Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.989
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana bir hata oluştuğunu ve giderilmeye çalışıldığını söylediler. Detay hakkında bilgi verebilir misiniz? ÖM atıyorum.
  • Arap Telekom Fiber(tilgin modemli) kullanıyorum, bizde Türknete geçmek istiyoruz, ama olmuyormuş
  • Bende aşamaları buraya yazayım, başvuru yapacaklar süreci takip edebilirler...

TT'dan Turk.Net'e ev telefonu ve interneti taşımak...

14 Kasım 2016 - İnternet üzerinden başvurumu tamamladım.

15 Kasım 2016 - Evraklarımı kargo ile ( Yurtiçi Kargo ) yolladım.

16 Kasım 2016 - Evraklarım Turk.net'e ulaştı.

17 Kasım 2016 - Evraklarımın ulaştığını canlı sohbet üzerinden doğrulattım. Teyit işlemleri için aranacağım söylendi.

17 Kasım 2016 EK - Müşteri hizmetleri aradı ve teyit işlemini gerçekleştirdik. 3 gün içinde ev telefonu ve internetin taşıma işlemlerinin tamamlanacağı, benim ek olarak herhangi bir işlem yapmam gerekmediği bildirildi.

18 Kasım 2016 - Operatör değiştirme talebiniz alınmıştır şeklinde bir SMS aldım. Süreç sonunda yine SMS ile bildirileceğim.

18 Kasım 2016 EK - Müşteri hizmetleri aradı ve süreçle ilgili yeniden bilgi verdi. Bunun haricinde sormak istediğim şeyler vardı. Eğer 16 Mbit olarak hizmet almaya başladıysanız, sonrasında VDSL modem alarak yüksek hızlı internet hizmeti almak istediğiniz belirtirseniz sorun yaşamadan bu hıza geçiriyorlarmış. Yetkili ağızdan öğrenmiş oldum.

19 Kasım 2016 - Saat 13:00 gibi geçiş işlemlerimin tamamlandığı konusunda mesaj aldım. Modem ayarlarında kullanacağım kullanıcı adı ve şifre tarafıma ulaştırıldı. Modeme Türk.net bilgilerimi girmeden son kez tarayıcıya girdiğimde Türk Telekom'dan aşağıdaki mesajı aldım;

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Ardından gelen bilgileri modeme girdiğimde internete erişimim sorunsuz sağlandı. Yüksek hızlı modemim olmadığı için şimdilik 16 mbit hıza başvurmuştum. İnternet kullanımım için aldığım hız gayet makul benim için. İlerleyen dönemde VDSL modem alıp yüksek hızlı internet başvuru mu da yaparım. İlk hız testim aşağıdaki gibidir;

Şimdi tarafsız olarak şunları söylemek istiyorum;
    1. Bu süreçte ben sadece 1 kez müşteri hizmetleri ile muhattap oldum. Oda destek talebi atmıştım ADSL'den istediğim zaman VDSL hizmetine geçebilir miyim diye. Gayet düzgün bir şekilde geçebileceğim cevabını aldım ve sorduğum sorulara da samimiyetle cevap verdiler.

2. Taşımada herhangi bir sorun yaşanmadığı kesin olarak belli, yeni hat açılışlarında ise bilinen sebeplerden TT kaynaklı sorunların olduğu aşikar yani.

3. Samimiyet durumunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Abonelik öncesinde iyi davranıyorlar, sonrasında bazen zulüm olabiliyor tarzı yazılar okumuştum. Öyle bir şey yaşarsam yine buradan sizleri bilgilendiririm.

4. Toplamda 5 günde internette 1 kere bile kesinti olmadan Türk.net'e geçmiş oldum. Dün Türk Telekom abonesiydim, bugün Türk.net abonesiyim. Telefon ve internet hizmetini Türk.net'e taşıyacak olan herkese öneriyorum.

19 Kasım 2016 EK - Ev telefonunda Türk Telekom aboneliğim devam ediyor anladığım kadarıyla. Bakalım o kaç gün sürecek.

20 Kasım 2016 - Emin olmamakla birlikte sanıyorum ev telefonumun taşıma işlemi de tamamlandı.

16 mbit sözleşme yapıp sonradan sorunsuz yüksek hızlı internet hizmeti alabileceğinizin kanıtı;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Synch3 -- 20 Kasım 2016; 22:47:24 >

• Bağlanma süreci biraz uzun oldu benimkinin ama suan çok memnunum.hatta hic problem yaşamiyorum diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevcutta telefonsuz adsl hizmeti kullanıyorum ve taahhütüm 25 Kasım'da biteceğinden Turk.net'e geçmeyi düşünüyorum. Ayrıca telekomdan sorguladığımda sitemde "Fibernet" altyapısı olduğu gözüküyor. Turk.net abone işlemleri 3. adımda ise 75 Mbps'ye kadar hız alabileceğim yazıyor. Bu koşullarda Turk.net'e sıkıntısız bir şekilde geçiş sağlayabilir miyim? Telefon hattım olmadığı ve telekomda "Fibernet" altyapısı gözüktüğü için soruyorum.
  • Arkadaslar basvuru yaparak hizimi 51'den 76'ya yukselttiler ancak sadece goruntude yukseldi. Hizimda hic bi degisiklik olmadi. Eskidende 39 mbit hiz aliyordum şimdi de 39. Destek kaydi olusturdum aradilar beni. Hatyin o kadar destekler ondan diyo. Daha fazla destekledigini biliyorum dedim. Ayni seyleri tekrarladi. Bende ugrasamadim daha fazla kapattim. Ama cozucez bi sekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: c_a_l_99

