Yüzbaşı
04 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 137 (Bu ay: 0)
Gönderileri

uzun süredir dolandırıcılık yapan, bağlantıları sebebiyle ceza almayan şahısla ilgili açtığım teşhir amaçlı konuyu dh yönetimi ne hikmetse konu 1 sene orada durduktan sonra kural dışı olduğuna karar verip silmiş. muhtemelen bana ulaşıp sildiremediklerinden o çok özel bağlantıları yardımıyla konuyu açıklama bile yapmadan kural dışı diyip 1 senee aradan sonra pat diye sildirttiler.

bu forumda bile böyle bir şey olabiliyorsa, diyecek bir şey bulamıyorum.

Herkese selam. Öncelikle belirteyim en baştan muhtemel çözümün yeni bir PSU almak olduğunu, kullandığım psu nun çok iyi olmadığını bende biliyorum.

Zalman ZM-460B-APS güç kaynağı kullanıyordum. İnce tiz ses gelmeye başlaması üzerine söküp baktığımda üzerindeki nerdeyse bütün kondensatörlerin patlak olduğunu gördüm. Cızırtı yapıyordu fakat ürün çalışıyordu. Ne olur ne olmaz diyip güç kaynağımı bir köşeye kaldırdım ve elimde sıfır kasadan sökmüş olduğum 450W Frisby PSU yu kullanmaya başladım. Sistemim fazla güç ihtiyacı olmadığından hatta 250w bir psu ile bile sorunsuz çalışacağından sıkıntı çıkarmaz dedim. bayadır da kullanıyorum. normalde çok rahatsız olmazdım fakat kendimizi eve kapattığımız bu günlerde fan sesinden aşırı rahatsız olmaya başladım. Önce dış kasam eski ondan olabilir diye onu elimde bulunan daha güncel bir kasayla değiştirdim.ses devam edince PSU nun özelliklerine internetten baktığımda (https://www.vatanbilgisayar.com/frisby-fr-ps45f12b-450w-120mm-fan-guc-kaynagi.html) otomatik fan hız kontrolü, gürültü filtreli dizayn vs yazdığını gördüm. sıkıntının fanında olabileceğini düşündüm ve cihazı söktüm. baktığımda hız kontrolcüsünün gerçekten olduğunu gördüm. sorunun fandan olduğuna bir nevi emin oldum ve fanı söküp attım. yerine elimde sıfır bulunan 12cm aerocool kasa fanını taktım ve kablosunu dışarı çıkarıp anakartın üzerindeki kasa fanı söketine taktım. montajı yapıp topladım. bilgisayarı çalıştırdığımda biostan kasa fanı hızını en düşüğe çektiğim halde fan 1100 rpm civarlarında çalıştığı halde ses yapmaya devam ettiğini gördüm.

gene fandan kaynaklı olduğunu düşünüp bunuda söktüm ve Zalman ZM-460B nin fanını takmaya karar verdim. az önce montajı tamamladım aynı ses devam ediyor hatta arttı bile diyebilirim. bir türlü çözüm bulamadım şu soruna. kasayı sök dağıt topla midem bulandı artık.

evet çözümün PSU değiştirmek olduğunun bende farkındayım fakat şuanda fiyatlar uçmuş durumda ve bunu yapabilecek bütçem yok. hem elimdeki ürün zaten sağlam yeni bir ürün. bunun dışında Frisby marka ne olduğu belirsiz bir PSU için 100 küsür liralık fan da alınmaz. bu sorunu çözmek için bunun dışında önerilere ihtiyacım var.

Zalmanı uygun fiyata onarabilecek birini tanıyan bilen varsa o da makbule geçer.sadece git gel kargosu neredeyse 50 lira tutacağından daha önce yaptırmayı hiç düşünmemiştim bile.
Herkese selam. Elimde daha önceleri g*veyle kullandığım bir 4S vardı. geveyi zorladım takarken köşeden yırtıldı biraz. Şimdi çalışmıyor. Baştan g*vey satın almak istemedim.

SIM kart takın uyarısını atlayıp telefonu açabilmem mümkün mü ? şebeke olmasa da olur ipod niyetine kullanacağım ...

mevcut ios versiyonu 6.1.3
iPhone 4S 64 GB

youtubede tonla video var fakat hangisi gerçek hangisi fake ayırt edemedim ? yardımcı oalbilecek var mı ?
Herkese selam. Depoda eski bir sony teyp buldum kargoda hasar görmüş dempoya atmışlar unutmuşlar. kolonları sıfır ama. Bende kolonları kullanmak istedim bilgisayarımda. Bunları hem besleyip hemde bilgisayara bağlamak istiyorum bunun için 50 lira civarlarına ne alabilirim ? Kaç W lık bir amfi almam gerekiyor ?

TEYP : Sony CMT-HPX7
KOLONLAR : Sony SS-CHPX7
şöyle bir baktımda iyi diye tabir edebileceklerimiz 200 küsür liralarda. zaten 800w skytech amfi ve 30 cm subwoofer var markasını bilmediğim yani çok iyi bir şeyler değiller açıkcası. kablo seti olarak ne önerirsiniz ? n11 de falan 30 küsür liralara var ama almadan önce sormak istedim.

