onlarca kayıt açıldı. Yazık ya size, ben annemden çok sizle konuşuyorum, herkesle konuştuğumun toplamından çok sizle konuşuyorum. Ben sizi o kadar meşgul ediyorum ki... Cidden çok üzülüyorum, şu konuşma tarzımdan, ses tonumdan tiksiniyorum. Ama cidden olmaz ya böyle bir şey. Bi internet bağlamak bu kadar zor olmamalı. Asıl zor olan bu kadar saçmalığı üstüste yapmak. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor ya..." falan bir sürü şey söyledim. Tamam dedi. Ben ilgili birimlere ileteceğim dedi. Teşekkür ettim, kapattım.

  Sonra online işlem merkezine girdim. Baktım adıma fatura kesilmiş. Tepem attı. Dedim ben bunların sistemlerini çökertecem. 1346 tane kayıt açtım 7.15-8.02 arası. Zaten o kadar dandik bir sistemleri var ki... Denemedim ama hacker ım diye ortada gezen veletlerin dahi hackleyebileceğini düşünüyorum. Arada zaten çağrı merkezi sistemi de kafayı yiyo "Tahmini bekleme süreniz beş MİNUTE..." falan diyo yarı Türkçe yarı İngilizce. Sonra acıdım yine, benim bu yaptığımın sadece asgari ücretle çalışıp herkese kibar cevap verme zorunluluğu olan insanların iş yükünü artıracağını, bana Balıkesirde numara tahsisi için başvuran gerizekalıya ya da bana fatura kesen diğer gerizekalıya hiçbir şey olmayacağını düşünüp durdum. Sonra çağrı merkezini tekrar arayıp bu açtığım kayıtların hepsinin aciliyet seviyesinin en yükseğe çıkarılmasını istiyorum dedim. Peki efendim dedi. Daha önce söylediklerimi tekrarladım. Üzerine bir de fatura rezaletini ekledim. Bununla alakalı da kayıt açtılar. "Bugün internetim bağlanmazsa..." diye başlayan bir sürü tehdit savurdum. Görevliye çok yardımcı olduğunu söyledim, teşekkür ettim ve telefonu kapadım. Öğlen aradılar, bilgilendirmek için aradıklarını söylediler. Dedim "Ne yaptınız?". Çalıştıklarını söylediler. Tehditlerimi yineledim.

  Akşam arayıp durumu sordum. Hiçbir gelişme olmadığını söylediler. Dedim "Allah belanızı versin.". "Böyle konuşursanız çağrınızı sonlandırmak zorunda kalacağım." cevabını aldım. Benim bireysel olarak hiçbir çağrı merkezi görevlisiyle sorunum olmadığını, şirket olarak toptan Allah'ın belalarını vermesi gerektiğini kendilerine naçizane ilettim. Kayda geçsin diye söylediğimi de ekledim. Başvurumun iptalini talep ettiğimi söyledim. İptal için kayıt başlattı, benden dilekçe bekliyorlar şu an.

  İlk olarak buraya yazıyorum. Birazdan sosyal medyada paylaşacağım. sikayetvar.com a çok sayıda kayıt açmayı düşünüyorum. Zaten şu yazdıklarım 9000 karaktere yaklaştı şu haliyle, bikaç tane şikayet çıkar burdan en az. Çok malzeme var.

  Sadede geleyim. Üç kuruş fazla verin kafanız rahat olsun. Her an arkanızı kollamak zorunda kalmayın. Bulaşmayın böyle bir şirkete. İşini iyi yapmayanlar para kazanamasınlar. İşini iyi yapana para kazandırın abi.

  Herkese iyi forumlar dilerim.

  güncelleme:
  şaka gibi ya, iptal dilekçesini mail yoluyla musterihizmetleri@turk.net e yolladım. sonra çağrı merkezini aradım. dedim size ulaştı mı teyit etmek için arıyorum. dedi ulaştığı takdirde bir iş günü içinde sisteme yüklenir, bundan sonra iki iş günü içinde size dönüş yapılır. iyi de ben size bunu sormadım ki, ulaştı mı diye sordum dedim. maile bakamıyoruz dedi. dedim siz maile de bakamıyorsunuz yani, ne yapabiliyorsunuz ya siz? türk telekom mu sizin maillerinize bakıyor? dedi ki biz müşteri hizmetleriyiz işimiz bu. ben de zaten musterihizmetleri@turk.net adresine yolladım zaten. dedi mail birimimiz ayrı. şaapar mısın sabaha mı saklarsın bu nasıl bir mallıktır yaa...

  güncelleme 2:
  bugün beni dsl ışığım yanmadığı için aradılar, arıza kaydı oluşturmuşlar. ekipleri yönlendireceklermiş, randevu talebi için aramışlar benim dsl ışığım yanmadığı için. benim dsl ışığım arıza olduğu için yanmıyormuş, balıkesirden numara tahsis ettikleri için değil. neyin kafasını yaşıyo ya bu gerizekalılar?
  _____________________________
 • Yarbay
  3114 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: enJr


  quote:

  Orijinalden alıntı: enJr


  quote:

  Orijinalden alıntı: enJr

  Başıma geleni anlatacam arkadaşlar biraz uzun ama cidden değecek. Yok artık dedirtiyor. Ve Türk.net konusunda şüpheleriniz varsa kalmayacak. Bu kadarını garanti edebilirim.

