Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1210. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: FreePowerful
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.524
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12081209121012111212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lagari Hasan Çelebi kullanıcısına yanıt
    sırası gelince içini alıp bakacaklar kargonuza, 5.1 tl ücret kesecekler içine baktıkları için. ptt teslime geldiğinde ödeyebilirsiniz. içerde 1 hafta da bekleyebilir 1 ay da, benimkiler 2-3 hafta kaldı sırası gelene kadar, hiç 1 hafta da gelen olmadı. sevgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

Araba tamponu vergisi ödenerek teslim alınabiliyor mu? Araba parçaları yasaklı ürün olarak mı sayılıyor?
    Ufak tefek parçalar sorun olmayabilir, ama koca tampon nasıl gelecek? Bir dünya kargo masrafı tutar, hadi ödediniz ve gümrüğe geldi diyelim; "Otomotiv imalat parçasıdır, ticaridir" demeleri ihtimali yüksek. Bu durumda altından kalkamayacağınız bir seri ithalat prosedürü ve masraflar çıkacaktır.
  • cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    27.11 de yola çıkmış. Takipsiz.
  • mamilim90 kullanıcısına yanıt
    1 tanesi yola çıkmış ama ne olduğu belli değil diğer ikisi henüz yola çıkmamış. Satıcıya mesaj atın, henüz postaya vermemiş bile olabilir. Takipsiz almışsınız, ayın 11 ine yetişmesi mümkün değil.
  • cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    28 Kasımda yola çıkmış daha var gelmesine.
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Hızlı olanı seçersen daha fazla posta ücreti ödüyorsun ve takipli oluyor. priority takipsiz ve ucuz seçenek tek farkı o. Gümrük açısından bir şey farketmez 25dolar üzeri ise ve yasaklı bir şey değilse %20 vergisi var.
  • SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    3D yazıcılara ticari diyebilirler dikkat edin. Sandığınız kadar rahat geçmeyebilir gümrükten.
  • Hocam kargo ücretsiz oldu konuştum. Bu durumda kargo ücretsiz iken ekstra bir şey çıkar mı? Yani yavaş ve hızlı olan aynı mı oluyor şu anda?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    ürün linkini at bakayım.
  • Bazen oraya yanlış bilgi giriyorlar. Adres doğru ise bugün yarın gelir.
  • Bu ne demek oluyor arkadaşlar ?

• Evet yanlış girilmiş, kargom bugün elime ulaştı.
    Burada belirtilmemiş. Shipping ücreti ve opsiyonları ürünü satın almadan çıkmıyor sanırım. siz 100USD haricinde ne kadar ödediniz Amazon'a. sadece 100Dolar ödediyseniz ve deposit vs ücreti adı altında sizden başka bir ücret çıkmadıysa ürün gümrüğe gelince Ekstra %20 vergi ödersiniz. Ücretsiz gönderim olduğundan muhtemelen USPS (posta) ile gelecek ve sizin gidip almanız gerekebilir.
  • Bir şey değil ne demek, görevimiz.
  • doruk91 kullanıcısına yanıt
    Bugün giriş yapmış demek oluyor. Torba kapandı demek yani bir sonraki gönderileceği yere gitmek üzere hazırlandı demektir. Ürün neydi kaç paralık bir şeydi söylerseniz nerelerden geçeceğini yazabilirim.
  • 20 dolar alındı hocam. Sadece kargo ücreti astronomik olduğu için sordum tamam dediler. 174 dolar yani. Ben 99.99+20 dolar toplamda 119.99 dolar ödeme yaptım karta da yansıdı. Sipariş verilmeden tekrar sordum hızlı kargoyu seçebilir miyim diye elbette dediler. Ücret almayacağız. Benim asıl korktuğum vergi ödedim ama kargo şirketi değişir de bana vekaletname falan isterler mi konusu. Benimki bilgi kirliliğidir umarım. Eğer böyle bir şey yoksa kimsenin kafası karışmasın diye zaten mesajları sileceğim ama cevabını daha bulamadım maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben gearbestten bir ürün aldım ama yaklaşık 1 ay olacak hala gelmedi. Nerede bu ürün ?

Sipariş Takibi
    2018-11-30 15:14:00
    The item is available at the pickup point.
    2018-11-30 09:43:00
    The item is at the local sorting centre.
    2018-11-29 07:38:00
    2018-11-29 02:11:00
    2018-11-27 08:55:00
    The item has been processed in the country of destination.
    2018-11-22 22:28:00
    The item has arrived in the country of destination.
    2018-11-22 22:28:00
    The consignment has arrived in the country of destination.
    2018-11-21 20:03:00
    The item is on transport to the country of destination.
    2018-11-20 16:08:00
    The item is processed at the Postnl sorting center.
    2018-11-20 16:08:00
    The item is at the PostNL sorting center.
    2018-11-20 08:02:00
    The item is handed over to the PostNL Acceptance center.
    2018-11-12 08:13:00
    The item is ready for shipment.
    2018-11-12 02:54:00
    The item is pre-advised.

• Merhaba aliexpress ten akıllı ev süpürgesi almıştık yalnız gümrükten %20+20 yani %40 vergi kesicez dediler.Bu ürün için böyle midir yoksa başka bir iş mi var bu işin içinde teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Bugün giriş yapmış demek oluyor. Torba kapandı demek yani bir sonraki gönderileceği yere gitmek üzere hazırlandı demektir. Ürün neydi kaç paralık bir şeydi söylerseniz nerelerden geçeceğini yazabilirim.
    Akıllı saat hocam yaklaşık 15 euro idi

şuanda

PTT İşyerine Sevk Edildi
    İST.ULUSLARARASI PİM
    İST.ULUSLARARASI PİM

olarak değişmiş gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doruk91 -- 4 Aralık 2018; 16:27:40 >
  • 
Sayfa: önceki 12081209121012111212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.