Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1212. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
686
Favori
1.819.001
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12101211121212131214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağlık bakanlığı onaylı reçete alman lazım. Bunlara yazarlar mı bilmiyorum zor.
  • Arkadaşlar bugün Amerikadan siparişim geldi DHL express ile. DHL den gelen emaildeki bilgiyi aşağıdaki paylaşıyorum.

Şahıs adına gelen, 30kg ve 1500 EURO değeri geçmeyen, kişisel kullanıma mahsus (yasaklı olmayan) gönderilerinizin gümrük işlemleri Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) ile DHL Express tarafından yapılabilmektedir. Bu kapsamda işlemleri yapılan gönderiler için masraf olarak Devlete ödenen vergi, resim ve harçlar tahsil edilmektedir. Terminal Hizmet Bedeli ve Ardiye ücreti oluşmamaktadır. Detaylar için müşteri hizmetlerimizle irtibata geçiniz.

Sizden ardiye vs ekstra hizmet ücreti isteyemezler. Her ne kadar yetki belgesinde yazıyor olsa da burda açıkça belirtilmiş. Bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetzerecen

Drone sipariş vermiştim. Son hareket bu şekil, gümrük vergisi de çıkmış. Kaç günde teslim edilecek bilmiyorum. Teslim edildikten sonra buradaki arkadaşları bilgilendireceğim. Drone 500 gram altıydı.
    Dronu nereden kaça aldınız acaba ve modeli nedir, benimde yolda henüz ülkeye girmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: badboy8717

Dronu nereden kaça aldınız acaba ve modeli nedir, benimde yolda henüz ülkeye girmedi.

Alıntıları Göster
    çift bataryalı Mjx bugs 5 850 tl
  • Bildim var o konu hakkında lakin başka yolu var mı onu düşünüyorum. Reçeteyi kime gönderiyoruz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozdag42 -- 6 Aralık 2018; 13:7:2 >
  • Merhabalar
    ekdeki resimdeki paketimde telefonum için lcd ekran var
    ama paketim yaklaşık 1 aydır ukimde takılı kaldı
    az önce ukimdeki santraldaki memur ile görüşmemde
    yasaklı ürün olduğunu söyledi (sanırım salladı diye düşünüyorum)
    içinde lcd ekran olduğunu söylememe rağmen lcd ekran'da yasak dedi
    bu yasa ne zaman çıktı benim niye haberim yok dememe rağmen yasak
    diyor hatta telefonun tüm yedek parçalar yasak kapsamında bundan sonra dediler
    silicon kılıf satın alsam'damı diye tekrar sorduğumda o üründe yasak dedi
    pek inanmadım ama telefon görüşmelerinde böyle birşeye maruz kalanınız varmıdır.

https://store.donanimhaber.com/95/b5/ee/95b5eecff18e978304ed713f998895a5.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozdag42 -- 6 Aralık 2018; 13:25:46 >

• http://tr.aliexpress.com/item/New-Arrival-PUHUI-T-962-Infrared-IC-Heater-T962-Reflow-Solder-Oven-BGA-SMD-SMT-Rework/32324004001.html?spm=a2g10.search0104.3.24.42e95646ZEA2D2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_10059_10884_317_5730611_10887_10696_100031_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_5729311,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=da85f14e-888a-4e81-b00a-05a0015c12b4-3&algo_pvid=da85f14e-888a-4e81-b00a-05a0015c12b4

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

kartları fırınlayarak lehimlemek üzere böyle bir fırın sipariş etmek istiyorum. İstanbul Avrupa yakasındayım.

fiyatı 150 dolar.

86 dolarla 190 dolar arasında gönderi masrafı opsiyonları çıkıyor.

Ben toplam maliyet olarak 350 dolara kadar razıyım.bunun üstünde olursa Almanya'ya uçak bileti alıp Amazon.de'den alıp yanımda getiririm (amazon.de'de bu var ama Türkiye'ye gönderen satıcı yok)

Bu fırını alma nedenim evde hobi amaçlı kullanım. Firmam filan yok.
    Buna ticari kullanım deyip bana teslim etmeme ihtimalleri var mı?

yukarıda gönderdiğim kargo opsiyonlarından (TNT, Fedex, EMS, UPS, DHL) hangisi benim gümrükle uğraşmamam açısından daha iyidir?

