Şimdi Ara

Tüm devlet bankası ATM'leri birleşti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
9
Favori
31.207
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
285 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarının ATMlerinden bu bankalardan herhangi birine ait kartlarla para çekme para yatırma ve bakiye sorgulama ile kredi kartı borcu sorgulama ekstre görüntüleme ve kredi kart borcu ödemede komisyon ücret vs adı altında hiçbir masraf alınmayacak. Bankalar arasında geçen hafta protokol imzalandı.

Bu konuyu açıyorum ama sıcak fırsat değil diye kaldırılıyor ama bence gayet sıcak. Daha fazla kişiye ulaşması için buraya açıyorum konuyu

• Hocam kararınıza saygı duyuyorum, faiz haramdır. Ancak bankacılık sistemi çok farklı bir noktada. Enflasyon değerinin faizle ilişkilendirilmesi konusu var. Müslüman olmayan birçok ülkede faizler 0 a yakın hatta negatif faiz veren ülkeler var.

Ancak katılım bankaları tamamen faiz üzerine çalışır istediğiniz din alimine sorun. Kar zarar ortaklığı diye birşey mümkün değil. Banka size kazandığı kardan pay vermiyor size belli bir oranda taahhüt ediyor getiriyi. Kar zarar ortaklığı olması için ortak olunması gerekir. Banka karı arttığı zaman size gelen gelir artmıyor. Ay sonunda biz bu ay kar ettik fazla sana %10 fazla getiri demiyorlar.

Katılım bankaları dini kuralları istismar etmektir. Başka birşey değil yoksa hepsi merkez bankasına bağlı fazla olan parayı mb ye borç verirler. Ki onlara göre bu kira olur. Eksiği de borç alırlar. Ayrıca 100 bin e kadar devlet garantisi olan bir sistem de kar zarar ortaklığı olmaz.

Sen ne yapıyorsun diye sorarsanız en yüksek getiriyi veren bankaya yatırıyorum tabiki. Bankaların sizi soymasına izin vermeyin.
  • Gayet de sıcak fırsat
  • Bence de sıcak fırsat devlet bankası kullanmasam da:)
  • Bence cok faydali.
  • ne zaman uygulamaya geçilecek?
  • Forum kurallarına göre fırsat değil. Silinmesi normal.
  • Konuyu daha öncede açtın kapatıldı. Kardeşim kaynak nerde?
  • Müşterileri için harika fırsat olmanın yanında onbinlerce dolarlık aynı işi yapan cihazlardan daha az ithal olması bakımından da önemli. Tüm atm ve pos’lar birleşmeli.
  • Bence tüm ATM ler birleşse daha iyi olur.her yer verimsiz çöplüklerle doldu.Altı üstü karta para yatır çek için ATM ler kullanılıyor.Bence Tüm ATM ler birleşmeli standart hale gelmeli
  • Enpara hepsini tokatliyor :)
  • Güzel bir olay bence. Genelde halkbank kullanıyorum, bu doğruysa çekim yapcağım atm sayısı artıyor. ASlında vakıf heryerde yok ama ziraat heryerde var.

Bu olay en çok vakıfbank kullananlara yarar.
  • Banka çalışanıyım. Mail geldi geçen hafta. İsteyen deneyebilir. Bununla ilgili medyaya bi haber düşmediği için kaynak da yok malesef. Konu fiyatlandırılamadığı için sanırım forum kurallarına uymuyor
  • Teşekkürler , aklımızda bulunsun . Sıcak fırsat bence
  • Güzel fırsat
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Enpara hepsini tokatliyor :)
    varsa yoksa enpara..nedir bu enpara sevecenliği
  • Kyk kredisi alanların işine yarıyacak🙋🏼‍♂️
  • Ya hocam para gönderiyorsun ücret almıyor kontör yüklüyorsun ücret almıyor her türlü fatura ödüyorsun yine ücret almıyor hesabından 1 kuruş kesinti yapmıyor yani bu enpara sevilmezmi

Müşteri hizmetlerini arıyorsun öyle bir ilgi gösteriyorlarki insan şok oluyor

İş bankasindan kredi kartı (öğrenci) finansbank enparadan hesap kartı kullanıyorum ikisinden de aşırı derecede memnunum aidat almıyorlar

Saygilar
  • Madem ücretsiz yapılabiliyordu şimdiye kadar neden paralıydı?
  • Bencede sıcak fırsat ve faydalı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.