  05.12.2017 tarihinde online kanallar yoluyla Türk.net Özgür İletişim Tarifesine kayıt yaptırdım. Başvuruyu yaptıktan sonra sitede bakım çalışması olduğu için evraklarımı indiremedim. Bir daha başvuru yaptım. Daha sonra çağrı merkezini arayıp bu başvurulardan birinin sitenizin çalışmaması dolayısıyla yaptım, yapmamam gerekiyordu ama belki ikinciye yaparsam olur diye düşündüm dedim. Başvurumu iptal ettiler. Fakat o gün bu gündür her aradığımda sistemlerimize kayıtlı birden fazla aboneliğiniz bulunmaktadır uyarısını dinledim. Kaç kere dinledim bilmiyorum. Bununla alakalı da defalarca başvuruda bulundum.

  Başvuru evraklarımın çıktısını alıp PTT Kargo ile Çorlu'ya gönderdim. 08.12.2016 tarihinde PTT kargo takipten evrakların ulaştığını gördüm, 09.12.2016 tarihinde evrakların ulaştığına dair bir mesaj aldım.

  Yasal süre olan 6 iş günü sonrasında Çağrı merkezini arayıp şu ana kadar bağlanması gerektiğini belirttim. Sabredin dediler. Kayıt oluşturdular. Ertesi gün tekrar aradım, ilgili kaydın aciliyet seviyesini yükselttiler. Bir sonraki gün bir daha aradım, bir daha yükselttiler. Bir kaç gün böyle devam etti durum. Sonra bana şu bilgiyi verdiler: "Türk Telekom'dan kaynaklanabilecek bir yoğunluk nedeniyle numara tahsis edilmesi gecikmiş olabilir.". Ben de bana böyle muğlak bir cümle kurmayın, Türk Telekom sizin altyapı sağlayıcı firmanız, siz de onların müşterisisiniz, benim sizden hizmet almak nasıl hakkımsa, sizin de onlardan hizmet almak öyle hakkınız. Arayın, mail atın, sorun, öğrenin ve bana deyin ki "Türk Telekom'dan kaynaklı bir yoğunluk sebebiyle numara tahsisiniz gecikti ve en geç X gün içinde numara tahsisi işleminiz gerçekleşecek.". Buna istinaden böyle bir bilgiyi bana veremeyeceklerini, zaten kendilerinin de bu bilgiye sahip olmadıklarını söyledi çağrı merkezi görevlisi. Ben de "Ben de size öğrenin diyorum, en azından bana benim de bildiğim ihtimalleri, avutmak için ısıtıp ısıtıp vermeyin." dedim. Ses tonum hoşuna gitmemiş olacak ki arka arkaya Sesinizi alamıyorum, sesimi alabiliyor musunuz?" deyip "Sesinizi alamadığım için çağrınızı sonlandırıyorum." dedi ve kapattı yüzüme. Ertesi gün iyice sinirlendim, bir daha aradım, biraz da sert konuştum. Doğrudan yüzüme kapattı başka biri bu sefer. Daha sonra yine bir gün başka biri 10 dakika hatta bekledikten sonra "Sesinizi alamıyorum sesimi alabiliyor musunuz?" taktiğini uyguladı. Çok kıyak taktik vallaha, takdir ettim. Sonrasında başka bir gün gecikme nedenini sordum, sizi şu tarihte aradık meşgulmuşsunuz, yok şu tarihte aradık telefona bakmadınız dediler. Ben bu 31 günlük süre zarfı içinde hemen her gün aradım. Bazı günler saatlerce konuştum. Herkesle konuştuğumdan çok Türk.net ile konuştum. Her seferinde çağrı merkezi çalışanlarından özür diledim sistemi meşgul ediyorum diye. Her seferinde teşekkür ettim ayırdıkları vakit için, bana sadece 2 kere telefonlarını açamadıklarım için uzadığını söyledi utanmadan.

  Tüm bunların üzerine 21.12.2016 tarihinde başvurumun iptali için başvurdum. Başvurumun tamamlanması için 2 gün içinde döneceklerini söylediler, dönmediler. İkinci gün mesai saatleri dışında ben aradım, geri çekiyorum iptali diye, parasızlık işte. Bir umut bağlanır internetim de mobil dataya dünyanın parasını vermem diye. Bu süre zarfında şarkı dinleyecek oldum, şarkı sözü arayıp kendim söyledim, öyle bir yokluk, çeken bilir ancak. 3. günde aradılar, başvurunuzu iptal ettirecekmişsiniz diye, Hasbinallah dedim içimden, dedim yok, ben o iptal talebini geri çektim sizi arayıp.

  Bundan sonra baktım bunlar yapamayacaklar, ben uğraşayım dedim. Ttnet çağrı merkezini aradım, durumu anlattım, sordular kimden hizmet alıyorsunuz diye. Türk.net dedim. E o zaman onlarla konuşun dediler haklı olarak. Türk telekom il müdürlüğüne gittim. Onlar da beni muhatap almadılar. Sonra çağrı merkezini aradım bakın bunlar beni muhatap almıyor, ben yapabilsem yapardım. Siz yapın lütfen dedim. Tamam yapacaz söz dediler. Aradan bikaç gün geçti E-posta kullanıcı adımı şifremi gönderdiler sevindirik oldum, bikaç saat sonra adsl kullanıcı adımı şifremi gönderdiler. Eve gittim modemi ayarladım tık yok. DSL sinyali yok, internet zaten yok. Sonra aradım daha numara tahsis edilmemiş hala. Sordum "Neden o zaman bana şifre gönderdiniz?" diye. Dedi arkadaşlar çalışıyorlar size numara tahsis edecekler. Sordum peki bu adsl şifresinin önce gönderilmesi benim faturama yansıyacak mı? Dedi "Hayır efendim, ilk olarak kullanım yaptığınız andan itibaren başlar.".

