Şimdi Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
9
Favori
101.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen bugün TSHH'ne gitmedin mi daha arkadaşım....? Burda alacağın cevaplar tahmini olacak çünkü senin başına gelen farklı bir şey...
  • hocam ekımde mahkeme daha cok var bugun gidemedım en kısa zamanda gıdecem de bilen arkadaslar varsa diye soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

Maliyet olarak yazdım onu, para vermiyorsun elbette. Dosya, fotokopi, zarf ve 15 TL posta pulu toplamda 20 Lira civarında yani.
    Yukarıda yazdığım gibi TSHH'de dosya 1 ayda sonuçlandı ve 1 günde de paramı aldım....

Geçen sene TSHH'den aldığım müracaat için istenen belgeler listesi:

Tüketici Hakem Heyeti Kararı..

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Anlamadım. Benden ücret falan alınmadı şimdiye dek.

Ayrıca Nokia nın Allah belasını versin. Genpa nın da daha beter belasını versin. Adamlar 2 haftadır ödeme yapacak güya ya ( Not : Bu iki hafta iade kararı çıktıktan ve ben gerekli tüm belgeleri onlara teslim ettikten sonra ki süreç. YUoksa 6 ay uğraştım şerefsizler ile. Neymiş Nokia onay vermiyormuş. Şimdi ben de dedim. Hani 6 aydır Nokia ya atıyordunuz sadece şuçu. Onay geldi elinize 2 haftadır neredesiniz diye. ). Böyle rezillik görmedim. Bu devlet uyuyor mu? Niye ceza kesmiyorlar bu şunun bunun çocuklarına.

THH ye başvururken ücret alınmıyor ki? Adamın yanında zaten sürüyle çekilmiş fotokopiler, dilekçe örnekleri duruyordu,he istese dahi sadece bunun için en fazla 1TL ister bence.Bunun dışında posta puludur vs. ücretlerini tahsis ettiği hakkında bi bilgim yok.Acaba ilden ile mi değişiyor bu istenilen ücretler?

Düzeltme: Şimdi farkettim tekrar okurken "geçen sene" demişsiniz geçen sene sanırım böyleydi o zaman bu sene kalktı bu durum o yüzden almadılar diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MzLgNy -- 11 Haziran 2010; 21:02:33 >

• Evet o form geçen senenindi 10 TL pul alıyorlardı.
    Bu sene 15 TL pul aldılar. Ama bedel iadesinde onu da geri aldım arkadaşım....
    Her iki örnek de İzmir içindir.

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 11 Haziran 2010; 23:19:22 >
  • quote:

Evet o form geçen senenindi 10 TL pul alıyorlardı.
    Bu sen 15 TL pul aldılar. Ama bedel iadesinde onu da geri aldım arkadaşım....
    Her iki örnek de İzmir içindir.

Ben de aynı şekilde başvurdum ama benden hiç bir ücret talep etmediler..Sizin ücret iadesi ne kadardı acaba? ondan olabilir mi?
  • Ücretle ilgisi yok onun, daha işin başında neler lazım diye söylediler TSHH den. Bunların içinde 15 TL lık posta pulu da vardı ve zaten yukarıda kopyaladım karardan da görüleceği gibi, bedel iadesi ile 15 TL lık pul parasını da geri aldım ben.
  • tüketici hakem heyeti kararı lehime sonuçlandı ..karar 2 haziranda elime ulaştı nokiayaya 11 haziranda gönderilmiş.ama ben kararı alır almaz nokiayay fakslamıştım.karar tarihi 28 mayıs üzerinden 15 günden fazla geçti.nokia aradım kararıın bağlayıcı olmadığını istedigim hukusal yollara başvuranileceğim söylendi.bende icraya başvuracağım ama nokia itiarz davası açarmı..ne yapmalıyımmmm
  • Bu konuda TSHH den ve bir avukattan görüş almanı tavsiye ederim arkadaşım....
  • quote:

Maliyet olarak yazdım onu, para vermiyorsun elbette. Dosya, fotokopi, zarf ve 15 TL posta pulu toplamda 20 Lira civarında yani.
    Yukarıda yazdığım gibi TSHH'de dosya 1 ayda sonuçlandı ve 1 günde de paramı aldım....