Şimdi turknet ile kamera sistemine uzaktan baglanamaz miyim hocam?

kurulumu turknet ile yaptıysan bağlanamıyorsun eğer statik ipin yoksa ama başka sistemlere bağlanabilirsin
    en doğru bilgiyi almak almak turknet ile görüş
  • Bende de 39. Zaten bilgilerde de hat 39-40 mbps olarak yaziyor , oradaki rakam degismeden hiz sahasinin degismesi bir anlam ifade etmiyor , ona bakarsan bende de 77 mbps yaziyor , bu zaten kendilerinin kontrolleri sonucunda hattaki alinabilecek hiz , neye istinaden 50% sini aciyorlar anlam veremedim
  • Çözebilirseniz haber edermisin iz? Bu konuda ıspatıyla yazdığım mesajlar bile silindi. Türknet sitesinden hız testi ve modem değerlerimiz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 17 Kasım 2016; 15:34:11 >
  • jujuuu kullanıcısına yanıt
    Benim modeme gelen 76 görünüyor ancak hızımı sabitlemisler. O yuzden 51den 76'ya yukseltince hic bi degisiklik olmadi hizda. Bu sinirlamayi kaldirinca duzelecek ancak anlatamiyorum musteri temsilcisine.

• Snr marjim dusuk , bu sebeple hiz alamazsam turk netin problemi degil , o zaman laf etmem ,kopmalar baslar ve zaten arar dusurturum . Gurultu degerleri guzel hattin, temiz fakat dedigim gibi hat gucum dusuk biraz , benim onceki deneyimlerime gore 77 kaldirmaz bu hat .

Ama 37-39-40 da degildir ona da eminim .

Muhtemelen 55-60 civari bir hiza uygun duruyor hat . Ilgilenirlerse cozecegiz insallah
  • Nereden baktiginda 76 yi goruyorsun ?

VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 4.154 Mbps 40.599 Mbps
    Actual Net Data Rate: 4.095 Mbps 40.536 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 20.1 dB 8.3 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 7.3 dBm 14.4 dBm
    Receive Power: -7.5 dBm -1.6 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 14.8 dB 16.1 dB
    Attainable Net Data Rate: 14.381 Mbps 39.752 Mbps

Benim degerler bu sekilde
  • jujuuu kullanıcısına yanıt
    Aynen burdan baktığımda 76 goruyorum.

• Upstream Downstream
    Current Rate (Kbps) 3072 35836
    Max Rate (Kbps) 29889 55221
    SNR Margin (dB) 30.8 17.4
    Line Attenuation (dB) 26 12.2
    Errors (Pkts) 0 0

Benim hız değerlerinde bunlar ama 28 üstünü hiç bir zaman görmedim.

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Bu degerler gayet yerinde , servis saglayici bazli bir kisitlama vardir
  • quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

Bu degerler gayet yerinde , servis saglayici bazli bir kisitlama vardir

Servis sağlayıcıdan kastınız türknet ise onlar böyle birşey kabul etmiyorlar. En azından 45 falan çıkarsalar iyi olacak ama yapamayız deyip duruyorlar. Karşı komşu bağlattı 75 alabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: henryerdem

Arkadaslar basvuru yaparak hizimi 51'den 76'ya yukselttiler ancak sadece goruntude yukseldi. Hizimda hic bi degisiklik olmadi. Eskidende 39 mbit hiz aliyordum şimdi de 39. Destek kaydi olusturdum aradilar beni. Hatyin o kadar destekler ondan diyo. Daha fazla destekledigini biliyorum dedim. Ayni seyleri tekrarladi. Bende ugrasamadim daha fazla kapattim. Ama cozucez bi sekilde.

Az önce tekrar arandım. Turknet kendiside kabul ediyor daha yüksek hız almam gerektiğini ve inceliceklerini belirttiler.Tekrar dönüş sağlayacaklar tarafıma. @doominsert hocam çözmeye çalışıyor hatta.
  • Iste senin soyledigini ben de soyluyorum ,benim ttnet zamaninda da ucreti mukabilinde 75 mbps alabilecegimi soylemislerdi , bunda da basvuru oncesi maks hiz 77 mbps cikmisti

dolayisiyla su an modeme gelen 40 mbps lik sinyalin normal olmadigini , insan eliyle kisitlandigini gormek gayet kolay
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar

Şimdi ben evrakları hazırladım.Ama bir sorum olacaktı.

İlk 1 ay ücretsiz olma şartı illa internetten başvuru yapmak mı?Ben müşteri hizmetlerini arayıp o şekilde abone oldum.Abonelik işlemlerini başlatan bayan bana ilk 1 ayın ücretsiz olduğunu söylemişti.İnternet üzerinden yapmanıza gerek yok buradan yapalım bir fark yok demişti.Yani belli bir zamana kadar abone olan herkes için ilk 1 ay ücretsiz değil mi?Ki zaten kredi kartım yok internet üzerinden abone olamazmışım.

Yani bu olay inşaallah sorun çıkarmaz.Cunku ben bu şekilde yonlendirildim sizin tarafınızdan.

• Sanirim her halukarda ilk 1 ay ucretsiz
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.