  Akşam saatlerinde bir mesaj daha geldi Türk.net ten, numara tahsisi işlemi gerçekleşmiştir falan yazıyodu, öyle çok detaylı okumadım. Keşke okusaymışım.

  29.12.2016 tarihinde evde kaldım artık bu gün interneti bağlarlar diye. Beni Türk Telekom görevlisi aradı, interneti bağlamak için geldiklerini, fakat adresi bulamadıklarını söyledi. Neredeyseniz söyleyin ben size yardımcı olmaya çalışayım, hatta yakınsanız gelip alabilirim sizi dedim. Dedi "Biz lojmanlardayız şimdi.". Dedim "Abi ne lojmanı?". Askeri lojmanların nizamiyesinde olduğunu söyledi. Dedim "Abi ne diyon sen, nerdesiniz siz?". "Balıkesir'deyiz." yanıtını aldım. Bu arada ben Ankara'da ikamet ediyorum. Balıkesir'de hayatım boyunca bulunmadım, yol üstü bile geçmedim, o kadar diyeyim. Dedim tamam abi yapacak bişey yok ben Türk.net'i arıyorum. 266 alan kodlu numara tahsis etmişler bana. O kadar dolmuşum ki bir saat sürdü konuşmam. Bana gün verin dedim. Pazartesi numara tahsisiniz gerçekleşir, salı günü internetiniz bağlanır. Tahmin ettiğiniz üzere Pazartesi numara tahsisi işlemi gerçekleşmedi. Pazartesi tam 3 kere konuştum çağrı merkeziyle, kendi ses tonumdan, söylediklerimden kendim tiksindim. Kuyruğuna basılınca hiç iyi biri olmuyorum ne yazık ki. Salı günü sabah 6 da aradım. Olan biten her şeyi anlattım. Bu arada çok değişik yeni bir bilgi de öğrendim, bana tahsis edilen numara kurumsalmış. Yani ben şirketmişim. Vay be dedim. Dedim "Benim internetim bugün bağlanacak, yoksa olacaklardan sorumlu değilim. Her yerde paylaşacağım bu rezaleti. Viral olacak bu." Dediler tamam, kayıt açıyoruz. Dedim "Kayıt açma, zaten şu ana kadar onlarca kayıt açıldı. Yazık ya size, ben annemden çok sizle konuşuyorum, herkesle konuştuğumun toplamından çok sizle konuşuyorum. Ben sizi o kadar meşgul ediyorum ki... Cidden çok üzülüyorum, şu konuşma tarzımdan, ses tonumdan tiksiniyorum. Ama cidden olmaz ya böyle bir şey. Bi internet bağlamak bu kadar zor olmamalı. Asıl zor olan bu kadar saçmalığı üstüste yapmak. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor ya..." falan bir sürü şey söyledim. Tamam dedi. Ben ilgili birimlere ileteceğim dedi. Teşekkür ettim, kapattım.

  Sonra online işlem merkezine girdim. Baktım adıma fatura kesilmiş. Tepem attı. Dedim ben bunların sistemlerini çökertecem. 1346 tane kayıt açtım 7.15-8.02 arası. Zaten o kadar dandik bir sistemleri var ki... Denemedim ama hacker ım diye ortada gezen veletlerin dahi hackleyebileceğini düşünüyorum. Arada zaten çağrı merkezi sistemi de kafayı yiyo "Tahmini bekleme süreniz beş MİNUTE..." falan diyo yarı Türkçe yarı İngilizce. Sonra acıdım yine, benim bu yaptığımın sadece asgari ücretle çalışıp herkese kibar cevap verme zorunluluğu olan insanların iş yükünü artıracağını, bana Balıkesirde numara tahsisi için başvuran gerizekalıya ya da bana fatura kesen diğer gerizekalıya hiçbir şey olmayacağını düşünüp durdum. Sonra çağrı merkezini tekrar arayıp bu açtığım kayıtların hepsinin aciliyet seviyesinin en yükseğe çıkarılmasını istiyorum dedim. Peki efendim dedi. Daha önce söylediklerimi tekrarladım. Üzerine bir de fatura rezaletini ekledim. Bununla alakalı da kayıt açtılar. "Bugün internetim bağlanmazsa..." diye başlayan bir sürü tehdit savurdum. Görevliye çok yardımcı olduğunu söyledim, teşekkür ettim ve telefonu kapadım. Öğlen aradılar, bilgilendirmek için aradıklarını söylediler. Dedim "Ne yaptınız?". Çalıştıklarını söylediler. Tehditlerimi yineledim.

  Akşam arayıp durumu sordum. Hiçbir gelişme olmadığını söylediler. Dedim "Allah belanızı versin.". "Böyle konuşursanız çağrınızı sonlandırmak zorunda kalacağım." cevabını aldım. Benim bireysel olarak hiçbir çağrı merkezi görevlisiyle sorunum olmadığını, şirket olarak toptan Allah'ın belalarını vermesi gerektiğini kendilerine naçizane ilettim. Kayda geçsin diye söylediğimi de ekledim. Başvurumun iptalini talep ettiğimi söyledim. İptal için kayıt başlattı, benden dilekçe bekliyorlar şu an.

  İlk olarak buraya yazıyorum. Birazdan sosyal medyada paylaşacağım. sikayetvar.com a çok sayıda kayıt açmayı düşünüyorum. Zaten şu yazdıklarım 9000 karaktere yaklaştı şu haliyle, bikaç tane şikayet çıkar burdan en az. Çok malzeme var.

