Şimdi Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
9
Favori
101.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mzglny farkında olmadan eksik bilgi veriyorsun. Milletin kafası karışıyor. Mobil yazdığım için detaylı yazamıyorum. Özetle cevap vereyim. Faizi soran arkadaş faiz isteyemezsin. Tkhk göre seçimlik hakların belli. Faiz bunun içinde yok. Ama daha sonra genel mahkemelerde uğradığım zararı yasal faiziyle birlikte isteyebilirsin. Itiraz yolunu soran arkadaş firma itiraz yoluyla tüketici mahkemesine gitse bile hakem heyetinin kararını icra takibine koyabilirsin. Tüketici mahkemesinden kararın çıkması en az iki uc ay sürer beklenenin hiç gereği yok. Kafanıza takılan şeyleri bana sorabilirsiniz elimden geldiğince cevap veririm.
  • fatura firma adına diyen arkadaş. Hakem heyeti muhtemelen buna dikkat etmeyecektir. Fakat tüketici mahkemesi itiraz eden tarafın kim olduğuna bakacaktir. Haliyle tüketici mahkemesinde firma adına bu işleri yapmaya yetkili kişinin itiraz etmesi yada bir avukat adına vekalet çıkarması gerekir
  • arkadaşlar bir de özellikle belirtmek istediğim bir konu eğer aldığınız telefon 30 gün içinde sizden kaynaklanmayan bir sebepten dolayı bozulursa mesele Ayıplı mal hükümlerine tabidir. Garanti yada servisle hiç uğraşmayın. Hemen aldığınız yere götürün değişim yada bedel iadesi isteyin. Yapmak zorundalar. Eğer Bik Bik ederlerse miktara göre (yanılmıyorsam 735 tl ama değişmiş olabilir) hakem heyetine yada tüketici mahkemesine başvurun.
  • arkadaşlar geçen ay lg gb 230 cep telefonumu migrostan almıştım. sık sık donması üzerine 20 yada 25. günde migrosa teslim ettim. onlar da bugün yani yaklaşık 20 gün sonra beni arayıp telefonumu alabileceğimi sadece bataryasının değiştirğini ilettiler. bu durumda telefonu alırsam tüketici hakem heyetine gitme hakkım var mı (para iadesi için) ve sonuç itibariyle telefonu alırsam bu hakkım ölür mü...

şu an alındıktan sonraki 45. gün... ama ben bu sürede hasarı veya hatayı ispatlayamadığım için servise göndermek durumunda kaldım.
  • Arkadaşlar merhaba.

Vodafone kampanyasından iki ay önce c3 aldım.

Nokia C3'ün resmi sayfasında chat özelliğinin windows live, yahoo ve gtalk servislerini desteklediği yazıyor. Bunu kullanabilenler de var.

Yalnız vodafone çıkışlı cihazların çoğunda güncelleme sonucu sadece ovi chat geliyor.

Bu da üründe taahhüt edilen bir özelliğin kullanılamaması anlamına geliyor.

Dün teleservice'ye yolladım cihazı. Kaydını aldılar.

Olası bir çirkeflik durumuna karşı nasıl bir yol izlemeliyim.

Acayip canımı sıktı bu telefon, keşke almaz olaydım.

Tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi merakla bekliyorum.

Teşekkürler.
  • merhabalar

sorunumu kısaca özetleyeyim.

sony ericsson k850i cihazım sanırım 5-6 kez servise gitti.thh ne gittim,lehime karar çıktı.

(para iadesi istemiştim) hepsiburada.com'dan aldığım cihazın para iadesini kim yapacak?

hepsiburada.com genpa yapacak diyor

genpa asya telekom yapacak diyor(genpa artık se ye bakmıyormuş)

asya telekom yollayın bana diyor

thh ise hepsiburada.com yapacak diyor

bu arada sony ericsson'u aradım telpa'dan alınmış cihaz telpa yapacak para iadesini dedi

itimat edip telpa'ya yolladım cihazı,yanlış kargo diye geri yollandı bana

ne yapacağımı şaşırdım...

tüm bu olanlardan sonra asya telekom'a cihazı yolladım dün...

umarım yanlış bişiy yapmamışımdır

bu konuda beni aydınlatacak arkadaşım var mı acaba?

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnmcclane -- 7 Ocak 2011; 9:49:06 >

• Telefonu nerden aldıysanız ödemeyi orası yapacak hakem heyeti kararı satıcı firmaya çıkartır.Satıcı firmaya direk icra gönderin aynı gün öderler paranızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek14

Telefonu nerden aldıysanız ödemeyi orası yapacak hakem heyeti kararı satıcı firmaya çıkartır.Satıcı firmaya direk icra gönderin aynı gün öderler paranızı.

yani hepsiburada.com mu ödeme yapacak bana?

yanlış bir şey yaptım sanırım asya telekom'a telefonu yollamakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnmcclane -- 7 Ocak 2011; 14:12:37 >
  • arkadaşlar slm afyonda okumaktayım.gecenlerde aldıgım samsung monte cep telefonumun aynı gün ayıplı oldugunu farkettim ve aldıgım yere götürdüm onlarda garantiye gönderdi bu işlem 2 defa uygulandı ve sonuç cihaz sağlam denilip geri gönderildi bende tüketici mahkemesine basvurdum ve 2 gün önce elime gelen belgeyle talep ettiğim ürün değişimini kazandım tebligat 20,12,2010 da çıkmış ancak bana ve firmaya 6,01,2011 de ulaştı.bende firmaya gittim ve firma sahibinin tavrından bu işlemi kabul etmediğini anladım çünki ısrarla senin telefon sağlam diyip duruyor kararı kabul etmiyor...

bildiğim kadarıyla 15 gün süresi var yani 7 sinde başladı 21 inde bitiyor şimdi sorum şu:

1-15 günü beklemek zorundamıyım karşı tarafın itaraaz hakkı varmı ederse ne olur cunkı tel 500tl nin altında

2-bana dosyayı ana firmaya yollamadım daha filan dedi (vodofone bayiden almıştım)..bu 15 günde ürün değişimi yapmak zorundamı yoksa dosyayımıı yollamak zorunda kaç gün beklicem yani?

