Şimdi Ara

Uydunet IPTV Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
50.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim uydunet ile biraz karışık bir sıkıntım mevcut bu işlerden anlayan ve yardımcı olabilecek olan varsa çok sevineceğim.

Evde 25 mbit hızında net kullanmaktayım , normal kullanımda internetle alakalı yavaşlama vb. hiçbir sıkıntım yok. Youtube , canlı tv izleme vb. sitelerde hiçbir takılma olmuyor.

Fakat 2-3 aydır sıkıntısız kullanmakta olduğum IPTV’de son 10 gündür falan aşırı derecede donmalar olmaya başladı. (Bu arada IPTV’yi bilen bilir internet üzerinden tv izlemenize olanak sağlıyor)

Aynı IPTV hizmetini Turkcell mobil internet ile denediğim zaman hiçbir sıkıntı yok takır takır çalışıyor donmadan. Ama uydunete geçiş yapınca maalesef izlenemeyecek seviyede donmalar ve atmalar mevcut.

Bağlantılarımı Ethernet kablosu ile yapıyorum yine aynı , telefondan olsun bilgisayardan olsun donmalar sürekli devam ediyor. Her şeyi denedim diyebilirim.

*CGN havuzu içinde değilim kontrol ettim.
    *Modem arayüzünden IPTV için ayrı port atadım yine sorun çözülmedi.

Benzer sıkıntıları yaşayan çözen , duyan , bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Oncelikle Turkcell'in altyapısı/yurtdisi cikislari tamamen farkli. Turksat, CMTS'den sonra internet trafigini TT'ye devrediyor. TT'nin altyapı problemleri malum. O yuzden cok da sasirmamak gerek. Kullandigin IPTV servisinin IP adresine traceroute yapip sonuclari buraya koyarsan fikir yurutebiliriz ancak sorun internetworking kaynakli oldugundan mudahale sansin maalesef yok.
    Dostlar ,
    Sorunu eskiden atamış olduğum DNS ayarlarını iptal ederek ve DNS'leri otomatik olarak al seçeneğini işaretleyerek çözdüm.
    Belki ilerde aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa yardımcı olur.
  • IPTV servisi yurtdışında mı?
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Evet yurtdışı. Hizmeti aldığım kişi Ukrayna'da.
    Yurtdışı olmasının eksi bir tarafımı var? Turkcell internet üzerinden sıkıntı yok çünkü , ve 2 ay boyunca uydunet'te de sıkıntı yoktu yeni başladı donma olayı.
  • tetova16 T kullanıcısına yanıt
    server adresine treceroute çekebilir misiniz?

örnek: tracert google.com

büyük ihtimalle yurtdışı çıkışlarında yüksek ping çıkacak
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yardım için teşekkürler.

Şu an deniyemiyorum iş yerindeyim akşama eve geçince denerim.

Diyelimki dediğiniz gibi ping yüksek düzeltme/düzelttirme imkanımız varmı peki ?

Çözümü varmı kısacası ? Aslında kafama takılan şey 2 aydır hiç bir sıkıntı yokken birden pat diye donmalar başlaması. Ne bir modem ayarıyla oynadım nede başka bişey yapmadım.
    Oncelikle Turkcell'in altyapısı/yurtdisi cikislari tamamen farkli. Turksat, CMTS'den sonra internet trafigini TT'ye devrediyor. TT'nin altyapı problemleri malum. O yuzden cok da sasirmamak gerek. Kullandigin IPTV servisinin IP adresine traceroute yapip sonuclari buraya koyarsan fikir yurutebiliriz ancak sorun internetworking kaynakli oldugundan mudahale sansin maalesef yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Dostlar ,
    Sorunu eskiden atamış olduğum DNS ayarlarını iptal ederek ve DNS'leri otomatik olarak al seçeneğini işaretleyerek çözdüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tetova16

Dostlar ,

Alıntıları Göster
    Bende aynı sorunu yaşıyorum. 50 mbit uydunet bağlantım var ama iptvyi donma ve kasılmalardan dolayı izleyemiyorum. Vodafone ile izlediğimde sorunsuz ama uydunete geçtiğimde devamlı donuyor. Smart Tv üzerinden izlemeye çalışıyorum, akşam sizin dediğiniz gibi modem üzerinden dns ayarlarıyla oynayayım bakalım. Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi errgin -- 11 Ekim 2016; 10:58:38 >

• errgin kullanıcısına yanıt
    Başka bir arkadaşta yine uydunetle yaşadığı bu problemi Türksat'ı arayıp ip numarasını değiştirerek çözdü , aklınızda bulunsun.
    Teşekkürler ilginize, olmadı bunu da deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: errgin