  Sadede geleyim. Üç kuruş fazla verin kafanız rahat olsun. Her an arkanızı kollamak zorunda kalmayın. Bulaşmayın böyle bir şirkete. İşini iyi yapmayanlar para kazanamasınlar. İşini iyi yapana para kazandırın abi.

  Herkese iyi forumlar dilerim.

  güncelleme:
  şaka gibi ya, iptal dilekçesini mail yoluyla musterihizmetleri@turk.net e yolladım. sonra çağrı merkezini aradım. dedim size ulaştı mı teyit etmek için arıyorum. dedi ulaştığı takdirde bir iş günü içinde sisteme yüklenir, bundan sonra iki iş günü içinde size dönüş yapılır. iyi de ben size bunu sormadım ki, ulaştı mı diye sordum dedim. maile bakamıyoruz dedi. dedim siz maile de bakamıyorsunuz yani, ne yapabiliyorsunuz ya siz? türk telekom mu sizin maillerinize bakıyor? dedi ki biz müşteri hizmetleriyiz işimiz bu. ben de zaten musterihizmetleri@turk.net adresine yolladım zaten. dedi mail birimimiz ayrı. şaapar mısın sabaha mı saklarsın bu nasıl bir mallıktır yaa...

  güncelleme 2:
  bugün beni dsl ışığım yanmadığı için aradılar, arıza kaydı oluşturmuşlar. ekipleri yönlendireceklermiş, randevu talebi için aramışlar benim dsl ışığım yanmadığı için. benim dsl ışığım arıza olduğu için yanmıyormuş, balıkesirden numara tahsis ettikleri için değil. neyin kafasını yaşıyo ya bu gerizekalılar?

  Benimkide sizinki gibi oldu numaram baska bir yere gönderilmedi ama santralde karışıklık oldu
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  226 Mesaj
  Vallahi TurkNET'den suanlik memnunum. 100mbit tanimli hattima, ama alabildigim hiz maalesef TurkNET'in %20 kisitmalasiyla 80-81mbit arasi oluyor.
  Yoksa 100mbit'i rahatlikla alabilirim. Ama sorun etmiyorum, fiyat uygun. 200gb da kotam var, 69.90 ödüyorum aylık. Ha Dsmart'da bana özel 69 TL 100mbit vdsl + 200gb akk önerdi. Ama 24 ay taahhüt var diye sıcak bakmadım.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodimus01 -- 5 Ocak 2017; 15:57:22 >
  _____________________________
  Forgive but, don't forget.
 • Yüzbaşı
  595 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcat67


  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

  müşteri hizmetlerine soruyorum, sorun yok şu anda 50 mbit alıyorsunuz diyor,
  kim alıyor bilmiyorum, bana gelen 12-13 mbit.
  online işlem merkezine bakıyorum hala tarife 16 mbit adsl görünüyor.
  saçma sapan bi firmanın saçma sapan işleriyle uğraşıyorum.

  TurkNet e ABONE OLMAYIN !!!

  Hocam abartıyorsunuz sabırlı olun düzelecektir elbet ısrarla söyleyin modemime gelen hız şudur çözülmezse kapattıracağım diye.

  3 aydır söylüyorum ancak hala bi düzelme yok.
  arıza kaydınızı oluşturduk deyip kapatıyolar telefonu, başka bi halt yaptıkları yok.
  tek bildikleri arıza kaydı oluşturmak.

  eğer hizmeti veremeyeceklerse açıkça söylesinler, onu da yapmıyolar.
  orda burda reklam yapmayı biliyolar ama hizmet yok..
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  595 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Michael Scofield


  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR


  quote:

  Orijinalden alıntı: Rapz01

  Hocam belli ki kendine göre sıkıntın var ama rahat 9 - 10 yıldır ttnet kullanıyorum download hızım hiç bir zaman 2 mbiti geçtiğini hatırlamıyorum :D Şuan hızım 16 mbite kadar ama yine adam akıllı hız alamıyorum. Size gelen hızın yarısını alabilsem her gün dua edecem adamlara çözüm de yok böyle idare ediyoruz.

  hocam ben bu aboneliği başlatırken yüksek hızda internet alabilmek için başvurdum.
  benim binada 70 Mbite kadar değerler çıkıyor.
  Üst kattaki komşu 50 mbit ttnet kullanıo, testlerde 45-48 görüyorum diyo.
  benim hatta daha bugün vdsl tanımladılar sanırım ancak hala 12-13 mbitte sınırlı.
  modem arayüzüne giriyorum, gelen hız 51118, giden 4089 diyor, maksimum gelen 74000 küsür, giden 25000 küsür.
  ancak ne gelen var ne giden..

  Teknik olarak sanırım bu işlem mümkün, şöyleki; ya sizde ya da arkadaşınızda hesap bilgilerinizi girin ve speedtest alın. Yani örneğin arkadaşınıza gidip kendi hesap bilgilerinizi girip deneyin ya da arkadaşınızın hesap bilgilerini kendi evinizde girin. Bu şekilde eve gelen tesisatı test etmiş olurnuz.

  öyle bir durumun mümkün olmadığını arge kısmında çalışan bir arkadaştan öğrendim.
  her hat için tek bir kullanıcı adı şifre tanımlaması yapıyolarmış.
  _____________________________
 • Yarbay
  3114 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR


  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcat67


  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

  müşteri hizmetlerine soruyorum, sorun yok şu anda 50 mbit alıyorsunuz diyor,
  kim alıyor bilmiyorum, bana gelen 12-13 mbit.
  online işlem merkezine bakıyorum hala tarife 16 mbit adsl görünüyor.
  saçma sapan bi firmanın saçma sapan işleriyle uğraşıyorum.