Geçen sene TSHH'den aldığım müracaat için istenen belgeler listesi:

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Anlamadım. Benden ücret falan alınmadı şimdiye dek.

Ayrıca Nokia nın Allah belasını versin. Genpa nın da daha beter belasını versin. Adamlar 2 haftadır ödeme yapacak güya ya ( Not : Bu iki hafta iade kararı çıktıktan ve ben gerekli tüm belgeleri onlara teslim ettikten sonra ki süreç. YUoksa 6 ay uğraştım şerefsizler ile. Neymiş Nokia onay vermiyormuş. Şimdi ben de dedim. Hani 6 aydır Nokia ya atıyordunuz sadece şuçu. Onay geldi elinize 2 haftadır neredesiniz diye. ). Böyle rezillik görmedim. Bu devlet uyuyor mu? Niye ceza kesmiyorlar bu şunun bunun çocuklarına.

Valla çok şaşırdım o yazıdaki para işine çünkü para alma yetkileri yok o pulu kendileri koyması lazım ve bedeli 5 tldir.
    Ama sen işim hızlansın 3 ay gibi süreden 1 ay kısaltayım diyorsan sadece posta pulu olan 5 tl veya direkt 5tllik posta pulu ile gidersen işler hızlanır.
    Bunlar fotokopi parası falan şubu diye işi ticarete dökmüüşler hangi hakem heyeti bu bilen varsa söylesin

• quote:

Orijinalden alıntı: zeynep buse

tüketici hakem heyeti kararı lehime sonuçlandı ..karar 2 haziranda elime ulaştı nokiayaya 11 haziranda gönderilmiş.ama ben kararı alır almaz nokiayay fakslamıştım.karar tarihi 28 mayıs üzerinden 15 günden fazla geçti.nokia aradım kararıın bağlayıcı olmadığını istedigim hukusal yollara başvuranileceğim söylendi.bende icraya başvuracağım ama nokia itiarz davası açarmı..ne yapmalıyımmmm

Bi avukata git icra işlemi başlat eğer itiraz ederlerse avukatın itirazın iptali davası açar heyet kararını bu mahkemeye sunarsınız. Mahkeme teknik konuya illa takılırsa bilirkişi ister davanda haklıysan bilirkişi senin yönünde karar verir ve geçen sürelerin faizleri dahil avukatlık masrafların dahil krşı tarafa yüklenir ve fazla fazla para alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

tüketici hakları mahkemesine başvurdum diyorsunuz bu nasıl birşey adı üstünde mahkeme insanda biraz çekingenlik oluyor para falan yatırılıyormu bu işe ??

Belli bir para miktarı altında Mahkemeye başvuramazsın sanırım 1045 tl idi galiba
    Tüketici Hakem Heyetine başvurman gerek orda istediğin olmazsa miktar altında bile mahkemeye o zaman gidersin
    masraflar ve avukat ücrelerini bilmem onu bi avukata git sor
  • Kamu kurumlarının birçoğunda durum böyle, fotokopi gerekse bile kurum içinde çekmeyip dışarıda çektirip getirin diyorlar.
    Para aldıklarını nerden çıkardın sen, para aldıkları yok, haberleşme için posta pulu alıyorlar. Verdikleri hizmetin ekstra ücretlerini tüketiciden/mağdurdan almak kaydı ile yapıyorlar. Sonuçta onu da davalıya yüklüyorlar. Aynı mahkemelerdeki gibi, ticaret yok yani....

quote:

Orijinalden alıntı: hantay
    Valla çok şaşırdım o yazıdaki para işine çünkü para alma yetkileri yok o pulu kendileri koyması lazım ve bedeli 5 tldir.
    Ama sen işim hızlansın 3 ay gibi süreden 1 ay kısaltayım diyorsan sadece posta pulu olan 5 tl veya direkt 5tllik posta pulu ile gidersen işler hızlanır.
    Bunlar fotokopi parası falan şubu diye işi ticarete dökmüüşler hangi hakem heyeti bu bilen varsa söylesin

