Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
19.104
Cevap
232
Favori
711.130
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
Giriş
    4458 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erho95

Turktelekomun kendi bile VDSL vermesinden kastın nedir hocam anlayamadim o kısmı? Bende sitede oturuyorum eve kadar fiber geliyor internetten sorgulatigimda da fiber gözüktü, sıfırdan net bağlatıyorum turknete beni ne gibi sıkıntılar bekliyor acaba? Hız limiti falan demişsin telekomun o hiz limitini kaldirmasini nasil talep edebiliriz?

Türk Telekom Fibernet diye satıyor ama verdiği hizmet aslında VDSL. Yani eve kadar fiber kablo çekip özel fiber modem üzerinden hizmet vermiyor.
    Binaya kadar fiber geliyor, dairelere bakır kablo ile dağıtılıyor. Evde VDSL modemi telefon kablosuna bağlıyorlar. Yani çakma fiber, VDSL oluyor.

Altyapı Fibernet gözüküyorsa Türknet hizmet vermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: faruk

quote:

Turktelekomun kendi bile VDSL vermesinden kastın nedir hocam anlayamadim o kısmı? Bende sitede oturuyorum eve kadar fiber geliyor internetten sorgulatigimda da fiber gözüktü, sıfırdan net bağlatıyorum turknete beni ne gibi sıkıntılar bekliyor acaba? Hız limiti falan demişsin telekomun o hiz limitini kaldirmasini nasil talep edebiliriz?

Türk Telekom Fibernet diye satıyor ama verdiği hizmet aslında VDSL. Yani eve kadar fiber kablo çekip özel fiber modem üzerinden hizmet vermiyor.
    Binaya kadar fiber geliyor, dairelere bakır kablo ile dağıtılıyor. Evde VDSL modemi telefon kablosuna bağlıyorlar. Yani çakma fiber, VDSL oluyor.

Altyapı Fibernet gözüküyorsa Türknet hizmet vermiyor.

Haydaa nasıl altyapı fiber olunca turknet hizmet vermiyor ya? Buna dair herhangi bişey söylemedilerdi bana onlar :( birde niye fiber olunca hizmet veremiyorlar???

• Binbaşı
    1332 Mesaj

turknette şöyle bir durum var. turk telekomun fiber dolapları(t7, t11 gibi) binanızın içinde ise hizmet vermiyorlar.fiber dolaplar bina dışında cadde yada sokakta ise vdsl hizmeti verebiliyorlar.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    erho95 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    118 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rLzApex

Tt max 35 alabileceğiniz diyor ki oda meçhul diyor sonuç olarak aynı ekrandan bakiyorlardir. Turknet zaten dedi 100 mbit kaldirabilen hat yok henüz müşteriden yani güzel taktik zaten herkes ortalama vdsl giriş seviyesinde bol keseden veriyor gibi görünüyor ki zaten kullanamıyorsun neyse ki akn için bile fiyat fena değil. Modeminiz var mı yeni mi.alacaksiniz yeni ise ne alacaksınız/aldiniz acaba?

Hocam tp-link AC750 aldım hepsiburadadan, %20 indirim vardı bide 10 liralik nutella kodü koydum 190 liraya geldi modem, diger sitelerde de 250-300 lira arasındaydı

|
    |

Telekom sorun çıkarıyormuş. Burada sadece fiber var diyormuş.

Telekom il müdürlüğüne gidip konuştum, VDSL hizmeti alabilirsiniz dediler. Türknet'e hizmet vermiyormuşsunuz dediğimde Türknet bizdrn talep etmez kendi sistemlerinden aktivasyon yaparlar falan dedi. İki taraf da suçu birbirine atıyor.

Sonuç olarak binada T11 kutusu varsa ve Telekom altyapı sorgulamasında Fibernet gözüküyorsa Türknet aktivasyon yapmıyor/yapamıyor. Bu şekilde olup hizmet alan varsa bir zahmet müşteri numarasını iletsin, biz de örnek gösterip alalım.

|
    |

Orijinalden alıntı: henryerdem

Teşekkür ederim hocam ilgilendigin için. Online islemlerde acilan kayidi göremediğim icin tekrar senle irtibata gecmistim. Iyi çalışmalar.