  TurkNet e ABONE OLMAYIN !!!

  Hocam abartıyorsunuz sabırlı olun düzelecektir elbet ısrarla söyleyin modemime gelen hız şudur çözülmezse kapattıracağım diye.

  3 aydır söylüyorum ancak hala bi düzelme yok.
  arıza kaydınızı oluşturduk deyip kapatıyolar telefonu, başka bi halt yaptıkları yok.
  tek bildikleri arıza kaydı oluşturmak.

  eğer hizmeti veremeyeceklerse açıkça söylesinler, onu da yapmıyolar.
  orda burda reklam yapmayı biliyolar ama hizmet yok..

  Hocam müşteri hizmetleri işin teknik kısmına bakmaz onlar kaydi oluşturur gerekli birime iletir o birimde gerekli yerlerle iletişime geçip arızayı çozer. TürkNet 20 yıllık bir firma 20 yilda bu işi ogrenemediyseler bizimde yapacak birşeyimiz yok.
  _____________________________
 • Yarbay
  2645 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR


  quote:

  Orijinalden alıntı: Michael Scofield


  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR


  quote:

  Orijinalden alıntı: Rapz01

  Hocam belli ki kendine göre sıkıntın var ama rahat 9 - 10 yıldır ttnet kullanıyorum download hızım hiç bir zaman 2 mbiti geçtiğini hatırlamıyorum :D Şuan hızım 16 mbite kadar ama yine adam akıllı hız alamıyorum. Size gelen hızın yarısını alabilsem her gün dua edecem adamlara çözüm de yok böyle idare ediyoruz.

  hocam ben bu aboneliği başlatırken yüksek hızda internet alabilmek için başvurdum.
  benim binada 70 Mbite kadar değerler çıkıyor.
  Üst kattaki komşu 50 mbit ttnet kullanıo, testlerde 45-48 görüyorum diyo.
  benim hatta daha bugün vdsl tanımladılar sanırım ancak hala 12-13 mbitte sınırlı.
  modem arayüzüne giriyorum, gelen hız 51118, giden 4089 diyor, maksimum gelen 74000 küsür, giden 25000 küsür.
  ancak ne gelen var ne giden..

  Teknik olarak sanırım bu işlem mümkün, şöyleki; ya sizde ya da arkadaşınızda hesap bilgilerinizi girin ve speedtest alın. Yani örneğin arkadaşınıza gidip kendi hesap bilgilerinizi girip deneyin ya da arkadaşınızın hesap bilgilerini kendi evinizde girin. Bu şekilde eve gelen tesisatı test etmiş olurnuz.

  öyle bir durumun mümkün olmadığını arge kısmında çalışan bir arkadaştan öğrendim.
  her hat için tek bir kullanıcı adı şifre tanımlaması yapıyolarmış.

  Turknet hız kısıtlama videosunda arkadaş farklı operatorleri sanırım bu şekilde test ediyordu.
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  57 Mesaj
  50mbit download

  5 mbit upload

  250gb akk

  1 sene taahhüt

  Kurulum ücreti Vs yok  Aylık ücret 84tl  Operator turkcell superonline
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3327 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcat67


  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR


  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcat67


  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

  müşteri hizmetlerine soruyorum, sorun yok şu anda 50 mbit alıyorsunuz diyor,
  kim alıyor bilmiyorum, bana gelen 12-13 mbit.
  online işlem merkezine bakıyorum hala tarife 16 mbit adsl görünüyor.
  saçma sapan bi firmanın saçma sapan işleriyle uğraşıyorum.

  TurkNet e ABONE OLMAYIN !!!

  Hocam abartıyorsunuz sabırlı olun düzelecektir elbet ısrarla söyleyin modemime gelen hız şudur çözülmezse kapattıracağım diye.

  3 aydır söylüyorum ancak hala bi düzelme yok.
  arıza kaydınızı oluşturduk deyip kapatıyolar telefonu, başka bi halt yaptıkları yok.
  tek bildikleri arıza kaydı oluşturmak.

  eğer hizmeti veremeyeceklerse açıkça söylesinler, onu da yapmıyolar.
  orda burda reklam yapmayı biliyolar ama hizmet yok..

  Hocam müşteri hizmetleri işin teknik kısmına bakmaz onlar kaydi oluşturur gerekli birime iletir o birimde gerekli yerlerle iletişime geçip arızayı çozer. TürkNet 20 yıllık bir firma 20 yilda bu işi ogrenemediyseler bizimde yapacak birşeyimiz yok.

  bir firmanın kuruluş tarihi o firmanın iyi olduğunun göstergesi olamaz.....
  şu ana kadar gördüğüm en ilgisiz ve en amatör firma....
  neyse benim için 15 günlük komedi bitmek üzere.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  English fun clup, sadece ingilizce konuşuyoruz ve dünyanın her yerinden arkadaşlarla eğleniyoruz, facebook grubumuz
  https://www.facebook.com/groups/362852221195241/
 • Teğmen
  143 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: enJr


  quote:

  Orijinalden alıntı: enJr


  quote:

  Orijinalden alıntı: enJr

  Başıma geleni anlatacam arkadaşlar biraz uzun ama cidden değecek. Yok artık dedirtiyor. Ve Türk.net konusunda şüpheleriniz varsa kalmayacak. Bu kadarını garanti edebilirim.