• agustos 2008 tarihinde bimeks ten almıs oldugum nokia N95 model telefonun ekranında telefonun acılısında problem var lutfen satıcınıza danısınız dıye ibare cıktı.hıc telefon acılmadı.bunun uzerıne ertesı sabah goturdum kabul etmedıler bımeksten.kvk ya goturdum ordan kullanıcı hatası yoktur telefon bozuktur dıye yazı aldım tekrar bımekse goturdum yıne kabul etmedıler aynen su ıfadeyı kullandılar ELİNİZDEN GELENİ ARDINIZA KOYMAYIN NEREYE BASVURUYORSANIZ BASVURUN. dediler.o hafta içinde hemen kaymakamlık bunyesındekı tuketıcı hakem heyetıne basvurdum adlı tatıl oldugu ıcın taa ekımde aldım haklı oldugum kagıdın belgesını.FAKAT TEL.BEDELI YASAL TUTARIN USTUNDE OLDUGU ICIN HEMEN ICRA DAVASI ACAMADIM MAALESEF.DOGRU HAKEM HEYETI KARARI ILE BIRLIKTE LEVENTTEKI TUKETICI MAHKEMESINE DAVA ACTIM.3-4 DURUSMADAN SONRA EN SONUNDA BILIR KISI RAPAORU FALAN 2 AY KALDI BU ARADADA BILIR KISIDE BI RAPOR YAZMIS 5 SAYFA RESIMLI TELIN ICINI FALAN DAGITMIS NEYSE EN SONUNDA BIMEKSIN AVUKATI SURE KAZANMAK ICIN YINE 15 GUNLUK ZAMAN TALEBINDE BULUNDU HAKIM ARTIK NE SURESI YAZ KIZIM TEL BEDELI BILIRKISI MASRAFI 200 TL FALAN DIGER MASRAFLARLA BIRLIKTE TUM YASAL FAİZİNI ALMAMI SAGLAYACAK KARARI TEMYIZ YOLU KAPALI OLMAK SURETYLE LEHIME VERDI.ARADAN 3 GUN GECTI TIK YOK ARADIM BIMEKSIN AVUKATINI BAKIN ODEMIYORLAR ICRA DAVASI ACIORUM TRILYONLUK BANKA HESAPLARINA ICRA GELIR BI KURUS CEKEMEZLER DEDIM 2 SAAT SONRA AVUKAT ARADI TELİ BUTUN KUTUDAKILERLE EKSIKSIZ OLARAK ALDIGIM YERER GOTURUP PARAMI FAİZİYLE BIRLIKTE ALABILECEGIMI SOYLEDI.ENNNN ZEVKLI TARAFI ISE TAM 1 SENE SONRA AYNI YERE GITTIGIMDE ADAMLARIN SURAT IFADELERINI GORECEKTINIZ.DEMEK UGRASTINIZ DEDILER AYNEN ÖYLE COK PIS UGRASIRIM DEDIM.900 KUSURLUK TELEFONDAN 1300 TL PARA ALDIM.ADAMLAR YINE BEKLERIZ BIZIM ELIMIZDE DEGIL UST YONETIM BOYLE YAPTIRIYOR YINE BEKLERIZ DEDILE NAHHHHHHHHHH BEKLERSINIZ DEDIM VEDE CIKTIM.PARAYIDA CATIR CATIR CATIRRRRRR TAM 1 SENE SONRA ALDIMMM.BUNLAR ESNAF DEGIL KOPEK BUNLAR KOPEK.

