Şimdi Ara

Tüm PSU Üreticilerinin Verimlilik Sertifikası Listesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
5.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.80plus.org/manu/psu/psu_join.aspx

Listedeki markalara tıklayarak ayrıntılı modellere; modellere tıklayarak ayrıntılı verimlilik bilgilerine ulaşabilirsiniz.

KRİTERLER ŞU ŞEKİLDE:

80+ Standart Sertifikası:
    %20 , %50 ve %100 yükte %80 verimlilik ile çalışma.

80+ Bronz Sertifikası:
    %20 yükte %82 verimlilik;
    %50 yükte %85 verimlilik;
    %100 yükte %82 verimlilik ile çalışma.

80+ Gümüş Sertifikası:
    %20 yükte %85 verimlilik;
    %50 yükte %88 verimlilik;
    %100 yükte %85 verimlilik ile çalışma.

80+ Altın Sertifikası:
    %20 yükte %87 verimlilik;
    %50 yükte %90 verimlilik;
    %100 yükte %87 verimlilik ile çalışma.

LİSTEYLE İLGİLİ NOTLAR:

* Listede başı toplam 69 sertifika ile FSP Technology çekiyor.
    * İkinci sırada toplam 53 sertifika ile Channel Well Technology yer alıyor.
    * Üçüncü ve dördüncü sıraları ise 49 ve 48 sertifika ile Sparkle ve Thermaltake koruyor.

* Henüz yeni sipariş verdiğim High Power Absolute serisi HP-650-G14C 650 Watt güç kaynağının onaylı asıl çıkış gücü ise 600 Watt gözüküyor.

Benim asıl merak ettiğim konu ise, ülkemizdeki elektrik faturalarını göz önüne alırsak, ne kadarlık tasarruf yapılabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardcore_Gamer -- 29 Kasım 2008; 11:05:06 >

• tagan ve enermax yerlerde ozellikle 100%load da verimlilikleri cok kotu

thermaltake cok iyi isler yapmis dell le birlikte

bundan sonraki psum kesin tt
  • oldu silverstone tagan enermax highpower PC Power and Cooling Inc. resmen çöp ilean etmişler faketir bu ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

oldu silverstone tagan enermax highpower PC Power and Cooling Inc. resmen çöp ilean etmişler faketir bu ya

Fake mi? İyimisin sen, uyudunmu bugün hiç?

80 sitesi, zaten buradakiler veriyor PSU lara veririmlilik değerlerini. Ölçen , zorlayan, deneyen kişiler burdaki kişiler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rabbitweed

tagan ve enermax yerlerde ozellikle 100%load da verimlilikleri cok kotu

nerenle baktın acaba?

bitarafımlagülüyorum.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HexfeT -- 28 Kasım 2008; 18:46:36 >
  • Bu listede neden RECOM yok? Bu adamlar PSU uretiyor.Gayette güzel PSU'lar üretiyor hemde.
  • quote:

Çok mu kötü?Sen hiç verimsiz psu görmedin herhalde...
  • Bu konuda kesin kavga çıkar

sadece sertifikayla bitmez bu iş fakat en önemlisi sertifikadır

-sessiz olması
    -modüler olması
    -kablo uzunlukları ve uçları
    -katı kapasitörlü olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 28 Kasım 2008; 19:37:16 >
  • quote:

oldu silverstone tagan enermax highpower PC Power and Cooling Inc. resmen çöp ilean etmişler faketir bu ya

Çok talihsiz bir yorum yapmışsın arkadaşım. İnsaf.

Bu arada arkadaşlar. Hatırlatayım. Bu sertifkalndırmanın en önemli amacı verimliliği ölçmek. Güç kaynaklarında verimliliğin önemi de elektrik faturasını daraltıp tasarruf ve cihazın ömrünün uzun olup olmaması.

İlk mesajda sorduğum soruyu tekrarlayım:

Hiç hesaplayan oldu mu? Acaba yüksek verimlilikte ülkemizde ne kadar elektrik tasarrufu yapılabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardcore_Gamer -- 28 Kasım 2008; 19:48:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

Bu konuda kesin kavga çıkar

sadece sertifikayla bitmez bu iş fakat en önemlisi sertifikadır

-sessiz olması
    -modüler olması
    -kablo uzunlukları ve uçları
    -katı kapasitörlü olması

• quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

quote:

Çok mu kötü?Sen hiç verimsiz psu görmedin herhalde...

ewt haklisin
    daha kotuleride var pardon :)

quote:

Orjinalden alıntı: HexfeT

quote:

nerenle baktın acaba?

bitarafımlagülüyorum.gif

anlayamadim.demek istedigin nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 28 Kasım 2008; 21:28:08 >

• quote:

quote:

quote:

nerenle baktın acaba?

bitarafımlagülüyorum.gif

anlayamadim.demek istedigin nedir

%100 yükte verimliliği %80 in altında olan PSU lar zaten o sertifikaların hiçbirini alamaz, o sitede adı bile geçmez. Şu tam yükte verimliliği yerlerde olan tagan ve enermax ları bir göstersene

" thermaltake cok iyi isler yapmis dell le birlikte" demişsin ne alaka, bir ortaklıkları mı var? Belliki sahibi olmayı başardığın iki markayı ayırıp diğerlerini yere batırmışsın. Sahip olduğunu en iyisi sanma sendromu var sende galiba.