  05.12.2017 tarihinde online kanallar yoluyla Türk.net Özgür İletişim Tarifesine kayıt yaptırdım. Başvuruyu yaptıktan sonra sitede bakım çalışması olduğu için evraklarımı indiremedim. Bir daha başvuru yaptım. Daha sonra çağrı merkezini arayıp bu başvurulardan birinin sitenizin çalışmaması dolayısıyla yaptım, yapmamam gerekiyordu ama belki ikinciye yaparsam olur diye düşündüm dedim. Başvurumu iptal ettiler. Fakat o gün bu gündür her aradığımda sistemlerimize kayıtlı birden fazla aboneliğiniz bulunmaktadır uyarısını dinledim. Kaç kere dinledim bilmiyorum. Bununla alakalı da defalarca başvuruda bulundum.

  Başvuru evraklarımın çıktısını alıp PTT Kargo ile Çorlu'ya gönderdim. 08.12.2016 tarihinde PTT kargo takipten evrakların ulaştığını gördüm, 09.12.2016 tarihinde evrakların ulaştığına dair bir mesaj aldım.

  Yasal süre olan 6 iş günü sonrasında Çağrı merkezini arayıp şu ana kadar bağlanması gerektiğini belirttim. Sabredin dediler. Kayıt oluşturdular. Ertesi gün tekrar aradım, ilgili kaydın aciliyet seviyesini yükselttiler. Bir sonraki gün bir daha aradım, bir daha yükselttiler. Bir kaç gün böyle devam etti durum. Sonra bana şu bilgiyi verdiler: "Türk Telekom'dan kaynaklanabilecek bir yoğunluk nedeniyle numara tahsis edilmesi gecikmiş olabilir.". Ben de bana böyle muğlak bir cümle kurmayın, Türk Telekom sizin altyapı sağlayıcı firmanız, siz de onların müşterisisiniz, benim sizden hizmet almak nasıl hakkımsa, sizin de onlardan hizmet almak öyle hakkınız. Arayın, mail atın, sorun, öğrenin ve bana deyin ki "Türk Telekom'dan kaynaklı bir yoğunluk sebebiyle numara tahsisiniz gecikti ve en geç X gün içinde numara tahsisi işleminiz gerçekleşecek.". Buna istinaden böyle bir bilgiyi bana veremeyeceklerini, zaten kendilerinin de bu bilgiye sahip olmadıklarını söyledi çağrı merkezi görevlisi. Ben de "Ben de size öğrenin diyorum, en azından bana benim de bildiğim ihtimalleri, avutmak için ısıtıp ısıtıp vermeyin." dedim. Ses tonum hoşuna gitmemiş olacak ki arka arkaya Sesinizi alamıyorum, sesimi alabiliyor musunuz?" deyip "Sesinizi alamadığım için çağrınızı sonlandırıyorum." dedi ve kapattı yüzüme. Ertesi gün iyice sinirlendim, bir daha aradım, biraz da sert konuştum. Doğrudan yüzüme kapattı başka biri bu sefer. Daha sonra yine bir gün başka biri 10 dakika hatta bekledikten sonra "Sesinizi alamıyorum sesimi alabiliyor musunuz?" taktiğini uyguladı. Çok kıyak taktik vallaha, takdir ettim. Sonrasında başka bir gün gecikme nedenini sordum, sizi şu tarihte aradık meşgulmuşsunuz, yok şu tarihte aradık telefona bakmadınız dediler. Ben bu 31 günlük süre zarfı içinde hemen her gün aradım. Bazı günler saatlerce konuştum. Herkesle konuştuğumdan çok Türk.net ile konuştum. Her seferinde çağrı merkezi çalışanlarından özür diledim sistemi meşgul ediyorum diye. Her seferinde teşekkür ettim ayırdıkları vakit için, bana sadece 2 kere telefonlarını açamadıklarım için uzadığını söyledi utanmadan.

  Tüm bunların üzerine 21.12.2016 tarihinde başvurumun iptali için başvurdum. Başvurumun tamamlanması için 2 gün içinde döneceklerini söylediler, dönmediler. İkinci gün mesai saatleri dışında ben aradım, geri çekiyorum iptali diye, parasızlık işte. Bir umut bağlanır internetim de mobil dataya dünyanın parasını vermem diye. Bu süre zarfında şarkı dinleyecek oldum, şarkı sözü arayıp kendim söyledim, öyle bir yokluk, çeken bilir ancak. 3. günde aradılar, başvurunuzu iptal ettirecekmişsiniz diye, Hasbinallah dedim içimden, dedim yok, ben o iptal talebini geri çektim sizi arayıp.

  Bundan sonra baktım bunlar yapamayacaklar, ben uğraşayım dedim. Ttnet çağrı merkezini aradım, durumu anlattım, sordular kimden hizmet alıyorsunuz diye. Türk.net dedim. E o zaman onlarla konuşun dediler haklı olarak. Türk telekom il müdürlüğüne gittim. Onlar da beni muhatap almadılar. Sonra çağrı merkezini aradım bakın bunlar beni muhatap almıyor, ben yapabilsem yapardım. Siz yapın lütfen dedim. Tamam yapacaz söz dediler. Aradan bikaç gün geçti E-posta kullanıcı adımı şifremi gönderdiler sevindirik oldum, bikaç saat sonra adsl kullanıcı adımı şifremi gönderdiler. Eve gittim modemi ayarladım tık yok. DSL sinyali yok, internet zaten yok. Sonra aradım daha numara tahsis edilmemiş hala. Sordum "Neden o zaman bana şifre gönderdiniz?" diye. Dedi arkadaşlar çalışıyorlar size numara tahsis edecekler. Sordum peki bu adsl şifresinin önce gönderilmesi benim faturama yansıyacak mı? Dedi "Hayır efendim, ilk olarak kullanım yaptığınız andan itibaren başlar.".