• Köpek demek bile bence adamlara iltifat olur. Çakal bunlar Çakal!!!
  • Bende para iadesi almıştım tam hatırlamıyorum ama 2007 falandı. Telefonumu vermiştim servise geri geldi 3 kere aynı arızadan verdim. Sıfır telefon yolladılar. Daha sonra dedim bunlarda üretim hatası var. Hata da kameranın çekim yaptığnda fotoğrafta orta tarafları kırmızı göstermesiydi. Yok bu normal falan dediler. Neyse bende gittim tüketici hakem heytine Beşiktaş da vardı o zaman. Dedim böle böle anlattım durumu. İşte faturası servisten aldığımız belgeler falan hepsini verdim günlerden cuma günüydü. Oradan çıktım şikayetvar a yazdım durumu nokia ya iletilsin diye beni cumartesi günü öğleden sonra aradılar dediler paranızı alabilirsiniz istediğiniz zaman. Gittim aldım paramı 680TL almıştım. Ben öyle faxla falan uğraşmadım hiç.
  • quote:

Kamu kurumlarının birçoğunda durum böyle, fotokopi gerekse bile kurum içinde çekmeyip dışarıda çektirip getirin diyorlar.
    Para aldıklarını nerden çıkardın sen, para aldıkları yok, haberleşme için posta pulu alıyorlar. Verdikleri hizmetin ekstra ücretlerini tüketiciden/mağdurdan almak kaydı ile yapıyorlar. Sonuçta onu da davalıya yüklüyorlar. Aynı mahkemelerdeki gibi, ticaret yok yani....

quote:

Valla resimde yazılanlara şaştm tüm bu işlemlerin yok yarım kapak dosya yok şunun fotokopisi yok bu falan felan. Kim bulduysa zekiymiş çünkü bütün bahsi geçenleri kendileri kendi bütçeleriyle temin etmek zorundalar bunu tüketiciye yüklemişler oldu dosyayıda tüketici yapsın ve tutsun. Bunları kendi işin görülsün hız kazansın diye yaparsın ama asla zounlu tutamazlar. Bi daha soruyorum hangi hakem heyeti bu bilen söylesin lütfen

• mart 2010 da hepsiburada dan nokia 5800 aldım.2. haftasında açılmamaya başladı."ayıplı mal" kapsamında yenisi ile değiştirilmesini istedim.bize gönderin dediler...değiştirmeyip,nokia yetkili servisi teleservisin "elektronik parça değişmiştir" raporu ile bana geri geldi.itiraz edip bi kez daha gönderdim.satıcı firmanın cevabı "ayıplı ürün değişim onayı servisin yetkisindedir" oldu ve telefon bi kez daha bana gönderildi...ben de o zaman ip koptu.yasanın ilgili maddesinde atıfta bulunarak; 30 içinde alıcı, ayıplı malı satıcıya bildirmişse sorumluluk satıcıda dedim.epey bi yazıştık.baktım asena gibi kıvırıyorlar,tüketici sorunları hakem heyetine başvurdum.3 ay sonra lehime karar çıktı.bu arada telefon gene sapıtmıştı.neyse...hepsiarıza.com a (pardon, hepsiburada.com) bildirdim.cevap olarak verdikleri mesajlar kopyala-yapıştır ve basmakalıp.siz annelerinin soyadını soruyorsunuz,onlar alakasız şeyler yazıyorlar.en son telefonla 2-3 kez arayıp,sonuncu aramam da ağır konuştum.çünkü hala bana değiştirme yetkisi serviste deyip duruyorlardı."insanları aptal yerine koymayın,sizlere ezberletilen yanlış bilgilerle komik duruma düşmeyin" vs. dedim.en son gelen mesajda avukat oya hanım ve recep bey dikkatine diye ürünü gönderdiğimde iade yapacaklarını söylediler.bense, yeni ürün gelmeden eskisini arızalı da olsa göndermeyeceğimi söyleyip, tam icra takibine başlayacaktım ki (çünkü 15 günlük tüketici mahkemesine itiraz süreleri bitmişti); ürün ellerine geçtiğinde para iadesini hemen yapacaklarını söylediler.bekleyip,göreceğiz...
    işin ilginci şu: hepsiarıza.com tüketici yasasını sitesinde yayınlıyor,ben oradan alıntı yapıp hakkımı istiyorum; cevapları dedim ya,alakasız salakça şeyler.
    hakkımızı lütfen arayalım...saygılar.