3-dediğim gibi kararı kabul etmiyor..sonraki işlemlerim ne olmalı icra ya vermem gerekiyor galiba ama ne kadar sürede ilerliyor bu işlemler??

4-yoksa direk icrayamı versem 15 gunu beklemeden adam ürün değişimi yapmıcak çünkü

5-talebim ürün değişimiydi thh ne sordugumda aynısını almak zorundasınız dedi ama olurda icra ya verdiğimde paramı alıcam ürünmü?

okudugum ve anladıgım kadarıyla herkez para iadesi istemiş ben pişmanım ama artık ürün değişimi kararı cıktı değiştirmezse ve icraya verirsem ne olacak paramı alıcam ürün değişimimi alıcam bide dediğim gibi 13 gün kaldı bunu beklememmi gerek yoksa direk icraya vereyimmi

• Keşke sen de bedel iadesi isteseydin arkadaşım, bu her durumda çok daha karlı. Aynı telefonu alacak bile olsan başka bir yerden alma şansın olurdu o uyuzların yüzünü görmezdin veya o cihazdan soğuduysan bambaşka yeni bir ürün de alabilirdin...

quote:

Orijinalden alıntı: Sert-aç

.................
    okudugum ve anladıgım kadarıyla herkez para iadesi istemiş ben pişmanım ama artık ürün değişimi kararı cıktı değiştirmezse ve icraya verirsem ne olacak paramı alıcam ürün değişimimi alıcam bide dediğim gibi 13 gün kaldı bunu beklememmi gerek yoksa direk icraya vereyimmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 9 Ocak 2011; 10:14:46 >
  • kesinlikle haklısın ben sadece işlemlerin bu kadar uzun süreceğini tamin etmemiştim madde madde cevap verebilecekmisin o soruları merak ediyorum
  • arkadaşlar telefonum 1 yıl oldu alalı ..5800 almıstım direk yetkili servise gönderdim...sormak istediğim ücret iadesi falan istemedim onu 30 iş gununde yapamazlarsa isteyceğim değil mi ? yanlıs birşey yapmayımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: karann1905

arkadaşlar telefonum 1 yıl oldu alalı ..5800 almıstım direk yetkili servise gönderdim...sormak istediğim ücret iadesi falan istemedim onu 30 iş gununde yapamazlarsa isteyceğim değil mi ? yanlıs birşey yapmayımda

Evet hocam.Ama 30 gün değil unutma 30 İŞ günü. Cumartesi günleri de bu günlere dahil.
  • Sorduğun soruları yaşatacak bir durum olmadı bende, yani icra konusu falan hiç gerekmedi. Dolayısı ile bu sorulara doğru cevap vermem mümkün değil.
    TSHH'ne danışmanda fayda olur bence...

quote:

kesinlikle haklısın ben sadece işlemlerin bu kadar uzun süreceğini tamin etmemiştim madde madde cevap verebilecekmisin o soruları merak ediyorum

5800 sıkıntılı bir telefon, umarım gönlünce çözüme kavuşur arkadaşım...

quote:

Orijinalden alıntı: karann1905

arkadaşlar telefonum 1 yıl oldu alalı ..5800 almıstım direk yetkili servise gönderdim...sormak istediğim ücret iadesi falan istemedim onu 30 iş gununde yapamazlarsa isteyceğim değil mi ? yanlıs birşey yapmayımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 9 Ocak 2011; 17:15:26 >

• sertac seçimlik haklarından değişimi talep ettiğin için şu aşamada bedel iadesi isteyemezsin. 15 günü beklemene gerek yok hemen icraya koy hiç bekleme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

sertac seçimlik haklarından değişimi talep ettiğin için şu aşamada bedel iadesi isteyemezsin. 15 günü beklemene gerek yok hemen icraya koy hiç bekleme.

dostum sen öle dedin tamamda diğer arkadaşlar beklemelisin diyorlar bi öğrensem işin dogrusunu direk yapıcam gerekeni
  • bugun icra koydum arkadaşlar beklememe gerek yokmuş hatta neden daha önce gelmediniz dediler isteyenlere işin nasıl yurudugunu anlatırım
    söke söke alıcam paramı:D
  • quote:

bugun icra koydum arkadaşlar beklememe gerek yokmuş hatta neden daha önce gelmediniz dediler isteyenlere işin nasıl yurudugunu anlatırım

nereye gittin
  • adliye sarayına
  • Senin olayın, icra konusunun farklı olduğunu yazmıştım, karşılaşmadığımız bir durum.
    Özel istek olmadan da bilgilerini paylaşırsan seviniriz, en azından bu konuda yazılı bir bilgi olarak kalır....

quote:

bugun icra koydum arkadaşlar beklememe gerek yokmuş hatta neden daha önce gelmediniz dediler isteyenlere işin nasıl yurudugunu anlatırım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.