  Akşam saatlerinde bir mesaj daha geldi Türk.net ten, numara tahsisi işlemi gerçekleşmiştir falan yazıyodu, öyle çok detaylı okumadım. Keşke okusaymışım.

  29.12.2016 tarihinde evde kaldım artık bu gün interneti bağlarlar diye. Beni Türk Telekom görevlisi aradı, interneti bağlamak için geldiklerini, fakat adresi bulamadıklarını söyledi. Neredeyseniz söyleyin ben size yardımcı olmaya çalışayım, hatta yakınsanız gelip alabilirim sizi dedim. Dedi "Biz lojmanlardayız şimdi.". Dedim "Abi ne lojmanı?". Askeri lojmanların nizamiyesinde olduğunu söyledi. Dedim "Abi ne diyon sen, nerdesiniz siz?". "Balıkesir'deyiz." yanıtını aldım. Bu arada ben Ankara'da ikamet ediyorum. Balıkesir'de hayatım boyunca bulunmadım, yol üstü bile geçmedim, o kadar diyeyim. Dedim tamam abi yapacak bişey yok ben Türk.net'i arıyorum. 266 alan kodlu numara tahsis etmişler bana. O kadar dolmuşum ki bir saat sürdü konuşmam. Bana gün verin dedim. Pazartesi numara tahsisiniz gerçekleşir, salı günü internetiniz bağlanır. Tahmin ettiğiniz üzere Pazartesi numara tahsisi işlemi gerçekleşmedi. Pazartesi tam 3 kere konuştum çağrı merkeziyle, kendi ses tonumdan, söylediklerimden kendim tiksindim. Kuyruğuna basılınca hiç iyi biri olmuyorum ne yazık ki. Salı günü sabah 6 da aradım. Olan biten her şeyi anlattım. Bu arada çok değişik yeni bir bilgi de öğrendim, bana tahsis edilen numara kurumsalmış. Yani ben şirketmişim. Vay be dedim. Dedim "Benim internetim bugün bağlanacak, yoksa olacaklardan sorumlu değilim. Her yerde paylaşacağım bu rezaleti. Viral olacak bu." Dediler tamam, kayıt açıyoruz. Dedim "Kayıt açma, zaten şu ana kadar onlarca kayıt açıldı. Yazık ya size, ben annemden çok sizle konuşuyorum, herkesle konuştuğumun toplamından çok sizle konuşuyorum. Ben sizi o kadar meşgul ediyorum ki... Cidden çok üzülüyorum, şu konuşma tarzımdan, ses tonumdan tiksiniyorum. Ama cidden olmaz ya böyle bir şey. Bi internet bağlamak bu kadar zor olmamalı. Asıl zor olan bu kadar saçmalığı üstüste yapmak. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor ya..." falan bir sürü şey söyledim. Tamam dedi. Ben ilgili birimlere ileteceğim dedi. Teşekkür ettim, kapattım.

  Sonra online işlem merkezine girdim. Baktım adıma fatura kesilmiş. Tepem attı. Dedim ben bunların sistemlerini çökertecem. 1346 tane kayıt açtım 7.15-8.02 arası. Zaten o kadar dandik bir sistemleri var ki... Denemedim ama hacker ım diye ortada gezen veletlerin dahi hackleyebileceğini düşünüyorum. Arada zaten çağrı merkezi sistemi de kafayı yiyo "Tahmini bekleme süreniz beş MİNUTE..." falan diyo yarı Türkçe yarı İngilizce. Sonra acıdım yine, benim bu yaptığımın sadece asgari ücretle çalışıp herkese kibar cevap verme zorunluluğu olan insanların iş yükünü artıracağını, bana Balıkesirde numara tahsisi için başvuran gerizekalıya ya da bana fatura kesen diğer gerizekalıya hiçbir şey olmayacağını düşünüp durdum. Sonra çağrı merkezini tekrar arayıp bu açtığım kayıtların hepsinin aciliyet seviyesinin en yükseğe çıkarılmasını istiyorum dedim. Peki efendim dedi. Daha önce söylediklerimi tekrarladım. Üzerine bir de fatura rezaletini ekledim. Bununla alakalı da kayıt açtılar. "Bugün internetim bağlanmazsa..." diye başlayan bir sürü tehdit savurdum. Görevliye çok yardımcı olduğunu söyledim, teşekkür ettim ve telefonu kapadım. Öğlen aradılar, bilgilendirmek için aradıklarını söylediler. Dedim "Ne yaptınız?". Çalıştıklarını söylediler. Tehditlerimi yineledim.

  Akşam arayıp durumu sordum. Hiçbir gelişme olmadığını söylediler. Dedim "Allah belanızı versin.". "Böyle konuşursanız çağrınızı sonlandırmak zorunda kalacağım." cevabını aldım. Benim bireysel olarak hiçbir çağrı merkezi görevlisiyle sorunum olmadığını, şirket olarak toptan Allah'ın belalarını vermesi gerektiğini kendilerine naçizane ilettim. Kayda geçsin diye söylediğimi de ekledim. Başvurumun iptalini talep ettiğimi söyledim. İptal için kayıt başlattı, benden dilekçe bekliyorlar şu an.