Rica ederim. Biz teşekkür ederiz. Bir sorun olursa bana ulaşabilirsin.
    |
    |

Merhaba Hocam, türk telekom'da taahhütünün bittikten sonra web'den veya çağrı merkezini arayarak abonelik başvurusunda bulunabilirsin.
    |
    |
    alembizim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba Hocam, hizmetinizi inceleyebilmemiz adına ÖM olarak numaranızı iletebilir misiniz ?
    |
    |
    halil_tuyun48 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba Hocam, ÖM'den sizinle bu konuyu konuşuyoruz. Adres bilgilerin ile kontrol ettiğimde alt yapının 16 mb'e kadar adsl hizmeti desteklediğini görüntüledim.
    |
    |
    kocaballi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba Hocam,ÖM'den sizinle bu konuyu konuşuyoruz.
    |
    |
    Felix88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: doominsert

Merhaba Hocam, ÖM'den sizinle bu konuyu konuşuyoruz. Adres bilgilerin ile kontrol ettiğimde alt yapının 16 mb'e kadar adsl hizmeti desteklediğini görüntüledim.

Merhaba hocam, belgeleri yolladım. Şu anda dağıtımda, bugün teslimatı sağlanacaktır. Takibini siz sağlıyor musunuz ?

BattleNet: Chibs#2887
    #BarışKazanacak
    "We're all in brother. We love you. We trust you, Jackie Boy! "
  • Yüzbaşı
    776 Mesaj

Merhaba Hocam, detaylara buradan ulaşabilirsiniz.https://turk.net/taahhutsuz-limitsiz-internet-paketi/
    |
    |
    hikodaci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

turknette şöyle bir durum var. turk telekomun fiber dolapları(t7, t11 gibi) binanızın içinde ise hizmet vermiyorlar.fiber dolaplar bina dışında cadde yada sokakta ise vdsl hizmeti verebiliyorlar.

Hmm, valla bizimkide site hocam ya sabah evden çıkarken baktımda dolap kutu falan bulamadım, eve kadar kablo geliyor galiba ama ethernet mi bakır mı bilemedim, evde fişlerin yanında ethernet girişleri var ama, turknetide aradım fiber altyapı olan yerlerde de fiber değilde VDSL hizmeti verebiliyoruz dedi

|
    |

Doomin bey, evraklarım cuma gunu turknete ulaştı bugün evraklarımı yolladıktan sonra geçen 3. İş günü, telefon numarasının tahsis edilmesi ne kadar sürer? Ve ya bundan sonra nasil bir süreç ilerleyecek ve ne kadar sürecek?

|
    |
    doominsert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Selam Hocam, ÖM'den cevap verdim.
    |
    |
    Emrullah. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Doomin bey, evraklarım cuma gunu turknete ulaştı bugün evraklarımı yolladıktan sonra geçen 3. İş günü, telefon numarasının tahsis edilmesi ne kadar sürer? Ve ya bundan sonra nasil bir süreç ilerleyecek ve ne kadar sürecek?

3 4 aya kadar yolu var. Benim 1 ayi gecti en ufak bir gelisme yok.

Orijinalden alıntı: faruk

Telekom sorun çıkarıyormuş. Burada sadece fiber var diyormuş.

Telekom il müdürlüğüne gidip konuştum, VDSL hizmeti alabilirsiniz dediler. Türknet'e hizmet vermiyormuşsunuz dediğimde Türknet bizdrn talep etmez kendi sistemlerinden aktivasyon yaparlar falan dedi. İki taraf da suçu birbirine atıyor.

Sonuç olarak binada T11 kutusu varsa ve Telekom altyapı sorgulamasında Fibernet gözüküyorsa Türknet aktivasyon yapmıyor/yapamıyor. Bu şekilde olup hizmet alan varsa bir zahmet müşteri numarasını iletsin, biz de örnek gösterip alalım.

Dedikleriniz benim durumuma baya uyuyor ya biraz endişelemmeye başladım, şu önümüzdeki 1-2 günde geçsinde bakalım telefon bağlanmazsa neler diyecekler

Orijinalden alıntı: 3qzotix

quote:

3 4 aya kadar yolu var. Benim 1 ayi gecti en ufak bir gelisme yok.

Usta öyle deme be ağzını hayra aç :D

|
    |

Selam Hocam, evraklarınız tarafımıza ulaştığı takdirde aktivasyon birimi takibini sağlamaktadır.
    |
    |
    Yggdrasil Asgard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba Hocam, numara tahsis süreci 3 iş günüdür. Aktivasyon sürecinin tamamlanma süreci ise 3 ile 7 iş günüdür.
    |
    |
e-ticaret
sohbet
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Blogio
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.