şunu almayı düşünüyorum ama bilemedim :http://urun.n11.com/subwoofer/jameson-jsk-005-profesyonel-anfi-kablo-set-P68433152

şunuda öven çok : http://urun.n11.com/amplifikator/cadence-bakir-oto-anfi-kablo-set-1kalite-P68233712?icid=990008_prudsys_productdetail_bysameseller

birde awg mevzusu var. 4awg olunca daha iyiymiş sanırım. öneri yapacaklar 4awg önerirse daha iyi olur. fiyat bu civarlarda bakınıyorum
Mevcut LGA775 sistemimin işlemcisini ve ekran kartını yükseltmek istiyorum. İşlemci tarafında başlıktaki iki xeon işlemci arasında kaldım. Şuanda q8400 var makinede. karşılaştırmalara falan baktım çok bir fark göremedim ama x5482 daha fazla güç tüketen bir işlemci.

hangisini seçmeliyim ve neden ? yardımcı olabilecek var mı ?
-Şuan 15 kişiyiz katılmak isteyenler İSİM,DOĞUM YILI,NUMARA şeklinde pm atarsa en kısa sürede gruba eklerim

-grup varsa PM, PM atın tarzı mesajlar dikkate alınmıcaktır PM i kendinizde atabilirsiniz ...

-aile fertleri vs hariç küfürlü konuşmak serbesttir. Tabii şaka ve dostluk çerçevesinde. ciddi manada kavga edip küfürleşenler ban

-Sadece oyun merkezli değil genel çeşitli sohbetlerde ediyoruz.Bunu bilerek gelin

GRUBA ALINMA ŞARTLARI :

#20 yaş altı kişiler alınmayacaktır
#Yeni üye ibaresi taşıyan kişiler alınmayacaktır

KURALLAR :

* Grup ismiyle izinsiz oynama > uyarı&ban
* Grup resmiyle izinsiz oynama > uyarı&ban
* aile bireylerine kufur > ban
* İsim,yaş gibi bilgilerini yanlış verenler > ban
* Gruptan ayrılanlar tekrar alınmayacaktır

NOT : Gruptan ayrılan arkadaşlar ö.m. atarak bildirmek zorundadırlar. Aksi halde her yeni üye alımı yapıldıgında tekrar tekrar gruba eklenecekler. ö.m. atarak numaranızı sildirin
Elimde iphone 4s mevcut. Sırf kurcalamak için jailbreak atmak istiyorum. telefonun şuanki sürümü 9.3.2 ve 9.3.5 güncellemesi mevcut diyor.

* 9.3.5 için jailbreak var mı 4s e ?
varsa en güncel ve kalıcı jailbreak nasıl yapabilirim ?
yoksa 9.3.2 için jailbreak varmıdır ? varsa nasıl yapabilirim kalıcı olarak ?
* Öncelikle grup bilişim işiyle uğraşan, bu işin içinde olan kişiler içindir. Çok uç sorunlarla ilgili veya nadir görülen sorunlarla ilgili destek almak için. Günlük kullanıcılar vs gruba alınmayacaktır.

Grup kuralları kabaca :
* tabiiki +18 yaş
* bilişim işiyle uğraşıyor olma şartı (bilgisayarcı, telefon tamiricisi vs)

Katılmak isteyen olursa isim,cep numarası,meslek olarak mesaj atabilir
Herkese merhaba. şuanda bilgisayar mühendisliği okuyorum 4 yıllık. 1. yılı tamamladım 2. yıla başlayacağım. KPSS de hangisine başvurmam gerekiyor ? Şuanda önlisans başvuruları açıkmış sanırım.

baya bakındımda güncel olmayan kaynaklarda baya var kafam karıştı açıkcası. bir yerde okuduğuma göre lise düzeyi başvurmam gerekliymiş yoksa okuldan ayrılmam gerekecekmiş vs vs kafam allak bullak.

ben şuanda kayıtları açık olan ön lisansa başvurursam ve sınava girip aldığım puanla tercih versem okulu bırakmam gerekir mi yoksa hem okul hem başvuru vs yapabilir miyim ? 2. öğretimim mesela hem çalışıp hem okuyabilir miyim ? sınıfta yapanlar var şuanda ama ?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Toplama
Mobil cihaz
7 32GB
Operatör
GNCTRKCLL
Oyun Platformu
PC
Takım
BEŞİKTAŞ
TV
Beko B55L-6652
Ses Sistemi
LEPY LP-838
Tablet
GM ETAB-5
Notebook
NP300E5A-S0HTR
LOL
ZeniXa
Kulaklık - Amfi
MDR-ZX600
Clash of Clans
ZeniXa
İşlemci
Anakart
Sabit Disk
ST4000VX000 4TB
Sabit Disk
TOSHIBA DT01ACA100
Ekran Kartı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 26 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.454
İkinci El Bölümü Mesajları: 350
Konularının görüntülenme sayısı: 55.098 (Bu ay: 751)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 229 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.