  İlk olarak buraya yazıyorum. Birazdan sosyal medyada paylaşacağım. sikayetvar.com a çok sayıda kayıt açmayı düşünüyorum. Zaten şu yazdıklarım 9000 karaktere yaklaştı şu haliyle, bikaç tane şikayet çıkar burdan en az. Çok malzeme var.

  Sadede geleyim. Üç kuruş fazla verin kafanız rahat olsun. Her an arkanızı kollamak zorunda kalmayın. Bulaşmayın böyle bir şirkete. İşini iyi yapmayanlar para kazanamasınlar. İşini iyi yapana para kazandırın abi.

  Herkese iyi forumlar dilerim.

  güncelleme:
  şaka gibi ya, iptal dilekçesini mail yoluyla musterihizmetleri@turk.net e yolladım. sonra çağrı merkezini aradım. dedim size ulaştı mı teyit etmek için arıyorum. dedi ulaştığı takdirde bir iş günü içinde sisteme yüklenir, bundan sonra iki iş günü içinde size dönüş yapılır. iyi de ben size bunu sormadım ki, ulaştı mı diye sordum dedim. maile bakamıyoruz dedi. dedim siz maile de bakamıyorsunuz yani, ne yapabiliyorsunuz ya siz? türk telekom mu sizin maillerinize bakıyor? dedi ki biz müşteri hizmetleriyiz işimiz bu. ben de zaten musterihizmetleri@turk.net adresine yolladım zaten. dedi mail birimimiz ayrı. şaapar mısın sabaha mı saklarsın bu nasıl bir mallıktır yaa...

  güncelleme 2:
  bugün beni dsl ışığım yanmadığı için aradılar, arıza kaydı oluşturmuşlar. ekipleri yönlendireceklermiş, randevu talebi için aramışlar benim dsl ışığım yanmadığı için. benim dsl ışığım arıza olduğu için yanmıyormuş, balıkesirden numara tahsis ettikleri için değil. neyin kafasını yaşıyo ya bu gerizekalılar?

  güncelleme 3:
  yeni numara tahsis etmişler ankaradan. bunun üzerine türk telekom başvurumu iptal etmiş hanenin başka bir şirketten telefon hattı var diye. türk.net aradı şimdi 48 saate bağlarız dedi. yeni abonelik başvurusu yapsam yine bekleyecem. olan benim datalara oluyor. her türlü türk telekom kazanıyor. tebrikler akp. çok güzel özelleştirdin telekomumuzu.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  797 Mesaj
  çok kararsızım ya. TTnet hiç sevmiyorum. 75 gb kota 16 hızı telefon dahil 59.90 diyor. Ayni fiyatı turknet de veriyor ve kota 150. Ugrasililir mi değer mi emin olamiyorum?  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  745 Mesaj
  Arkadaşlar ayda 65 TL ye en fazla internet tavsiyeniz nedir ?  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  595 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcat67


  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR


  quote:

  Orijinalden alıntı: blackcat67


  quote:

  Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

  müşteri hizmetlerine soruyorum, sorun yok şu anda 50 mbit alıyorsunuz diyor,
  kim alıyor bilmiyorum, bana gelen 12-13 mbit.
  online işlem merkezine bakıyorum hala tarife 16 mbit adsl görünüyor.
  saçma sapan bi firmanın saçma sapan işleriyle uğraşıyorum.

  TurkNet e ABONE OLMAYIN !!!

  Hocam abartıyorsunuz sabırlı olun düzelecektir elbet ısrarla söyleyin modemime gelen hız şudur çözülmezse kapattıracağım diye.

  3 aydır söylüyorum ancak hala bi düzelme yok.
  arıza kaydınızı oluşturduk deyip kapatıyolar telefonu, başka bi halt yaptıkları yok.
  tek bildikleri arıza kaydı oluşturmak.

  eğer hizmeti veremeyeceklerse açıkça söylesinler, onu da yapmıyolar.
  orda burda reklam yapmayı biliyolar ama hizmet yok..

  Hocam müşteri hizmetleri işin teknik kısmına bakmaz onlar kaydi oluşturur gerekli birime iletir o birimde gerekli yerlerle iletişime geçip arızayı çozer. TürkNet 20 yıllık bir firma 20 yilda bu işi ogrenemediyseler bizimde yapacak birşeyimiz yok.

  hocam kusura bakma isterse 50 yıllık olsun hiç önemli değil.
  eğer hizmet veremiyorlarsa bıraksınlar bu işi.
  |
  |
  _____________________________
 • Onbaşı
  27 Mesaj
  Bugün başvurup evrakları gönderdim. Sonuçları aşağıda yazacağım:

  05.01.2017........Başvuru yapıldı, evraklar kargolandı, kimlik e-mail ile gönderildi.
  05.01.2017........ Evraklarınız bize ulaştı incelemede diye mail geldi....
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  567 Mesaj
  sonunda geldi internetim :)


  buda hat değerlerim.

  _____________________________
 • Binbaşı
  1176 Mesaj

  ne zamandır bekliyorsunuz? Bir de neredeydiniz?
  |
  |
  AhmetGüler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  567 Mesaj

  İzmit merkezde oturuyorum.23 aralıkta başvurdum 31 aralıkta internetimi aktif ettiler.Telefon kutusundaki arızadan dolayı internete ancak girebildim.
  |
  |
  rudeboytr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
HızlıCevap
Reklamlar
sohbet
haberler
Lastik Fiyatları
son dakika
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,485
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.