Sertifika herşey değildir bu arada. Her türlü testi geçip sertifikaları alan fakat tasarımı yapan mühendisin tecrübesizliği (tecrübesizlik diyelim) yüzünden kullanılmaya başlandıktan itibaren 6 ay sonra ömrünü dolduran bit büyüklüğünde bir direnç yüzünden arıza yapan ürünler de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HexfeT -- 28 Kasım 2008; 22:40:35 >

• quote:

" thermaltake cok iyi isler yapmis dell le birlikte" demişsin ne alaka, bir ortaklıkları mı var?

sakaci...
    kullandigim psu zaten tagan bz700,100% verimliligi de 80.7.tt nin ayni Watt da 100% verimlilik 86.35 olan modeli var.enermax EGA1000EWL modelide 80.69.daha dikkatli bakmani tavsiye ederim
    o bahsettigin ''Sahip olduğunu en iyisi sanma sendromu'' olayi bende farkedebildiysen yok ama sahip olduugm parcalar genelde en iyileridir.ama ben hala kullandigim urunu kotuluyebiliyorum.bu hangi sendrom oluyor acaba...
  • sa arkadaslar

arkadasim elline saglik zahmet eetmissin eklemissin bende komple listesi mevcut neredeyse hepsini biliyorum ancak su mevzu var orada su anda Gold damgasini alabilen yuksek wattli tek bir firma var ama o da ne TR de var ne de avrupada Hollandada yasiyorum almak icin o kadar caba sarf ettim ancak distibutorler getiremeyeceklerini soyledi cidden full load da %95 seviyesinde bir verimlilik veren psu idi ama ne yazik ki alamadim su anda ise AMPER deger cok iyi olan ve 85 verimlilik veren Corsair Tx 650 watt kullaniyorum ve 2 adet HIS 4850 yi rahatlikla besliyor + butun sisteme yetiyor

@Korkunc

dostum bu site PSU firmalarina bu certifikalari veren yerdir
  • quote:

Bu yorum son derece bilimsel olmuş
  • quote:

quote:

" thermaltake cok iyi isler yapmis dell le birlikte" demişsin ne alaka, bir ortaklıkları mı var?

sakaci...
    kullandigim psu zaten tagan bz700,100% verimliligi de 80.7.tt nin ayni Watt da 100% verimlilik 86.35 olan modeli var.enermax EGA1000EWL modelide 80.69.daha dikkatli bakmani tavsiye ederim
    o bahsettigin ''Sahip olduğunu en iyisi sanma sendromu'' olayi bende farkedebildiysen yok ama sahip olduugm parcalar genelde en iyileridir.ama ben hala kullandigim urunu kotuluyebiliyorum.bu hangi sendrom oluyor acaba...

"Enermax revolution 850w" %100 yükte %86.30
    "Thermaltake TR2-850AH2NF 850w" %100 yükte %81.75
    "Tagan SP-S850 850w" %100 yükte %81.27

Buna ne diyeceksin arkadaşım? (Bi tarafımla inceleyip yorumlarsam bende sizin gibi sonuçlar çıkarabiliyorum)

Enermax EGA1000EWL modeli üç senedir piyasada olan bir ürün, 3 sene önce saydığın markaların hangisi vardı piyasada ve kaçının 80Plus sertifikalı güç kaynağı vardı? Karşılaştırma yapacaksan Pro, Modu ve Revolution serilerine neden bakmıyorsun?

Ayrıca neden %100 yük durumuna baktınız onu da anlamadım. PSU nu %100 yük altına sokabilen var mı? PC kullanıcılarının çoğunun ancak hayalinde görebileceği uçuk sistemlerin bile 500w dan fazla güç harcamadığını biliyor muydunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HexfeT -- 29 Kasım 2008; 11:56:22 >

• Ya ne thermaltake' i corsairi bırakın bunları... Bu adamlar üretici bile değil ki.. Thermaltake birçok modeli FSP, Topower, CWT vs tarafından üretiliyor.. Tagan Topower tarafından üretiliyor..Yerlerde geziyor dediğiniz markalardan birtek Enermax kendi fabrikasına sahip olup 1989 dan beri IBM, HP, Alienware gibi dünya markalarına psu üretir. Kaldı ki enermax revolution varken diğer psu lar ancak "cam" bezi olur
  • Silverstone strider 1200w olanı koymuşlar ama 1000w olan yok listede acaba aynımıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: skylineGTR_34

Silverstone strider 1200w olanı koymuşlar ama 1000w olan yok listede acaba aynımıdır?

Listede yok ise 80Plus değildir. Yani her koşulda %80 verimlilik sağlayamıyordur ya da sertifikalandırmaya gerek görmemişlerdir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Charon_Death

Ya ne thermaltake' i corsairi bırakın bunları... Bu adamlar üretici bile değil ki.. Thermaltake birçok modeli FSP, Topower, CWT vs tarafından üretiliyor.. Tagan Topower tarafından üretiliyor..Yerlerde geziyor dediğiniz markalardan birtek Enermax kendi fabrikasına sahip olup 1989 dan beri IBM, HP, Alienware gibi dünya markalarına psu üretir. Kaldı ki enermax revolution varken diğer psu lar ancak "cam" bezi olur

Yoruma bak ya rabbim,sen sabır ver...PSU ile nası cam silinir bize bi anlat da öğrenelim,elimde 3-5 tane yatan bozuk psu var,yağmur nedniyle camlar bu ara kirli,nasıl sileriz camları, boş durmayayım canım sıkılyıor zaten.

Enermax Revolution'un verimi %150 felan mı,yoksa 10kW psu yaptılar da haberimiz mi yok?
    Laf olsun diye mesaj atmayın lütfen.Hangi firmanın neyi nerde yaptırdığı önemli değil,önemli olan ürün kalitesinin belirli bir seviyenin üzerinde olmasıdır.

Ki bu beğenmediğiniz Tagan,FSP,Thermaltake gibi firmaların üretim kalitesi o sınırın üstündedir.
    Belki eskiden bazı firmaların yaşadığı sorunlar olmuştur,ama güncel ürünleri oldukça iyi.

İyi cam silmeler...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.