Şimdi Ara

Turk.net altyapı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan hâlen aktif olarak turk.net kullanmaktayım. Bulunduğum adreste daha önce altyapı sorgulaması yaptığımda turknet ve diğer sitelerde 60 mbps internet hızı desteklediği gözüküyordu fakat son bir kaç aydır turk.net sayfasında 35 mbps desteklediği gözüküyor (diğer sitelerde 60 mbps gözüküyor). Tarafıma sağlanan hız ise 15-20 mbps civarlarında. Destek kaydı oluşturdun mu diye sormayın çünkü destek kayıtlarını kimse bir tarafına takmıyor. Şikayet hattı da arıza kaydı oluşturdum diyor sadece ama çözüm bulan yok. Tek dertleri değerlendirme anketi.

Ek olarak oturduğum binaya yaklaşık 2 yıl önce gigafiber kutusu çekildi ama halen aktif olmadı. Turk.net müşteri hizmetlerini arıyorum aboneliğim var diye müşteri temsilcisine bağlamıyor, tuşlamalı menüyü de bilmiyorsunuz zaten. Yeni abonelik bağlantısı menüsünde ise aboneliğim var ama problemime çözüm bulamadım dediğim anda daha devamını dinlemeden yüzüme kapatır gibi tuşlamalı menüyü yönlendiriyorlar. En son önce yalvardım beni başka menüye bağlamayın diye sonra adresimde gigafiber kutusu var dedim. Bu seferde musterihizmetleri@turk.net diye bir e-posta adresi verdiler ona yazın dediler. Ona da mail attım. Şikayet hattında ise bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok uygun olunca bağlarlar diyip geciştiriyor.

Şimdi diyeceksiniz ki bu konuyu niye açtın? Hem yeni bağlanmayı düşünenlere bir fikir olsun hemde @TurkNetDestek 'e birde burdan ulaşmaya çalışmak.

@TurkNetDestek problemime çözüm bulacak mısınız yoksa başka bir ISS'e mi geçeyim? Yok problemime çözüm bulmayacaksanız apartmana koyduğunuz kutuyu da söküp o vida izlerini falan temizleyin boşuna durmasın orada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, yaşadığınız sorunla ilgili oluşturduğunuz destek kaydının numarasını paylaşır mısınız?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Destek kaydı: 70378396

Not: Turktelekom ekipleri tarafından altyapım kontrol edildi. 60mbps hız aldılar. Siz suçu ev içindeki tesisata atmadan söyleyeyim ev içindeki tesisat, siz daha önce de suçu tesisata attığınız için değiştirildi ve evet tek parça olacak şekilde yapıldı. Ev içindeki tesisatımda 60 mbps verebilecek kapasitede.

• ozturk.b O kullanıcısına yanıt

Modem değerlerinizi atma imkanınız var mı?

• Turk.net altyapı sorunu

• max 43mbps gözüküyor ama 35mbps hız alır 60mbps bu değerlere göre alamaz

Snr marjini düşürüp hızınızı arttırmayı denediniz mi? Sadece Türknet'te 35 çıkıyorsa; diğerlerinde 60 çıkıyorsa sorun Türknet kaynaklı olabilr. Bir de Güldürennet'ten altyapı sorgu fotosunu atabilir misiniz?

Göndermiş olduğunuz destek kaydını kontrol ettiğimde çözüm süreci içerisinde kontrol devam ediyor ve ekiplere iş emri gönderilmiş. Ekiplerden güncel bilgi alarak gelişmeleri sizinle paylaşacağız.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Sayın Türknet; arkadaşın hat değerlerine göre 50 alması lazım. Hız profili 50 olarak güncelleseniz, sorun çözülür gibi.Turk.net altyapı sorunu 

• Evde 3 tane modem var. Bana desinler ki biz size altyapınızın desteklediği hızı vericez ben gider 4. modemi de alırım. Ama dalga geçer gibi altyapınız 35 gözüküyor diyip geçiyorlar. Turktelekom personeli gelip test ediyor 60 alıyor. Ona da mı inanmıyorlar anlamıyorum.

Turk.net altyapı sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozturk.b -- 15 Aralık 2023; 11:47:51 >
  • Ek olarak binamdaki turknet gigafiber kutusu ne iş? Hat bile çekilmiş ama müşteri hizmetleri bizde gözükmüyor diyor. Valla ben iki yıldır görüyorum kutu orada @TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozturk.b -- 15 Aralık 2023; 11:40:0 >

türktelekom ekipleri bina ankastre kutusundan mı ölçtü 60mbps alır dedi sağlam bir nexsans awg23 cat6 çek daireye kadar birde imkanın varsa bina ankastre kutusuna kadar modemi götür bağla değerleri gör

• şuanki değerlere göre 50mbps tanımlanırsa snrmargin değeri aşırı düşer kopma olur modem kavuşmaz

• inceoktay İ kullanıcısına yanıt

Hem ankastre hem daire içindeki tesisat 60 veriyor

50 de sorun olmaz. Asus modem kullanıyor; sorun olursa hızı kendisi 45 e çeker.

Cat6 ya gerek yok, 2 telli 0.5 mm Reçber tel kablosu çektim cat6 ya göre hat zayıflama değerim daha iyi oldu.

Ayrıca 73 altyapıda 95 alıyorum, snr de 9 kopma yok.

Zte168a manuel hız ayarı da yok.

• akşam 19 ile 24 saatleri arasında yoğunluktan hız etkilenir kopma olur

Kopma olursa hızını düşürür. Önce hızı verin deneyip görelim.

Yanlış anlamayın ama o da benim problemim olsun. Zira zaten şu haliyle de yeterince kopma ve sıkıntı yaşıyoruz. Bir iki fazla kopma çok farketmez. Bu arada bakmayın 30 mbps verdiklerine arıza kaydı oluşturduğumuz için veriyorlar. Normalde 15-20 anca veriyorlar.

Aktivasyon işlemi tamamlanmadan altyapı sorgulamada Gigafiber paket bilgisi gelmiyor. Bu sebeple net uzmanlarımız göremediklerini söylemiştir. Binanızda kutu varsa ben kayıt oluşturarak proje ekibimize iletiyorum.
  • Daha öncesinde tesisatta sorun var dedikleri için ek tesisat çektik. Şuan bir tane 4 telli bir tane 2 telli hat var ama iki tesisattada sonuçlar aynı. O yüzden diğer tesisatın sonuçlarını atmadım. Ama dediğim gibi ben interneti dün kullanmaya başlamadım. Diğer operatörleri de kullandım turk.net'i de. Birkaç ay öncesine kadar turk.net kendisi bile 55-60 mbps veriyordu. Yani ne oldu da birden 35'e düştü? Herkesin altyapısı iyilesirken benimki niye kötüye gidiyor? Ben bunu merak ediyorum. En son çare buradan desteğe yazayım dedim bakalım çözüm olacak mı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.