Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scorpman

Tarife olarak zaten tek tarife var.
    Hattın neyi destekliyorsa onu veriyorlar.
    Burada ilk önemli olan tesisat altyapısı ikincide kullandığın modem.
    Hattinizin desteklediği hızı musteri hizmetlerinden öğrenip ona göre modem temin edebilirsiniz.
    Ben abone olmadan önce mh den binaya gelen hızın 76 mbit vdsl2 desteklediğini öğrendim. Sonra bunu destekleyen Airties 5760 modem aldım.
    Gerçekten modem çok önemli ve kullandığım model efsanedir.
    Tavsiye ederim.

dostum internetin hızında modemin ne önemi var ki? modellerine göre 150 Mbps - 300 Mbps diye kapasiteleri var. yani 150 Mbps yazan bi model 150 megabitlik hızı destekler demek değil mi? mesela benim hızım şu an 13 Mb olarak ölçüyorum. modem de normal sıradan bi modem. tplink w8151n . şimdi ben senin dediğin gibi kaliteli hızlı bir modem alsam internet hızım artar mı?

• Tek ben değilmişim gerçekten durum kötü türk net oysa yükselmenizi bu forumda isteyen çok vardı daha geçen hafta amcaa dedim davet ettim ama Allah'tan yöntemi söylemedim mağdur olmasınlar biz gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba diyorum ip çıkışları yetersizmi geliyor müşteri yoğunluğunada bilinçli olarak bir kısım aboneyi arıza durumunda bekletiyorlar Olabilirmi?
    Başka türlü açıklayamıyorum bu ilgisizliği.4 gündür int yok 7 günlük üyeyim.Ve çözüm yok.İlk arıza kaydına sorun sizde dediler.48 saat bitimine az kala. Süre uzatıldı böylece.Kontrol ettik ev tesisatını değil.Üstelik arızanın kontrolüne ne gelen oldu ne giden. Nerden anladın sorunun bende olduğunu, hadi int. kutuma geldin diyelim neden eve bir uğramadın. kolumu kaptırmış hissediyorum. Birde bunun için telefon ve internet taahütlerini bozduk. Para verecez.
  • islamzeki kullanıcısına yanıt
    Hocam iptal kısmını anladım da iade işlemi ne için?

• @doominsert hocam emek etti epey benim üyelik sürecimde o nedenle iptal etmeme konusunda sabırlı olmaya çalışıyorum ancak malesef o sabrın da sonuna yaklaştım. Evdekilere dalga konusu oldum. Bu tür durumlarda başkasına fikir verip sonuç alan ben kendi işimi bir türlü halledemedim. Burada tüm suçu Turk.Net'e de atmak istemiyorum. Bağlantı için eve gelen ekip Telekom'dan. Onların işini düzgün yapmaması nedeniyle tüm aktivasyon işlemleri bitmesine rağmen ne telefonu ne interneti kullanamadım. Arıza kaydı oluşturdum fakat ne gelen var ne giden. Belki de Türk Telekom kasten Turk.Net abonelerini bezdirip üyelikleri iptal ettirmek için bu şekilde ağırdan alıyor bilemiyorum. Telefon arızayı aradım orada bile Turk.Net aboneleri arıza kaydı oluşturamıyor. İllaki Turk.Net üzerinden gidecek arıza kaydı. Bu da ömür törpüsü bir süreç demek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Durum şöyle aslında, turknet saha ile alakalı tum sorun ve şikayetlerinizi turktelekoma iletiyor. Turktelekom da gelip hattinizi kutunuzu veya santralinizi inceliyor ve turknete arıza giderildi diye bilgi veriyor. Can alıcı nokta ise turktelekomun size gelmeden kağıt üzerinde gelmiş incelemiş gibi işlem yapmasından kaynaklanıyor. Benim tavsiyem turknete sikayetinizle ilgili saha ekibinden kimsenin sizinle iletisim kurmadigini adresinize dahi gelmediğini aktarmaniz.

• -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Turktelekom saha personelinden önceliği herzaman kendi abonelerine verdiklerini duydum. Bi ustteki mesajda belirttigim gibi gelenin gidenin olmadığını ısrarla turknete aktarmaniz yonunde

• ttnetten hattını kapattırmadan geçip sorun yaşamayan var mı?
    adsl olarak ttnetteki ile aynı hızı alabiliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 2 Temmuz 2016; 1:15:56 >
  • kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Her gün arıyorum. Aslında kabalaşıp anlayışsız bir şekilde bağırıp çağırmak istiyorum. Ancak karşımdaki insan nazik bir yaklaşım gösterince sorunu lütfen bir an önce çözün diyerek kapatıyorum. Türkiye'de yüz göz olmadan bir sorunu çözebiliyor olmak beni gerçekten mutlu ediyor ama malesef sonuç yine bildik. Hayaller, hayatlar mevzusu. 21.yy da hâlâ internet bir lüks. Türk Telekom'un eline bakmayacağımız günleri görürüz umarım birgün.