Teşekkürler ilginize, olmadı bunu da deneyeceğim.
    Uydunetin 2 haftadır genel sorunu. TTnet te de bazı bölgelerde ve ip bloklarında aynı sorun var. Yurt dışı pingleri yüksek. TTtnette çözümü var arayınca hallediyorlar bir şekil. Dns sunucusu değiştirtip.Ama uydunet nasıl halleder bilgim yok malesef.
  • Kızımın evinde kablonet var netmaster cbw-383zn ile 23 mbps hızında internete bağlanıyor. iptv izlemek istediğimde hiçbir adresi göstermiyor. Öyleki internet üzerinde indirmek istediğim .m3u uzantılı bir dosyayı indirmeme bile izin vermiyor. (http://file-upload.cc/nq2tlcezh3v4) daha düşük hızdaki ttnet ile bunlar sorunsuz. 126 dan müşteri hizmetlerini aradım. Karşıma çıkanlar iptv deyince o ne diyorlar. sorunumu bir türlü anlatamadım. Hangi siteyi açamıyorsun diyorlar. sonunda kablotvbilgi@turksat.com.tr ye sorununu mail at dediler. Bende dilim döndüğünce anlattım. Sanki bir engelleme var. sitelere girişte bir sorun yok download hızı yeterli. Yukarıda bir arkadaş tracert google.com değerlerini sormuş. nedir bilmiyorum ama aşağıdaki gibi. (statik IP kullanıyorum)

Tracing route to google.com [216.58.201.110]
    over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.0.1
    2 * * * Request timed out.
    3 * * * Request timed out.
    4 22 ms 12 ms 16 ms 1**.1*5.*6.**5.static.turktelekom.com.tr [1**.1*5.*6.**5]
    5 12 ms 11 ms 10 ms 1**.1*5.*6.**5-antalya-t2-1.07-antalya-t3-1.statik.turktelekom.com.tr [1**.1*5.*6.**5]
    6 * * * Request timed out.
    7 * * * Request timed out.
    8 126 ms 46 ms 34 ms 1**.1*5.*6.**5.00-ebgp-gayrettepe1-k.00-gayrettepe-xrs-t2-2.statik.turktelekom.com.tr [1**.1*5.*6.**5]

• listenin devamı

9 * * * Request timed out.
    10 46 ms 46 ms 46 ms 74.125.51.92
    11 36 ms 35 ms 35 ms 209.85.244.181
    12 62 ms 60 ms 78 ms 209.85.240.160
    13 193 ms 193 ms 196 ms 216.239.46.10
    14 179 ms 175 ms 175 ms 209.85.247.190
    15 175 ms 179 ms 183 ms 108.170.245.49
    16 176 ms 178 ms 167 ms 108.170.238.233
    17 187 ms 188 ms 181 ms prg03s02-in-f14.1e100.net [216.58.201.110]
  • baykep B kullanıcısına yanıt
    DNS sorununuz var.DNS'leriniz değiştirin ve öyle deneyin.Bahsettiğiniz dosyayı hem indirebildim hemde kanalları açabildim, bir sıkıntı yok.Ayrıca IPTV sağlayıcınızdaki hesabınızıda değiştirin ki önüne gelen kanalları seyretmesin, sizde IP olarak banlanmayın ;)

Edit : Gerçi test yayını imiş bu liste ancak ne olur ne olmaz.IPTV serverlar bu konuda çok katıdırlar.Listeyi başkalarıyla paylaşmayın sakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 3 Aralık 2016; 0:34:6 >
  • Teşekkürler. DNS numarası verebilirmisiniz. Uydu alıcıdanmı değiştirmem lazım. TCP/IPv4 ten değiştirsem olurmu
  • modemde DNS girecek yer bulamadım. TCP/IPv4 te çeşitli DNS adreslerini değiştirdim ama fark etmedi. free DNS sitelerinden DNS adresi alsak olurmu bilmiyorum. Doğrusu bu konuda da tecrübem yok
  • Merhaba bende aynı problemi yaşıyorum.
    IPTV yi wifi bağlantısı ile açarsam donma oluyor, 3G ile bağlarsam donma olmuyor.

DNS ayarlarım otomatik de, Uydunet için İnterneti Hızlandıracak Modem Ayarları video yu da denedim 8https://www.youtube.com/watch?v=ZLhVIrYqFQo) ama fayda etmedi.

Önerisi olan var mı?

Teşekkürler.
  • Müşteri hizmetlerinden ip değişikliği isteyin. Benim sorun bu şekilde düzeldi. Wifi bağlantılar çok sağlıklı olmuyor, bilgisayarı kablo ile bağlamayı deneyin internete.
  • baykep B kullanıcısına yanıt
    Ben OpenDNS kullanıyorum.
    208.67.222.222
    208.67.220.123
  • net bir çözüm bulan oldu mu? 50 mb hız var olaya bakınya çok saçma
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.