• takip..
  • Şaşıracak birşey yok bunda, resmi kurumlarda pek işin olmuyor galiba senin....Ayrıca aldıkları pul parasını da iade ettiler zaten, ilk sayfaya da eklemiştim...

quote:

quote:

Kamu kurumlarının birçoğunda durum böyle, fotokopi gerekse bile kurum içinde çekmeyip dışarıda çektirip getirin diyorlar.

quote:

Valla resimde yazılanlara şaştm tüm bu işlemlerin yok yarım kapak dosya yok şunun fotokopisi yok bu falan felan. Kim bulduysa zekiymiş çünkü bütün bahsi geçenleri kendileri kendi bütçeleriyle temin etmek zorundalar bunu tüketiciye yüklemişler oldu dosyayıda tüketici yapsın ve tutsun. Bunları kendi işin görülsün hız kazansın diye yaparsın ama asla zounlu tutamazlar. Bi daha soruyorum hangi hakem heyeti bu bilen söylesin lütfen

• Yine malum telefon ve malum sorun. Geçmiş olsun arkadaşım.
    TSHH'den lehine karar çıkmış, talebin nasıldı peki? Ücret iadesi mi yoksa ürün değişimi mi?
    Bedel iadesi ise, kesinlikle paranı al cebine koy, yine aynı telefonu alacaksan bile ordan alma, git başka yerden al.
    Veya yeni bir model bile seçme şansın olabilir.
    Umarım en kısa sürede sorunun çözümlenir...

quote:

Orijinalden alıntı: emefey

mart 2010 da hepsiburada dan nokia 5800 aldım.2. haftasında açılmamaya başladı."ayıplı mal" kapsamında yenisi ile değiştirilmesini istedim.bize gönderin dediler...değiştirmeyip,nokia yetkili servisi teleservisin "elektronik parça değişmiştir" raporu ile bana geri geldi.itiraz edip bi kez daha gönderdim.satıcı firmanın cevabı "ayıplı ürün değişim onayı servisin yetkisindedir" oldu ve telefon bi kez daha bana gönderildi...ben de o zaman ip koptu.yasanın ilgili maddesinde atıfta bulunarak; 30 içinde alıcı, ayıplı malı satıcıya bildirmişse sorumluluk satıcıda dedim.epey bi yazıştık.baktım asena gibi kıvırıyorlar,tüketici sorunları hakem heyetine başvurdum.3 ay sonra lehime karar çıktı.bu arada telefon gene sapıtmıştı.neyse...hepsiarıza.com a (pardon, hepsiburada.com) bildirdim.cevap olarak verdikleri mesajlar kopyala-yapıştır ve basmakalıp.siz annelerinin soyadını soruyorsunuz,onlar alakasız şeyler yazıyorlar.en son telefonla 2-3 kez arayıp,sonuncu aramam da ağır konuştum.çünkü hala bana değiştirme yetkisi serviste deyip duruyorlardı."insanları aptal yerine koymayın,sizlere ezberletilen yanlış bilgilerle komik duruma düşmeyin" vs. dedim.en son gelen mesajda avukat oya hanım ve recep bey dikkatine diye ürünü gönderdiğimde iade yapacaklarını söylediler.bense, yeni ürün gelmeden eskisini arızalı da olsa göndermeyeceğimi söyleyip, tam icra takibine başlayacaktım ki (çünkü 15 günlük tüketici mahkemesine itiraz süreleri bitmişti); ürün ellerine geçtiğinde para iadesini hemen yapacaklarını söylediler.bekleyip,göreceğiz...
    işin ilginci şu: hepsiarıza.com tüketici yasasını sitesinde yayınlıyor,ben oradan alıntı yapıp hakkımı istiyorum; cevapları dedim ya,alakasız salakça şeyler.
    hakkımızı lütfen arayalım...saygılar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.