• Prof.Matematik kullanıcısına yanıt
    Ben dahil bir çok insan var. Hiz kaybi ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım

• -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Malesef dolaylida olsa yolumuz turk telekomdan geciyor şöyle düşünebiliriz tam tanimlamasada turktelekom büyük toptancı, turknet ve diger iss ler turktelekomdan toptan aldıkları interneti parekende olarak bize satıyor. Saha işleriyle yine turktelekom ilgileniyor. Gelmese bile geldik diyor sorunu çözdük diye kaydı guncelliyor.

Şöyle bir ekleme yapabilirim. Bolgenize hizmet veren turktelekom santral binasini biliyorsaniz rica edip bilgi almaya çalışabilirsiniz. Çünkü konuyu çözüldü durumuna getirenler onlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasvet-efza -- 2 Temmuz 2016; 1:28:54 >
  • kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Bugün Turk.Net'ten gelen son mesaj:
    TurkNet ariza kaydiniz ile ilgili calismalarimiz devam etmektedir.En kisa surede tarafiniza bilgi verilecektir.
    Sanırım öyle sorunu gelmeden çözdük deme gibi bir durum yok. Ancak saha ekibini evime yollayacak güç de yok Turk.Net de.

• Sucra kullanıcısına yanıt
    Abi türk telekom bayisine gidip 'benim turknet internet başvurum var. Türktelekom bina ayarlarını yaptı ama internetim yok sabit telefonsa bağlandı. Acaba numara ile birlikte internet başvurusu yapılmış mı yapılmamışmı kontrol edebilir miyiz?' diye sorsam cevap alabilir miyim ben?

• Benim internetim perşembe günü gelmişti,kopma problemi vardı.Kayıt oluşturuldu,dün türk telekom ekibi geldi ve düzeltti.Şuan için hiçbir problem yok.

• Türk Telekom kötüye kullanıyorss bile bunu çözmek türk nete ait olmalı. Burada uzun uzun yazardım ama şu anda gerek görmüyorum gözümüze görünmeyen çok büyük hataları var türk netin. Öyle bedava hizmet verir gibi rahatlığa gerek yok bir müşteriye 1 ayda internet bağlamayan firma o işe girmesin madem Telekom böyle yapacak onlarda müşteri kandırmasın yok şu kadar günde felan.

• upload hızı kaç arkadaşlar maximum olarak ?

edit:
    hipernet 24 mb değerler böyle fiber kutusu apartmana 25 mt. ileride

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanerdk -- 2 Temmuz 2016; 3:08:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_maske

quote:

Orijinalden alıntı: scorpman

Tarife olarak zaten tek tarife var.
    Hattın neyi destekliyorsa onu veriyorlar.
    Burada ilk önemli olan tesisat altyapısı ikincide kullandığın modem.
    Hattinizin desteklediği hızı musteri hizmetlerinden öğrenip ona göre modem temin edebilirsiniz.
    Ben abone olmadan önce mh den binaya gelen hızın 76 mbit vdsl2 desteklediğini öğrendim. Sonra bunu destekleyen Airties 5760 modem aldım.
    Gerçekten modem çok önemli ve kullandığım model efsanedir.
    Tavsiye ederim.

dostum internetin hızında modemin ne önemi var ki? modellerine göre 150 Mbps - 300 Mbps diye kapasiteleri var. yani 150 Mbps yazan bi model 150 megabitlik hızı destekler demek değil mi? mesela benim hızım şu an 13 Mb olarak ölçüyorum. modem de normal sıradan bi modem. tplink w8151n . şimdi ben senin dediğin gibi kaliteli hızlı bir modem alsam internet hızım artar mı?

Şu yazıyı incelemeni tavsiye ederim.
    http://www.chip.com.tr/blog/pcmaker/adsl-baglantiniz-yavas-mi_3507.html

• scorpman kullanıcısına yanıt
    yazıyı okudum. ama benim sorduğum sorunun cevabı yok. modemin kalitesi nasıl etkiliyor? yüzde kaç etkiliyor. 50 liralık modemin yaptığı işi 300 liralık modem ne kadar değiştirerek yapıyor. benim kullandığım modem 60 lira falan. bunun yerine 300 liralık olanını alırsam 13 Mbps olan hızım kaça yükselecek?
  • Ev telefonu olmadan yalın internet benim derdim.. O varsa ttneti iptal eder buna geçerim.
    Patates gibi 13megabit 50akn ama tek artısı kesintisiz net benimkisi. Ota mota keslmiyor, sorun yaşatmıyor tek o konuda
  • Ne kadar çok şikayet var. İyi ki burayı okumuşum da geçmemişim.
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.