Atıyorum %30-40 gümrük ücreti ödemeye razıyım ama Yeşilköy'e gitmekle, gümrük peşinde koşmakla uğraşamam.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Yol gösterirseniz şansımı denemek istiyorum.

Teşekkürler

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

arkadaşlar 360tl ye düşüyor bu ürün gümrük vergisi nekadar çıkar sizce?

teşekkürler
  • Aynen ticariye sokup iade ederler sizde ödediğiniz kargo masrafları ile kalırsınız.

• mamilim90 kullanıcısına yanıt
    Hocam ptt nin sitesinden sorgulama yapınca boş sayfa çııyor sorgulamayı hangi siteden yapıyorsunuz? Benim takip no UN250575507CN kontrol edebilir misiniz? Teşekkürler
  • Amerikan paketim sitesi üzerinden bir saat aldım ücreti 199 dolar 20 dolar hizmet ücreti 20 dolar kargo ücreti 40 dolarda gümrük ücreti aldılar daha saatin gümrüğe takilcagi kesin olmadan 40 dolar ücret almaları normal mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • minimalist kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinkide benimki gibi, altaki linkten bakabilirsiniz

https://m.17track.net/tr

Plan yelken, plan uçuş numarası ke2852-0955, tarifeli çıkış saati 11:50

2018-10-06 09:35

"Pekin Wangjing", sonraki durak "Pekin Döviz Bürosu" bırakın

2018-10-06 09:25

"Wangjing, Pekin" 'e ulaşıyoruz.

2018-10-05 14:50

"Postal International Bureau Hava Limanı hızlı düz mühür", sonraki durak "Pekin Uluslararası" bırakın

2018-10-05 14:25

"Postal International Bureau Hava Limanı hızlı düz mühür", bir sonraki durak "Pekin Wangjing" bırakın

2018-10-05 13:06

"Postal International Bureau Hava Limanı hızlı doğrudan mühür" toplandı ve gönderildi

2018-10-02 18:30

Lojistik siparişleri yaratıldı (hızlı satış platformu

• black friday siparişlerinin hiçbiri ulaşmadı henüz,hala edi received'de duruyor, var mı güncelleme alan?
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Bende 17-19 kasım günlerinde birer sipariş verdim fakat türkiyeye gelen bişey yok görünüyor şuan
  • cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    Yığılma var herhalde, haftaya geliş kaydı yapılır tahminimce

• Bilgilendirmek için yazıyorum:
    13 Kasım'da AliExpress'ten aldığım li-ion batarya, Bpost ile 28 Kasım'da çıktı, Türkiye'ye 30 Kasım'da giriş yapan koli, UKİM üzerinden posta gümrüğüne uğradıktan 1 hafta sonra elime geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 7 Aralık 2018; 9:54:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozdag42

Merhabalar
    ekdeki resimdeki paketimde telefonum için lcd ekran var
    ama paketim yaklaşık 1 aydır ukimde takılı kaldı
    az önce ukimdeki santraldaki memur ile görüşmemde
    yasaklı ürün olduğunu söyledi (sanırım salladı diye düşünüyorum)
    içinde lcd ekran olduğunu söylememe rağmen lcd ekran'da yasak dedi
    bu yasa ne zaman çıktı benim niye haberim yok dememe rağmen yasak
    diyor hatta telefonun tüm yedek parçalar yasak kapsamında bundan sonra dediler
    silicon kılıf satın alsam'damı diye tekrar sorduğumda o üründe yasak dedi
    pek inanmadım ama telefon görüşmelerinde böyle birşeye maruz kalanınız varmıdır.

https://store.donanimhaber.com/95/b5/ee/95b5eecff18e978304ed713f998895a5.jpg
    Yalan

• mamilim90 kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı kaydı varda ptt sitesinde yok, onu demek istedim
  • SBK S kullanıcısına yanıt
    Almaya kararlıysanız, EMS haricindeki diğer firmaları tavsiye etmem. Çünkü hepsi özel kargo ve daha fazla ücret almak için ellerinden geleni yaparlar. EMS ise ptt nin hızlı kargo seçeneğidir. Bunda da gümrük vergisi çıkar, hiç değilse depo ücreti altında ekstra ücret istemezler. Ürünün fiyatını belirleyemezler veya ne için aldığını sormak için Başakşehir e çağırabilirler. Ayrıca ticaret amaçlı alındı diyerek sizden firma bilgisi isteyebilirler.
  • 
Sayfa: önceki 12101211121212131214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.